Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #180 kdy: 20. 01. 2019, 10:42:18 »
apple jako statusovou vec povazuji jen lide ze zaostalych zemi tretiho sveta jako jsme my. V USA je to normalni spotrebak nad kterym se nikdo nepozastavuje byt se Apple snazi aby i tam se zacalo jednat o statusovou vec tim jak neustale zdrazuje. Spis mne zarazi ze Apple se necha ovladat mnohem mensim mnozstvim akcionaru kteri chteji stale vetsi zisky misto aby se soustredil alespon na udrzeni trzniho podilu (iphony, macy) a naslouchal mnohem vetsimu mnozstvi svych zakazniku a nabizel i cenove rozumne telefony a pocitace


jinak kdo se aspon chvili pohyboval na xda-developers a rootnul si androida tak rychle zjistil ze s androidem se da delat mnohem vice zajimavych veci a ma mnohem vice zajimavych moznych funkci nez iphone


anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #181 kdy: 20. 01. 2019, 10:45:54 »
Jenze ten vendor-lock taky vede k tomu, ze Apple veci funguji.

Nazvat nemožnost nahrát si hovor termínem "fungují" je úsměvné.
Nazvat nemožnost používat telefon pro NFC platby je úsměvné.
Takhle můžeme pokračovat. Apple se prostě rozhodl, že něco prostě fungovat bude a něco fungovat nebude. Můžete to obhajovat "bezpečností" nebo třeba "strategickým obchodním rozhodnutím". Velká část nemá s funkčností nic společného. Prostě místo univerzálního řešení typu sluchátka vytvoříme vendor-lock, aby přioteklo zase o trochu víc výpalného.

BTW podívejte se na stránky kterékoli banky. Uživatele tám nadávají bankám (!), že chtějí platit pomocí mobilu. Přitom banky milostivě čekají na to, až jim to Apple milostivě dovolí, protože z platební aplikace třetích strany by neměl co.... no výpalné. Typický příklad jak Apple "funguje" a mentality jeho uživatel, jak za tio můžou všichni ostatní.

Citace
Proste nikdo netvrdi, ze Apple je pro socky, neni, ty at si koupi PC a v lidlu at si nakupuji toceny salam.

Děkuji za potvrzení, že pro velkou část uživatel je vlastnictví Apple otázkou společenského statusu. Analogii s točeným salámem neberu. Já si v tom obchodě nakoupím to, co považuji za kvalitní. Vy sežerete třeba výrobní salám, do kteréo namleli psy i s boudama, protože ten salám dsotanete jen ten jeden, který Apple rozhodne, že máte jíst.

 :P :P :P

Ty si muzes nahrat hovor, ale ne s default aplikaci od Applu. A nekteri lidi, jako treba ja, si Apple kupuji prave proto, ze tam jsou ty vendor-lock sluchatka - ikdyz o jakych vendor-lock sluchatkach se vlastne bavime, tam zadne nejsou. Ale kdyby byly, tak ja bych to bral jako plus. Vis proc? Protoze vim, ze ty sluchatka budou perfektni (to Apple dela) a ze to bezdratove spojeni bude bez chybick fungovat i s dalsimi vendor-lock vecmi jako je mys a klavesnice. Ani nebudu muset procitat socanske recenze na heurece jestli je to vlastne dobry, proste vim, ze to dobry je, protoze to udelal Apple. Ze mi bude na prd fungovat s macem nejaka cinska mrdka od Logitechu (a to je jeste ten lespi pripad) to me vubec nezajima.

A kdyz se vynorim z toho stupidniho vendor-lock paradigmatu, tak Apple vyrabi zarizeni jako spojeny celek. Je to jediny vyrobce, ktery ti doda pocitac se vsim vsudy: pocitac, OS, mobil, tablet, periferie, hodinky, externi repracek. iPhone nebo iPad to nejsou dve izolovana zarizeni, je to soucast Mac ekosystemu se vsim vsudy. To je presne to co Apple dela, ze dodava veci jako celek, a to potom nasledne funguje pro definovane use-case, uzivatel nemusi resit bejkarny. A proto je tak uspesny.

Takze proste treba iPhone nema definovany usecase ze nahrava hovory, protoze je to v 9 z 10 pripadu podpasovka. Jestli to chces, tak si porid aplikaci v appstoru. A kdyz rikam porid, tak tim myslim Kup, protoze to neni pro socky, kteri chteji vsechno zadarmo a naoplatku maji rozbitou aplikaci, ve ktere je otravujou reklamy.

Samozrejme nez tady v socanove na to lidi prijdou, ze to je vlastne dobry, tak to par let potrva a pujde to ruku v ruce ne s tim, jak se snad stavaji lidi moudrejsi, ale s tim, jak prestanou obracet kazdou korunu.

