Je lepší Windows nebo Linux?

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #225 kdy: 23. 10. 2016, 20:04:43 »
ja bych chtel umet ovladat komplet linux z terminalu (zadne GUI klikatka) ale je to proste pro mne tezke ... spojovani prikazu pres roury atd ... nez bych pres man vychytal jeden radek, byly by to hodiny studia ... je to skoda protoze si myslim ze ze vetsina z adminu se setkava vicemene se stejnymi pozadavky ale nikdo to nehodil na papir ...
Sakra, vždyť je tu Google.


dustin

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #226 kdy: 23. 10. 2016, 20:15:14 »
Google a mraky tutoriálů na každou blbost, aby byl unikátní obsah na reklamní weby.

Co je pro ajťáka těžkého na řetězení příkazů rourou?

Chápu, že to správce win obvykle nepotřebuje (možná). Ale pokud se někdo chce linux naučit, pak to přece není žádný problém.

javaman ((

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #227 kdy: 23. 10. 2016, 20:17:49 »
LOL. Linux není kasa u pokladny :D To je prostředí pro inteligentní lidi, kteří umí programovat, spravovat systémy, znají sítě a všechnu tu volnost dokážou využít ve svůj prospěch. Pro lopaty to fakt není a nikdy nebude. Znám hromadu "adminů", kteří mají recepty z kuchařek a pak hodiny řeší úplně jiné problémy, protože vhodný recept neznají. Pro běžné lidi máš toho Maca a Windows. Ještě si budeš chrochtat blahem, jak to ten MS/Apple má vychytané, protože ti to všechno bude dávat smysl.

Neviditelný

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #228 kdy: 23. 10. 2016, 21:57:13 »
ja bych chtel umet ovladat komplet linux z terminalu (zadne GUI klikatka) ale je to proste pro mne tezke ... spojovani prikazu pres roury atd ... nez bych pres man vychytal jeden radek, byly by to hodiny studia ... je to skoda protoze si myslim ze ze vetsina z adminu se setkava vicemene se stejnymi pozadavky ale nikdo to nehodil na papir ...
Sorry, ale představa, že se dá ovládání celého Linuxu konzolovými nástroji zdrcnout na pár stránek polní příručky je dost utopická. Stejně tak by někdo mohl chtít podobný cheat sheet třeba k psaní webových aplikací v .NETu, protože přece většina code monkeys bastlí podobné problémy, že?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #229 kdy: 23. 10. 2016, 22:04:34 »
ja bych chtel umet ovladat komplet linux z terminalu (zadne GUI klikatka) ale je to proste pro mne tezke ... spojovani prikazu pres roury atd ... nez bych pres man vychytal jeden radek, byly by to hodiny studia ... je to skoda protoze si myslim ze ze vetsina z adminu se setkava vicemene se stejnymi pozadavky ale nikdo to nehodil na papir ...

Ne, na papir to nehodi. Ale na Google se vali hafo hotovych reseni na spoustu veci, ktere staci upravit.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #230 kdy: 23. 10. 2016, 22:05:00 »
Google a mraky tutoriálů na každou blbost, aby byl unikátní obsah na reklamní weby.

Co je pro ajťáka těžkého na řetězení příkazů rourou?

Chápu, že to správce win obvykle nepotřebuje (možná). Ale pokud se někdo chce linux naučit, pak to přece není žádný problém.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #231 kdy: 23. 10. 2016, 22:07:04 »
Co je pro ajťáka těžkého na řetězení příkazů rourou?

Chápu, že to správce win obvykle nepotřebuje (možná). Ale pokud se někdo chce linux naučit, pak to přece není žádný problém.

Ono hlavne retezeni rourou neni silnou strankou Widli. Mozna, ze v Powershellu uz to nejak existuje, ale protoze na Widlich jsem u CLI utilit videl zasadne vystupy stylu kazdy pes jina ves, tak si nejsem jist, ze se to realne da nejak pouzivat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #232 kdy: 23. 10. 2016, 22:08:40 »
LOL. Linux není kasa u pokladny :D To je prostředí pro inteligentní lidi, kteří umí programovat, spravovat systémy, znají sítě a všechnu tu volnost dokážou využít ve svůj prospěch.i to všechno bude dávat smysl.

Jooo, jen kdyby Torvalds nebyl lopata a napsal jadro Linuxu v Jave.....

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #233 kdy: 23. 10. 2016, 22:26:17 »
Co je pro ajťáka těžkého na řetězení příkazů rourou?

Chápu, že to správce win obvykle nepotřebuje (možná). Ale pokud se někdo chce linux naučit, pak to přece není žádný problém.

Ono hlavne retezeni rourou neni silnou strankou Widli. Mozna, ze v Powershellu uz to nejak existuje, ale protoze na Widlich jsem u CLI utilit videl zasadne vystupy stylu kazdy pes jina ves, tak si nejsem jist, ze se to realne da nejak pouzivat.

