Je lepší Windows nebo Linux?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #240 kdy: 24. 10. 2016, 09:32:18 »
No nevim, objektivne, z toho co jsem cetl, Widle dobre nejsou. Tux (a jine OS jeste vice) jsou technlogicky mnohem dal. Co se tyce UI, tak tam je pry Jablko uplne nekde jinde. To, co napr. predvadi M$ v 10 s dialogy je otresne - je tam kolik vzhledu a variant dialogu, co maji nastavovat to stejne? Dve nebo tri vrstvy - horni pro vypatlance (flat metro), kde nejde skoro nic nastavit (uznavam, vzhledove se mi to libi [na rootu jsem asi v mensine], bohuzel nanic), dalsi vrstva vypada jak z dob XP, ta byva vetsinou celkem dobra, a posledni snad nekdy z NT, ta miva nejvice moznosti, ale casto schovane do vsech koutu. Cele to pusobi jako obrovska splacanina. Uprimne, to bych si spis predstavoval, ze bude u Tucnaka, ktereho nejak ridi komunita a ma bambilion nastaveni vzhledu. Podobne je to s opravami kritickych chyb - tucnak v podstate instante zaplatovany, zato Widle cekaji tydny, v nekterych extreminch pripadech i roky, na opravu zname bezpecnosti chyby. Kvuli tomuto idiotskemu chovani je pod Widlema nutnost mit nejaky ten antivir/antimalware atd.

Pro BFU jako OS, ktery maji "zadarmo" to je v pohode, ale to je i Tucnak, kde to je opravdu zadarmo, s mensi sanci rozbiti a lepsi podporou HW starsiho par let. Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi, nez jakekoliv GUI nebo treba moznost si pohodlne pripojit vzdalene fs, cokoliv si v OS nastavit). Ja jsem pod Widlema mel i vecne problemy se zamykanim souboru, kvuli kteremu treba obcas nefungoval predklad ve VS, rozbil se update nejake aplikace atp. K, velmi mirne receno, nekvalitnim updatum Widli jsem se uz vyjadril nekolikrat. Jestli je opravdu pravda, ze VS muze sestrelit cely OS, tak je to vazne smutne/smesne (podle toho, kteremu OS fandite).

*: Ano, mam na mysli programatory, adminy atd., kteri nejsou uzamceni na MS platforme.


alda

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #241 kdy: 24. 10. 2016, 09:38:54 »
On mi to neřekne, ono se s tím počítá. Lopata preferuje Windows a Macos. Na Javu jí nevadí nefunkční Eclipse atd. Pokud mi někdo přijde na pohovor, že má rád Eclipse na Windows, tak je jasné, že ten nic neumí a je zbytečné se vůbec bavit dál.
To co je za blbost? Ty nemumis nic v Eclipse?

PpTren

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #242 kdy: 24. 10. 2016, 09:54:31 »
No nevim, objektivne, z toho co jsem cetl, Widle dobre nejsou. Tux (a jine OS jeste vice) jsou technlogicky mnohem dal. Co se tyce UI, tak tam je pry Jablko uplne nekde jinde. To, co napr. predvadi M$ v 10 s dialogy je otresne - je tam kolik vzhledu a variant dialogu, co maji nastavovat to stejne? Dve nebo tri vrstvy - horni pro vypatlance (flat metro), kde nejde skoro nic nastavit (uznavam, vzhledove se mi to libi [na rootu jsem asi v mensine], bohuzel nanic), dalsi vrstva vypada jak z dob XP, ta byva vetsinou celkem dobra, a posledni snad nekdy z NT, ta miva nejvice moznosti, ale casto schovane do vsech koutu. Cele to pusobi jako obrovska splacanina. Uprimne, to bych si spis predstavoval, ze bude u Tucnaka, ktereho nejak ridi komunita a ma bambilion nastaveni vzhledu. Podobne je to s opravami kritickych chyb - tucnak v podstate instante zaplatovany, zato Widle cekaji tydny, v nekterych extreminch pripadech i roky, na opravu zname bezpecnosti chyby. Kvuli tomuto idiotskemu chovani je pod Widlema nutnost mit nejaky ten antivir/antimalware atd.

