Směšná až absurdní situace na trhu práce IT

cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #75 kdy: 07. 10. 2017, 16:03:02 »
Pokud si zena znalosti vydre tak jako musi muz, a bude lepsi jak ja, s klidem si pred ni kleknu. Ma muj respekt, tak jako ma muj respekt i muz ktery si svoje misto vydrel.
Hlavně si před tím chlapem neklekejte, mohl by si to on nebo někdo okolo špatně vyložit  ;D

Citace
Nikdy si ale nekleknu pred princeznou, ktera pozici dostala gratis proste jen proto ze se narodila s karoserii o vice dirach.

Ta tvoje argumentace je typicky bullshit zoufalce ktery doufa, ze si zlepsi vlastni pozici u samic kdyz jim bude posluhovat. Ubohe.

Vzhledem k tomu, jak zuřivě tady opakujete pořád svoje "teorie o princezničkách" (popravdě s takovou ženskou jsem se za 8 let praxe v IT nepotkal), zřejmě pracujete v blbých firmách nebo pro blbé lidi. Ale podle vás jsme zoufalci všichni ostatní, kteří nic z toho v praxi neznáme a u kterých pohlaví nehraje roli...

Možná byste mohl pracovat v nějaké estrádě na TV H@VNA jako komik.
Pan je homofob, ze pouziva homosexualitu jako argumentacni zbran ? :D

Neni to bachorka o princeznanch, je to denni realita. Neocekavam ze bys ji byl ale ochoten prijmout. Z zadeke neni videt ven.


cumil

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #76 kdy: 07. 10. 2017, 16:05:09 »
Jsem se na tu stránku https://www.czechitas.cz/ tedy podíval a nějak nedokážu pochopit co na tom komu vadí. Navíc koukám, že tam jsou i akce pro děti. To asi nastuduju kvůli vlastním dětem, protože tápu jak je vzdělávat. Jo a mám tři dcery prťavý. Doufám, že až dospějí, bude podobných zakomplexovánků jenom minimum.

Což mě vede k otázce, co když se někdy zakomplexovanému nositeli pinďoura narodí dcera? Co to s ním a hlavně s tím děckem udělá?
Cestny skautsky, nebudou vubec zadny diky laskave peci neokomunisticke EU.

Nyx

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #77 kdy: 07. 10. 2017, 16:07:11 »
Jsem se na tu stránku https://www.czechitas.cz/ tedy podíval a nějak nedokážu pochopit co na tom komu vadí.

Landing page hned tucne: Inspirujeme a vzděláváme nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT.

Z toho plyne:
  • Nesmisene kolektivy jsou spatne (proto je potreba posilit diverzitu, aby byly dobre)
  • Zamestnavatel, ktery nema v IT teamu zenu, je mene konkurenceschopny nez ten, ktery ji/je v tymu ma.

Jestli tohle neni priklad levicacke demagogie, tak nevim co je.

Proc tam proste nenapisou uplne normalne: "Mame gratis kurzy pro holky, tady jsou terminy. Budeme radi, kdyz se prihlasite."

qwertz

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #78 kdy: 07. 10. 2017, 16:09:27 »
Je nepopiratelny, ze media do nas tlaci tohle horem dolem. Staci se podivat na linkedin, kde nahanej zeny do IT v kazdym druhym prispevku a v komentarich u toho hykaj, jak kdyby prave sjeli lajnu koksu.

Neznám, nezjímám se, nevšiml jsem si, evidentně jsem štastnější než vy.

Citace
Proc se tohle nedeje treba u HR. Proc nikdo nechce muze v HR? V kosmetice? Na pozicich zdravotnich sester v nemocnicich? Je tu vubec nejaky obor, ktery lobuje za vetsi zastoupeni muzu?

Je tu nějaký další obor s podobně obrovským nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil a podobně velkým nepoměrem pohlaví? Nenapadlo vás, že místo nějakého hyperkorektního  gender vyváženého experimentu se může jednat jednoduše o snahu vytěžit potenciální zaměstnance z jedné poloviny populae, která z různých (často neopodstatněných) důvodů se IT vyhýbá? Nabízí-li se nějaké jednoduché pragmatické vysvětlení, zkušenost říká, že s největší pravděpodobností bude to správné. Ale třeba preferujete spiklenecké teorie.

BTW další obor, kde se řeší stejná otázka v opačném gardu je základní školství, kde je chronický nedostatek mužů.

