Homeoffice - v čem je problém?

Tommm

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #90 kdy: 10. 01. 2017, 15:14:00 »
Btw, nemame ani "pichacky" v praci. Pro firmu s pichackama a bez HO uz bych nikdy nepracoval. Stacilo 8 let s tim muset zit. Diky uz nechci,


Lama

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #91 kdy: 10. 01. 2017, 15:16:15 »
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.

kalla

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #92 kdy: 10. 01. 2017, 15:28:28 »
Citace
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

myslis takovou srandu, jako kazdodeni poslouchani o politice? nebo poslouchat, jak jsou nekteri lide kokoti? no jo srandy kopec :D

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #93 kdy: 10. 01. 2017, 20:41:19 »
Za me HO dulezite, protoze:

1. work life balance celkove
2. nebydlim ve stejnem meste jako je moje zamestnani a tedy moznost byt blizko lokalnich sluzeb (napr. posta) mi usnadnuje zivot
3. usetrim 2 hodiny za den na "ranni pripravu do prace" a cestu (plus naklady na cestu) ... spolu s tim samozrejme usetrene 2 hodiny vyuzit podle aktualni potreby (dele spat, uklidit atd.). Nejvetsi vyhoda je, ze ukoncim pracovni den, zaklapnu laptop a sem doma. Nemusim se jeste tahnout z korporatu domu.
4. sem uklizenej v pracovne a mam tedy "svuj kancl", klid a komfort sveho zazemi
5. odpocinu si od lidi - toto je ciste benefit pro moji povahu jako intorverta a individualisty (sem ten clovek, kterej na vanocnim vecirku kouka ve 22 na hodinky a premysli, jestli uz je ok odejit nebo musim jeste hodinku zustat ... ale me obecne nebavi "chlastani" a snim spojenej druh prostredi a zabavy takze to neni ciste o introverzi).
6. kdyz potrebuji "refocusing" tak si sednu s laptopem k tv nebo si pustim na 30 minut konzoli atd. (v praci mame take tyto moznosti, ale doma je doma ...) nebo jdu neco maleho udelat okolo domu atd.

Hadam, ze s prichodem deti se tyto body upravi nebo rozsiri.

No s detma to je trochu jina HO :). Delam z domu 6 let. Syn ma 3,5 roku a dcera 1 rok. Kancelar mam ve vedlejsim byte. V 3kk to proste neslo.

Nejdriv (cca do 2 let) chteji jen klavesnici, pak uz je klavesnice nezajima a chcou, abych si s nima hral taky a kdyz si to nedaji rozmluvit, tak je slysim i pres dvoje zavrene dvere :).

Jinak se spoustou veci souhlas. Lidi mi nevadi, ale stava se mi, ze pak mluvim vic, kdyz se s nekym potkam.

Pokud toto cte i nekdo, kdo rozhoduje o HO/neHO:
Kazdy den usetrim cca 2 hodiny casu a nedela mi problem, kdyz se neco opravdu hodne po* (cca dvakrat do roka) pracovat kdykoliv, kdyz mi nekdo zavola. ( i v noci)
2 x 5 hodin v noci <<< 500 hodin rocne usetrenych na dojizdeni (do prace jezdim jednou za rok nebo za dva  na tyden)
Nejsem si uplne jisty, jestli bych toto delal, kdybych musel kazdy den do kancelare ..., ale mozna jo.
HO v kombinaci se zajimavou praci je pro me dalsi dobry duvod, proc nechodit na zadny pohovor, protoze lepsi nez doma uz to proste muze byt malokde :).

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #94 kdy: 11. 01. 2017, 01:05:40 »
Nasel jsem idelal v 50/50. Dostatecna socializace vs dostatecna flexibilita a uspora casu na dojizdeni.

Nez jezdit 2 hod tam a 2 hod zpatky tak je levnejsi airbnb
Děkuji za možnost editace příspěvku.


TomBA

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #95 kdy: 11. 01. 2017, 01:23:48 »
Citace
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

myslis takovou srandu, jako kazdodeni poslouchani o politice? nebo poslouchat, jak jsou nekteri lide kokoti? no jo srandy kopec :D
Máš problém vykomunikovať si v práci podmienky pre prácu ktoré ti vyhovujú a HO je tvoj únik? Nemyslím si, že je to správne riešenie.

TomBA

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #96 kdy: 11. 01. 2017, 01:35:13 »
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.
Ak pracuješ vo firme kde musíš mať povolenie pre normálne potreby, HO nie je riešenie.
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť. Ale asi aj tvojej rodine doma.
Ak sa ti ohrdnutá milenka bude chcieť pomstiť, tak je celkom jedno či pracujete v jednej firme. Okrem toho pri dochádzaní do práce sa stretávaš aj s inými ľudmi ako kolegovia (v doprave, na obede, firma o poschodie nižšie, obchodný partner, kurier......).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #97 kdy: 11. 01. 2017, 01:45:03 »
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť.