Pro BFU jako OS, ktery maji "zadarmo" to je v pohode, ale to je i Tucnak, kde to je opravdu zadarmo, s mensi sanci rozbiti a lepsi podporou HW starsiho par let. Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi, nez jakekoliv GUI nebo treba moznost si pohodlne pripojit vzdalene fs, cokoliv si v OS nastavit). Ja jsem pod Widlema mel i vecne problemy se zamykanim souboru, kvuli kteremu treba obcas nefungoval predklad ve VS, rozbil se update nejake aplikace atp. K, velmi mirne receno, nekvalitnim updatum Widli jsem se uz vyjadril nekolikrat. Jestli je opravdu pravda, ze VS muze sestrelit cely OS, tak je to vazne smutne/smesne (podle toho, kteremu OS fandite).

*: Ano, mam na mysli programatory, adminy atd., kteri nejsou uzamceni na MS platforme.
MS zacal uvolnovat bezpecnostne zaplaty kazdy druhy utorok v mesiaci. Takze s podporou updates uz su na tom lepsie. S VS sa mi este nepodarilo zostrelit OS. To musi byt vynimocny pripad a velmi ojedinely. Pouzivam aj Intellij idea a podla mojho nazoru VS a IntelliJdea su najlepsie nastroje na vyvoj. O trosku navrch ma VS, nakolko MS tam zahrnul aj Xamarin, co je velmi dobre.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #243 kdy: 24. 10. 2016, 10:15:04 »
S VS sa mi este nepodarilo zostrelit OS. To musi byt vynimocny pripad a velmi ojedinely.

Rekl bych ze pointa je, ze aplikace v userlandu by nikdy nemela moct sestrelit OS. Tady je to o to pikantnejsi, ze jde o aplikaci od vyrobce OS. Sam jsem to nezazil, nekdo to tu ve vlaknu drive uvadel.

Pouzivam aj Intellij idea a podla mojho nazoru VS a IntelliJdea su najlepsie nastroje na vyvoj. O trosku navrch ma VS, nakolko MS tam zahrnul aj Xamarin, co je velmi dobre.

Rikate, ze VS se natolik zlepsilo, ze R# neni potreba? Kdyz jsem s tim posledne delal (asi 5 let zpet, mozna uz vice), tak bez R# jsem byl jako bez ruky. Kazdopadne souhlas, VS a IDEA jsou nejlepsi IDE co jsem zatim poznal (na skole jsem byl vystaven i NetBeans a Eclipse, ale oboje mi prislo mnohem horsi nez VS ci IDEA).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #244 kdy: 24. 10. 2016, 10:30:12 »
MS zacal uvolnovat bezpecnostne zaplaty kazdy druhy utorok v mesiaci. Takze s podporou updates uz su na tom lepsie.

Jestli se jedna o kritickou chyby, to uz muze byt pozde a miliony stroju budou napadeny. Zejmena, jestli se jedna o chybu, ktera byla zverejnena, coz je obcas jediny zpusob, jak MS donutit s tim neco delat.


jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #245 kdy: 24. 10. 2016, 10:33:29 »
S VS sa mi este nepodarilo zostrelit OS. To musi byt vynimocny pripad a velmi ojedinely.

Rekl bych ze pointa je, ze aplikace v userlandu by nikdy nemela moct sestrelit OS. Tady je to o to pikantnejsi, ze jde o aplikaci od vyrobce OS. Sam jsem to nezazil, nekdo to tu ve vlaknu drive uvadel.

Pouzivam aj Intellij idea a podla mojho nazoru VS a IntelliJdea su najlepsie nastroje na vyvoj. O trosku navrch ma VS, nakolko MS tam zahrnul aj Xamarin, co je velmi dobre.

Rikate, ze VS se natolik zlepsilo, ze R# neni potreba? Kdyz jsem s tim posledne delal (asi 5 let zpet, mozna uz vice), tak bez R# jsem byl jako bez ruky. Kazdopadne souhlas, VS a IDEA jsou nejlepsi IDE co jsem zatim poznal (na skole jsem byl vystaven i NetBeans a Eclipse, ale oboje mi prislo mnohem horsi nez VS ci IDEA).
ja pouzivam VS s R#. ale niekedy mam pocit ze R# je v urcitych momentoch na skodu ako uzitok

j

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #246 kdy: 24. 10. 2016, 14:27:15 »
Ale u linuxu je to zase o strach kdy vyjde nějaká aktualizace systemd a něco se po...  >:( Naštěstí už se mě to dlouho nestalo (ťuky ťuk) jinak bych byl migrovat jinam, jen kam mac os jsou děsné omalovánky a bsd... no nevím.
Systemd terminovat (zatim to jeste porad jde) a ses vpohode ... jinak na widle uz nevychazej patche v utery, ale kdykoli ... a to i na w7. Takze hlaska s restartem visi na plose vsem skoro denne.

