Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #165 kdy: 19. 01. 2019, 23:50:18 »
A jeste jedna vec ohledne iPhonu, je treba si uvedomit, ze to je neco filozoficky jineho nez Android. Android je takovy kapesni pocitac, kdezto iPhone takto koncipovan neni. iPhone je vice rekne osekane ci usmernene zarizeni, ma vice cilenejsi zamereni. Je to mobilni telefon - slouzi k volani, k psani sms, k cumeni na net atd. Android oproti tomu je vice PC-like, je univerzalnejsi, da se tam delat mnohem vic veci, ale velka nevyhoda je celkova horsi sladenost systemu. Je to dan za univerzalitu.

V Applu si rekli ze mobilni telefon nema byt pocitac - ma to byt zarizeni vice smerovane ke konrketni ucelum tak, aby bylo pro tyto ucely prakticke. To je typicky Apple pristup a me se zamlouva ne proto, ze jsem ovce, ale proto, ze diky tomu ty Apple produkty oproti PC (a Android) jsou udelane poradneji a kvalitneji.


balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #166 kdy: 19. 01. 2019, 23:51:18 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500

Zelam vela stastia pri vtesnavani do imac dizajnu. Nebude to takato "lean" obrazovka, ale ohyzdna krabica, z ktorej bude trcat milion dratov.
Ohyzdna krabica? Miliony drotov? Krabicu mam vedla stola, kable su vzadu. Max 2 kable (monitor a napajaci kabel). USB a ine kable su potrebne aj pri iMacu. Pozrite si alzu, ked kupujete na ICO, tak mate 12 mesiacov zaruku - uvadzaju to vacsinou pri vyrobkoch apple, celkom nic moc zaruka za take prachy. Ked mi teda odide po roku RAMka, tak by ma zaujimalo ako ju vymenim v priebehu 10min (odletujem??). V desktope otvorim bocnicu vytiahnem staru a dam novu. iMac mozte bud zahodit alebo dat opravit za velke prachy. Toto mi normalne nepride.

K imac sa pouziva bluetooth klavesnica.

Na firmu je 12 mesiacov zaruka podla zakona, komu sa nelubi, ten nech si zatrubi. Viem si tu ekvivalentnu zostavu zivo predstavit. Velke ako krava,  hlucne ako tupolev tu-154 a este s takymi tymi fialovymi ledkovymi pasmi a umelymi rybickami vnutri ulepene od kolofonie s trafo pajkou a popolnikom na vrchu.  Vnutri 10 ton prachu, hojdajuce sa kable pri stole.

Karbboo

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #167 kdy: 19. 01. 2019, 23:53:09 »
Newer ever......

Karbboo

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #168 kdy: 19. 01. 2019, 23:54:09 »
never ever  ...sem debil...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #169 kdy: 20. 01. 2019, 00:02:13 »
Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek. Rekli si, ze iPhone se siroce pouziva ve firmach a mezi managery a proste vsude, a ze je neslusne ci dokonce nezakonne nahravat hovor a muze to vyvolavat mezi lidmi neduveru, a proto tuto funckionalitu vynali z default aplikace.

Aha. A kdo vam prozradil, co si rekli?


anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #170 kdy: 20. 01. 2019, 00:07:33 »
Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek. Rekli si, ze iPhone se siroce pouziva ve firmach a mezi managery a proste vsude, a ze je neslusne ci dokonce nezakonne nahravat hovor a muze to vyvolavat mezi lidmi neduveru, a proto tuto funckionalitu vynali z default aplikace.

Aha. A kdo vam prozradil, co si rekli?