Ale no tak, kolegove by meli byt trochu tolerantni. Staci, ze v tom nebehaji krysy.

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #98 kdy: 11. 01. 2017, 07:58:31 »
Mladý človek zavretý doma v HO má o jednu významnú možnosť sociálnych interakcií menej. Zažije menej srandy. V praxi je pracovisko veľmi častým miestom pre naväzovanie vzťahov i na ich, často veľmi šťavnaté, praktizovanie.

S tou srandou souhlasím, ale taky méně buzerace, třeba v tom, jak má vypadat mé pracoviště, kdy se můžu jít vys.... mát atd.
S navazováním vztahů bych byl opatrný. Může to končit průserem, třeba tím, že se vám dotyčná bude chtít nějak pomstít, klidně "jen" pomluvami, protože jste ji opustil. Na to bacha.
Ak pracuješ vo firme kde musíš mať povolenie pre normálne potreby, HO nie je riešenie.
Ak máš na stole nekonečný bordel (zbytky pizze prekladane so slipami a bagom), verím že to tvojim kolegom môže vadiť. Ale asi aj tvojej rodine doma.
Ak sa ti ohrdnutá milenka bude chcieť pomstiť, tak je celkom jedno či pracujete v jednej firme. Okrem toho pri dochádzaní do práce sa stretávaš aj s inými ľudmi ako kolegovia (v doprave, na obede, firma o poschodie nižšie, obchodný partner, kurier......).
s kurierom sa mozem stretnut aj doma. ak firma ponuka home-office ako jeden z benefitov, tak by to mala dodrziavat. kamarat mi vravel, ze v jeho firme ponukali kazdemu moznost HO ako benefit, a ked to ludia vyuzivali, tak uz sa to firme nepacilo. Naco to potom ponukaju? To je ako zvysime vam po 3 mesiacoch skusobnej doby, a ked pride na lamanie chleba, tak sa firma zacne vyhovarat, ako sa jej nedari a ine nezmysly.

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #99 kdy: 11. 01. 2017, 11:46:08 »
Taky milujete openspace?

Video z IT centra jedné společnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=bE-e5T91BCo

Tady ten pán (po 4 minutě) vysvětluje, že dnejší generace vyžaduje pracovat v openspacu.  ???

To je dneska nejaky trend nebo co, že už to zaměstnanci dokonce vyžadují a radeji chodi do openspacu misto kancelare nebo homeoffice?

Ivan Nový

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #100 kdy: 11. 01. 2017, 12:12:21 »
S hommeoffice je problém. Velký. Lidi by se mohli cítit svobodní a to levota nemůže dopustit, musí o ně pečovat, protože oni sami neví co je pro ně dobré. I kdyby to mělo zachránit jeden lidský život, tak to omezení je správné :-)))

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #101 kdy: 11. 01. 2017, 12:56:23 »
budova pekna, ale ze by dnesna generacia chcela robit v openspace? ja patrim do generacie 18-35 a pracovat v miestnosti kde je 40 ludi ma nelaka

jpu

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #102 kdy: 11. 01. 2017, 13:03:35 »
Ten pan vie o IT a programovani velke H, pretoze by nepovedal taku blbost. Programator potrebuje pre svoju pracu klud a nie aby ho rusili nejaki kecalkovia, ktori si prisli do prace posediet, vypit kavicku, pokecat a hajde domov. Nehovoriac o tom vydychanom vzduchu.

qwertz

Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #103 kdy: 11. 01. 2017, 13:20:35 »
Tak on i typicky americky korporat, ktery openspace prakticky vynalezl, uz pochopil, ze efektivita takoveto prace není kdovijaká a openspace hromadne rusi (stoji ho to totiz penize). Proto me prekvapuje, ze v evrope si nejaka US firma zridi IT centrum, udela z toho openspace ( popravde jsou openspacy s vetsi klidem a soukromim nez je toto), narve do toho pro jistotu i kuchynky (sen kazdeho zametsnance sedet vedle neustale vytizeneho kavovaru) a vydava to za velky benefit, ktery si zamestnanci vlastne preji a vyzaduji. ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Homeoffice - v čem je problém?
« Odpověď #104 kdy: 11. 01. 2017, 14:06:59 »
budova pekna, ale ze by dnesna generacia chcela robit v openspace? ja patrim do generacie 18-35 a pracovat v miestnosti kde je 40 ludi ma nelaka

Zamestnanci prece vzdy s nadsenim prijimaji korporatni sracky, ktere korporacim snizuji naklady a zamestnancum umoznuji pracovat vice, dele, v horsich podminkach a idealne i za mene penez.