V powershellu to maji koncepcne dost rozumne, na rozdil od Unixu tam netecou plaintext data ale objekty.
Na druhou stranu trebas prepinace tech utilit jsou pro interaktivni pouzivani docela zoufalost.

jurdo

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #234 kdy: 23. 10. 2016, 23:20:28 »
To je jasné, čo robý Javaman, chopí sa lopaty a hádže také kopy hnoja ako ty ďaleko za seba
Potom plat s cislom a s piatimi nulami za nim mesacne je dobry za hadzanie hnoja lopatou ;)
Nobody, hovorim len spravuj tie unixy, viac sa ti nepodarilo

r3c1d1v15t

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #235 kdy: 24. 10. 2016, 00:20:42 »
Windows > Linux > Mac OS > BSD

Windows ma najlepsiu podporu hardwaru, Linux je uz na tom tiez dobre. MAC podporuje len hardware applu a na ostatne si musis doinstalovat kekxty. Najhosrie su na tom rozne odnoze bsd. 

Obecne plati ze vsetky os najlepsie funguju na x86. Najlepsia platforma je wintel (Windows, Intel, Nvidia) amd, ati, arm ani mac os NEBRAT!!!

nobody(ten pravej)

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #236 kdy: 24. 10. 2016, 00:35:06 »
Nobody, hovorim len spravuj tie unixy, viac sa ti nepodarilo

Ja Unixy nespravuju, to co se me podarilo ty nedosahnes nikdy, pokud nezmenis svuj pristup a chovani rozmazleneho fakana ;) jinak ten tvuj postoj "Programator je vic nez systemak" je fakt k smichu, to si vymyslel sam, nebo jste na to prisli s kolegou, kamaradem a pritelkyni :-D

PpTren

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #237 kdy: 24. 10. 2016, 08:03:01 »
ja vazne neviem chalani, co riesite. nech si vyberie kazdy co chce. jurdo nadava nobody, nobody jurdovi. kazdy tu ukazuje svaly, ale na internete je kazdy hrdina, nech predvedu svoju dokonalost nazivo. diskusia je uplne zbytocna. ja som vyskusal windowsy od 2000 az po w10, mal som ubuntu 10.04 a 12.04. uzivatelsky mi viac sadol windows. je to moja volba a ci to niekto akceptuje alebo nie, jeho problem. osobne si myslim, ze treba tuto temu zavriet.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #238 kdy: 24. 10. 2016, 08:22:03 »
Windows ma najlepsiu podporu hardwaru, Linux je uz na tom tiez dobre. MAC podporuje len hardware applu a na ostatne si musis doinstalovat kekxty. Najhosrie su na tom rozne odnoze bsd. 

Pro neherni BFU kompy mam presne opacnou zkusenost - problemy se zvukovkou a na starsi (5 let?) tiskarnu ani scanner uz ovladace pro nove Widle neexistuji. Pod Tuxem to funguje po nainstalovani jednoho baliku - zadne hledani po forech a zkouseni ovladacu z pochybnych stranek, protoze vyrobce je uz nenabizi.

Herni HW jo, tam na tom budou asi Widle lepe, protoze vse je optimalizovane pro ne a kdyz je nejaka krpa v ovladaci, tak se to ihned resi.

ja som vyskusal windowsy od 2000 az po w10, mal som ubuntu 10.04 a 12.04. uzivatelsky mi viac sadol windows. je to moja volba a ci to niekto akceptuje alebo nie, jeho problem. osobne si myslim, ze treba tuto temu zavriet.

Ja jsem byl na Widlich od 95 verze, ale prestoze jsem pribuznym instaloval nejake to Ubuntu celkem dostkrat, u sebe jsou Linuxu sanci nedaval, protoze jsem si rikal, ze budou problemy s hrama, ktere jsem celkem dost hral, a soft urcite nebude.

Po mnoha (10?) letech jsem tomu konecne dal sanci (vsechen soft, co jsem pouzival, fungoval nebo mel alt. na tucnakovi) a KDE se mi velice libi - IMO lepsi nez Widli UI, samo toho umi mnohem vice a zadarmo, lze si to neuveritelne prizpusobit - vzhledem i chovanim. Kdyz jsem chtel to same delat pod Widlema, tak jsem nasel akorat kopu placeneho softu s kterym se navic vetsina aplikaci rozbila. Pod Tuxem je to naopak - vetsina aplikaci je hezky v cernem a respektuje nastaveni. Ano, pokud bych hral tak casto, jako drive, tak asi na dual-boot neprejdu. Ale protoze uz hravam jen obcas, tak pouzivat Widle jako tupe spoustedlo her neni zase takovy problem.

PpTren

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #239 kdy: 24. 10. 2016, 08:58:13 »
Jo kazdy nech si vyberie, co chce, co mu pasuje. Nasilne pretlacanie linuxu alebo windowsu, nie je normalne. Len mi pride tak trochu smiesne, ked niekto povie, ze microsoft robi zle veci. Ak by to tak bolo, firme by sa nedarilo na poli cloudu, officeu, xboxu atd.