Směšná až absurdní situace na trhu práce IT

Kit

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #60 kdy: 07. 10. 2017, 14:19:30 »
To druhé pohlaví zase bývá svědomitější a pečlivější. Není tam kvůli soupeření, ale kvůli spolupráci.

A k čemu mi to asi jako je? Potřebuju v aktuálním sprintu vyřešit problém. Svědomitost a pečlivost mi pomůže jak? Jak to zlepší vývoj? A pokud tam není kvůli soupeření, tak může jít domů třeba vařit. Vývoj je jedna z nejnáročnějších prací a pokud nechceš s nikým soupeřit, tak zůstaneš na lopatím dně, kde jsou ti bez ambicí.

K čemu ti to je? Pro tebe možná k tomu, aby ses mohl nad někoho povyšovat.


nnnn

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #61 kdy: 07. 10. 2017, 14:42:20 »
Že mám výsledky místo výmluv? Že si nehraju na týmovou hru, když vývoj je hlavně o jednotlivcích? Povyšování je samozřejmě důležité, protože když budu k ničemu jako dnešní vývojářský průměr, tak můžu jít dělat max PHP a nebo do banky. To fakt nechci, takže se musím snažit být lepší.

qwertz

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #62 kdy: 07. 10. 2017, 14:51:32 »
Kdyz se tak ohanis tim sovinismem a white knightujes tady za zensky... Proc podobne gratis (nebo aspon myslim, ze vetsina kurzu je tam zadarmo) aktivity jako Czechitas neexistuji i pro muze? Neni to trochu sexisticky? Proc podobne natlakove skupiny nejsou i v opacnem gardu v jinych oborech? Proc kazdy resi zenske problemy ale nikdo ty muzske? To je ta rovnopravnost pohlavi?

Jen těm idiotům nastavuji zrdcadlo. Pokud si někdo něvšiml, jsme svobodná země, a každý si může svůj volný čas trávit jak se mu zlíbí, třeba tím že bude vyučovat v kurzech programování nebo se do těch kurzů chodit učit. V tomto konkrétním případě jde dotyčným o to, aby ukázaly ženám, že IT není jen pro muže. Nevím jestli pomáhá fakt, že v kurzech jsou hlavně holky (třeba kvůli studu z toho, že budou vypadat hloupě), ale to že žen je v IT nedostatek, přestože k tomu není žádný racionální důvod (inteligence, fyzická náročnost apod.), je prostě skutečnost.

Termíny jako "nátlakové skupiny" si nechte. Absolutně nechápu kdo koho v tomto případě do nečeho tlačí. A o sexismus se nejedná v žádném případě. Nebyl žádný problém do jednoho kurzu, jehož obsah mě zajímal a jiná alternativa nebyla k dispozici ani placená, se přihlásit jako muž.

A proč nejsou podobné kurzy pro chlapy? Je to úplně jednoduché, protože jste si žádný dotěď nezorganizoval (jinými slovy chlapi zatím neměli tu potřebu). Protože není žádný problém, abyste se tady na rootu s místními macho boys domluvil, a udělal si podobnou akci pro pány. Oba víme, že je to utopie, protože většina by zdarma pro druhé nehla ani prstem, a ještě by si vpánském klubu připadala jak na seanci pro buzny.

Citace
Se podivej na nejaky zapadni statistiky, jak na tom jsou treba mladi muzi, co se vzdelani tyce. Nebo ze zensky maji vyssi nastupni platy nez muzi. Podivej se na suicide rate.

Mě západní zdegenerovaná civilizace nezajímá. Ať si v tom multikulti hyperkorektním cirkusu zavedou třeba 4 pohlaví nebo manželství libovolného počtu osob. To je jejich problém, že jsou d3bilové.

Citace
Osobne je mi nejaky Czechitas ukradeny, ale kdyz uz teda bojujes za ty zensky, tak je potreba vylozit karty pro obe strany.
To si je tedy vyložme. Kdy ve svém volnu zorganizujete bezplatný kurz a jak se mohu přihlásit?

qwertz

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #63 kdy: 07. 10. 2017, 14:57:26 »
Gratuluji k 20% samic v tymech, aspon mas komu posluhovat.

