Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

Henry

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #120 kdy: 17. 09. 2018, 21:08:11 »
vykonu a cene sa nevyrovna ziadny notebook dokonca ani ten tvoj svaty gral

Pravda. Mam primarne iMac Pro za 5500€ a k tomu mi staci zakladny MBP13” za 1900€ a vybavene. Kedze iCloud out of the box tak mam aj rovnaky desktop a vsetko syncnute bez toho aby som 3 dni nieco nastavoval.

Ano skoro vsetko co vie Apple svet sa da nejako spravit aj v Lin/Win svete. Ale ide prave o to “nejako” a ze si to musis spravit. U mna cas su peniaze a srat sa pol dna s nejakym nastavovanim sa pre mna rovna tretina ceny macbooku. Takze az pindate na Apple len koli cenam tak sa skor pozrite na svoj zivot, zahodte lopatu a zacnite makat.


agent

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #121 kdy: 17. 09. 2018, 21:11:30 »
Jste všichni jak blázniví puberťáci, co si tu masírují ego kdo má dražší počítač  ;D
Vždyť je to jen počítač, za pár let zastará, přijde jiný.
Je samosřejmě důležité, aby se člověk při práci netrápil a dělalo se mu s počítačem dobře, ale to opravdu cena neřeší.
Na tom jestli to bude Mac, Dell, HP nebo Asusu zase tak moc nezáleží, každému může vyhovovat něco jiného a jeho produktivita bude obdobná.
Já tohle moc neřeším, když nadejde čas, řeknu si v práci o nový notebook s požadovanými parametry, aby mi další 3-4 roky vydržel, a dostanu ho.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #122 kdy: 17. 09. 2018, 21:17:02 »
A uz si si ulavil ovecka? Ja by som nevysolil ani take prachy za ten dell. Za tu cenu mam nadupany stolny pc a nie notebook. Ku zakaznikovi chodis robit kazdy den? Vacsinou prdis doma do stolicky, takze naco 3000-5000€ notas, ked vykonu a cene sa nevyrovna ziadny notebook dokonca ani ten tvoj svaty gral

Z ktere casti vychodniho Slovenska jsi? Z Ukrajiny?  ;D
Ja to vidim na madara ktery studuje v Bratislave a je to jeho prvni zkusenost ve meste a desktop mu proste prijde megacool reseni pro praci...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #123 kdy: 17. 09. 2018, 21:18:13 »
Jste všichni jak blázniví puberťáci, co si tu masírují ego kdo má dražší počítač  ;D
Vždyť je to jen počítač, za pár let zastará, přijde jiný.
Je samosřejmě důležité, aby se člověk při práci netrápil a dělalo se mu s počítačem dobře, ale to opravdu cena neřeší.
Na tom jestli to bude Mac, Dell, HP nebo Asusu zase tak moc nezáleží, každému může vyhovovat něco jiného a jeho produktivita bude obdobná.
Já tohle moc neřeším, když nadejde čas, řeknu si v práci o nový notebook s požadovanými parametry, aby mi další 3-4 roky vydržel, a dostanu ho.
Naprosty souhlas, kazdy at pouziva to co mu vyhovuje. 4 roky s jednim pocitacem bych ale nevydrzel.

agent

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #124 kdy: 17. 09. 2018, 21:25:42 »
Mě zas nebaví to pořád přeinstalovávat a zvykat si na nový, stačí že ho musím jednou za pár měsíců restartovat a zavírat kvůli tomu všechny aplikace  :)
Ale zrovna letos na podzim mě čeká upgrade - a jelikož dělám většinu týdne z domova a jsem lenivý notebook zapojovat někde u stolu, tak beru 17" s podsvícenou klávesnicí.
Jinak na to, co vytvářím, má dostatek výkonu i 4 roky stará i5.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #125 kdy: 17. 09. 2018, 21:38:25 »
Mě zas nebaví to pořád přeinstalovávat a zvykat si na nový, stačí že ho musím jednou za pár měsíců restartovat a zavírat kvůli tomu všechny aplikace  :)
Ale zrovna letos na podzim mě čeká upgrade - a jelikož dělám většinu týdne z domova a jsem lenivý notebook zapojovat někde u stolu, tak beru 17" s podsvícenou klávesnicí.
Jinak na to, co vytvářím, má dostatek výkonu i 4 roky stará i5.
No jo no.  Kdybys mel maca, tak si koupis novy kus, pripojis timemachine a za “chvili” pracujes na novem. Vae funkcni.

