Lišta o blokování reklamy

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #840 kdy: 05. 07. 2014, 17:45:39 »
Kdysi jsem žádný adblock nepotřeboval. Jenže pak se začaly objevovat různé blikající paskvily, flashe totálně vytěžující procesor, reklamy, které znenadání začaly pouštět nějakou otravnou hudbu. Na to jsem neměl nervy.

Takže adblock používám, ale blokuji jen otravné reklamy. Ovšem, když už někdy něco zablokuji, tak je to definitiva. Nemíním neustále zjišťovat, jestli už dostali rozum. Můžu dělat další, mnohem užitečnější věci.

Takže pokud máte pocit, že blokuji vaše reklamy (zajímavé je, že jednom počítači se mi žlutý pruh ukáže a na druhé ne - nastavení adblocku mezi počítači nesdílím ), tak se omlouvám, ale můžete si za to sami.


Návštěvník

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #841 kdy: 05. 07. 2014, 19:38:32 »
Tak už je to nějaký ten pátek, co jsem reklamu přestal blokovat. Procházel jsem tehdy forum a vždy, když jsem narazil na příspěvky nejmenovaného uživatele, zdály se mi vždy místné, užitečné a rootu prospěšné. „Okey, tak tady se i něco dozvím...“ a vypnul jsem AdBlock a zatím jsem neměl potřebu ho znovu zapínat, protože míra užitečného obsahu (články, smysluplné diskuze, ...) je IMHO natolik rozsáhlá, že reklamy beru jako velice jednoduchý způsob jak říct: „děkuji“. Také se mi zdější reklama nejeví jako invazivní.

Naproti tomu na stránkách jako zive.cz nebo ještě hůř letemsvetemapplem.cz reklamy blokuju, protože jejich obsah nabírá tak trochu bulvárního směru a jejich reklamy jsou pro mě nepříjemné.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří root činí lepším místem  :) a poté zvlášť p. Krčmářovi za jeho přístup a pevné nervy, děkuji  :)

samuel

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #842 kdy: 05. 07. 2014, 19:58:10 »
Skúste ísť na roota na androide. Vybehnú reklamy varujúce vás, že odhalili vírus vo vašom telefóne a kliknutie na ne vás zachráni. Takéto reklamy a špeciálne na roote mi prídu silno neetické.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #843 kdy: 05. 07. 2014, 20:10:17 »
Skúste ísť na roota na androide. Vybehnú reklamy varujúce vás, že odhalili vírus vo vašom telefóne a kliknutie na ne vás zachráni. Takéto reklamy a špeciálne na roote mi prídu silno neetické.

Screenshot by nebyl?

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #844 kdy: 06. 07. 2014, 10:02:52 »
Skúste ísť na roota na androide. Vybehnú reklamy varujúce vás, že odhalili vírus vo vašom telefóne a kliknutie na ne vás zachráni. Takéto reklamy a špeciálne na roote mi prídu silno neetické.
Prave sa na root pozeram aj z mobilu. Vidim len banner kde rotuju reklamy T-Mobile a poziciek. To je na m.root.cz

A na root.cz vidim len reklamu na DigiZone a Dinners Club... Ziaden virus.

Podla mna bude chyba v tvojom telefone.


Reklamy
« Odpověď #845 kdy: 07. 07. 2014, 10:07:24 »
nepouzivam na root zadne blokovani reklamy, a presto se mi zobrazuje ten skemrajici prouzek, proc? jak se ho zbavit? nasadit nejake blokovani?

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #846 kdy: 07. 07. 2014, 10:12:49 »
Je to popsáno ve FAQ. Aby reklama správně fungovala, je nutné mít povolený přístup na doménu AdOceanu a zapnutý JavaScript. Doporučuji zkontrolovat web na prázdném profilu prohlížeče nebo v anonymním režimu – v obou případech se vyloučí všechna rozšíření, která mohou komunikaci ovlivňovat.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #847 kdy: 07. 07. 2014, 10:40:15 »
COZE? mam se kvuli vam vystavovat bezpecnostnimu riziku? tak takovou radu bych tady necekal


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #848 kdy: 07. 07. 2014, 10:50:53 »
Jinou nemám. Pravidla reklamního trhu neurčujeme, měřící servery neprovozujeme. Ovšem zároveň potřebujeme peníze, které inzerenti tímto kanálem posílají.

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #849 kdy: 07. 07. 2014, 11:20:00 »
COZE? mam se kvuli vam vystavovat bezpecnostnimu riziku? tak takovou radu bych tady necekal
Preboha, akemu bezpecnostnemu riziku prosim teba?

Makovec

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #850 kdy: 07. 07. 2014, 11:36:37 »
COZE? mam se kvuli vam vystavovat bezpecnostnimu riziku? tak takovou radu bych tady necekal
Preboha, akemu bezpecnostnemu riziku prosim teba?

Myslí tím to že musí mít počítač připojený k Intenetu a nainstalovaný program který komunikuje přes síť. Proč není možné aby Root vycházel v tištěné podobě, bez obtěžujících reklam, a byl zdrama doručován do P.O. Boxů? To opravdu o své čtenáře nestojí? Redakce by si pak mohla vydělávat besedami se čtenáři, samozřejmě s dobrovolným vstupným do klobouku po skončení besedy, nebudu platit za zajíce v pytli! To bych byl ochoten jim tam třeba pětku nebo dvacku (v jednotkách korun) jednou ročně hodit.

Komo

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #851 kdy: 07. 07. 2014, 12:26:12 »
Bohaca tieto vase bezpecnostne rizika dookola.

Odpoj si eth. kabel od routra a vrat sa spat do koruny stromov :)

To ze mate velke ego neznamena ze po vas niekto ide.
A pokial mate kriticke a citlive aplikacie/udaje, tak ich predsa nevystavujem netu bez ohladu na to ci mam spusteny javascript alebo nie.


manažér

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #852 kdy: 07. 07. 2014, 17:07:58 »
JavaScript je obrovské, nepopsatelné bezpečnostní riziko. Nelze tlačit čtenáře do tak mohutného rizika.

Nejsou dobré hospodářské výsledky ? U nás ve firmě majitel okamžitě razantně sniží příjem  v e d o u c í m  pracovníkům. A zlepšení se zázračně dostaví.

Jenomže na rootu se asi místo snížení výplaty šéfredaktorovi Krčmářovi problém přehazuje na čtenáře ...

kozel

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #853 kdy: 07. 07. 2014, 19:06:04 »
Kdyby ty reklamy byly přímo na root.cz, tak je nikdo neblokuje. Ale tyhle stupidní reklamní servery prostě nemá spoustu lidí rádo.

Lol Phirae

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #854 kdy: 07. 07. 2014, 19:13:50 »
Nelze tlačit čtenáře do tak mohutného rizika.
Máš recht, hlavně netlač, v tom vedru by to hrozně smrdělo.  ::)