Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #195 kdy: 20. 01. 2019, 22:53:20 »
O peniazoch to nie je. Ide o to mysliet rozumne. Pre mna rozumne nie je, ked sa mi pokazi po zaruke masina za 7000€ a ja si kupim dalsiu za 7000€. Tie peniaze sa daju investovat rozumnejsie (apple investicia nie je - nic nevynasa) a za tie prachy dokazem mat stroj v uplne inych dimenziach. Ak je niekto ochotny platit tak 2000€ len za znacku, nech sa paci

To nie je len znacka, ale ide o ucelenu platformu, ktora ma iste obmedzenia a iste vyhody.  Neviem, ci by to bolo o moc lacnejsie postavene z rovnakych (podobnych) komponentov, naviac by to bol hackintosh, neviem na kolko je take nieco pouzitelne a legalne. Neviem, nakolko sa mac-y kazia po zaruke, statistiku k dispozicii nemam a ani vlastnu skusenost. (Zatial vsetko v poriadku, klopem na drevo)  Len imho, skladacka bude kazovejsia.


MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #196 kdy: 20. 01. 2019, 23:37:52 »

Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.

Pokud nejsi na obratu finančně zainteresován, je tebou použitá formulace projevem závažné diagnózy.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #197 kdy: 21. 01. 2019, 06:13:00 »
Zruvna vcera jsem byl uzivatele iPadu pozadan, abych mu pomohl vymazat ulozene a neplatne credentials pro nektere weby. 5 minut jsem jak k0k0t metodou pokus-omyl premyslel, jak v tom dementnim seznamu editovat jednotlivy radek. Samozrejme to bylo strasne "Yntuitivni" jako vsechno u shnileho jablka. Ve svete Apple totiz nemuzete kliknout na zaznam a editovat jeho parametry. Musite jit pres 3 dodatecne tlacitka umistene nelogicky jinde oklikou.

Kozel

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #198 kdy: 21. 01. 2019, 06:24:52 »

Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.

Pokud nejsi na obratu finančně zainteresován, je tebou použitá formulace projevem závažné diagnózy.

Diagnóza ”absence čecháčkovství” ? :D

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #199 kdy: 21. 01. 2019, 07:13:53 »
vysolit vyse 7000E za produkt od firmy, ktora "vie" najlepsie co potrebujem, to moze fakt len iovca :) Nehnevajte sa, ale je to tak.


kdr

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #200 kdy: 21. 01. 2019, 08:59:27 »
Zruvna vcera jsem byl uzivatele iPadu pozadan, abych mu pomohl vymazat ulozene a neplatne credentials pro nektere weby. 5 minut jsem jak k0k0t metodou pokus-omyl premyslel, jak v tom dementnim seznamu editovat jednotlivy radek. Samozrejme to bylo strasne "Yntuitivni" jako vsechno u shnileho jablka. Ve svete Apple totiz nemuzete kliknout na zaznam a editovat jeho parametry. Musite jit pres 3 dodatecne tlacitka umistene nelogicky jinde oklikou.

1) Pokud mě někdo o takovou hloupost požádá, tak se ho jejdřív zeptám naco to vlastně potřebuje. Většinou není schopen rozumně odpovědět.

2) Jinde to funguje nějak jinak?

3) Ipad používá moje matka, 72 let. Prostě ho používá a nevymýšlí si a neřeší hlouposti. Holt není postižená, aby musela nahrávat hovory, měla tam vodotrysk a podobně - jak to řeší omezenci (sorry) na tomhle fóru.

Bukanyr

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #201 kdy: 21. 01. 2019, 09:03:05 »
Jednou jsem se nechal zlákat, a koupil iPad 2. On člověk přemýšlí jinak když si ten produkt na vlastní kůži zkusí. Přece jen konstrukce Apple výrobků je kvalitní a já byl tenkrát zvyklý jen na plastové telefony s Androidem. Navíc jsem byl unešený i z IPS displeje (i když měl jen 1024x768).

Dnes mi už jen leží v šuplíku. V podstatě jsem na tom jen koukal na YouTube a hrál hry. Obojí zvládám dělat dnes i na telefonu. Navíc s dalšími SW updaty se iPad začal znatelně zpomalovat (jsem si jist že zpomalení bylo záměr od firmy Apple, aby donutili lidi koupit nové výrobky). Už bych si od Apple nic nekoupil.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #202 kdy: 21. 01. 2019, 09:28:40 »

Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.

Pokud nejsi na obratu finančně zainteresován, je tebou použitá formulace projevem závažné diagnózy.

Diagnóza ”absence čecháčkovství” ? :D

Přestaň se chovat jako qoqot, a zamysli se nad tím, co ta formulace říká. Pro úplné idioty přeložím: "Pociťuji uspokojení nad tím, že třetina respondentů v dané skupině neřeší poměr mezi cenou a hodnotou".
Pokud to uspokojení nepramení z toho, že z nich máš finanční prospěch, tak by mě fakt zajímalo, z čeho. Z pocitu identifikace se skupinou anonymních zákazníků?

