Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)

dvbter

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #60 kdy: 30. 03. 2018, 13:56:38 »
Na jakém usb donglu ti to běží?
Mám Raspi3 (tu první verzi) a přemýšlím o nějakém DVB-T2 tuneru. Bylo by to napojené na PC monitor přes Hdmi.
Ale jestli 2ka nezvládá HEVC přehrávání ČT1 tak 3ka na tom nebude o moc líp :-(

Ještě jsem se tu chtěl zeptat na DVBSky T330. Píšou, že to má jen 1080i ane 1080p je to pravda a vadí to nějak z vlastní zkušenosti? Třeba by to na raspi jelo líp.


f

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #61 kdy: 30. 03. 2018, 18:19:52 »
Ještě jsem se tu chtěl zeptat na DVBSky T330. Píšou, že to má jen 1080i ane 1080p je to pravda a vadí to nějak z vlastní zkušenosti? Třeba by to na raspi jelo líp.

Chapes vubec rozdil mezi 1080i a 1080p? Tomu USB tuneru je jedno, co z toho leze, ten to jen preda dal SW dekoderu. A vez, ze zobrazit dobre prokladane video, ma vetsi naroky na CPU nez video progresivni.

olin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #62 kdy: 30. 03. 2018, 23:06:28 »
Na jakém usb donglu ti to běží?
Mám Raspi3 (tu první verzi) a přemýšlím o nějakém DVB-T2 tuneru. Bylo by to napojené na PC monitor přes Hdmi.
Ale jestli 2ka nezvládá HEVC přehrávání ČT1 tak 3ka na tom nebude o moc líp :-(

Ještě jsem se tu chtěl zeptat na DVBSky T330. Píšou, že to má jen 1080i ane 1080p je to pravda a vadí to nějak z vlastní zkušenosti? Třeba by to na raspi jelo líp.

Kupuju Vero4k, RPi 3 to prý taky nedá... DVBSky T330 umí DVB-T2 stream, v něm jsou surová kódovaná HEVC/H.265 data vícero TV stanic - o zbytek (konkrétní stanice, dekódování dat a zobrazení) se musí postarat SW a v případě HEVC 1080p buďto velmi silné CPU, nebo s GPU akcelerací, což RPi zatím nemá.

dvbter

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #63 kdy: 31. 03. 2018, 01:04:28 »
To Vero 4K vypadá dobře, ikdyž trochu dražší a nemají tam info o tom jaký cpu tam přesně je, ani jaký linux to podporuje. Vím, že Odroid nebo Libre computer taky podporují H265 a je k nim více informací.

Uvažujužu o jednom z těchto tunerů:

Geniatech T230C ~700 Kč, funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C
DVBSky T330 ~1700 Kč, funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C, nepíšou podporu win 10
PCTV 292e ~1550 Kč, nejsem si jistý jestli funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C
TBS 5520SE ~2100 Kč, nejsem si jistý jestli funguje na raspi 3, pravděpodobně ne, DVB-T/T2/C/C2/S/S2/S2X

Uvažoval jsem o TBS 5520SE, papírově vypadá dost dobře, ale je celkem drahý a není mi jasná podpora raspi 3. O DVBSky T330 se tady píše, tak vím, že na raspi funguje. Nejlevnější je Geniatech T230C, který má taky čip Si2168.

Máte někdo nějakou z těchto karet? Jaké s nimi máte zkušenosti? Chtěl bych se vyhnout hlavně kompilovaní ovladačů s každou verzí kernelu a taky tomu, že s nějakým novým to prostě přestane fungovat. Mám zkušenosti s AverMedia Volar HD a ten prostě přestal fungovat. Po patchování jsem ho rozchodil na Ubuntu 14.04, se starým kernelem, ale nelíbí se mi to. Chtěl bych tuner, který funguje s nejnovějším Ubuntu a Linux kernelem a jen tak se nerozsype s další verzí.

olin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #64 kdy: 31. 03. 2018, 12:02:07 »
To Vero 4K vypadá dobře, ikdyž trochu dražší a nemají tam info o tom jaký cpu tam přesně je, ani jaký linux to podporuje. Vím, že Odroid nebo Libre computer taky podporují H265 a je k nim více informací.

Uvažujužu o jednom z těchto tunerů:

Geniatech T230C ~700 Kč, funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C
DVBSky T330 ~1700 Kč, funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C, nepíšou podporu win 10
PCTV 292e ~1550 Kč, nejsem si jistý jestli funguje na raspi 3, DVB-T/T2/C
TBS 5520SE ~2100 Kč, nejsem si jistý jestli funguje na raspi 3, pravděpodobně ne, DVB-T/T2/C/C2/S/S2/S2X

Uvažoval jsem o TBS 5520SE, papírově vypadá dost dobře, ale je celkem drahý a není mi jasná podpora raspi 3. O DVBSky T330 se tady píše, tak vím, že na raspi funguje. Nejlevnější je Geniatech T230C, který má taky čip Si2168.

