Práce v zahraničí - vyplatí se?

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #30 kdy: 14. 08. 2019, 09:21:30 »
Jak jsi k tomu číslu došel? Najdi si nějakou kalkulačku online.
Pokud jsi svobodný, tak 80000 ročně hrubého je asi tři a půl měsíčně čistého. S 90000 --> 4000!

Hele, já to právě do kalkulačky dával - https://www.brutto-netto-rechner.info/gehalt/gross_net_calculator_germany.php

Při 90.000 eur ročně mi vyšlo 4.797 eur měsíčně čistého.

Docela mě štve, když se tu dočítám spíše drby, asi se zeptám někde jinde, tohle pro tyto informace asi není správné fórum.


Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #31 kdy: 14. 08. 2019, 10:17:11 »
Jak jsi k tomu číslu došel? Najdi si nějakou kalkulačku online.
Pokud jsi svobodný, tak 80000 ročně hrubého je asi tři a půl měsíčně čistého. S 90000 --> 4000!

Hele, já to právě do kalkulačky dával - https://www.brutto-netto-rechner.info/gehalt/gross_net_calculator_germany.php

Při 90.000 eur ročně mi vyšlo 4.797 eur měsíčně čistého.

Docela mě štve, když se tu dočítám spíše drby, asi se zeptám někde jinde, tohle pro tyto informace asi není správné fórum.

Chlape precetl jsem cele vlakno i tve nazory a nevim co si mam myslet.
Chces do nemecka ale vlastne nechces, mozna do britanie ale tam se nenajis. Mozna do USA ale ... Chlape neni ti vlastne dobre v CR ?

Ja jsem pracovne delsi dobu pobyval v Irsku ( ok uznavam ) ze to bylo pred delsi dobou ale napriklad me to utvrdilo v tom ze CR je rozhodne lepsi nezli IR. Napr. mestska v Dublinu to byla tragedie a ac nepouzivam mastnou tyc v Praze musim uznat ze je tak 100x lespi nezli Dublin. Byl jsem ve Finsku, Nemecku ( kratkodobe ) asi je tam vetsi "ordnung" ale co clovek ziska tim ze se vykoreni ? A delat to jen kvuli prachum ? Ja kdyz byl single jsem mel jit moznost delat do Svycarska, probehl nejaky inicialni pohovor ale pak jsem si to rozmyslel a nelituji. Pokud jsi SINGLE a nebo strelec klidne si jed kam chces, vyhoda dnesni doby ale nemyslim si ze tim ziskas stesti. 

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #32 kdy: 14. 08. 2019, 10:24:29 »
Jak jsi k tomu číslu došel? Najdi si nějakou kalkulačku online.
Pokud jsi svobodný, tak 80000 ročně hrubého je asi tři a půl měsíčně čistého. S 90000 --> 4000!

Hele, já to právě do kalkulačky dával - https://www.brutto-netto-rechner.info/gehalt/gross_net_calculator_germany.php

Při 90.000 eur ročně mi vyšlo 4.797 eur měsíčně čistého.

Docela mě štve, když se tu dočítám spíše drby, asi se zeptám někde jinde, tohle pro tyto informace asi není správné fórum.


Nevim jake drby mas na mysli.. vetsina lidi ti tu pise docela rozumne argumenty a ocividne vi o cem mluvi. Ja momentalne v Nemecku ziji a pracuji, takze ti rikam svoje zkusenosti.. Ale musis pochopit, ze nikdo tady nevi, jak velkou mas rodinu, kolik let mas praxe, jake mas naroky atd.
Jak asi vis, do te kalkulacky si musis dat kategorii do ktere patris, tedy pokud jsi singl atd., tak jsi kategorie 1 a pak ti to vyjde jinak.
Tech 90 000e tezko rict jak je realnych.. Pokud jsi dobry a mas vice let praxe, tak to realne urcite je, ale urcite to tu nedostane kazdy v IT, takze bych nerekl, ze je to samozrejmost..
Potom take zalezi na typu kontraktu: Zamestnanec, Freelancer, AUG..

Takze nevim co za odpoved presne ocekavas. Jestli se to vyplati? Pokud jsi alespon trochu dobry, tak financne se to vyplati.
Nic ti nebrani si zkusit par pohovoru v Mnichove nebo jinde a zjistit, jak na tom jsi, kolik ti realne daji atd.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #33 kdy: 14. 08. 2019, 10:35:53 »
No jak?
Pamatuji si, není to tak dávno, byl na rootu inzerát kde se pyšnili nabídkou pro ajťáky až do 120 tis. měsíčně. Nakonec tam ten job byl jenom jeden a tom mám ještě podezření že to nebylo tak úplně křišťálově čisté. Pak přijedeš a zjistíš že firmy ti kvůli progresivnímu zděnění (obdoba platových tříd) zaplatí maximum jenom do určité částky jako 80% ostatním. I v UK na inzerátech uvidíš jobs za 70k ročně, ale ... pokud jsi tak dobrý a děláš to jenom kvůli penězům, vem v ČR job za 110k měsíčně a vyjde tě to vzhledem k cenám všeho úplně nejlíp a seš v klidu, ideálně s cesťákama ať se někam podíváš ;-)

Pokud se budeš skákat po průměrných mzdách v sektoru, budeš na tom o něco líp než v cizině, ale v tvém výpočtu ti stejně chybí položky jako hygiena/zdravotní (léky, pojištění), oblečení, telefon, internet, možná městská taxa, možná některé energie ... atd.

