Zkušenost z pohovoru

backup

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #120 kdy: 25. 03. 2014, 23:07:43 »
LV coder ... mohl bych s tebou kamaradit?


Stalin

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #121 kdy: 25. 03. 2014, 23:19:47 »
povedsine
dvolezite
Sam som robil pohovory ked sef vypadol
A sakra... Snáď to je len tvoj mokrý sen a nežijeme v dobe, kde pohovory vedú ľudia, ktorí majú pravopis a vyjadrovanie na úrovni dieťaťa predškolského veku.

OMG

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #122 kdy: 26. 03. 2014, 06:52:44 »
Nuz ono je to s tym debilkom asi tak ze ked pohovor tak je to povedsine s niekym s tymu alebo menedzeris ja nemam problem s nim diskutovat na temu pripadne si spravit testik a spytat sa. On musi mat ten pocit ze aha toto neni dalsia lopata. Mozes byt namachrovany ale pokial sa ta nieco spytam a nevies odpovedat mas smolu. Sam som robil pohovory ked sef vypadol a s 20 ludi som zobral 1 neho. Pozostavalo to s testu. Kde prve 3 otazky musel spravit kazdy. Dalsie 2 to si bol na 80% nas a ak dal s 10/9 mohol si povedat kolko chce :) takze asi tak. To mas hned filter kto sa hra a nieco a kto vie. + pokec o tom a tvoj sef hned musi vediet ci ta chce alebo nie. HR je viac menej ovecka ma svoju sablonu otazok a caka odpovede ale ten kto rozhoduje ci ano alebo nie je tvoj buduci sef. Osobne mi najviac vadilo ked som dal napriklad kusok kodu ze co to asi robi (loop s if else) a on mi povedal ze potrebuje cely program aby to vedel povedat. Ale zasa basnit vedel o tom co vseto vie aky je skiller a podobne. A pokial to niekto ide hrat na to ze SUSE (alebo si dopln co chces) je moj dream a osvedcene frazy tak uz je tam vykricnik. Ak by mi moj buduci sef povedal ze je to prenho dvolezite ani nepokracujeme vstavam a idem prec. Kazdy jeden s nas pracuje za peniaze a pretoze potrebuje platit hypo deti auto hocico a ak ma na mna hrat ze hej ale mega super kolektiv a spolocne vikendy bla bla bla tak nie dakujem ja radsej cash a svoj cas si riesim sam. nikde nie je napisane ze ked ta nezoberu do jednej firmy nezoberu ta d druhej a tak isto s praxe vsetci vieme ze sefstvo sa meni a nikde nie je napisane ze to co platilo dnes bude zajtra :)

Gratuluji LV codere, jsi borec.
To co děláš je opravdu reálné, jenom to má 2 nutné požadavky.
1) musíš být dobrý obchodník. Obchodnické skilly jsou subset soft skillů. To poznamenávám jenom pro ty, co tady jimi tolik opovrhují.
2) musíš být v technické oblasti více než hodně dobrý. Musíš být fakt hvězda.

Čili pro většinu lidí je to asi tak přínosné, jako kdyby George Clooney popsal, jak balí holky.

Pavel...

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #123 kdy: 26. 03. 2014, 07:10:15 »
2) musíš být v technické oblasti více než hodně dobrý. Musíš být fakt hvězda.

Čili pro většinu lidí je to asi tak přínosné, jako kdyby George Clooney popsal, jak balí holky.

Nemusi byt ziadna hviezda, to co popisuje je rozdiel medzi hlasenim sa na juniorsku a seniorsku poziciu.
t.j. je to nepouzitelne pre cerstveho absolventa, ale pre taku gedrex (http://gedrex.blog.root.cz/2014/03/24/jak-je-to-s-tou-fluktuaci/) pravdepodobne uz ano.

OMG

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #124 kdy: 26. 03. 2014, 07:23:29 »
2) musíš být v technické oblasti více než hodně dobrý. Musíš být fakt hvězda.

Čili pro většinu lidí je to asi tak přínosné, jako kdyby George Clooney popsal, jak balí holky.

Nemusi byt ziadna hviezda, to co popisuje je rozdiel medzi hlasenim sa na juniorsku a seniorsku poziciu.
t.j. je to nepouzitelne pre cerstveho absolventa, ale pre taku gedrex (http://gedrex.blog.root.cz/2014/03/24/jak-je-to-s-tou-fluktuaci/) pravdepodobne uz ano.

Ta hvězda byla nadsazená - samozřejmě. Pokud to není zřejmé z toho, že jsem pak psal o Clooneym, tak to tedy uvádím tady.
Ale rozhodně platí, že člověk musí být hodně dobrý.