A jeste zaverem pro patlaly, nevim jak vy hosi, ale mi moje zarizeni slapou jako hodinky a ani jsem pro to nehnul prstem. Tak si dal sedte na te vasi rozbite lego hromadce :P

whatever

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #182 kdy: 20. 01. 2019, 10:53:44 »
Tedu uplne presne to nevim, ale pro predstavu: 1€20 za iPod Mini na blesim trhu, par € za novou baterku a pak neco za CF kartu 32 GB namisto toho pitomeho disku 4 GB. Nasledovala instalace RockBoxu, takze o Apple vlastne ani nevim a zasrane iTunes nepotrebuju.
Co se divíš, Apple není pro socky.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #183 kdy: 20. 01. 2019, 10:56:35 »
jinak kdo se aspon chvili pohyboval na xda-developers a rootnul si androida tak rychle zjistil ze s androidem se da delat mnohem vice zajimavych veci a ma mnohem vice zajimavych moznych funkci nez iphone
S tím můžu souhlasit. Rootnotý Android a původní Android to je jako nebe a dudy, nesrovnatelné. Provozoval jsem rootnutý mobil s CyanogenModem (kdysi dávno) a to byl sakra rozdíl v možnostech. Bohužel jsem měl totální low-end mobil, takže to nebyla hitparáda ohledně rychlosti, ale možností fakt hafo. Od výrobce byl omezenej jak prase.

Nicméně jsem pak pořídil N900, která je ještě o level jinde, ale taky už byla tou dobou zastaralá (mám na mysli systém a programy/aplikace). Byla ale pořád skvěle nastavitelná a slušně rychlá (odezva).

Ale po těch letech jsem nakonec sáhnul po iPhone a to jen z důvodu pohodlnosti (a dobrý ceny, protože jsem bral jetej od kamaráda). Pustil jsem ho, za hodinku proklikal veškerý nastavení a od tý doby to jen používám. Už jsem měl plný zuby všemožnýho nastavování z roortnutýho Androidu i N900, chtěl jsem něco bezstarostnýho a to iPhone pro mě je. Nic jinýho od Apple nemám a ani nemám potřebu něco dalšího vlastnit, ale mít mobil, kterej jen nabíjím a jinak nic, to neni marný, ušetří mi to čas řešení nesmyslů, který jsem na N900 a Androidu jednou za čas prostě musel řešit.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #184 kdy: 20. 01. 2019, 11:12:03 »
A kdyz se vynorim z toho stupidniho vendor-lock paradigmatu, tak Apple vyrabi zarizeni jako spojeny celek...
Vy vždycky vyjádříte nesouhlas, a pak argumentujete stejně jako já. Apple si musíte koupit jako celek, nebo odmítnout jako celek. Celý ten ekosystém je postaven na tom, že dopředu musíte souhlasit s 1000 parametry a jakmile u nesouhlasíte, děláte kompormis (omezujete své vlastní požadavky) nebo Apple odmítnete jako celek.

Citace
Takze proste treba iPhone nema definovany usecase ze nahrava hovory, protoze je to v 9 z 10 pripadu podpasovka. Jestli to chces, tak si porid aplikaci v appstoru. A kdyz rikam porid, tak tim myslim Kup, protoze to neni pro socky, kteri chteji vsechno zadarmo a naoplatku maji rozbitou aplikaci, ve ktere je otravujou reklamy.

9/10 případů jsou naprosto legitimní případy "uzavření smlouvy po telefonu", kdy si vás druhá strana vědomně nahrává. V appstoru si maximálně pořídíte MITM řešení, kdy se hovor přesměruje přes třetí stranu (platíte další poplatky), protože iPhone sám to by design neumožňuje.

Citace
Samozrejme nez tady v socanove na to lidi prijdou, ze to je vlastne dobry, tak to par let potrva a pujde to ruku v ruce ne s tim, jak se snad stavaji lidi moudrejsi, ale s tim, jak prestanou obracet kazdou korunu.

Prodeje Apple se propadaji celosvětově, protože zákazníky ten koncept přestává bavit. Hodnotu v tom vidí stále menší a menší.


A.B

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #185 kdy: 20. 01. 2019, 15:21:15 »
No už máme celkem dobrou vzorku 953 hlasů. Z toho 660 je neprobuzených, kterými se zabývat dále nebudeme. Takže máme 293 relevantních hlasů.