Skutečnému chlapovi nevadí, když je jeho kolegyně zkušenější a lepší developerka než on. A já určitě raději sdílím kancl s chytrýma a schopnýma ženskýma, než s upocenými smradlavými uhrovatými zoufalci. 8)

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #64 kdy: 07. 10. 2017, 15:35:16 »
Gratuluji k 20% samic v tymech, aspon mas komu posluhovat.

Skutečnému chlapovi nevadí, když je jeho kolegyně zkušenější a lepší developerka než on. A já určitě raději sdílím kancl s chytrýma a schopnýma ženskýma, než s upocenými smradlavými uhrovatými zoufalci. 8)
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz, a bude lepsi jak ja, s klidem si pred ni kleknu. Ma muj respekt, tak jako ma muj respekt i muz ktery si svoje misto vydrel.

Nikdy si ale nekleknu pred princeznou, ktera pozici dostala gratis proste jen proto ze se narodila s karoserii o vice dirach.

Ta tvoje argumentace je typicky bullshit zoufalce ktery doufa, ze si zlepsi vlastni pozici u samic kdyz jim bude posluhovat. Ubohe.


cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #65 kdy: 07. 10. 2017, 15:38:21 »
...
Samozrejme ze vyzaduji specialni zachazeni, jsou to prece princeznicky ... ty jinak ani fungovat neumi.

 ;D
Ty musíš mít velký mindráček.
Di si radsi lehnout stariku, venku je vlhko, musej te bolet klouby.

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #66 kdy: 07. 10. 2017, 15:43:22 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz
To je legrační. :) Jak se liší učení žen a mužů? A jak má žena ulehčené nabírání vědomostí?

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #67 kdy: 07. 10. 2017, 15:44:13 »
Že mám výsledky místo výmluv? Že si nehraju na týmovou hru, když vývoj je hlavně o jednotlivcích? Povyšování je samozřejmě důležité, protože když budu k ničemu jako dnešní vývojářský průměr, tak můžu jít dělat max PHP a nebo do banky. To fakt nechci, takže se musím snažit být lepší.
vyvoj je hlavne o kooperaci ...

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #68 kdy: 07. 10. 2017, 15:45:45 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz
To je legrační. :) Jak se liší učení žen a mužů? A jak má žena ulehčené nabírání vědomostí?
ruzne czechitas a podobne.
Za druhe, zeny nepotrebuji mit stejne znalosti jako muzi aby meli stejnou pozici.

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #69 kdy: 07. 10. 2017, 15:47:31 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz
To je legrační. :) Jak se liší učení žen a mužů? A jak má žena ulehčené nabírání vědomostí?
ruzne czechitas a podobne.
Za druhe, zeny nepotrebuji mit stejne znalosti jako muzi aby meli stejnou pozici.
pro idioty, pozici nemyslim jen plac ve firme, ale i spolecenskou pozici ...

Nyx

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #70 kdy: 07. 10. 2017, 15:53:32 »
...

To si je tedy vyložme. Kdy ve svém volnu zorganizujete bezplatný kurz a jak se mohu přihlásit?

Je nepopiratelny, ze media do nas tlaci tohle horem dolem. Staci se podivat na linkedin, kde nahanej zeny do IT v kazdym druhym prispevku a v komentarich u toho hykaj, jak kdyby prave sjeli lajnu koksu.

Proc se tohle nedeje treba u HR. Proc nikdo nechce muze v HR? V kosmetice? Na pozicich zdravotnich sester v nemocnicich? Je tu vubec nejaky obor, ktery lobuje za vetsi zastoupeni muzu?

Setkal se snad nekdo s gender diskriminaci, ze by holku nevzali do firmy, protoze je to holka? Vzdyt dneska jsou v IT pozice jako manualni tester, ktery muze zastavat prakticky kdokoli. Junior analytik taky vetsinou nic nevymysli a dela jen prizemni praci.

Ja opakuju, ze Czechitas jsou mi ukradeny. Jestli ty lidi z jakyhokoli duvodu (myslim, ze vsichni vime z jakyho a par pribehu uz o tom napsanych bylo) venuji tomuhle projektu svuj cas, pak je to jejich vec. Jejich cas, jejich vec. Ale proc to musej rozmazavat vsude mozne a delat z toho nejakej gender boj, to jde mimo me.