agent

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #126 kdy: 17. 09. 2018, 23:29:54 »
To bych ale zase musel změnit práci.
Posledních 20 let mě živí produkty Microsoftu. Aktuálně programování v C#.

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #127 kdy: 17. 09. 2018, 23:37:10 »
To bych ale zase musel změnit práci.
Posledních 20 let mě živí produkty Microsoftu. Aktuálně programování v C#.

chacha

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #128 kdy: 18. 09. 2018, 06:50:19 »
A uz si si ulavil ovecka? Ja by som nevysolil ani take prachy za ten dell. Za tu cenu mam nadupany stolny pc a nie notebook. Ku zakaznikovi chodis robit kazdy den? Vacsinou prdis doma do stolicky, takze naco 3000-5000€ notas, ked vykonu a cene sa nevyrovna ziadny notebook dokonca ani ten tvoj svaty gral

Z ktere casti vychodniho Slovenska jsi? Z Ukrajiny?  ;D
Ja to vidim na madara ktery studuje v Bratislave a je to jeho prvni zkusenost ve meste a desktop mu proste prijde megacool reseni pro praci...
No vidis, co za debila si? Vypravas tu, ako potrebujes makat a nie riesit problemy s pocitacom, pritom sa zasieras na forach. To ta nestoji cas, pepicku?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #129 kdy: 18. 09. 2018, 07:33:02 »
To bych ale zase musel změnit práci.
Posledních 20 let mě živí produkty Microsoftu. Aktuálně programování v C#.
To chapu...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #130 kdy: 18. 09. 2018, 07:38:21 »
A uz si si ulavil ovecka? Ja by som nevysolil ani take prachy za ten dell. Za tu cenu mam nadupany stolny pc a nie notebook. Ku zakaznikovi chodis robit kazdy den? Vacsinou prdis doma do stolicky, takze naco 3000-5000€ notas, ked vykonu a cene sa nevyrovna ziadny notebook dokonca ani ten tvoj svaty gral

Z ktere casti vychodniho Slovenska jsi? Z Ukrajiny?  ;D
Ja to vidim na madara ktery studuje v Bratislave a je to jeho prvni zkusenost ve meste a desktop mu proste prijde megacool reseni pro praci...
No vidis, co za debila si? Vypravas tu, ako potrebujes makat a nie riesit problemy s pocitacom, pritom sa zasieras na forach. To ta nestoji cas, pepicku?
Tomu se rika zabava, ale chapu ze to slovo neznas kdyz si po skole privydelavas na nocni ve skladu v alza horni uhry.  ;) ::)

Steve

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #131 kdy: 18. 09. 2018, 08:21:00 »
To bych ale zase musel změnit práci.
Posledních 20 let mě živí produkty Microsoftu. Aktuálně programování v C#.

Lzes. Protoze kdybys byl opravdovy koder v .NET, C# a chodil na konference tak bys videl, ze vsichni tam maji Macy taky :-D Protoze potrebuji stabilni desktop a ne Win10 co ti udela impedimence kdy se mu zamane v lepsim pripade a domrda instalaci v horsim. Takze na desktopu maji macOS a ve virtualu Visual Studio s widlema. Kdyz se widle porouchaj, tak se proste jen revertne snapshot virtualu a za par minut makas dal.