A neni to jedno, jestli si to rekli?

postupná iOvce

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #171 kdy: 20. 01. 2019, 03:24:12 »
Já od roku 2008 kupoval dost: iPod s klasickým diskem (dodnes nejlepší analogový výstup), první iPad (dnes v kuchyni na recepty), iPhone 6+ (aktuální mobil), iPad Pro + pencil (ve dne pracovní nástroj, večer přehrávač multimédií). Minulý rok jsem se rozhodoval mezi Dell a MacBook Pro. Živí mě automatizace, takže na každý projekt VM s Win a vývojovým prostředím. Na OS hosta a ceně notebooku nezáleží, od roku 2009 používám Dell/Gentoo. Nakonec jsem risknul MacBook Pro a tak můžu srovnat Mac/Linux z pohledu běžného ne IT uživatele:
- kancelářské balíky: M: MS Office, LibreOffice, „Apple Office“. L: LibreOffice.
- webové prohlížeče: v podstatě žádný rozdíl, co se komu líbí.
- mail: M: používám vestavěný mail klient, který umí i Exchange. L: různí klienti, problém s připojením k Exchange.
- foto: M: Adobe, Pixelmator a další „etalony“, L: Gimp, Raw therapee.
- vektorová grafika: M: Adobe, Autodesk, Graphics. L: Inkscape, ?
- hudba: M: přešel jsem na Apple music. L: Clementine a další.
- video: M: QuickTime, VLC a další. iTunes není potřeba od asi 2010. S přehráváním není díky jednotnému hw problém. L: VLC, mplayer, ... Pozor na podporu grafických karet.
- střih videa: M: FinalCut, Premiere. L: Nic nekrachujícího jsem nenašel.
- zálohování pro dummies: M: TimeMachine, L: ?
- CAD (prohlížeče dwg apod): M: všechny komerční, L: nic.
Jako dlouholetý uživatel Linuxu musím bohužel uznat, že Mac je pro běžného uživatele desktopu mnohem svobodnější systém než všechny Linuxy světa dohromady. Výběr _kvalitních_ programů pro Mac je zkrátka mnohem širší. A to už vůbec neberu v úvahu optimalizaci hw a sw nebo spolupráci mezi počítačem, tabletem a mobilem (sdílená schránka, iCloud, zprávy, Air Drop, telefonování). Tam je to pro Linux naprostá katastrofa. Jako dlouholetý čtenář root.cz (od 2001?) se ale při čtení fóra nejvíce děsím postupné debilizace linuxové komunity, protože žádný seriozní pracant nedovolí, aby mu IT spravoval a navrhoval fanatik s názory a chováním na úrovni absolventa mateřské školy.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #172 kdy: 20. 01. 2019, 08:58:12 »
Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek...

To je v podstate eufemismus pro to, co jsem tady napsal. Apple přístup spočívá v tom, že centrem všeho je Apple (nikoliv uživatel), a Apple rozhoduje co je pro uživatele dobré, co je přípustné a jak se bude zařízení používat. Je to učebnicový vendor-lock v nejtvrdším možném smyslu. A vendor-lock v důsledku nikdy není ku prospěchu uživatele. Ten slouží jen výrobci.

Proto je tak oblíbený výraz "iOvce", jehož smyslem není primárně dehonestovat uživatele Apple (ať si každý používá co chce), jako spíše popsat podřízený vztah uživatele vůči dodavateli zařízení/služby.

BTW s tím, že služby Apple jsou skvěle propracované a perfektně fungují nesouhlasím. Je to jediná platforma, kde jsem vždy potřeboval studoval manuály a konzultovat sezkušenýum uživatelem téměř základní metody běžného používání.

balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #173 kdy: 20. 01. 2019, 09:13:12 »
Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek...

To je v podstate eufemismus pro to, co jsem tady napsal. Apple přístup spočívá v tom, že centrem všeho je Apple (nikoliv uživatel), a Apple rozhoduje co je pro uživatele dobré, co je přípustné a jak se bude zařízení používat. Je to učebnicový vendor-lock v nejtvrdším možném smyslu. A vendor-lock v důsledku nikdy není ku prospěchu uživatele. Ten slouží jen výrobci.

Proto je tak oblíbený výraz "iOvce", jehož smyslem není primárně dehonestovat uživatele Apple (ať si každý používá co chce), jako spíše popsat podřízený vztah uživatele vůči dodavateli zařízení/služby.