Ja zakladat nic nebudu, protoze nejsem na chlapy a nemam tu potrebu. Stejne tak si myslim, ze prumerny muz je natolik schopny si to info vyhledat sam. To same plati i pro zeny. Dostat se na junior pozici ve vyvoji se da uplne lehce behem par tydnu pres nejaky online kurz nebo zkouseni blbosti v playgroundu.

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #71 kdy: 07. 10. 2017, 15:53:57 »
Většina těch žen na práci v IT přímo nepomýšlí. Některé jsou na mateřské a berou to jako volnočasový kroužek, jiné studují technický nebo přírodovědný obor a hodí se jim dodatečný kurz programování. Ty kurzy nejsou od toho, aby suplovaly roky studie nabo praxe. Je to především volnočasová aktivita. Ale šovinistům jako vy je tozbytečné vykládat.

Kdyz se tak ohanis tim sovinismem a white knightujes tady za zensky... Proc podobne gratis (nebo aspon myslim, ze vetsina kurzu je tam zadarmo) aktivity jako Czechitas neexistuji i pro muze? Neni to trochu sexisticky? Proc podobne natlakove skupiny nejsou i v opacnem gardu v jinych oborech? Proc kazdy resi zenske problemy ale nikdo ty muzske? To je ta rovnopravnost pohlavi?

Se podivej na nejaky zapadni statistiky, jak na tom jsou treba mladi muzi, co se vzdelani tyce. Nebo ze zensky maji vyssi nastupni platy nez muzi. Podivej se na suicide rate.

Osobne je mi nejaky Czechitas ukradeny, ale kdyz uz teda bojujes za ty zensky, tak je potreba vylozit karty pro obe strany.
Opravdu moc hezky napsano.

Proc podobne natlakove skupiny nejsou i v opacnem gardu v jinych oborech?

Protoze princezny zajima jen domnele "snadno" vydelane penize. Samozrejme, na to ma vylucne pravo pouze zena, takze nikdy neuvidis feministicky krouzek ucici zdarma vyvoj s kvotama 50% opustenejch mamin a 50% uhrovatejch smrdicich asocialu.
Oboji zhruba na stejnym stupny ponoreni do hoven.
Hold pomaha se jen princeznam, muzi sou dobry akorat od toho posluhovani.

qwertz

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #72 kdy: 07. 10. 2017, 15:54:41 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz, a bude lepsi jak ja, s klidem si pred ni kleknu. Ma muj respekt, tak jako ma muj respekt i muz ktery si svoje misto vydrel.
Hlavně si před tím chlapem neklekejte, mohl by si to on nebo někdo okolo špatně vyložit  ;D

Citace
Nikdy si ale nekleknu pred princeznou, ktera pozici dostala gratis proste jen proto ze se narodila s karoserii o vice dirach.

Ta tvoje argumentace je typicky bullshit zoufalce ktery doufa, ze si zlepsi vlastni pozici u samic kdyz jim bude posluhovat. Ubohe.

Vzhledem k tomu, jak zuřivě tady opakujete pořád svoje "teorie o princezničkách" (popravdě s takovou ženskou jsem se za 8 let praxe v IT nepotkal), zřejmě pracujete v blbých firmách nebo pro blbé lidi. Ale podle vás jsme zoufalci všichni ostatní, kteří nic z toho v praxi neznáme a u kterých pohlaví nehraje roli...

Možná byste mohl pracovat v nějaké estrádě na TV H@VNA jako komik.

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #73 kdy: 07. 10. 2017, 15:56:56 »
Jsem se na tu stránku https://www.czechitas.cz/ tedy podíval a nějak nedokážu pochopit co na tom komu vadí. Navíc koukám, že tam jsou i akce pro děti. To asi nastuduju kvůli vlastním dětem, protože tápu jak je vzdělávat. Jo a mám tři dcery prťavý. Doufám, že až dospějí, bude podobných zakomplexovánků jenom minimum.

Což mě vede k otázce, co když se někdy zakomplexovanému nositeli pinďoura narodí dcera? Co to s ním a hlavně s tím děckem udělá?

Kit

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #74 kdy: 07. 10. 2017, 16:01:17 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz, a bude lepsi jak ja, s klidem si pred ni kleknu. Ma muj respekt, tak jako ma muj respekt i muz ktery si svoje misto vydrel.
Hlavně si před tím chlapem neklekejte, mohl by si to on nebo někdo okolo špatně vyložit  ;D

Jako že mluví k věci? :D