Anketa

Kolik jste investovali za svůj život do výrobků firmy Apple ?

0Kč
1 - 25000Kč (1 - 1000€)
25001 - 75000Kč (1001 - 3000€)
75000 - 125000Kč (3001 - 5000€)
125001 - 200000Kč (5001 - 8000€)
200001Kč a víc (8001€ a víc)

Kolik jste investovali do výrobků Apple ?

phv

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #150 kdy: 19. 01. 2019, 18:07:52 »
Investice do výrobků Apple? Toho Appple co vyrábí spotřební elektroniku?
Apple vyrábí stroje určené k výrobě a tím zhodnocení investice? To jsem ještě neslyšel. Autor dotazu má dobrej matroš.
Investovat se dá do zlata, nemovitostí, nerostné suroviny, potravinové komodity. Ale do spotřební elektroniky?
To je spotřeba. Koupi spotřební elektroniky od Apple si nezajistíte lepší živobytí, ale spíše se zadlužíte, přijdete o ledvinu atd.


balki

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #151 kdy: 19. 01. 2019, 18:08:42 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500

Zelam vela stastia pri vtesnavani do imac dizajnu. Nebude to takato "lean" obrazovka, ale ohyzdna krabica, z ktorej bude trcat milion dratov.

M.V.

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #152 kdy: 19. 01. 2019, 18:35:03 »
Investice do výrobků Apple?

Investice do sebe. Kdyz mne iMacPro stoji tak 2-mesicni zisk a jeste si ho muzu odepsat z dani tak to neni investice ? A vydrzi hrat prvni housle 4-5 let a nemam pritom zadne trable s operacnim systemem tak to se zhodnoti snad i 30x. Ne kazdy tady resi co to stoji. Ale chapu ze hejteri si svoje najdou. Kazdopadne bylo v prvnim prispevku receno, ze ten kdo nema k tematu co rici at se zdrzi svych trapnych komentaru.

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #153 kdy: 19. 01. 2019, 19:36:37 »
Ze niekto cumi do pc 16h denne, nie je jednak normalne a ked musi cumiet 16h do pc a dovoli si kupit imac po 3 vyplatach tiez nebude bohvieco. Za 2000€ mozem mat ovela namakanejsi monitor napr od eizo, nez daky od apple. O ludoch, ktori maju apple sa nie nadarmo hovori, ze su ovce ktore nerozmyslaju

Takove pindy od me konkurence jsou hotova hudba pro me usi  8)

skrzjdouci

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #154 kdy: 19. 01. 2019, 20:11:45 »
... a nemam pritom zadne trable s operacnim systemem ...
Místní uživatel "macík" by mohl vyprávět  ;D


qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #155 kdy: 19. 01. 2019, 20:27:46 »
Tak uživatel produktu apple to je prakticky diagnoza. Akcie padaji, zajem upada, vypadek se kompenzuje zdrazenim jiz tak predrazenych produktu. Jako zaplatit 3 nasobekj ceny za produkt, se kterym pak lze delat jen top, co vam shile jablko milostive dovoli. ;D

jpu

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #156 kdy: 19. 01. 2019, 20:37:52 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500

Zelam vela stastia pri vtesnavani do imac dizajnu. Nebude to takato "lean" obrazovka, ale ohyzdna krabica, z ktorej bude trcat milion dratov.
Ohyzdna krabica? Miliony drotov? Krabicu mam vedla stola, kable su vzadu. Max 2 kable (monitor a napajaci kabel). USB a ine kable su potrebne aj pri iMacu. Pozrite si alzu, ked kupujete na ICO, tak mate 12 mesiacov zaruku - uvadzaju to vacsinou pri vyrobkoch apple, celkom nic moc zaruka za take prachy. Ked mi teda odide po roku RAMka, tak by ma zaujimalo ako ju vymenim v priebehu 10min (odletujem??). V desktope otvorim bocnicu vytiahnem staru a dam novu. iMac mozte bud zahodit alebo dat opravit za velke prachy. Toto mi normalne nepride.

xhamsterr

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #157 kdy: 19. 01. 2019, 21:44:18 »
https://m.alza.sk/imac-pro-sk-d5461613.htm
No ten HW co tam je, tak vyskaldanim vlastneho pc dam to vsetko mozno 3000€ a nie 7500

Zelam vela stastia pri vtesnavani do imac dizajnu. Nebude to takato "lean" obrazovka, ale ohyzdna krabica, z ktorej bude trcat milion dratov.
Ohyzdna krabica? Miliony drotov? Krabicu mam vedla stola, kable su vzadu. Max 2 kable (monitor a napajaci kabel). USB a ine kable su potrebne aj pri iMacu. Pozrite si alzu, ked kupujete na ICO, tak mate 12 mesiacov zaruku - uvadzaju to vacsinou pri vyrobkoch apple, celkom nic moc zaruka za take prachy. Ked mi teda odide po roku RAMka, tak by ma zaujimalo ako ju vymenim v priebehu 10min (odletujem??). V desktope otvorim bocnicu vytiahnem staru a dam novu. iMac mozte bud zahodit alebo dat opravit za velke prachy. Toto mi normalne nepride.
Slováci diskutují o okousaných jablkách ... to je ze života.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #158 kdy: 19. 01. 2019, 21:55:37 »
Tedu uplne presne to nevim, ale pro predstavu: 1€20 za iPod Mini na blesim trhu, par € za novou baterku a pak neco za CF kartu 32 GB namisto toho pitomeho disku 4 GB. Nasledovala instalace RockBoxu, takze o Apple vlastne ani nevim a zasrane iTunes nepotrebuju.