BTW s tím, že služby Apple jsou skvěle propracované a perfektně fungují nesouhlasím. Je to jediná platforma, kde jsem vždy potřeboval studoval manuály a konzultovat sezkušenýum uživatelem téměř základní metody běžného používání.

Aj android sa dost zhovadilo pouziva, len uz ste si zvykli. Tzv. "windows 7 syndrom" kedy sada pouzivatelov neda dopustit na zhovadily system, len preto, ze nieco ine nevedia pouzivat. Sam viem, ako som v androide hladal veci po roznych menu a kadeco googlil. Netvrdim, ze ios ma vychytane UX, ale toto je nefer argument.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #174 kdy: 20. 01. 2019, 09:22:14 »
Neřekl bych. V okolí mám 2 uživatele (běžný franta uživatel) iPadu, které dostali jako pracovní nástroj. Oba dostali v práci základní školení a následně přišli s žádostí nastavit to a ono (wifi, email, bežné věci). Půlku banalit jsme ani ve třech nezvládli.

Když jsem dostal první chytrý telefon (android), do 5 minut jsem zařízení zprovoznil a nastavil intuitivně sám. Totéž platí o Windows Phone. Jen ten Apple je tak nějak nepochopitelný. Vůbec to není o zvyku. Apple je prostě diagnóza pro specifický typ uživatele.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #175 kdy: 20. 01. 2019, 09:32:06 »
Neřekl bych. V okolí mám 2 uživatele (běžný franta uživatel) iPadu, které dostali jako pracovní nástroj. Oba dostali v práci základní školení a následně přišli s žádostí nastavit to a ono (wifi, email, bežné věci). Půlku banalit jsme ani ve třech nezvládli.

Když jsem dostal první chytrý telefon (android), do 5 minut jsem zařízení zprovoznil a nastavil intuitivně sám. Totéž platí o Windows Phone. Jen ten Apple je tak nějak nepochopitelný. Vůbec to není o zvyku. Apple je prostě diagnóza pro specifický typ uživatele.
Tak pokud ve 3 nezvladnete iPad pripojit k WiFi tak problem neni v iPadu.  ::) Kdyz bylo memu synovi 5 tak se umel pripojit k WiFi na iPadu sam kdyz jsme nekam jeli.

balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #176 kdy: 20. 01. 2019, 09:35:59 »
Neřekl bych. V okolí mám 2 uživatele (běžný franta uživatel) iPadu, které dostali jako pracovní nástroj. Oba dostali v práci základní školení a následně přišli s žádostí nastavit to a ono (wifi, email, bežné věci). Půlku banalit jsme ani ve třech nezvládli.

Když jsem dostal první chytrý telefon (android), do 5 minut jsem zařízení zprovoznil a nastavil intuitivně sám. Totéž platí o Windows Phone. Jen ten Apple je tak nějak nepochopitelný. Vůbec to není o zvyku. Apple je prostě diagnóza pro specifický typ uživatele.

Settings->wifi no kto by to tam hladal? email, kliknem na obalku a ono sa ma to spyta, kam chcem pripojit ... Nj, zlozite ... (toto boli nobrainery aj pre mna ako dlhorocneho android pouzivatela). Asi by ste si mohli vybrat ine priklady. Moj prvy smartphone bola nokia so symbianom, tiez neslo vsetko na prvy sup, ani na androide.

Je pravda, ze apple si vybera, co si do telefonu pusti a obmedzuje v niecom pouzivatela, no platforma je stabilnejsia a rychlejsia.

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #177 kdy: 20. 01. 2019, 09:42:21 »
Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek...

To je v podstate eufemismus pro to, co jsem tady napsal. Apple přístup spočívá v tom, že centrem všeho je Apple (nikoliv uživatel), a Apple rozhoduje co je pro uživatele dobré, co je přípustné a jak se bude zařízení používat. Je to učebnicový vendor-lock v nejtvrdším možném smyslu. A vendor-lock v důsledku nikdy není ku prospěchu uživatele. Ten slouží jen výrobci.