Každopádně existuje žebříček nejtrvdších měn, můžeš se dopíchout od toho ... ale, víš, lidi toho hodně navykládají, často jenom tak ...

OgO

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #34 kdy: 14. 08. 2019, 10:56:15 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.
« Poslední změna: 14. 08. 2019, 11:00:05 od OgO »


Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #35 kdy: 14. 08. 2019, 10:56:38 »
Jak asi vis, do te kalkulacky si musis dat kategorii do ktere patris, tedy pokud jsi singl atd., tak jsi kategorie 1 a pak ti to vyjde jinak.

Myslím, že německo vypadlo z kategorie států, ve kterých bych chtěl žít. 800 euro rozdíl jestli je člověk single nebo ženatý, s tím ať si ....

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #36 kdy: 14. 08. 2019, 11:11:21 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.

Mimochodem, v ktere casti Duesseldorfu jsi? Taky jsem tu, momentalne Meerbusch:)

OgO

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #37 kdy: 14. 08. 2019, 13:19:16 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.

Mimochodem, v ktere casti Duesseldorfu jsi? Taky jsem tu, momentalne Meerbusch:)

Ja uz v Düsseldorfu nejsem. Pracoval jsem tam pro RZF NRW.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #38 kdy: 14. 08. 2019, 13:28:29 »
Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne

drobné, za to bych fakt v německu nedělal :/

creatura

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #39 kdy: 14. 08. 2019, 21:20:37 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.
No nožná bys mohl rochu víc popovídat jak práci hledáš, aby tvoje chyby nikdo neopakoval. Mít v německu s patnáctilety praxe 4800E hrubého je fakt smutné ... idkyž je fat, že pod sí´tovým administrátorem se může shovávat měnič myší.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #40 kdy: 15. 08. 2019, 01:55:25 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole, ale zacal jsem mnohem driv. Pojisteni, jidlo a cestovani v prvni tride mi plati firma. Jinak je to prace pro lopaty. Umim programovat, ale na diskuze o tom co je nejlepsi na root.cz se nechytam. Navrhuji spolehlive systemy. Vyznam to ma jako jedna z moznosti, jak nabrat pracovni zkusenosti, naucit se jazyk a neco si vydelat.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #41 kdy: 15. 08. 2019, 06:22:29 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole, ale zacal jsem mnohem driv. Pojisteni, jidlo a cestovani v prvni tride mi plati firma. Jinak je to prace pro lopaty. Umim programovat, ale na diskuze o tom co je nejlepsi na root.cz se nechytam. Navrhuji spolehlive systemy. Vyznam to ma jako jedna z moznosti, jak nabrat pracovni zkusenosti, naucit se jazyk a neco si vydelat.
Robis teda vyvoj? Kolko ti z toho ostane cisteho po zdaneni?

OgO

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #42 kdy: 15. 08. 2019, 08:33:29 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.
No nožná bys mohl rochu víc popovídat jak práci hledáš, aby tvoje chyby nikdo neopakoval. Mít v německu s patnáctilety praxe 4800E hrubého je fakt smutné ... idkyž je fat, že pod sí´tovým administrátorem se může shovávat měnič myší.

Menic mysi nejsem. Je pravda, ze jsem se v tomhle dycky ke sve skode podcenoval a neodvazoval si rict o vic.

Praci jsem dycky hledal pres stepstone nebo monster. Pripadne jsem posilal zivotopis primo do firem.

Z mych zkusenosti:
Zprava webove farmy jedne nejmenovane televize:
FreeBSD
Ubuntu Server
Rozsahle migrace
Zavedeni managementu pomoci puppet
Automaticka instalace serveru (zlepseni instalace noveho serveru do farmy z jednoho dne na ca. 40 minut)
Performance tuning, Squid jako reverzni proxy, lighttpd
Load Balancery F5 od nejnizsi rady po vipriony. - Konfigurace, updaty, ladeni, psani jednodusich irules.
Sprava firewallu nejruznejsich znacek. Vetsinou v HA konfiguraci a na L7. (Cisco PIX, ASA, Checkpoint, Kernun, ...)
IPSec
OpenVPN
MySQL v Master-Slave replikaci.

