Autor David Ježek

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #255 kdy: 17. 04. 2020, 17:11:22 »
Ten clanek o roztristenosti ... to je proste ukazkovy trolling. Tohle videt v diskuzi, tak to vetsina adminu smazne.
https://www.root.cz/clanky/roztristenost-linuxovych-aplikaci-existuje-jedina-spravna/

Díky za link. Ten článek mi připadá o dva řády lepší, než tvůj příspěvek do diskuze.


K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #256 kdy: 19. 04. 2020, 14:25:59 »
Díky za link. Ten článek mi připadá o dva řády lepší, než tvůj příspěvek do diskuze.

Tak jsem rad ze jsem pomohl. A ted mi prosim vysvetli, co tim clankem chtel autor rict. Ja to nepochopil.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #257 kdy: 06. 05. 2020, 23:41:09 »
https://www.root.cz/zpravicky/openindiana-hipster-2020-04-prechazi-na-gcc-7-python-2-konci/

Citace
Jde sice stále i již letitou verzi, avšak stále lepší než nic

Zuppa, jak pak by autor reagoval, kdyby se jednalo o jeho neoblibeny distro/OS? Taky lepsi nez nic nebo ostrou kritikou? Ach to objektivni novinarina.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #258 kdy: 07. 05. 2020, 08:18:15 »
https://www.root.cz/zpravicky/openindiana-hipster-2020-04-prechazi-na-gcc-7-python-2-konci/

Citace
Jde sice stále i již letitou verzi, avšak stále lepší než nic

Zuppa, jak pak by autor reagoval, kdyby se jednalo o jeho neoblibeny distro/OS? Taky lepsi nez nic nebo ostrou kritikou? Ach to objektivni novinarina.

Ježek veřejně zastává názor, že není třeba být objektivní... tím se netrapte. :)

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #259 kdy: 11. 05. 2020, 12:50:15 »
Ježek veřejně zastává názor, že není třeba být objektivní... tím se netrapte. :)

Mam pocit ze onehda to skoncilo na "novinar nemuze byt stoprocentne objektivni, takze nema smysl snazit se byt objektivni". Ovsem zarazilo mne, ze ho par lidi obhajovalo... ach jo.


K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #260 kdy: 04. 06. 2020, 09:13:03 »
Jsem rád, že v článku o Torvaldsově sestavě do Ježka ryje i někdo jiný než já :)
https://www.root.cz/clanky/proc-linus-torvalds-presel-na-amd-kolik-ho-to-stalo-a-jake-komponenty-vybral/nazory/1041385/

Ale nejvíc mě zaujala věc s úpravou článku poté, co byl zveřejněn. Očividně k tomu došlo:
Nejprv píše:
    Filip Jirsák: ...."I dvě chyby na článek se stanou..."
Pak reaguje slovutný autor:
    David Ježek: "... tato část textu je správně."
Odpověď:
    Filip Jirsák: ...."Ano, teď už je správně. "
A překvapující závěr:
   ByCzech 51: "Upozornění na tu chybu jsem posílal já ;-). Kdybych věděl, že se díky tomu, budete takhle někomu vyvlíkat z argumentu (vždyť je to dobře, tak o co vám jde čéče), tak bych si to zaslání chyby nejspíš rozmyslel."

Rozumím tomu dobře, že slovutný autor zveřejnil článek s chybou, byla mu v diskuzi vytknuta, mezitím byla chyba nahlášena, slovutný autor chybu opravil a v diskuzi reagoval že tam přece žádná chyba není?

Jestli tomu dobře rozumím, tak to ukazuje na chování malého dítěte. A ne dospělého člověka, který dle vlastních slov napsal už "asi tak 10 tisíc ... textů".

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #261 kdy: 04. 06. 2020, 14:27:15 »
Tak změny v článku po zveřejnění bez jakékoliv zmínky o tom jsou na rootu bohužel normální. Je to nechutné, ale redakci je to očividně jedno. Už se to párkrát řešilo.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #262 kdy: 04. 06. 2020, 17:41:28 »
Jeho články často obsahují provokující tvrzení, na která protistrana nesmí reagovat. Nic proti moderaci diskuzí, ale mohli byste stejným metrem moderovat i autory článků.