...Ak drviva vacsina ludi preferuje windows, ...
Drtivy vetsine lidi je uplne uzadeke co maji za system. A nevsim sem si, ze by si na toho tuxe co ho maji v telefonu, televizi, aute, ... nejak zasadne stezovali. Cela rodina ma na desktopech tuxe. A od ty doby nemusim resit, co si zas v tech widlich rozesrali (to ja nic, to samo ...) a neustale dokola to 3 dny v kuse instalovat. Prekvapko, 99% lidi si vystasi s browserem, nejakym textakem ... a naprosty minimum z nich chce tabulky ... ve kterych je jejich maximalni schopnosti soucet sloupce cisel.

Priatelka mala X rokov windows,...
My narozdil od tebe administruje stovky desktopu ... i s widlema.

... A lepsie prostredie na vyvoj ako je Visual Studio, si neviem predstavit. ...
To chapu, vesnican co celej zivot chodi na hnojiste si taky lepsi zpusob kaleni predstavit nedovede.

Preco drviva vacsina ma windowsy?
Proc maji uplne vsichni Andoid a ne widle? Jo ... a jabko to je taky ... bsd... coz je skoro tux.

Jo a to sis jeste nevsim co, ze podil win10 klesa ... presto,z e je M$ vnucoval zadarmo a jeste stale zadarmo sou ... lol.

Keď sa nad tým poriadne zamyslím, ty si potvrdením licenčných podmienok potvrdil to, že nie si vlastníkom svojho počítača. Nemôžeš naňom robiť nič, čo ti dodávateľ software nepovolí a ešte nás tu presviedčaš o výhodách aké je to skvelé a super?
Nejen to, on potvrdil, ze vsechny data patri dodavali systemu, a ze si muze kdykoli cokoli z jeho pocitace vzit, a jakkoli (treba i komercne) to vyuzit, pripadne mu cokoli smazat.

Radsej predrazenu aplikaciu, ako nejake opensource hovno, nefunkcne. Radsej predrazenu kniznicu ako opensource nepodarok bez podpory. ...
Ty nejses vyvojar, ty ses tak leda debil a jeste k tomu lhar, protoze ve win 10 nefungujou zadny tiskarny, ktery byly vyrobeny pred rokem 2k15.

...
Tiskarny od HP - desitky neznaj ani polovinu lonskych, rozchodis je horkotezko (a s tim, ze neco proste nerozchodis) jen proto, ze HPcka (prevazne) fungujou s libovolnym driverem pro HPcko, a navic delaj ten universal driver. Ale prijdes samo o nejaky ficury toho kteryho modelu.

Jo a k tym drivrom? Co ma spolocne windows s driverom ktory dodava vyrobca daneho hw? Pre windows aspon nejake ovladace su, pre linux horkotazko nieco najst, alebo len nejake budizknicemu drivre ;)
Jasne ty imbecile, a proto se widle vnutej lidem, kterym po uzasnym upgradu "zadarmo" nekdo vyfakturuje desitku za to, ze jim reinstalne zpatky sedmy ... protoze se M$ ani neobtezuje zjistit, jestli tomu bude chodit sit.

pouzivam vsechno, windows, macOS, linux, bsd ... mam moznost srovnavat .. opravdu nehodlam travit vetsnu casu v terminalu a pamatovat si vsechny mozne prikazy vcetne vsech parametru a prepinacu ...
Tj, ono je lepsi si pamatovat tisice ruznych polozek v registru a neustale resit, proc tam v dalsi verzi widli nejsou, nebo proc nedelaj to, co delaly minule. Specielne vyvojare pak potesi, ze do ty vetve kam si ukladal konfiguraci 10let uz ukladat nejde, protoze tam nema uzivatel opravneni ukladat ... a nebo to nic nedela (viz treba asociace v desitkach)

Nesouhlasím, spadá do kategorie tupec. Člověk co není schopen si dohledat informace by měl jít dělat uplně do jiného oboru než do IT, třeba vrátného, tam by ta lenost mohla bejt OK.
Takovej tupec tu o thread vedle resi maily, a neumi najit logy ...