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #132 kdy: 18. 09. 2018, 08:25:26 »
To si asi nouma, ktory nikdy neprogramoval pre windows. To ze prezentuju na Macu .net standard a .net core je pochopitelne. Ale visual studio na macu je grc. A velmi by ma zaujimalo ako budem vyuzivat win32 api na Macu, alebo taku wpf appku kodit.

Kkt1:
Tak uz si sa predstavil, ze robis pre toho zelenho skreta. Nezavidim.

Hmmm

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #133 kdy: 18. 09. 2018, 09:09:52 »
v linuxu pořád něco řeší jen Windowsáři a Macaři. My ostatní v linuxu pracujeme.

Pokud tvoje "práce" spočívá v civění do 6ti terminálu v Xwin s obskurním fontem a ještě obskurnějšími editory tak prosím. Ale normálnější zbytek planety programuje na minimálně dvou HiRes moniotorech v OS kde to funguje od prvního bootu. A to rozhodně linux nebyl, není a ještě pár let nebude.


Kolega mal tiez raz vtipnu chvilu, ked zacal pracovat na novom macu. Rozlozil si plochy, na kazdej nieco ine, aby mohol medzi programami prepinat klavesovymi skratkami a zrazu sa mu to rozsypalo, pretoze mac mu rozlozenie tych ploch a ich klavesove skratky poprehadzoval podla toho ako casto bola ktora plocha pouzivana.



Kolega je hlavně ňouma, protože na to je zatrhávátko v nastavení. IMHO by tam měla být defaultně ta druhá varianta(Nechat plochu tam kde je), ale že by to někomu vnucovali je prostě blbost.
Ale ano, na to je zatrhavatko v nastaveni a on na to potom prisiel tiez. Ale defaultne to bolo v tej prvej variante.

Hmmm

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #134 kdy: 18. 09. 2018, 09:17:22 »
Co mas s acerom? Ja acer nemam ty hlava posahana. Za 3500€ mam najdrahsi XPS s podobnymi ba mozno aj lepsimi parametrami oproti najdrahsiemu Macu. rad sa pozriem ako si rozsirim taky Mac o dalsiu pamat. Alebo vymenim disk. Smelo do toho. Mat Mac kvoli mobilite a zakaznikovi nie je vobec argument. Uzavrete prostredie, ziadna volnost a este je clovek aj ovca

HAHAHAHA, tak ted sis nabehl, dneska hodis ten svuj Dell XPS do kose, to ti vravim.

Dell XPS je aktualne ta nejvic nalestena bida na trhu hned po Thinkpadech.

A nebo vis co? Me se to tu nechce rozepisovat, kaslu na tebe...

Z lenosti, tady mas video rozumneho cloveka:

https://www.youtube.com/watch?v=BnwB8Oh628Q
https://www.youtube.com/watch?v=ghTwo5Kvbmo&t=448s

Ja ti pridam k omu jen tyhle duvody:
Konstrukce Dellu a komponenty jsou o rad horsi nez Macbook
Klavesnici mam stejnou externi jako tu na notebook, to je duezite, nejsem kokot abych pouzival 2 ruzne rozlozeni kdyz em to zivi - kde ti Dell dal externi klavesnici k tomu premiovemu notebooku? Nikde, zadnou nedodal, protoze je to notebook pro socky a hloupe Americke decka.
Jak zalohujes svuj system? Nijak, protoze nemas Timemachine a na shnaneni slusneho backup sw nemas cas a i tak vis, ze se s tim budes muset srat. A nijak, protoze vis, ze tvoje Widle je lepsi jednou za 3 roky preinstalovat, protoze se tak strasne zasrackujou.
Touchpad na tvem dellu je jen vorezavatko.
Naco tam mas tu nvidia grafiku? Dotu 2 i WoT zahrajes i bez ni.

a vic se mi nechce psat...
Hmm tak to si mu teda vela nenalozil...