Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

Jarda Sláma

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #135 kdy: 18. 09. 2018, 10:41:06 »
Tak to máme
HW: iPhone3, iPhone3S, iPhone4, iPhone4S, iPhone5SE, iPhone7, iPad mini, iPad4, MacBook
SW: 80 CD Alb a 60 HD i SD filmů


agent

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #136 kdy: 18. 09. 2018, 13:47:54 »
Lzes. Protoze kdybys byl opravdovy koder v .NET, C# a chodil na konference tak bys videl, ze vsichni tam maji Macy taky :-D Protoze potrebuji stabilni desktop a ne Win10 co ti udela impedimence kdy se mu zamane v lepsim pripade a domrda instalaci v horsim. Takze na desktopu maji macOS a ve virtualu Visual Studio s widlema. Kdyz se widle porouchaj, tak se proste jen revertne snapshot virtualu a za par minut makas dal.
Když pominu že chození po konferencích mě moc neláká, když je všechno online na netu, tak nemám důvod se po někom opičit protože je to módní a cool.
Jinak já nepsal, že mám na notebooku W10. Držím se zatím W7 a se stabilitou nemám nejmenší problém.
Jak už jsem psal na začátku tématu, výrobky Applu mě nijak neoslovují, nejsem jejich cílová skupina - takže nechci.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #137 kdy: 18. 09. 2018, 20:26:32 »
mam vazne podezreni, ze ani sam tazatel nema jasnou predstavu co se snazi zjistit, co si pak s tim cislem pocne, a jak se ho vlastne ma dobrat.

Kdepak, já mám dojem že komunita na rootu je dostatečně inteligentní aby z dotazu v anketě (v titulku je o pár slov kratší) pochopila oč tady běží a co je třeba kliknout. To kolik let je kdo v IT na to vliv nemá, protože mi jde o aktuální stav.

Tak to by me teda fakt zajimalo, k cemu je dobra informace o tom, kolik ma kdo penez v hardwaru Applu, aniz bys zaroven mel tuseni kolik je respondentum let a tedy jak dlouho a kolik priblizne tedy jeste utrati, resp. daleko pri nejakem ocekavatelnem prubehu utraceni (s ohledem na obvykly vyvoj kariery se da v case cekat rust vydaju) se na sve draze nachazeji. Tim spis bez rozliseni toho, kolik tech penez bylo vynalozeno z vlastniho vs. kolik z firemniho.
Vysledkem tudiz bude beztvare nic nevypovidajici a bezucelne cislo, jehoz smyslem bude jen jeho samotna existence, protoze je uplne k nicemu.
Predpokladam, ze s nim ani nehodlas dal nijak pracovat, protoze proste netusis, k cemu by ti asi tak mohlo byt. Proste jen fizlujes pro samotny akt fizlovani, a mozna jen chces mit predstavu, ke komu z tech, koho mozna znas nebo nekdy v budoucnu doufas znat osobne, ma smysl se jit o vikendu podivat bez pozvani.

Komicke na tom je, ze kvuli pravum aplikaci a telemetrii operacnich systemu se tu vsichni muzou posrat na strop, ale tohle jim nevadi.

MasoxCZ

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #138 kdy: 18. 09. 2018, 20:31:19 »
Mě zas nebaví to pořád přeinstalovávat a zvykat si na nový, stačí že ho musím jednou za pár měsíců restartovat a zavírat kvůli tomu všechny aplikace  :)
Ale zrovna letos na podzim mě čeká upgrade - a jelikož dělám většinu týdne z domova a jsem lenivý notebook zapojovat někde u stolu, tak beru 17" s podsvícenou klávesnicí.

Jestli nestrihas video, tak si pracovni masinu nainstaluj do virtualu a pak ji proste pres NASko vyexportujes a na novou masinu zase naimportujes, a behem 10ti minut mas prestehovano. Cely zalohovani pak spociva v odkopirovani jedny slozky s celkem asi trema souborama.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #139 kdy: 18. 09. 2018, 21:09:36 »
To si asi nouma, ktory nikdy neprogramoval pre windows. To ze prezentuju na Macu .net standard a .net core je pochopitelne. Ale visual studio na macu je grc. A velmi by ma zaujimalo ako budem vyuzivat win32 api na Macu, alebo taku wpf appku kodit.