nobody ja som narozdiel od teba postupil na vyssi level, cim programovanie nepochybne je, oproti administracii, par skriptikov, ktore si spravis nepovazuj za programovanie ;)
Jo, narozdil od tupcu tvyho rozmeru vsichni admini programovat umej. A navic rozumej HW, bezpecnosti, sitim ... tzn vecem, o ktery TY nemas ani paru.

no a prave naozaj profesionalne nastroje su pod windowsom. kto by ich robil pod linuxom? ...
megalol, tupej, blbej a ani google pouzit neumi ... takovy pro nastroje jako treba filmovy renedery ... bezej vyhradne pod linuxem. Divny co? Asi proto ze to delaj bridilove. Nebo treba takovy ... burzy ... ty taky behaj urcite na widlich ... jo, dve to zkousely ... skorem kvuli tomu krachly ...  a vsech top 100 pocitacu sveta taky bezi na widlich ...

Mimochodem, od jaky ze verze widli budou ty uzasne profesionalni widle zvladat vic nez 260 znaku v path?

Nevím, odkud to má nobody, já mám podobnou zkušenost z tohoto pátku. Po instalaci Windows 7 na desku s chipsetem AMD970 chyběly ovladače od ethernetu...
https://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH-Z170-MARK-1/ win 10 neznaji ani jednu ze dvou sitovek(intel + realtek). 10let stara placka s nejakym live tuxem(ani nevim co to je za distro abych rek pravdu) ... a bezej obe.

Google a mraky tutoriálů na každou blbost, aby byl unikátní obsah na reklamní weby.

Co je pro ajťáka těžkého na řetězení příkazů rourou?

Chápu, že to správce win obvykle nepotřebuje (možná). Ale pokud se někdo chce linux naučit, pak to přece není žádný problém.
Spravce win prevazne zoufale hleda zpusob jak udelat naprosto primitivni ukon aspon nejak. Tam, kde v tuxovi pusti shell a z nej prikaz na jednu radku, musi ve widlich resit stovky ruznych "a co kdyz", protoze neustale narazi na to, ze ac administrator, tak neni tak docela administrator ...

Priklad? Potrebuje si takne notesar pripojit tiskarnu, logicky mu nedas prava(a tiskarnu si neadministrator na widle nepripoji ...), ale chces mu to pripojit na dalku. Rdp se neda pouzit, a kdyz pouzijes treba treamviewer, tak prozmenu nemas jak zadat admin heslo, protoze se ti nezobrazi vyzva ... lol.

V powershellu to maji koncepcne dost rozumne, na rozdil od Unixu tam netecou plaintext data ale objekty.
Na druhou stranu trebas prepinace tech utilit jsou pro interaktivni pouzivani docela zoufalost.
PS je naprosto nepouzitelnej predevsim proto, ze na kazdym jinym stroji nez na kterym budes neco testovat, nebude nainstalovanej nejakej doplnek, bez kteryho ten tvuj script fungovat nebude. Overeno minimalne v desitkach pripadu zcela osobne. A ty doplnky se na tvuj stroj dostanou vsema moznyma zpusobama, takze ani nemas sanci zjistit, ktery sou "defaultni" a ktery se tam dostali proste proto, ze si instaloval nejakej nastroj, kterej si je shodou okolnosti dotah.

dolfi

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #247 kdy: 24. 10. 2016, 15:41:23 »
...Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi...
K programátorům...
Mohl by prosím nějaký zkušený čistý Céčkář tohle rozsvést? Nijak mě neoslovilo učení vimu, debugování a kompilování v konzoli, matlání Makefilů  (v plnohodnotém IDE mám vše v jednom) - někdo mi tvrdil, že je to jako vracet se xx let za opicema...asi něco dělám blbě