Máte někdo nějakou z těchto karet? Jaké s nimi máte zkušenosti? Chtěl bych se vyhnout hlavně kompilovaní ovladačů s každou verzí kernelu a taky tomu, že s nějakým novým to prostě přestane fungovat. Mám zkušenosti s AverMedia Volar HD a ten prostě přestal fungovat. Po patchování jsem ho rozchodil na Ubuntu 14.04, se starým kernelem, ale nelíbí se mi to. Chtěl bych tuner, který funguje s nejnovějším Ubuntu a Linux kernelem a jen tak se nerozsype s další verzí.

Jako systém na RPi 2 používám OSMC, protože to prostě funguje, nemusím se o nic starat - doporučuju, jestli chceš provozovat Kodi. Autor OSMC prodává Vero4K, takže volba OS je pro mě jasná. Tuner DVBSky T330 doporučuju kdyžtak koupit na Amazon.de, je tam za cca 1050Kč (39,90€, nad 39€ je poštovné zdarma). Vero4K je momentálně ve slevě za 99£ (2950Kč, oproti běžnému 119£), poštovné zdarma.

Tady je kdyžtak review, jak Vero4K umí 4K: https://www.avforums.com/review/osmc-vero-4k-media-streamer-review.13857


pepik

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #65 kdy: 03. 04. 2018, 21:08:00 »

Jako systém na RPi 2 používám OSMC, protože to prostě funguje, nemusím se o nic starat - doporučuju, jestli chceš provozovat Kodi. Autor OSMC prodává Vero4K, takže volba OS je pro mě jasná. Tuner DVBSky T330 doporučuju kdyžtak koupit na Amazon.de, je tam za cca 1050Kč (39,90€, nad 39€ je poštovné zdarma). Vero4K je momentálně ve slevě za 99£ (2950Kč, oproti běžnému 119£), poštovné zdarma.

Tady je kdyžtak review, jak Vero4K umí 4K: https://www.avforums.com/review/osmc-vero-4k-media-streamer-review.13857

Teď jsem objednal jedno DVBSky T330. Jako fronted mám raspi3, popíšu tu zkušenosti. Dorazit by to mělo někdy příští týden.

olin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #66 kdy: 06. 04. 2018, 22:45:56 »
Vero4k se na DVB-T2 ČT1 HD HEVC/H.265 vyloženě fláká. Je to hodně sympatická krabička, v balení je všechno potřebné, takže netřeba dokupovat zdroj.

dvbter

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #67 kdy: 08. 04. 2018, 21:39:21 »
Tak DVBSky T330 mám doma za tisícovku z německého amazonu - díky oline!
Připojeno zatím k notebooku. Zkoušel jsem dálkové ovládání a Kaffeine. Jde nastavit hlasitost (tlačítka VOL-, VOL+, MUTE) a přepínání kanálů pomocí čísel 0-9. Musí se ale zmáčknout velmi krátce. Většinou se mi to nepovede a napíšou se 3 za sebou :-( Přepínání kanálu nahoru a dolů (CH+, CH-) nefunguje, nic se po zmáčknutí nestane, a nefungují ani další tlačítka.
Nevíte někdo jak to fixnout? Jestli tam třeba neběží nějaka apka, která se dá konfigurovat. Chtěl bych rozjet to přepínání kanálů pomocí CH+ a CH- a EPG. To mě docela mrzí. Možná by se hodilo i vypínání.
 

dvbter

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #68 kdy: 08. 04. 2018, 21:42:32 »
To Vero4K vypadá fajn. Když už jsme na rootu - jaký unix tam běží? Dá se tam připojit přes ssh, příp. nahrát ubuntu? Nebo je to blackbox, který se připojí do sítě a nikdo neví co dělá...

olin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #69 kdy: 08. 04. 2018, 22:31:26 »
Tak DVBSky T330 mám doma za tisícovku z německého amazonu - díky oline!
Připojeno zatím k notebooku. Zkoušel jsem dálkové ovládání a Kaffeine. Jde nastavit hlasitost (tlačítka VOL-, VOL+, MUTE) a přepínání kanálů pomocí čísel 0-9. Musí se ale zmáčknout velmi krátce. Většinou se mi to nepovede a napíšou se 3 za sebou :-( Přepínání kanálu nahoru a dolů (CH+, CH-) nefunguje, nic se po zmáčknutí nestane, a nefungují ani další tlačítka.
Nevíte někdo jak to fixnout? Jestli tam třeba neběží nějaka apka, která se dá konfigurovat. Chtěl bych rozjet to přepínání kanálů pomocí CH+ a CH- a EPG. To mě docela mrzí. Možná by se hodilo i vypínání.