Kkt1:
Tak uz si sa predstavil, ze robis pre toho zelenho skreta. Nezavidim.
Kdyby jsi alespon umel cist, tak Steve psal o virtualu s windows... ale od te unavy ze skladu neprectes ani kratky prispevek...  ;)


Marcel F.

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #140 kdy: 19. 01. 2019, 10:21:27 »
Tak som v klube 5000€ mám nový iMac Pro. Najlepší desktop aký som kedy mal. Ešte aj tie linuxy čo mám vo virtuáloch šlapú neskutočne. Drahé, ale za tie 3 výplaty to stojí  ;)

peter

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #141 kdy: 19. 01. 2019, 10:54:18 »
Neskutocny desktop a ty neskutocna ovecka  8). Ved len pockaj, ked sa ti neico pokazi v tom neskutocnom desktope. Vysolit 5000€ za uzavrety a nerozsiritelny shit, hotovo blaznovstvo. Za tu sumu mam inak nadupanu masinku. A vysolit 3 vyplaty je ozaj na zamyslenie

otevreny indian

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #142 kdy: 19. 01. 2019, 13:06:19 »
3000 baterie pro macbookpro, aby se 3 mesice po vymene dosr4la dedikovana grafika.

Zelenohlav

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #143 kdy: 19. 01. 2019, 15:37:56 »
15200 Kc.

15000 me stal bazarovy iBook. Vazil jenom 2.2kg a ne 3.5-4kg, jako obrovske PCckove krabice, vydrzel na baterku pres 4 hodiny a ne 2 jako konkurence a dodneska ma nejlepsi notebookovskou klavesnici, na ktere jsem kdy psal. Po nekolika letech ho nahradil jeste lehci netbook, coz je jeden z duvodu, proc jsem si nekoupil dalsi notebook od Apple (druhy je ten, ze vymenit disk je pracicka na 3 hodiny podle navodu, to at si narvou kam uznaji za vhodne).

200 Kc me stala nahradni klavesnice, protoze byla tak dobra, ze jsem ji chtel nahradit klavesnici v jinem notebooku (na coz jsem nakonec nemel cas - muselo by se udelat dekodovani a preklad na ps2).

S obemi nakupy jsem i s odstupem casu zcela spokojen a ten HW byl jeden z tech mala bezproblemovych, co jsem kdy mel. Novejsiho notebooka bych si od nich mozna koupil (zvlast, kdyby vytvorili neco o velikosti Asus EEE701 a mensi), ale ostatni HW me nijak nelaka (iPhone, kde je zakazano mit programovaci jazyk, hodinky na kterych je to nejzajimavejsi, ze jsou z kompozitu zlata a keramiky, a dalsi predrazene pitomosti).

Uuuu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #144 kdy: 19. 01. 2019, 15:54:04 »
Za 5000e das do kupy poradny server.

M.V.

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #145 kdy: 19. 01. 2019, 16:26:33 »
Za 5000e das do kupy poradny server.

Hucet bude jako startujici Mig 29 nebo jenom jako Gripen ?

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #146 kdy: 19. 01. 2019, 16:47:42 »
Clovek ktory da 5000€ za imac pro nemoze byt pri zmysloch a byt normalny

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #147 kdy: 19. 01. 2019, 17:22:01 »
Tady si nekdo koupi pocitac za 150000,- a uz tu naskakali Slovaci a zacinaji si tukat na celo :D typicti Slovaci... Nevim proc, kdyz nekdo cumi do pocitace 16hodin denne, si nemuze koupit krasny stroj s nadhernym displejem kde je vsechno jako ze skatulky. Ja si koupil taky Macbook a lituju, ze jsem to neudelal uz daleko driv a ztracel jsem cas s PC.

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #148 kdy: 19. 01. 2019, 17:45:36 »
Ze niekto cumi do pc 16h denne, nie je jednak normalne a ked musi cumiet 16h do pc a dovoli si kupit imac po 3 vyplatach tiez nebude bohvieco. Za 2000€ mozem mat ovela namakanejsi monitor napr od eizo, nez daky od apple. O ludoch, ktori maju apple sa nie nadarmo hovori, ze su ovce ktore nerozmyslaju

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #149 kdy: 19. 01. 2019, 17:50:32 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500