33% (do 1000€) jsou nováčci co si tak koupili zřejmě pouze iPhone
28% (do 3000€) si už k tomu iPhone koupilo iPad nebo levnější Mac
16% (do 5000€) normální Applisté kteří kupují nový Mac když starší doslouží
11% (do 8000€) HiTech fandové, kteří kupují od Apple všechno od hodinek po workstation
12% (nad 8000€) ovečky co kupují všechny novinky hned jak to jde

Celé to je možné rozdělit na dvě skupiny:
(do 3000€) Takže 62% nám tvoří začínající applisté, kteří se buď ještě vymlovají na peněženku nebo kouzlu Apple světa ještě naplno nepropadli.

(nad 3000€) Oproti tomu tu máme 38% hardcore applistů, kteří už nic neřeší a vědí, že cokoliv od Apple vemou tak poslouží skvěle. Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.

Suma sumárum z celé ankety vyplývá, že nějaké to jabko má třetina čtenářů, což je překvapení, myslel jsem že to bude jen spíše 20-25%. Je tedy hezky vidět, že jak macOS tak iOS má pevné zastoupení mezi čtenáři roota a snad i redakce pochopí, že by tomu mohli přizpůsobit tematiku článků  :D

Fuki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #186 kdy: 20. 01. 2019, 15:35:41 »
Tych jablckarov bude viac nez tretina, lebo anketa bola o tych co si to kupili za svoje. A vela ludi Mac vyfasuje vo firme.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #187 kdy: 20. 01. 2019, 15:37:39 »
No už máme celkem dobrou vzorku 953 hlasů. Z toho 660 je neprobuzených, kterými se zabývat dále nebudeme. Takže máme 293 relevantních hlasů.

33% (do 1000€) jsou nováčci co si tak koupili zřejmě pouze iPhone
28% (do 3000€) si už k tomu iPhone koupilo iPad nebo levnější Mac
16% (do 5000€) normální Applisté kteří kupují nový Mac když starší doslouží
11% (do 8000€) HiTech fandové, kteří kupují od Apple všechno od hodinek po workstation
12% (nad 8000€) ovečky co kupují všechny novinky hned jak to jde

Celé to je možné rozdělit na dvě skupiny:
(do 3000€) Takže 62% nám tvoří začínající applisté, kteří se buď ještě vymlovají na peněženku nebo kouzlu Apple světa ještě naplno nepropadli.

(nad 3000€) Oproti tomu tu máme 38% hardcore applistů, kteří už nic neřeší a vědí, že cokoliv od Apple vemou tak poslouží skvěle. Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.

Suma sumárum z celé ankety vyplývá, že nějaké to jabko má třetina čtenářů, což je překvapení, myslel jsem že to bude jen spíše 20-25%. Je tedy hezky vidět, že jak macOS tak iOS má pevné zastoupení mezi čtenáři roota a snad i redakce pochopí, že by tomu mohli přizpůsobit tematiku článků  :D

2/3 ctenaru jsou nakousnuta jabka nekde u zadele a zbyvajici 1/3 ma vetsinou jen telefon

I to je pohled na prubezne vysledky ankety z jine strany...

agent

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #188 kdy: 20. 01. 2019, 15:39:51 »
Suma sumárum z celé ankety vyplývá, že nějaké to jabko má třetina čtenářů, což je překvapení, myslel jsem že to bude jen spíše 20-25%. Je tedy hezky vidět, že jak macOS tak iOS má pevné zastoupení mezi čtenáři roota a snad i redakce pochopí, že by tomu mohli přizpůsobit tematiku článků  :D
Tak to by si pak měli uvědomit kolik % čtenářů roota má/používá Windows a Android a snad i redakce pochopí, že by tomu mohli přizpůsobit tematiku článků.  ;D

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #189 kdy: 20. 01. 2019, 16:23:44 »
v roce 2011 60% z windows


dneska odhaduji minimalne stejny podil


https://blog.root.cz/petrkrcmar/jake-prohlizece-a-systemy-pouzivaji-nasi-ctenari/


mozna ma nekdo pristup navrcholu.cz - root.cz- Operacni systemy - Rodiny a mohl by to aktualizovat




Michal2

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #190 kdy: 20. 01. 2019, 16:41:50 »
V roce 2008 - MacPro 2x ctyrjadro, 16GB ECC pameti za ~ 110 tisic kc (srovnatelne PC od dell/HP bylo levnejsi jen o neco malo ale zato mnohem hlucnejsi). Dodnres ho mam ale uz jen jako ozdobu ;-) Pak jeste Macbook Air, iPad 2 a iPad 2018

iPhone jsem zkousel ale prislo mi to naprosto nenastavitelne a tudiz nepouzitelne + dakove deal breakery ze to nejde pouzit jako mass storage atd. Naopak zakladni modely iPadu jsou skvele protoze to mam jen na cteni webu na WC ;-) takze tam nepotrebuju customizovat a abych koupil stejnou kvalitu od Samsungu, musel bych zaplatit dvojnasobek (ipad 9k kc, samsung galaxy tab s4 - 18k kc).