Citace
Setkal se snad nekdo s gender diskriminaci, ze by holku nevzali do firmy, protoze je to holka? Vzdyt dneska jsou v IT pozice jako manualni tester, ktery muze zastavat prakticky kdokoli. Junior analytik taky vetsinou nic nevymysli a dela jen prizemni praci.
Já ne. Ale vaše křečovitá argumentace vybízí k otázce, zda jste se vy setkal s nějakou diskriminací? Odmítli vás snad někde kvůli holce? Získala snad vaše místo nějaká méně kvalifikovaná holka jen proto, že byla holka? Jinak vaší argumentaci totiž nerozumím.

Citace
Ja opakuju, ze Czechitas jsou mi ukradeny. Jestli ty lidi z jakyhokoli duvodu (myslim, ze vsichni vime z jakyho a par pribehu uz o tom napsanych bylo) venuji tomuhle projektu svuj cas, pak je to jejich vec. Jejich cas, jejich vec. Ale proc to musej rozmazavat vsude mozne a delat z toho nejakej gender boj, to jde mimo me.
Zajímavý. já jsem se s Czechitas setkal v médiích jen jednou. Dokonce i v naší firmě, která občas vypomáhá s organizací, se jedná o zcela bezvýznamnou aktivitu v záplavě jiných zajímavých IT akcí (Google, Microsoft, RedHat, .....)

Citace
Ja zakladat nic nebudu, protoze nejsem na chlapy a nemam tu potrebu.
Ale strašně vám vadí, že někdo tu potřebu má.

Citace
Stejne tak si myslim, ze prumerny muz je natolik schopny si to info vyhledat sam. To same plati i pro zeny. Dostat se na junior pozici ve vyvoji se da uplne lehce behem par tydnu pres nejaky online kurz nebo zkouseni blbosti v playgroundu.
To jsou kecy. Když dělám 8 hodin denně svoji práci, nebudu po večerech studovat online tutoriály, když mám možnost přijít na kurz plácnu třeba s vývojářem z RedHatu. Nejde o tom, že to nejste schopen nastudovat sám. Ale bude vám to trvat 20x tolik času.

Nyx

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #79 kdy: 07. 10. 2017, 16:17:27 »
...
Jen rychle:

tento stav neni jen u IT, je i v dalsich oborech, kde "chybi pocty a chybi hlavy". Presto je tlak dostat zeny nekam nejvic markantni prave u IT. Ten tlak jako takovej mi nevadi. Vadi mi utoky na firmy, ktery trendu nechteji podlehnout. Resp. ta retorika, ze kdo nezamenstnava zenu, je min efektivni, min konkurenceschopny, diverzita je dobra a podobny neuchopitelny picoviny.

Nemam nic proti kurzum. Setri to cas. Jen rikam, ze online kurzy jsou podobna alternativa a da se to delat treba hodku denne po praci bez problemu. Stejne si to clovek musi osahat a ten cas tomu dat tak jako tak.

A nevadi mne ani typci, co si jdou zamrdat na kurz Czechitas. Jen z toho nedelejte tridni boj, ze pokud firma nema zeny, tak je min konkurenceschopna a efektivni nez zbytek.

Ze nesledujes media, me nezajima. Ja je sleduju a ten trend je dost znatelny. Jestli jsem kvuli tomu stastny nebo ne, je asi uplne jedno. Slo o fakt, ze se to deje.


Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #80 kdy: 07. 10. 2017, 16:23:35 »
Že je diverzita dobrá je velmi dobře uchopitelné, obzvláště v IT. Viz heterogenní vs homogenní sítě. Nebo něco z biologie, smíšený vs jednodruhový les. Velké lány stejných plodin vs políčka a remízky rozdílných. Nebo ekonomie, jeden monopol vs více si konkurujích firem. Diverzita je sakra dobrá věc. A smíšené pracovní kolektivy jakbysmet. Jen to chce ještě kromě žen tlačit na přítomnost lidí různého věku. Na to se zapomíná.

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #81 kdy: 07. 10. 2017, 16:25:19 »
Vlastně by bylo ideálem, kdyby libovolný pracovní kolektiv zhruba rozložením věku a pohlaví odpovídal rozložení téhož ve společnosti.

qwertz

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #82 kdy: 07. 10. 2017, 16:35:33 »

tento stav neni jen u IT, je i v dalsich oborech, kde "chybi pocty a chybi hlavy".

Můžete vyjmenovat alespoň 3 "ty obory", kde je chronický nedostatek lidí a jedno z pohlaví je v nich zastoupeno velmi málo a přestavuje tak nejlukrativnější pool pro získávání nových zaměstnanců? (příklady, kde to nejde z objektivních důvodů, např. fyzické síly, vynechte)

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #83 kdy: 07. 10. 2017, 17:26:29 »
...
Di si radsi lehnout stariku, venku je vlhko, musej te bolet klouby.
:)
Jen si ulev.
Alespoň nebudeš obtěžovat stařenky v parku...

