Autor David Ježek

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #225 kdy: 29. 11. 2019, 12:41:17 »
Anglickým překladem ses tu oháněl ty, takže někoho upozorňuješ a sám si najdeš jen to, co se ti hodí.

Fakt je to čtení takový problém? On kritizoval Ježkovy bludy bez zdrojů nebo jednostrannost.

Vtipne. Jezkuv clanek, viz muj predchozi prispevek, byl opraven.

To je podruhe, co redakce opravuje Jezkuv clanek na zaklade mych pripominek :)
Ale muj stouravy prispevek neschvali, nikde neni napsane ze neco bylo opravene, takze hezky potichu, jako by tam zadne Jezkovy nesmysly nebyly?

No jo, to je zivot.

Tohle je prasárna, která se určitě neděje podruhé. Že se stane chyba, to je normální, ale tohle... Nechce se k tomu redakce postavit čelem, zvlášť po těch řečech o "vyšší kvalitě článků"?

P.S. - Po úpravě ta pasáž vyznívá dost vtipně...


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #226 kdy: 29. 11. 2019, 17:02:00 »
Pokud chci kritizovat Ježka a najdu si překlad od jiného Ježka, tak z principu jsem stejný ..... a je úplně jedno, jestli to bylo na BBC.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #227 kdy: 29. 11. 2019, 17:40:11 »
Pokud chci kritizovat Ježka a najdu si překlad od jiného Ježka, tak z principu jsem stejný ..... a je úplně jedno, jestli to bylo na BBC.

V takovém případě bych i souhlasil, ale to se nestalo, viď.  ;)

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #228 kdy: 29. 11. 2019, 17:55:58 »
Tak to se přesně stalo, až jsem mu dal odkaz na Interfax, tak se rychle vzpamatoval, nalinkoval to taky a zkopíroval tady i text + odkaz na zákon.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #229 kdy: 29. 11. 2019, 20:43:15 »
Tak to se přesně stalo, až jsem mu dal odkaz na Interfax, tak se rychle vzpamatoval, nalinkoval to taky a zkopíroval tady i text + odkaz na zákon.

Nikoliv, kritizoval chybějící vyjádření druhé strany, které ovšem poskytl (včetně zdroje) a Ježek ne, tudíž to nemůže být stejný případ. Už to chápeš?


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #230 kdy: 30. 11. 2019, 00:23:14 »
Cože? Ježek v článku uvedl odkaz na engadget.com, tzn. opět si nedohledal originál a ohnul si překlad od jiného "Ježka".

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #231 kdy: 30. 11. 2019, 09:00:21 »
Cože? Ježek v článku uvedl odkaz na engadget.com, tzn. opět si nedohledal originál a ohnul si překlad od jiného "Ježka".

Ok, pokud uvedl odkaz už předtím, beru zpět tu část "bez zdrojů" (tady je vidět, jaký chaos dělá to tajné aktualizování článků).

Point je, že neuvedl ono prohlášení a hned začal se svými žvásty (v rubrice stalo se). Všimni si, že @K_ neřešil (ne)originál, ale chybějící vyjádření druhé strany.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #232 kdy: 30. 11. 2019, 09:38:45 »
Už se motáme v kruhu, protože celé to je v principu "tichá pošta", kde na konci z toho vyleze zkomolený paskvil. Když se něco upeklo v Rusku, tak si to přece nepůjdu zjišťovat na BBC, abych se potom nad někým povyšoval a buzeroval ho. Navíc tam nedal ani odkaz na BBC, jen tam vložil nějakou repliku. Takhle si můžeme hrát na "pisálky" všichni. Když po někom něco chci, tak se nemůžu chovat stejně.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #233 kdy: 30. 11. 2019, 09:52:00 »
Už se motáme v kruhu, protože celé to je v principu "tichá pošta", kde na konci z toho vyleze zkomolený paskvil. Když se něco upeklo v Rusku, tak si to přece nepůjdu zjišťovat na BBC, abych se potom nad někým povyšoval a buzeroval ho. Navíc tam nedal ani odkaz na BBC, jen tam vložil nějakou repliku. Takhle si můžeme hrát na "pisálky" všichni. Když po někom něco chci, tak se nemůžu chovat stejně.