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #191 kdy: 20. 01. 2019, 20:39:24 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500

Zelam vela stastia pri vtesnavani do imac dizajnu. Nebude to takato "lean" obrazovka, ale ohyzdna krabica, z ktorej bude trcat milion dratov.
Ohyzdna krabica? Miliony drotov? Krabicu mam vedla stola, kable su vzadu. Max 2 kable (monitor a napajaci kabel). USB a ine kable su potrebne aj pri iMacu. Pozrite si alzu, ked kupujete na ICO, tak mate 12 mesiacov zaruku - uvadzaju to vacsinou pri vyrobkoch apple, celkom nic moc zaruka za take prachy. Ked mi teda odide po roku RAMka, tak by ma zaujimalo ako ju vymenim v priebehu 10min (odletujem??). V desktope otvorim bocnicu vytiahnem staru a dam novu. iMac mozte bud zahodit alebo dat opravit za velke prachy. Toto mi normalne nepride.

K imac sa pouziva bluetooth klavesnica.

Na firmu je 12 mesiacov zaruka podla zakona, komu sa nelubi, ten nech si zatrubi. Viem si tu ekvivalentnu zostavu zivo predstavit. Velke ako krava,  hlucne ako tupolev tu-154 a este s takymi tymi fialovymi ledkovymi pasmi a umelymi rybickami vnutri ulepene od kolofonie s trafo pajkou a popolnikom na vrchu.  Vnutri 10 ton prachu, hojdajuce sa kable pri stole.
Kedy si naposledy mal krabicu? Dnes su zostavy ktore mozu byt ULN(ULTRA LOW NOISE) a takmer to nepocut. Grafika ani netoci pokial sa nehras alebo nerobis pracu spojenu s grafikou. Kvalitny procak vyzaduje kvalitne chladenie a samozrejme ze pocut jemne sumenie ventilatora, ale vykonovo sa neda zrovnat to co je v imacu. A dost by ma zaujimalo, ako vymenim procak v tom slavnom imacu ked sa pokazi? Alebo zakladna doska? V tej bedni ako pises, to vymenim bez potreby kupovat cely pc. Argumentovat nejakou krabicou a kablami je slabe, ako vychvalit imac

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #192 kdy: 20. 01. 2019, 20:41:49 »
Tedu uplne presne to nevim, ale pro predstavu: 1€20 za iPod Mini na blesim trhu, par € za novou baterku a pak neco za CF kartu 32 GB namisto toho pitomeho disku 4 GB. Nasledovala instalace RockBoxu, takze o Apple vlastne ani nevim a zasrane iTunes nepotrebuju.
Co se divíš, Apple není pro socky.
Vacsinou maju apple taki ludia, ktori ledva zarobia 700€ :) aby boli coooool.

balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #193 kdy: 20. 01. 2019, 21:20:51 »
Kedy si naposledy mal krabicu? Dnes su zostavy ktore mozu byt ULN(ULTRA LOW NOISE) a takmer to nepocut. Grafika ani netoci pokial sa nehras alebo nerobis pracu spojenu s grafikou. Kvalitny procak vyzaduje kvalitne chladenie a samozrejme ze pocut jemne sumenie ventilatora, ale vykonovo sa neda zrovnat to co je v imacu. A dost by ma zaujimalo, ako vymenim procak v tom slavnom imacu ked sa pokazi? Alebo zakladna doska? V tej bedni ako pises, to vymenim bez potreby kupovat cely pc. Argumentovat nejakou krabicou a kablami je slabe, ako vychvalit imac

Dovod, preco by som to zrovna kupoval je form factor. (Ale si to nekupim, lebo mam macbook pro z 2014, ktory sluzi dobre).  Imac  pro nie je skladacka, to je asi kazdemu jasne.  Je to all in one pocitac.  Procesor vymenis tak, ze si ziskas od applu certifikaciu a nasledne budes opravneny take veci servisovat. Alebo pouzijes navod z ifixit, s tym, ze ti padne zaruka a budes tam tie diely kadejak diy hackovat. Proste su ludia, co nechcu krabicu a ja k takym patrim. Pocitac som si naposledy skladal roku pana 2003, lebo som nemal peniaze.

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #194 kdy: 20. 01. 2019, 22:12:05 »
O peniazoch to nie je. Ide o to mysliet rozumne. Pre mna rozumne nie je, ked sa mi pokazi po zaruke masina za 7000€ a ja si kupim dalsiu za 7000€. Tie peniaze sa daju investovat rozumnejsie (apple investicia nie je - nic nevynasa) a za tie prachy dokazem mat stroj v uplne inych dimenziach. Ak je niekto ochotny platit tak 2000€ len za znacku, nech sa paci