Nápověda: duševně zdravej a vyrovnanej člověk má tyhle věci u P-R-D-E-L-E.

Kozel

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #203 kdy: 21. 01. 2019, 09:40:49 »
Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.
Pro úplné idioty přeložím: "Pociťuji uspokojení nad tím, že třetina respondentů v dané skupině neřeší poměr mezi cenou a hodnotou".

No nevím jestli toho idiota neděláš spíše ze sebe, protože tvůj překlad je sice svérázný ale nesprávný. Autor nikde nepíše že neřeší hodnotu, spíše naopak vidí v Apple až tak výraznou hodnotu, že otázka ceny je nepodstatná. A já se k tomu názoru přikláním taky, protože když mi něco vyhovuje tak alternativy - byť levnější neřeším protože se originálu prostě nepřiblíží. Spíše naopak, za vyhozené peníze považují koupi horší alternativy. A aby bylo jasno - pod pojmem "horší" myslím ne-Apple produkty.

Nápověda: duševně zdravej a vyrovnanej člověk má tyhle věci u P-R-D-E-L-E.

Takové soudy ti taky nepřináleží, protože od vyrovnanosti či duševního zdraví máš daleko.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #204 kdy: 21. 01. 2019, 09:48:42 »
Jednou jsem se nechal zlákat, a koupil iPad 2. On člověk přemýšlí jinak když si ten produkt na vlastní kůži zkusí. Přece jen konstrukce Apple výrobků je kvalitní a já byl tenkrát zvyklý jen na plastové telefony s Androidem. Navíc jsem byl unešený i z IPS displeje (i když měl jen 1024x768).

Dnes mi už jen leží v šuplíku. V podstatě jsem na tom jen koukal na YouTube a hrál hry. Obojí zvládám dělat dnes i na telefonu. Navíc s dalšími SW updaty se iPad začal znatelně zpomalovat (jsem si jist že zpomalení bylo záměr od firmy Apple, aby donutili lidi koupit nové výrobky). Už bych si od Apple nic nekoupil.

Hehe, máme to podobně. Zákonitá si kdysi (fíha, bude to skoro 10 let), po zkušenostech se služebním Samsungem Galaxy Tab 7.0, vyargumentovala iPad mini (ještě jedničku) cellular; Stál sice skoro 11 klacků, ale narozdíl od toho ťamťunka měl duralový šasi, fungující digitizér a soft klávesnici se slušným rozložením, LTEčko, pravidelný aktualizace systému, násobně delší výdrž baterky při stejný odezvě, a systém neustále nehavaroval. Po dvou výměnách digitizéru pořád ještě funguje, ale spousta aplikací přestala fungovat a už nejde ani nainstalovat, protože vydavatelé změnili chování na serverový straně a z appstoru stáhli verze pro iOS 9.x. Takže na něm je už jen GDrive a na něm PDFka s učebnicema, protože jinak než přes cloud se do něj soubory nepodporovaný systémem dostat nedají a iTunes jsou navíc tak příšernej shit, že mi do baráku nesmí. Ve výsledku mám jednoho virtuála jen na to, abych jednou za kvartál z iCloudu zazálohoval fotky.

Jedinej, kdo v rodině ještě stojí o něco od japka, je tchyně, která si na jinej tablet zvykat nechce, takže až jí její mini chcípne, možná dostane novýho; vtipný je, že telefony má celá rodina jenom s androidem, a po vyzkoušení o iPhonech nikdo nechce ani slyšet, přestiže o nich léta básnili. Apple holt ukrutně zaspal a léta modernizoval v podstatě jen cenu, takže naživo dost dramaticky ztrácí kouzlo. Navíc přístup "our way or highway" časem začne srát úplně každýho.
Hodně smutný je, že ženská půlka rodiny léta jela na mobilních windowsích, takže současný androidí vomalovánky a absence živejch dlaždic jsou pro ně krok zpátky.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #205 kdy: 21. 01. 2019, 09:54:16 »
Z téhle skupiny jsem příjemně překvapen, že téměř třetina na peněženku vůbec nehledí.
Pro úplné idioty přeložím: "Pociťuji uspokojení nad tím, že třetina respondentů v dané skupině neřeší poměr mezi cenou a hodnotou".

No nevím jestli toho idiota neděláš spíše ze sebe, protože tvůj překlad je sice svérázný ale nesprávný. Autor nikde nepíše že neřeší hodnotu, spíše naopak vidí v Apple až tak výraznou hodnotu, že otázka ceny je nepodstatná. A já se k tomu názoru přikláním taky, protože když mi něco vyhovuje tak alternativy - byť levnější neřeším protože se originálu prostě nepřiblíží. Spíše naopak, za vyhozené peníze považují koupi horší alternativy. A aby bylo jasno - pod pojmem "horší" myslím ne-Apple produkty.