Nyx

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #84 kdy: 07. 10. 2017, 18:00:00 »
Můžete vyjmenovat alespoň 3 "ty obory", kde je chronický nedostatek lidí a jedno z pohlaví je v nich zastoupeno velmi málo a přestavuje tak nejlukrativnější pool pro získávání nových zaměstnanců? (příklady, kde to nejde z objektivních důvodů, např. fyzické síly, vynechte)
Muzu, hned prvni link v googlu.
https://www.cbsnews.com/media/americas-10-toughest-jobs-to-fill-in-2017/
Nejsou tam zadne gender specificke pozadavky a presto nikde neprobiha tak agresivni gender cilena kampan jako u IT.

asdasd

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #85 kdy: 07. 10. 2017, 19:05:30 »
Gratuluji k 20% samic v tymech, aspon mas komu posluhovat.

Skutečnému chlapovi nevadí, když je jeho kolegyně zkušenější a lepší developerka než on. A já určitě raději sdílím kancl s chytrýma a schopnýma ženskýma, než s upocenými smradlavými uhrovatými zoufalci. 8)

haha, no a mame to tu, termin "skutocny chlap" :D a co to je "skutocna zena"?

asdasd

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #86 kdy: 07. 10. 2017, 19:18:14 »
inak suhlasis s nyxom a cumilom, to pokrytectvo je neskutocne, kazdy "skutocny chlap" (:D) vidi ake to je pokryvene, zeny nemusia robit nic, white knight-i im to tam radi vsetko aj skompiluju za ne :D

"skutocna zena" je v dnesnom svete vymrety pojem, mne nejde o to, aby doma varila a bola priviazana ku sporaku, ale skutocna zena robi vsetko pre to, aby muza spravila viac a viac uspesnym a produktivnym, dnesne "zeny" su narcisisticke princezne ktore vidia len seba a chlap je pre nich nepriatel, ktory jej nieco "mansplainuje", ved ako povedal klasik, "zena potrebuje chlapa ako ryba bicykel" - to hovori uplne za vsetko, kde dnesny muz v ociach zeny je

Lama

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #87 kdy: 07. 10. 2017, 19:40:24 »
Vlastně by bylo ideálem, kdyby libovolný pracovní kolektiv zhruba rozložením věku a pohlaví odpovídal rozložení téhož ve společnosti.

Zapomněls na sexuální orientaci, na náboženské vyznání, na politickou orientaci, linuxaky/windowsáky, na..... já nevim podle čeho všeho ještě se dá společnost dělit.

Vážně mi uniká, proč bychom měli takovýhle cipoviny řešit. Ať každej dělá co umí, co ho baví a bude klid. A pokud má někdo pocit, že je někde diskriminován, může jít jinam nebo se může udělat pro sebe, založit startup, svou firmu, živnost, cokoliv. Jednoduchý.

Lama

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #88 kdy: 07. 10. 2017, 19:41:37 »
Že je diverzita dobrá je velmi dobře uchopitelné, obzvláště v IT. Viz heterogenní vs homogenní sítě. Nebo něco z biologie, smíšený vs jednodruhový les. Velké lány stejných plodin vs políčka a remízky rozdílných. Nebo ekonomie, jeden monopol vs více si konkurujích firem. Diverzita je sakra dobrá věc. A smíšené pracovní kolektivy jakbysmet. Jen to chce ještě kromě žen tlačit na přítomnost lidí různého věku. Na to se zapomíná.

Nebo vlci a ovce. To je taky velmi dobré promíchat  ;) :D

Lama

Re:Směšná až absurdní situace na trhu práce IT
« Odpověď #89 kdy: 07. 10. 2017, 19:58:07 »
BTW další obor, kde se řeší stejná otázka v opačném gardu je základní školství, kde je chronický nedostatek mužů.

Nejde o tom, že to nejste schopen nastudovat sám. Ale bude vám to trvat 20x tolik času.

Smím se zeptat, jak jste posoudil, že je chronický nedostatek mužů, je na to nějaká definice, jsou na to nějaké stanovené (tabulkové) počty, které je třeba naplnit?
A jak se ten chronický nedostatek mužů projevuje?

20* tolik času mi to trvat nebude, pokud na to lehnu a budu tomu věnovat několik hodin denně. Stejně si po takovém kurzu/školení tu látku musím znova procvičit doma, protože ne všechno člověk pochopí hned na místě a něco zas samozřejmě zapomene.
Kurzy maj akorát výhodu, že se může člověk hned na místě zeptat a nechat si něco vysvětlit. To je ale asi tak všechno.