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #248 kdy: 24. 10. 2016, 17:11:13 »
to ze tebe nejdu tlaciarne na windows10, tak je to tvoj problem a amaterizmus. mne funguju moja 7 rocna tlaciaren. Kde je chyba? Si len ty taky obmedzeny a mas neustale potrebu picovat na windows? Radsej spravuj a nechaj programovanie na ozajstnych ludi.
Unáhlené zobecnění + argumentum ad hominem.
samozrejme, ze robite vo Vime, robit si sam makefile je uz davno za opicami. to len ti, co to vykonavaju sa povazuju za coool, aki su oni dobri. kym oni kodia vo Vime, za ten cas uz ja pijem kavicku s kolegynou, lebo vysledny produkt uz nasadzujeme, zatial co oni este len robia makefile :D
Větší projekty v C++ dělám v CLionu, který mi generuje soubory pro CMake. V Javě mi bohatě stačí IDEA. Na věci okolo stačí Geany.
...Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi...
K programátorům...
Mohl by prosím nějaký zkušený čistý Céčkář tohle rozsvést? Nijak mě neoslovilo učení vimu, debugování a kompilování v konzoli, matlání Makefilů  (v plnohodnotém IDE mám vše v jednom) - někdo mi tvrdil, že je to jako vracet se xx let za opicema...asi něco dělám blbě
Nejsem v žádném případě zkušený a ani čistý céčkař, ale rozvedu ti to.
  • vim – používám CLion (i když nad Boostem se neskutečně laguje). Na rychlejší opravy mi stačí Nano (ale není to ono). Vim a Emacs jsem zkoušel, a bohužel jenom vyzkoušel.
  • debugování – Opět to jde i ve CLionu. Ve výjimečných případech se ti ale do RAMky nemusí zároveň aplikace a IDE vejít. Nebo když ladíš na embedded zařízení, tak jsi za GDB rád. Jinak uznávám, GUI je přehlednější.
  • kompilování v konzoli – pokud se v konzoli pohybuješ běžně, přijde ti to pak přehlednější.
  • matlání Makefilů – Taky nepatlám Makefily. CMake je mnohem jednodušší, navíc mi ho generuje IDE.
Takže teoreticky můj user-experience z Windows by mohl vyrovnat Linuxu, je to akorát o zvyku na ovládání a prostředí.

Kit

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #249 kdy: 24. 10. 2016, 19:22:43 »
...Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi...
K programátorům...
Mohl by prosím nějaký zkušený čistý Céčkář tohle rozsvést? Nijak mě neoslovilo učení vimu, debugování a kompilování v konzoli, matlání Makefilů  (v plnohodnotém IDE mám vše v jednom) - někdo mi tvrdil, že je to jako vracet se xx let za opicema...asi něco dělám blbě

Nejsem sice céčkař, ale něco k tomu napsat mohu:
- Vim se naučíš jednou a pak ho používáš pro všechny jazyky - má podporu pro cca 500 jazyků. V každém z nich může mít jinou konfiguraci.
- kompilování spouštím přímo z Vimu. Nemusím tak zadávat parametry kompilace. Testy se mi po každé úspěšné kompilaci spouští automaticky.
- Makefile si matlám také sám. Ovšem když to umíš, tak to jde velmi rychle. Make však spouštím až po úspěšných jednotkových testech, dřív to nemá smysl.

j

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #250 kdy: 24. 10. 2016, 19:39:30 »
j:
ty curak, ty ostanes len spravovat stroje. na programovanie nemas a mat nebudes. to ze tebe nejdu tlaciarne na windows10, tak je to tvoj problem a amaterizmus. mne funguju moja 7 rocna tlaciaren. Kde je chyba? Si len ty taky obmedzeny a mas neustale potrebu picovat na windows? Radsej spravuj a nechaj programovanie na ozajstnych ludi.
Diky za poctu, podle tvyho vyjadrovani se nezvladnes ani vychcat do misy aniz bys nepochal nohy i kolemjdoucim ...

K programátorům...
Mohl by prosím nějaký zkušený čistý Céčkář tohle rozsvést? Nijak mě neoslovilo učení vimu, debugování a kompilování v konzoli, matlání Makefilů  (v plnohodnotém IDE mám vše v jednom) - někdo mi tvrdil, že je to jako vracet se xx let za opicema...asi něco dělám blbě
Nemusis pouzivat jen vim ... ale obecne jde o to, ze v tuxovi pomerne velmi snadno docilis 100% funkcniho vyvojovyho prostredi, aniz bys (narozdil od widli) musel doinstalovavat desitky ruznych toolu a knihoven z desitek (casto pochybnych) zdroju. Makefile se da klidne generovat scriptem ....