Proto je tak oblíbený výraz "iOvce", jehož smyslem není primárně dehonestovat uživatele Apple (ať si každý používá co chce), jako spíše popsat podřízený vztah uživatele vůči dodavateli zařízení/služby.

BTW s tím, že služby Apple jsou skvěle propracované a perfektně fungují nesouhlasím. Je to jediná platforma, kde jsem vždy potřeboval studoval manuály a konzultovat sezkušenýum uživatelem téměř základní metody běžného používání.

Jenze ten vendor-lock taky vede k tomu, ze Apple veci funguji. Kdyby mohl kazdy cinsky retard vyrabet kraviny pro Mac a nebyl by v tom nejaky zadrhel od Applu, tak je Mac stejnyb ordel jako PC. Vendor-lock nemusi byt vzdy tak spatne reseni. Proc na Macu resis vendor-lock? To nejsou servery neb neco takove, je to spotrebni elektronika, kteoru si kupujes na doma a chces, at to proste doprcic funguje, protoze tvuj osobni cas neco stoji.

Typicky priklad je treba cinske tlacitko s otisky prstu pro iPhone, kde iPhone prestane fungovat, protoze pozna, ze tam je neoriginal. Ja jsem treba dneska rad, ze tam takova vec je!!! Protoze kupujes repasovany iPhone (nebo naopak prodavas svuj iPhone) a mas jistotu, ze kdyz byl opravovany, tak z originalnich dilu a ne z nejakych sikmookych smejdu. Je v tom poradek.

Proste nikdo netvrdi, ze Apple je pro socky, neni, ty at si koupi PC a v lidlu at si nakupuji toceny salam.

RE:

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #178 kdy: 20. 01. 2019, 10:20:41 »
Ocividne mas presne 0 zkusenosti s Apple produkty. Hlavne, ze si to umis obhajit.

No ovšem. Protože Skvělý Apple přece musí žrát každý, kdo na to jen sáhne..... ;D

Ale tak přoč se nebavit konkrétně? Už lze na iphonu taková banalita jako nahrát hovor? Můžu zaplatit pomocí NFC?

Fakt super platforma to shnilé jablko. Můžete jen to, co vám za vaše peníze možná milostivě dovolí.
Jenom me utvrzujes v tom, ze nemas paru o cem mluvis.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #179 kdy: 20. 01. 2019, 10:29:35 »
Jenze ten vendor-lock taky vede k tomu, ze Apple veci funguji.

Nazvat nemožnost nahrát si hovor termínem "fungují" je úsměvné.
Nazvat nemožnost používat telefon pro NFC platby je úsměvné.
Takhle můžeme pokračovat. Apple se prostě rozhodl, že něco prostě fungovat bude a něco fungovat nebude. Můžete to obhajovat "bezpečností" nebo třeba "strategickým obchodním rozhodnutím". Velká část nemá s funkčností nic společného. Prostě místo univerzálního řešení typu sluchátka vytvoříme vendor-lock, aby přioteklo zase o trochu víc výpalného.

BTW podívejte se na stránky kterékoli banky. Uživatele tám nadávají bankám (!), že chtějí platit pomocí mobilu. Přitom banky milostivě čekají na to, až jim to Apple milostivě dovolí, protože z platební aplikace třetích strany by neměl co.... no výpalné. Typický příklad jak Apple "funguje" a mentality jeho uživatel, jak za tio můžou všichni ostatní.

Citace
Proste nikdo netvrdi, ze Apple je pro socky, neni, ty at si koupi PC a v lidlu at si nakupuji toceny salam.

Děkuji za potvrzení, že pro velkou část uživatel je vlastnictví Apple otázkou společenského statusu. Analogii s točeným salámem neberu. Já si v tom obchodě nakoupím to, co považuji za kvalitní. Vy sežerete třeba výrobní salám, do kteréo namleli psy i s boudama, protože ten salám dsotanete jen ten jeden, který Apple rozhodne, že máte jíst.