k3dAR

  • *****
  • 2 834
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #159 kdy: 19. 01. 2019, 21:57:27 »
Tady si nekdo koupi pocitac za 150000,- a uz tu naskakali Slovaci a zacinaji si tukat na celo :D typicti Slovaci... [...]
ten nekdo byl Slovak, mohl si to poznat z toho ze psal slovensky a/nebo ze uvedl cenu v eurech ;-) pak si naskakal ty se svoji nenavisti a co jako?

RE:

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #160 kdy: 19. 01. 2019, 22:00:58 »
Tak uživatel produktu apple to je prakticky diagnoza. Akcie padaji, zajem upada, vypadek se kompenzuje zdrazenim jiz tak predrazenych produktu. Jako zaplatit 3 nasobekj ceny za produkt, se kterym pak lze delat jen top, co vam shile jablko milostive dovoli. ;D
Ocividne mas presne 0 zkusenosti s Apple produkty. Hlavne, ze si to umis obhajit.

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #161 kdy: 19. 01. 2019, 22:57:58 »
Tady si nekdo koupi pocitac za 150000,- a uz tu naskakali Slovaci a zacinaji si tukat na celo :D typicti Slovaci... [...]
ten nekdo byl Slovak, mohl si to poznat z toho ze psal slovensky a/nebo ze uvedl cenu v eurech ;-) pak si naskakal ty se svoji nenavisti a co jako?

Je to tak, jsem strasnej, asi me minula hate-free kampan.

Vsak oni i na Slovensku lidi postupne prijdou na to, ze ten Apple ma navzdory posmevackum hodne co do sebe.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #162 kdy: 19. 01. 2019, 23:15:00 »
Vsak oni i na Slovensku lidi postupne prijdou na to, ze ten Apple ma navzdory posmevackum hodne co do sebe.

Jo, mel jsem to par tydnu doma. Utvrdilo me to v tom, ze mi vyhovuje Linux. Takze jak pro koho.

qwertz

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #163 kdy: 19. 01. 2019, 23:27:38 »
Ocividne mas presne 0 zkusenosti s Apple produkty. Hlavne, ze si to umis obhajit.

No ovšem. Protože Skvělý Apple přece musí žrát každý, kdo na to jen sáhne..... ;D

Ale tak přoč se nebavit konkrétně? Už lze na iphonu taková banalita jako nahrát hovor? Můžu zaplatit pomocí NFC?

Fakt super platforma to shnilé jablko. Můžete jen to, co vám za vaše peníze možná milostivě dovolí.

anonym

Re:Kolik jste investovali do výrobků Apple ?
« Odpověď #164 kdy: 19. 01. 2019, 23:43:14 »
Ocividne mas presne 0 zkusenosti s Apple produkty. Hlavne, ze si to umis obhajit.

No ovšem. Protože Skvělý Apple přece musí žrát každý, kdo na to jen sáhne..... ;D

Ale tak přoč se nebavit konkrétně? Už lze na iphonu taková banalita jako nahrát hovor? Můžu zaplatit pomocí NFC?

Fakt super platforma to shnilé jablko. Můžete jen to, co vám za vaše peníze možná milostivě dovolí.

Ono s tim nahranim hovoru zalezi jak se na to divas. Je to typicky pristup Applu, ktery se snazi resit sva zarizeni jako celek. Rekli si, ze iPhone se siroce pouziva ve firmach a mezi managery a proste vsude, a ze je neslusne ci dokonce nezakonne nahravat hovor a muze to vyvolavat mezi lidmi neduveru, a proto tuto funckionalitu vynali z default aplikace.

Z jineho uhlu pohledu to vsak je kravina, a to je ten typicky PC pohled - je to aplikace na nahravani hlasu a te ma byt jedno, ze nekomu volam. Nerikam ze je spatne se na to divat takhle a taky jsem to delal, jenze je tady velke jenze.

Lidi jako ja si Apple kupuji praveze proto, ze resi sve produkty jako celek - protoze to taky diky tomu vsechno perfektne funguje dohromady - a to je ten duvod proc si to kupuje. Tohle ohledne politiky nahravaci aplikace beru jako vedlejsi produkt ci nevyhodu reseni produktu jakozto celku se vsim vsudy. Ja jsem se rozhodl, ze mi takovyto celostni pristup vyhovuje, a tyto drobne detaily budu radeji workaroundovat, nez abych mel univerzalni ale polofunkcni PC-like zarizeni.