Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)

Ston3

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #75 kdy: 25. 05. 2018, 13:58:42 »
To stejné mi dělalo DVBSKY T330, je potřeba tohle:
5)Install firmware
unzip dvbsky-firmware.tar.gz file, then run bst-firmware.sh
or copy *.fw to /Lib/Firmware.

píšou to na stránkách podpory dvbsky, kde je ke stažení i ten driver/firmware

Ve Windows jsem taky musel stáhnout ovladač z miniCD které k tomu bylo.


kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #76 kdy: 25. 05. 2018, 17:52:54 »
Zrovna mi ten tuner z Aliexpresu dorazil. Je v něm Realtek RTL2832. Tvheadend mi ho zobrazí, ale nenaladí nic.  :( Ve Windows normálně funguje.
Zajimavy. Tahle verze, pokud ji zase nezmenili, umoznuje pouzit i jen samotny RTL2832 (DVB-T a SDR only). Pro plnou funkcnost je ale potreba rozbehnout demodulator MN88473 (ten Realtek tam pak funguje jen jako USB bridge). Vetsinou chybi jen firmware "dvb-demod-mn88473-01.fw" v /lib/firmware/ (ke stazeni treba zde).
V TVHeadendu bys mel ten usb stick videt jako je v priloze.

Klidne si ten dongle rozeber, protoze pokud tam misto toho Panasonicu najdes Sony CXD2837ER, tak se ani nesnaz. Ten nejede (a aby to bylo zajimavy, tak v tyhle variante je ten Realtek odpojenej od tuneru, resp. tahle verze nejde pouzit pro SDR pouze pres Realteka, protoze ten nic neprijme).
« Poslední změna: 25. 05. 2018, 17:55:45 od kmarty »

Bouda05

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #77 kdy: 19. 06. 2018, 17:52:44 »
Ještě jsem zapomněl dodat, že aktuálně nemám na STA žádný DVBT2 signál a chci tu Astrometu rozchodit nyní pro DVBT. Tzn ladím RTLkem a nejsem schopen nic stabilně chytit, když je Asrometa pod Linuxem. Zkouším w-scan, co nejpomalejší ladění, zkouším ladit přes roky používaný a osvědčený mythtv, pořád stejně.
Pak stejný HW zapíchnu do notebooku s Windows, kde jsou originál drivery od Astromety a jejich TVRplayer a naladím DVBT bez problému.
Čili chyba bude asi v SW, tzn. Linux řídí blbě to RTLko, možná jeho řízení zisku, nevím.
Mám stejný problém. Provozuji tuner na Ubutnu 16.0.4 a TVHeadend, ale nejsem schopen kvalitně naladit všechny kanály. Pod klientem ve Windows naladím vše bez problémů, ale pod Linuxem chytám první a druhý multiplex a třetí jen obtížně, spíš vůbec. Ovladač si natáhl "dvb_usb_rtl28xxu". Soudím, že to je opravdu SW problém, když to pod jiným systémem bez problému funguje. Nemá někdo v záloze ještě jiný ovladač, se kterým by byla citlivost lepší?

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #78 kdy: 22. 07. 2018, 17:27:34 »
Když si tak čtu tyhle komentáře, tak možná nestojí za to trávit čas s laděním nějakého číňana, ale může být lepší i za vyšší cenu  pořídit dreambox/enigmu a z něj v LAN tahat až hotový stream..? :-)
Podle popisu vypadá zajímavě ještě tohle, ale kdoví, jaká je reálná zkušenost http://www.olmi.tv/d/dvbsky-t330-dvb-t2-t-c-usb-stick-1000575/ (zase, když už kompatibilitu slibujou v popisu, nefunkční kus by mělo jít vrátit/reklamovat :-) )

Planujem zakupit, ako sa ti javi ten tuner? :) Budem ho rozbehavat na Debian 9. Diki, Michal

LarryLin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #79 kdy: 23. 07. 2018, 13:18:09 »
Pročetl jsem celou diskuzi a divím se, že nikdo nedoporučil AVerMedia TD310. To je opravdu takový šmejd? Cena cca 1000 Kč v českých eshopech, takže není problém s reklamací, narozdíl od nějakých z Číny. Provozuji bez problému "AVerMedia TV Volar HD PRO" několik let na Libreelecu na x86 (mini PC) a fungoval out-of-box. Chtěl jsem pořídit právě ten TD310.

Vero4K je momentálně ve slevě za 99£ (2950Kč, oproti běžnému 119£), poštovné zdarma.
Může mně někdo vysvětlit v čem je Vero4K s ARM lepší než nějaký x86 mini pc, který je podle mě výkonnější a bude jen o pár stovek dražší?


thinking

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #80 kdy: 23. 07. 2018, 21:34:04 »

LarryLine, rekl bych ze odpoved na vsechny tve otazky je podpora v linuxu pro dany ucel (prijem DVB-T2) s danym zarizeni (TD310, Vero 4k).