Zkusil bych si pohrát s LIRC, ten umí číst z /dev/input/event<N> (který event<N> se dozvíš v /proc/bus/input/devices) driverem devinput a jestli si dobře pamatuju (je to už ale drahně dávno, co jsem to používal - kdy jsem se koukal na notebooku na televizi přes TV kartu) - to by mělo vyřešit tvůj problém s repeatem.

To Vero4K vypadá fajn. Když už jsme na rootu - jaký unix tam běží? Dá se tam připojit přes ssh, příp. nahrát ubuntu? Nebo je to blackbox, který se připojí do sítě a nikdo neví co dělá...

Vero4K je nyní založené na Debianu Stretch 64bit s přídavky z OSMC repozitáře a je primárně určené a vyladěné, aby fungovalo správně Kodi. Mainstream kernel umí jen headless (protože GPU je closed-source), takže je potřeba použit ten spravovaný kernel z OSMC (ten je momentálně relativně starý - 3.14.29, ale má spoustu backportů a prý se pracuje na 4.14 - viz https://discourse.osmc.tv/t/why-the-old-kernel/39597). Proto Vero4K můžu doporučit jen na domácí Media Center, z mé zkušenosti doporučím připojit k televizi přes HDMI s CEC, aby bylo jedno dálkové ovládání.

pepik

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #70 kdy: 11. 04. 2018, 18:14:46 »

Jako systém na RPi 2 používám OSMC, protože to prostě funguje, nemusím se o nic starat - doporučuju, jestli chceš provozovat Kodi. Autor OSMC prodává Vero4K, takže volba OS je pro mě jasná. Tuner DVBSky T330 doporučuju kdyžtak koupit na Amazon.de, je tam za cca 1050Kč (39,90€, nad 39€ je poštovné zdarma). Vero4K je momentálně ve slevě za 99£ (2950Kč, oproti běžnému 119£), poštovné zdarma.

Tady je kdyžtak review, jak Vero4K umí 4K: https://www.avforums.com/review/osmc-vero-4k-media-streamer-review.13857

Teď jsem objednal jedno DVBSky T330. Jako fronted mám raspi3, popíšu tu zkušenosti. Dorazit by to mělo někdy příští týden.

Dorazilo, DVBSky má super citlivý příjem, multiplex ČT má výbornou kvalitu, u spousty pořadů i originální jazyková verze, raspberry PI 3 to přehrává jako slideshow.

Zkusim Orange PI, to by mělo mít HEVC podporu, uvidíme.

jc

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #71 kdy: 20. 04. 2018, 09:36:26 »
Ja jsem koupil tohle:

https://www.aliexpress.com/item/Digital-satellite-DVB-t2-usb-tv-stick-Tuner-with-antenna-Remote-HD-TV-Receiver-for-DVB/1762667746.html

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2

V Debianu 9 funkcni, pro mythtv bylo potreba prejmenovat/prehazet frontend devices + jsem nastavil vyssi timeouty (signal 7000, tuning 10000).

Za ~370Kc super :)

jc

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #72 kdy: 23. 05. 2018, 21:06:55 »
Kvuli frontendu (KODI na X96/S905X) jsem vymenil mythtv za tvheadend a tam neni potreba nic prejmenovavat.

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #73 kdy: 24. 05. 2018, 09:32:14 »
Ja jsem koupil tohle:

https://www.aliexpress.com/item/Digital-satellite-DVB-t2-usb-tv-stick-Tuner-with-antenna-Remote-HD-TV-Receiver-for-DVB/1762667746.html

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2

V Debianu 9 funkcni, pro mythtv bylo potreba prejmenovat/prehazet frontend devices + jsem nastavil vyssi timeouty (signal 7000, tuning 10000).

Za ~370Kc super :)

Prosím tě jak jsi před nákupem zjistil co to má za chipset? Na tom aliexpresu nic takového nemůžu najít. Díky.
Ona je to vždycky loterie...

Petr H.

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #74 kdy: 25. 05. 2018, 10:56:34 »
Zrovna mi ten tuner z Aliexpresu dorazil. Je v něm Realtek RTL2832. Tvheadend mi ho zobrazí, ale nenaladí nic.  :( Ve Windows normálně funguje.