Nebudu sem psat cely zivotopis. Za ty leta se toho nastradalo dost. Nektere znalosti uz jsou dost zastarale (Novel netware :) ). Nektere jsou novejsi. Dycky sem se ucil hlavne to, co zakaznik potreboval. Takze, kdyz uz se sprava farmy nedala zvladat manualne, nastudoval sem si od nuly puppet a zavedl ho.

Dycky sem spis kaslal na certifikace a ucil se rovnou praxi.

Kolik byste si rekli vy, kdybyste meli podobne zkusenosti?

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #43 kdy: 15. 08. 2019, 09:18:12 »
Myslim, ze v roku 2015 som bol na jednorazovej akcii v centre Berlina (2 tyzdne nonstop, 9.5h denne).
(cas tlacil, takze aj nedele, lebo povodny installer sa kdesi stratil :-) ).
Finalizacia serverovne, asi 1600 ethernetov, narazit orechy, osadit patch panely, vyviazat v rackoch, a vysledna atestacia.

Ak si dobre pametam, vychadzalo to na 100 eur cisteho denne. (po odpocitani stravy a ubytovania). (praca na zivnost)
Sice sa nemci tvarili, ze je to pre nich neziaduca praca (pre mna tiez, hlusina, ak bezne adminujes), stale je tu vyzadovana urcita odbornost, a napr. Srbi ani Poliaci sa do toho nehrnuli.

Takze to, co popisujes je za mna asi dost malo za tie vedomosti :-(

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #44 kdy: 15. 08. 2019, 10:38:59 »
Ziji a pracuji v Nemecku (NRW) uz ca 7 let. Obor Linux- a Sitovi- administrator. Ca. 15 let zkusenosti.

Nevim jak jinde v Nemecku, ale pokud jsi jen trochu schopny, tak v Düsseldorfu najdes praci bez problemu.

Samozrejmosti je nemcina, alespon na zakladni urovni a ochota se ji rychle naucit.
"Deutsche Leute essen Deutsche Banane." :)

Ja jsem se realne s platem dostal nejvysse na 3000 EUR cisteho mesicne. Ale urcite je mozne i vic, zalezi co, pro koho a kde to budes delat. V hrubem to bylo 4800 EUR, at mas predstavu jak vysoke jsou odvody.

Praci jsem vetsinou hledal a nasel pres StepStone.

Maly byt pro jednoho v Düsseldorfu a blizkem okoli se da sehnat i okolo 500 EUR mesicne se vsim vsudy, ale musis byt rychly. Po bydleni je velka poptavka a omezena nabidka.

Pokud by si chtel vedet konkretni jmena firem pis SZ.
No nožná bys mohl rochu víc popovídat jak práci hledáš, aby tvoje chyby nikdo neopakoval. Mít v německu s patnáctilety praxe 4800E hrubého je fakt smutné ... idkyž je fat, že pod sí´tovým administrátorem se může shovávat měnič myší.

Menic mysi nejsem. Je pravda, ze jsem se v tomhle dycky ke sve skode podcenoval a neodvazoval si rict o vic.

Praci jsem dycky hledal pres stepstone nebo monster. Pripadne jsem posilal zivotopis primo do firem.

Z mych zkusenosti:
Zprava webove farmy jedne nejmenovane televize:
FreeBSD
Ubuntu Server
Rozsahle migrace
Zavedeni managementu pomoci puppet
Automaticka instalace serveru (zlepseni instalace noveho serveru do farmy z jednoho dne na ca. 40 minut)
Performance tuning, Squid jako reverzni proxy, lighttpd
Load Balancery F5 od nejnizsi rady po vipriony. - Konfigurace, updaty, ladeni, psani jednodusich irules.
Sprava firewallu nejruznejsich znacek. Vetsinou v HA konfiguraci a na L7. (Cisco PIX, ASA, Checkpoint, Kernun, ...)
IPSec
OpenVPN
MySQL v Master-Slave replikaci.

Nebudu sem psat cely zivotopis. Za ty leta se toho nastradalo dost. Nektere znalosti uz jsou dost zastarale (Novel netware :) ). Nektere jsou novejsi. Dycky sem se ucil hlavne to, co zakaznik potreboval. Takze, kdyz uz se sprava farmy nedala zvladat manualne, nastudoval sem si od nuly puppet a zavedl ho.

Dycky sem spis kaslal na certifikace a ucil se rovnou praxi.

Kolik byste si rekli vy, kdybyste meli podobne zkusenosti?

něco podobného mám taky za sebou, ale posunul jsem se už dál... více bych se na tvém místě hnul do DevOps, ve volných chvílích bych se učil programovat v Pythonu, experimentoval s Kubernetes, AWS, prostě technologie co umíš, tím se už dneska moc vydělat nedá...