LarryLin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #81 kdy: 24. 07. 2018, 09:15:23 »
Ano, to máš pravdu podpora je důležitá, ale nemám pocit, že na x86 jsem o podporu ze strany vývojářů a komunity ochuzen. Hlavním SW je většinou Kodi. Ten si vyvíjí vlastní Libreelec a ten je i pro x86. Myslím, si že i množství a podpora ovladačů pro DVB-T2 bude na linuxu x86 větší než na arm linuxu. Dříve když se ještě užíval Flash player, tak byl problém na armu rozjet browser s Flashem. Na x86 byl Flash bez problémů. Stejně tak bych tipl, že na armu bude problém se Spotify Free. Na x86 je Spotify bez problémů.

Takže kromě nižší spotřeby nevidím pro arm za stejnou cenu nějaký zásadní důvod.

Digi

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #82 kdy: 24. 07. 2018, 09:50:01 »
LarryLin - ty X86 miniPC/NUC jsou bez RAMek a HDD/SSD. Takže minimálně dva tisíce k ceně přičti. Plus kláveska, nebo ovladač atd. Za ty prachy ale dostaneš něco pořádnýho, ne jen 2GB RAM a 16 GB eMMC... Ale Vero4K vypadá sympaticky.

LarryLin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #83 kdy: 24. 07. 2018, 10:43:54 »
LarryLin - ty X86 miniPC/NUC jsou bez RAMek a HDD/SSD. Takže minimálně dva tisíce k ceně přičti. Plus kláveska, nebo ovladač atd. Za ty prachy ale dostaneš něco pořádnýho, ne jen 2GB RAM a 16 GB eMMC... Ale Vero4K vypadá sympaticky.
Počítám s tím, že tam není ramka - 2GB stojí 500 Kč
Samotné mini PC koupíš od 2500 Kč
Ve Vero4K také HDD není. A 16GB SD karta stojí cca 200 Kč
Ovladač jsem dostal zdarma k DVB-T Avermedia a je použitelný.

Podtrženo sečteno můžeš mini PC mít za 3200 Kč a to se bavíme o českých eshopech. Ze zahraničních se dá sehnat levněji.

Václav

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #84 kdy: 02. 08. 2018, 22:21:14 »
Trochu jsem se v tom stratil, má doma někdo funkční řešení pro streaming (iptv) FulHD pozemního vysílání dvb T2? Pokud ano jaký hw a sw je použitý? Děkuji za reakci.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #85 kdy: 03. 08. 2018, 07:50:13 »
Nevim kde v nasem DVB-T2 najdu FullHD (leda CT, ta ma nejaky lepsi rozliseni/bitrate), ale pouzivam to samy co psal nekdo hned na prvni strance - 3x dongle Astrometa (resp. klon) z Aliexpresu a streamovany je to za pomoci Tvheadendu, ktery mi sidli v LXC na Omnii. Prijemcem je Kodi (LibreELEC) ktery sidli na Wetek Play2.
Wetek sice T2 tuner ma, ale nejpozdeji druhy den mu upadne jaderny ovladac a je nutny ho rebootnout. A tak misto toho delam ze zadnej tuner nema a pouzivam vyse popsane.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #86 kdy: 03. 08. 2018, 08:28:21 »
Mam teda i ten Vbox, co tu nekdo navrhoval, ale ten nepouzivam, protoze trpi podobnym problemem jako tuner v tom Weteku - po nekolika dnech tomu vytuhne tuner (nebo streamer, ve vysledku je to jedno) a je nutny ho rebootnout.
Skoda ho, ma lepsi citlivost/odolnost v prijmu nez ty Astromety.
Takova perlicka - Vbox ma svuj plugin do Kodi, ale pro rychlejsi nabeh streamovani je lepsi to nejprve protahnout pres Tvheadend (mel jsem to tak nez zacala Omnia podporovat mn88473).
Pouziti primo Vbox + plugin pro Vbox v Kodi je primo utrpeni behem prepinani z kanalu na kanal (je to pomaly az to boli).

Jinak bezbolestny to reseni T2 dongle+Tvheadend+Kodi neni nikdy.
Oproti televizi je to haklivy na “zakoktani” prijmu a obvykle vypadne zvuk, ktery pak az nekolik minut neni (pro urychleni uzivatel v Kodi bud prepne na jiny kanal/stream a pak zpet nebo stop a nasledne play). Dela mi to na Prime Cool (ta ma nejslabsi signal - nebo se mi tlucou dva signaly(?), protoze tu mam dva vysilace co ji vysilaji na stejnym kanalu).

Václav

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #87 kdy: 03. 08. 2018, 13:48:21 »
Trochu tupý dotaz ale pro další studium nezbytný omnii myslíte např https://www.czc.cz/turris-omnia-1-gb-no-wi-fi/203209/produkt ?

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #88 kdy: 03. 08. 2018, 14:49:01 »
Jop, Turris Omnia. Primarne je jako router, tohle se na ni nabalilo ve smyslu “kdyz to umi, proc ji k tomu nevyuzit”.

Neni to nutny, staci cokoliv kde pobezi Tvheadend. Treba na NASce nebo vyrazenym PC.

Václav

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #89 kdy: 03. 08. 2018, 15:35:26 »
Jde mi o spotřebu budu v novém domě budovat kompletně nový rozvod, takže router stejně kupovat budu. Jen mi šlo o zmíněnou čthd a možnost sledovat na různých zařízeních visilani na různých kanálech.
Dekuji za tip.