To chápeš úplně blbě. Bylo by to úplně totéž, i kdybys tady vychvaloval Vertu, Huawei, nebo německý auta; diagnóza je to tvoje USPOKOJENÍ nad tím, že neupřesněný počet tobě naprosto neznámých lidí z tobě naprosto neznámých důvodů udělalo nějaké rozhodnutí. A jelikož vás spojuje jediná věc: značka výrobků (protože si troufnu vsadit boty, že nedržíš takovej balík akcií, abys z toho měl prospěch), tak to tvoje uspokojení dělá dojem spíš UKOJENÍ.

Kozel

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #206 kdy: 21. 01. 2019, 10:00:02 »
uspokojení dělá dojem spíš UKOJENÍ.

Já tady jenom vidím, že se úplně offtopic ukájíš na Apple diskuzi kde v úvodu bylo řečeno ať ti co k tomu nemají co říci nic neříkali :D Běž si trolit na jiné weby.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #207 kdy: 21. 01. 2019, 10:40:45 »
uspokojení dělá dojem spíš UKOJENÍ.

Já tady jenom vidím, že se úplně offtopic ukájíš na Apple diskuzi kde v úvodu bylo řečeno ať ti co k tomu nemají co říci nic neříkali :D Běž si trolit na jiné weby.

tak ještě jednou: vysvětli důvod a zdroj svého uspokojení nad tím, že tobě neznámí lidé utrácejí peníze za stejný krámy jako ty. mám k tomu co říct; zajímá mě odpověď na výše uvedenou otázku.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #208 kdy: 21. 01. 2019, 11:12:12 »
Jenze ten vendor-lock taky vede k tomu, ze Apple veci funguji.

Nazvat nemožnost nahrát si hovor termínem "fungují" je úsměvné.
Nevim jestli si opravdu debil, nebo jenom te vzbudili z komatu po 10ti letech, ale nahravani hovoru je znemozneno ze zakonnych duvodu. Ty zakonne duvody a omezeni jsou v ruznych statech ruzne, proto Apple misto toho aby resil pripadne prusery tohle zakazal. Stejnou politiku pokud vim ma google a bez rootnuteho telefonu ti aplikace nebudou nahravat hovory. Pokud se pletu prosim opravte me.

Nazvat nemožnost používat telefon pro NFC platby je úsměvné.
Again, NFC normalne funguje, vcera jsem platil v UK za veceri pres Apple pay prilozenim telefonu k terminalu. Jak myslis, ze se ty data z mobilu dostanou do terminalu? Prijede cernousek z afriky a prepise to tam? NFC. ::)

Takhle můžeme pokračovat. Apple se prostě rozhodl, že něco prostě fungovat bude a něco fungovat nebude. Můžete to obhajovat "bezpečností" nebo třeba "strategickým obchodním rozhodnutím". Velká část nemá s funkčností nic společného. Prostě místo univerzálního řešení typu sluchátka vytvoříme vendor-lock, aby přioteklo zase o trochu víc výpalného.
Takze kdyz telefon nebude mit vodotrysk, tak je na vine vyrobce, protoze tu danou funkcionalitu nepodporuje a vznika z toho vendor lockin, ano? Co treba fakt, ze k novemu BMW7 si pripojis jenom klicky ktere ti doda BMW a ne Skoda, to te taky sere? Nebo ze mapy od Skody do BMW proste nenahrajes, taky kvuli tomu nemuzes spat?

BTW podívejte se na stránky kterékoli banky. Uživatele tám nadávají bankám (!), že chtějí platit pomocí mobilu. Přitom banky milostivě čekají na to, až jim to Apple milostivě dovolí, protože z platební aplikace třetích strany by neměl co.... no výpalné. Typický příklad jak Apple "funguje" a mentality jeho uživatel, jak za tio můžou všichni ostatní.
Nic ve zlym, takove ING BANK ma v NL dostupne platby pres jejich mobilni aplikaci. Cely projekt jim trval 3 mesice. Ja vidim chybu nekde jinde nez v tom jestli neco Apple dovoli.

Citace
Proste nikdo netvrdi, ze Apple je pro socky, neni, ty at si koupi PC a v lidlu at si nakupuji toceny salam.

Děkuji za potvrzení, že pro velkou část uživatel je vlastnictví Apple otázkou společenského statusu. Analogii s točeným salámem neberu. Já si v tom obchodě nakoupím to, co považuji za kvalitní. Vy sežerete třeba výrobní salám, do kteréo namleli psy i s boudama, protože ten salám dsotanete jen ten jeden, který Apple rozhodne, že máte jíst.
Jaky spolecensky status? Mam iPhone v case ze ktereho nepoznas ze je to iPhone a jestli nejaka holka ze tveho okoli masturbuje u predstavy kluka s Macbookem tak to neni preci muj problem... Z pohledu integrace svych zarizeni je Apple proste jednicka jakkoliv se ti u toho dela spatne.

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #209 kdy: 21. 01. 2019, 11:31:03 »
Citace
Nevim jestli si opravdu debil, nebo jenom te vzbudili z komatu po 10ti letech, ale nahravani hovoru je znemozneno ze zakonnych duvodu.
Preco ma teda nahravaju rozne poistovne, telekomunikacie, ked s nimi telefonujem?