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #263 kdy: 02. 10. 2020, 15:02:50 »
Tak mně napadá, stalo se někdy, že by slovutný Autor někdy uznal svoji chybu? Třeba tím, že v diskuzi přiznal, že má pravdu někdo jiný, a následně opravil svůj článek? (překlepy nepočítám).

V diskuzi pod posledním Autorovým výplodem je Autor opakovaně doprošován, aby svůj výplod opravil. Ale vsadím se o vlastní klobouk, že se tak nestane, i kdyby mu sám Stallman řekl že se plete.

Sice na jednu stranu beru, že každý autor si musí stát za svým článkem, ale už mnohokrát se stalo, že slovutný Autor byl udolán fakty a přesto oprava nenastala. Ale je možné že jsem zapomněl.

https://www.root.cz/clanky/cruwdfunding-na-prolamovani-nechvalne-proslule-herni-ochrany-denuvo/nazory/

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #264 kdy: 05. 01. 2021, 13:55:33 »
Tenhle komentář docela pobavil:
https://www.root.cz/clanky/novy-kolonialismus-a-open-source-navrat-odlisnych-pristupu-premysleni/nazory/1057730/

Výňatky:
"i kdybychom my tady nakrásně po 1989 nepřevzali nekriticky každou hovadinu jen proto, že je z USA (třeba ten pitomej nezdravej mekdonald)"
"gumujeme mozky a vyrábíme stádní společnost"
"Takže je vlastně úplně jedno, že jsme "obětí nějakého IT-kolonialismu", my máme daleko větší kulturně-sociální problémy"
"do toho nám nastupující generaci dětí (od současných středoškoláků až po ZŠ i MŠ) mrví všechny ty sociální sítě a smartphony"

To jsou projevy solidních mindráků. Kolik vlastně slovutnému autorovi je? Podle toho posledního "já bych všechny ty internety zakázala" bych tipoval tak na 80-90. Už jsem jen čekal větu "za komunistů bylo líp".


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #266 kdy: 25. 08. 2021, 23:46:22 »
Nedopatřením jsem našel tohle vlákno a jakkoli jsme se s Davidem občas dost rozcházeli v názorech (což fakticky trvá), tak by mě nikdy nenapadlo založit takhle haterské vlákno.
David je prostě svůj a upřímně: jestli někdy (nedohledával jsem to) napsal něco o tom, že novinář nemusí být objektivní, tak já tuhle myšlenku razím odjakživa, protože objektivnost novináře je nesmysl, neboť je to člověk.
OK. Dejme tomu, že novinář by asi měl být objektivní, i když to nejde objektivně zajistit, proto třeba já jsem se nikdy za novináře nepovažoval, i když jsem různé novinky a recenze psal. Možná právě proto, že mají lidé utkvělou mylnou představu, že by novinář měl být objektivní. Ne, já si psal tak nějak sám za sebe a novinářem jsem se nikdy nenazýval (a jestli jo, tak jsem se v tu chvíli mýlil, popř. jsem se nechal unést diskuzí nebo něčím podobným, zkrátka to bylo špatně).
Nikdo není objektivní. Mám takovou myšlenku: jakákoli informace předávaná kýmkoli komukoli je vždy a bez výjimky předávaná za účelem přímého či nepřímého osobního prospěchu, i kdyby tím prospěchem měl být jen obyčejný dobrý pocit.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #267 kdy: 01. 09. 2021, 21:59:31 »
Wow jeho popularita se blíží samému Mistrovi (R.H.)'!