Podivej, mel sem tu cest (opakovane) videt programatora (=zivi se tim) jak patla neco ve Visualku. Velmi casto resil naprosto primitivni veci, a jeste castejs ... z toho byl naprosto zoufalej. Protoze to bylo porad nejaky klikani kamsi, nacez se okna prepla do nejakych horoucich pekel ... az teda po zoufalym boji s UI to vzdal, a sel to napsat rucne do kodu, coz zase ovsem vedlo zpetne k tomu, ze se mu rozbilo to UI, a jakysi "automaticky generovani" toho kodu ;D. Jo, ukazoval mi jak z toho (kdyz to nahodou funguje) vyrobi vyvojovej diagram ... a vsemozny grafy ... a pak mu to zbuchnlo na tom, ze se pokusil o ulozeni zmen ... do nejakyho toho M$ cmoudu.

Mimo jiny, o 1/2 kodu v tom projektu nevedel, kde se tam bere a co to dela, protoze "to samo".

Ostatne, vsem vrele doporucuju, sosnete si tu zadarmo verzi ... a nahodte si nejaky to wokeni hello world ... (a myslim vazne wokeni = aby se otevrelo wokno) ... a pak se bezte podivat, jak velka je binarka ... a co to vygenerovalo za kod. A nezapomente k ty velikosti pripocitat prislusnou porci MB vc redist.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #251 kdy: 24. 10. 2016, 19:45:58 »
Ono i kdyz neprogramujete primo ve Vimu/Emacsu, ale v grafickem IDE, tak stale muzete pouzivat prikazovou radku mnohem efektivneji, nez to resit pod Widlema pomoci nekolika grafickych veci, nejlepe nainstalovanych z ruznych pochybnych zdroju, a zadna nedela presne to, co chcete a dohromady se propojuji spatne. Kdyz jsem pracoval pod Widlema, tak bez MinGW (GNU nastroje z Tuxe pro Widle) jsem si praci nedovedl predstavit. Prestoze bash vubec nemusim, tak na male skriptiky, kde se slepi par jednoduchych konzolovych nastroju a dela to presne to, co jsem chtel, v pohode staci.

dolfi

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #252 kdy: 25. 10. 2016, 12:03:51 »
...Pracovat ve Widlich take jde, prestoze pro programatory*, adminy atp. je lepsi Linux (napr. prikazova radka je o rady silnejsi...
K programátorům...
Mohl by prosím nějaký zkušený čistý Céčkář tohle rozsvést? Nijak mě neoslovilo učení vimu, debugování a kompilování v konzoli, matlání Makefilů  (v plnohodnotém IDE mám vše v jednom) - někdo mi tvrdil, že je to jako vracet se xx let za opicema...asi něco dělám blbě

Nejsem sice céčkař, ale něco k tomu napsat mohu:
- Vim se naučíš jednou a pak ho používáš pro všechny jazyky - má podporu pro cca 500 jazyků. V každém z nich může mít jinou konfiguraci.
- kompilování spouštím přímo z Vimu. Nemusím tak zadávat parametry kompilace. Testy se mi po každé úspěšné kompilaci spouští automaticky.
- Makefile si matlám také sám. Ovšem když to umíš, tak to jde velmi rychle. Make však spouštím až po úspěšných jednotkových testech, dřív to nemá smysl.

Jádro pudla bude v tom, že 90% Céčkovskej kódu jsem dělal pro křížovou kompilaci - mcučka, procesory v fpga apod...bez specializovaného IDEčka se prostě neobejdu (např ten od Xilinxu pro jeho produkty)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #253 kdy: 25. 10. 2016, 20:25:00 »
Píšu ve vimu, debuguju pomocí gdb, strace a vlastních mininástrojů, a neláká mě měnit. Při debugování používám i gdb skripty. Nejsem čistý céčkař ani čistý vývojář. Mám k IDE takový všeobecný odpor už jenom proto, že mám pocit, že když po tom budu chtít cokoli složitějšího, stejně se budu přepínat do jiných nástrojů. Mám pocit, že ty základní nástroje nejsou až tak moc dělané na objednávku jako vyvíjené s časem k maximální flexibilitě, což je u klikátek sice teoreticky možné, ale v praxi neviděné. Nemám chuť se kvůli nějaké integraci omezovat v práci.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #254 kdy: 26. 10. 2016, 20:36:19 »
Nezorganizujem závod? Dva čistý noťasy, stejná konfigurace železa. Na jednom instalace widlí (Jurdo nebo Blábol ), na druhým instalace Tuxe. Kdo nainstaluje systém v posledni verzi a programy z připravenýho seznamu jako druhý, kupuje vítězi fungl nový SUVčko.  ;) Měl by na to nějaký widlák koule?