Nevidím problém si to "zjišťovat" na BBC ani kdekoliv jinde, pokud tam bude nezkomolené oficiální prohlášení. Samozřejmě je to potom na zodpovědnost redaktora. (Mimochodem to prohlášení je i na tom Engadgetu, ale to by se Ježkovi nehodilo do svých dojmů.)

To, co psal @K_ není buzerace, je to upozornění na stále přítomný problém, kdy v rubrice stalo se jsou choré výplody jednoho ze zdejších redaktorů, který si rád vymýšlí a lže, načež komentáře, které na to upozorňují mazány, ignorovány nebo využívány k opravě článků, aniž by to bylo jakkoli označeno.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #234 kdy: 01. 12. 2019, 09:03:26 »
Vy jste tady zhoufovaní, nebo jsi jeden s více účty?
Ve čtvrtém patře říkali, že ve třetím to smrdí, ale když jdu ze druhého do čtvrtého, tak si zacpu nos a věřím těm ve čtvrtém.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #235 kdy: 01. 12. 2019, 09:49:25 »
Vy jste tady zhoufovaní, nebo jsi jeden s více účty?
Ve čtvrtém patře říkali, že ve třetím to smrdí, ale když jdu ze druhého do čtvrtého, tak si zacpu nos a věřím těm ve čtvrtém.

K tématu tam nic nemáš?

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #236 kdy: 01. 12. 2019, 10:51:02 »
S malýma děckama taky musíš názorně používat figurky!

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #237 kdy: 01. 12. 2019, 20:33:44 »
To je jasný, ale 2 + 2 bys měl umět i při hraní s dětmi!

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #238 kdy: 03. 12. 2019, 09:31:42 »
Už se motáme v kruhu, protože celé to je v principu "tichá pošta", kde na konci z toho vyleze zkomolený paskvil. Když se něco upeklo v Rusku, tak si to přece nepůjdu zjišťovat na BBC, abych se potom nad někým povyšoval a buzeroval ho. Navíc tam nedal ani odkaz na BBC, jen tam vložil nějakou repliku. Takhle si můžeme hrát na "pisálky" všichni. Když po někom něco chci, tak se nemůžu chovat stejně.

To chce klid. Jezek napsal ze zdroj je endgadget, tam jsem uvidel ze zdroj je BBC, na BBC byl text "Interfax oznamil", a ten text jsem tu dal. Z meho prispevku je jasne, ze BBC uvedlo preklad oficialni zpravy z Interfaxu. Samotny interfax jsem tu zezacatku nedal, protoze s rustinou ma problem mnoho lidi, narozdil od anglictiny, kterou nejspis ovlada 99% mistnich. A to uz jsem taky jasne rekl.

A jak pise cikada, problem je ze Jezek pise clanek s nesmysly a navic spatne ozdrojovanymi. Ja tu psal aby si to Jezek opravil. Kdybych z toho delal clanek, tak tam uvedu primo zdroj interfaxu, napisu to celyma vetama, dam tomu hlavu a patu, pridam odkaz na google translate nebo neco podobneho atd. Nemuzes tohle vsechno ocekavat od prispevku do diskuze ktera resi jinou chybu. Pripevek do diskuze se nerovna clanek.

Opakuji: ze to je z interfaxu bylo uz v mem prvnim prispevku k tematu: "according to Interfax news agency".

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #239 kdy: 03. 12. 2019, 09:37:04 »
Tohle je prasárna, která se určitě neděje podruhé. Že se stane chyba, to je normální, ale tohle... Nechce se k tomu redakce postavit čelem, zvlášť po těch řečech o "vyšší kvalitě článků"?

Tohle uz jsem zkousel. Kdysi davno jsem se v jedne diskuzi dozadoval redakce tak dlouho, ze se do toho vlozil Krcmar a vicemene to smetl ze stolu jako ze sem tam se chyba stane.

Chyba se stane, jenze Jezkovi jaksi moc casto. A neni to chyba, je to zamerne vkladani jeho vlastnich nazoru do clanku. Tohle se dela ve fejetonech, ale ne v prehledu udalosti. Kdo to ma rozlisovat co si vymysli a co ne?

Takze to je porad dokola, ja jsem cim dal vic stouravejsi, az me zacinaji v diskuzich blokovat a Jezek placa nesmysly a lzi dal a dal.

Jojo, jsem zaujaty. Ale nahrava mi do karet, ze uz parkrat opravili clanek podle meho rvani :)