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #268 kdy: 01. 09. 2021, 22:38:27 »
Wow jeho popularita se blíží samému Mistrovi (R.H.)'!
To těžko, pokud R.H. myslíme toho Radka, tak to byl überkököt. S Davidem jsme bývalí kolegové z CDR/DIIT, takže ho trochu znám (ale fakt jen trochu, on ostatně za tu dobu, co spolu neděláme, lehounce vykrystalizoval, ale to já asi taky), ale „kvalit“ R.H. skutečně nedosahuje ani komínem, na to můžeš vzít jed.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #269 kdy: 12. 10. 2021, 15:56:27 »
Protože jsem zase náhodně po nějaké době narazil na tohle vlákno, tak jen krátce reakce na WIFTův komentář. Já zastávám mírně jinak formulovaný názor na objektivitu novináře: ano, nic jako ryzí objektivita nemůže existovat, pokud nemají být texty naprostá informativní suchařina. Nic takového jsem nikdy nepsal a psát nebudu. Ve svých textech se snažím dát jasně najevo, co je můj názor na věc (a výhodou Roota je/by_mělo_být, že čtenář je nadprůměrně inteligentní a umí to rozpoznat na první dobrou) a co jsou známá fakta (jakožto že mnohdy ani nejsou známá fakta, jen drby a k původním zdrojům se nedá dopracovat, to je prostě IT specifikum).

Kdybych měl každou informaci, co dám do textu, ověřovat ze 2+ nezávislých zdrojů, tak na Rootu nic ode mě nevyjde. Totéž platí i o dalších zprávičkářích. A tak přídavná jména v textech, která mohou být terčem v oku, já používám jako stručnou charakteristiku, která často vypoví víc, než babrání se v tématu v 10 odstavcích. Stejně jako WIFT jsem nikdy nebyl "novinář" a nikdy jsem jím být nechtěl. Ne vždy jsem všemi čtenáři pochopen, ať již jde o text článku, zprávičky, či příspěvku v diskusi. Z toho plyne většina negativních komentářů, co jsou zde nad tímto přípravkem. Ale já tu nejsem od toho, abychom si tu dělali nějakou kruhovou psychoanalýzu.

Je logické, že po zhruba 10 tisících kusů textu, co jsem za posledních skoro 17 let porůznu vydal, mám "svůj fanklub", kamkoli se vrtnu. Zde na Rootu je dobře, že nade mnou dlí kontrolní mechanismus (jménem Petr Krčmář), jako soukromá osoba na tydíít si servítky neberu (a je zvláštní, že mnozí si tam ještě na po 4 letech nevšimli, že nejsem tamní redaktor). Mám na spoustu věcí svůj názor a často jsem v ostrém rozporu s mainstreamem (aktuálně třeba v oblasti AMD×Intel). A s ohledem na věk (ne, není mi 80-90) nelze očekávat, že se to nějak změní. Dokud bude Apple / Tesla / SpaceX / Elon Musk / Microsoft tak nekriticky adorován, budu poukazovat na jejich chyby / stinné stránky / svinstva. Dokud bude Linux paběrkovat, budu poukazovat na jeho výhody. Dokud bude Intel horší než AMD, budu poukazovat na to, že je sice horší, ale není to katastrofálně. Až bude objektivně horší AMD, budu zase poukazovat na výhody jeho řešení a že to není taková katastrofa (jako jsem to dělal v době Athlonů / 64 / X2 / ...). Protože jestli jsem něco poznal, tak že svět IT webů je plný čtenářů, kteří pro stromy nevidí les a mají tendenci na základě malých či přímo marginálních odlišností zcela zavrhnout jinak dobrý produkt a návazně ignorovat různé nevýhody produktu vyvoleného.

A ještě dodatek na závěr: pokud máte někdy pocit, že jsem v nějaké diskusi přestal reagovat a odůvodňujete si to tím, že mi došly argumenty, nebo nechci přiznat chybu, jste na omylu. Já jen nemám síly a chuť číst po dlouhé dny od vydání každou jednotlivou diskusi pod mými texty. Opět: už jsem toho napsal příliš mnoho na to, abych držel v hlavně 50 či 100 dílčích argumentačních linií, na to je život příliš krátký a na to považuji svůj osobní čas za příliš cenný, než abych vedl další zbytečnou hádku někde v hlubinách diskuse na internetu, natož pokud daný diskutující nepochopí, co mu moje reakce v diskusi sděluje. I WIFT jistě může potvrdit, že nemám problém v diskusi veřejně sypat popel na vlastní hlavu. Vždycky jsme to tak na CDRku dělali a byla to jedna z těch věcí, za kterou jsem byl rád.

To je asi tak pro tuto chvíli vše, teď se jdu věnovat vyvolávání filmů, přátelé.