LV codet

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #125 kdy: 26. 03. 2014, 08:13:56 »
Tak to tomu pravopisu. Ak je podla teba clovek ktory ma TIP TOP pravopis super a clovek ktory ma s tym problem ako ja (pomiesam pismenka a podobne napriklad nepocuje foneticky rozdiel medzi i/y - inak je to normalna vrodena choroba ma to tak 10% populacie) uplny loser tak potom sa zamysli nad sebou.

Ano kus som to prehnal lebo to je naozaj na senior poziciu. Kazdopadne tak ci tak jadro eje o tom ze otazky v style preco pracovat tu a podobne nerozhoduju rozhoduje celkovy skills/dojem. Su rozne kurzy kde ta naucia ako spravne vystupovat na pohovore a ono je to trochu vediet sa predat. Jediny kto to pochopil je Pavel. OMG a backup ked sa nevies predat / prezentovat / vystupovat tak potom pekne naklusaj do roboty odmakaj si tam xy hodin drz <> v duchu nadavaj na to ako ludia okolo teba rastu a aka je firma na hovno, nevie ta ocenit a  podavaj si inzeraty na nove miesta kde budes dufat ze sa posunies o poziciu vyssie. S mojej praxe viem ze pokial nieco vies nie si asocial ides hore pekne postupne.

Stalin to mi ako chces povedat ze ked sme v tyme 4 ludia a sef vypadne tak nikto iny nemoze riesit pohovor ? A to uz ako preco lebo iba sef vie na milion percent kto je dobry iba sef mu moze dat ten isty test co mu dam aj ja a ia sef sa moze popytat na skills co dany clovek vie ? Tak to potom musis mat mega super tym kde ked jeden clovek vypadne si uplne v <>.

LV codet

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #126 kdy: 26. 03. 2014, 08:23:58 »
Este k tomu Stalinovy neda mi to co je detske na tom pouzit slova ako povedsine, dvolezite a podobne ?

Vies to su v slovencine normalne slova akurat som ich pisal bez diakitiky.
Lepsie by to znelo "Je pre nas IMPORTANT aby ...." to by bol ten SKILLER co to vie.

Viec demetne /detskemi pride ked chce byt  silne "cool" a pouziva spojenia v style
"To je uplne CRAZY"
"Ten system je COOL"
"Si LOOSER" a podobne miesanie AJ/SK/CZ

Novy

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #127 kdy: 26. 03. 2014, 10:15:51 »
Ty si dobrej debil. Staří mají zkušenosti. Mladí akorát žvaněj a obvykle hovno uměj (sám sem mladej...a akceptuji co sem řekl). A důchod? Probuď se, ty ho neplatíš, oni si ho zaplatili na daních když pracovali. A že peníze nejsou? Rozkradli se, to není problém starých lidí.

Říká ti něco průběžný důchodový systém?

Novy

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #128 kdy: 26. 03. 2014, 10:33:27 »
Este k tomu Stalinovy neda mi to co je detske na tom pouzit slova ako povedsine, dvolezite a podobne ?

Vies to su v slovencine normalne slova akurat som ich pisal bez diakitiky.
Lepsie by to znelo "Je pre nas IMPORTANT aby ...." to by bol ten SKILLER co to vie.

Viec demetne /detskemi pride ked chce byt  silne "cool" a pouziva spojenia v style
"To je uplne CRAZY"
"Ten system je COOL"
"Si LOOSER" a podobne miesanie AJ/SK/CZ

Vždycky mě zajímalo, co to je ten looser.  :)

Pavel...

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #129 kdy: 26. 03. 2014, 10:47:33 »
Este k tomu Stalinovy neda mi to co je detske na tom pouzit slova ako povedsine, dvolezite a podobne ?

niezeby moja gramatika bola v poriadku, ale ma isty zmysel sa zamysliet, ci clovek pise spravne ked uz mu to
niekto vytkne :)

povedsine - poznam to, ale ocividne to je nejake narecie, ci patvar z cestiny. Google vrati 676 vyskytov na SK strankach.
dôležitý  - nepise sa "vo"

b00n

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #130 kdy: 26. 03. 2014, 10:55:10 »
povedsine - poznam to, ale ocividne to je nejake narecie, ci patvar z cestiny.

Patvar to sice je, ale priamo zo slovenciny (a ziadne narecie). Ono sa to totiz hlavne pise uplne inak (vid http://slovnik.juls.savba.sk/?w=pov%C3%A4%C4%8D%C5%A1ine&s=exact&c=aca8&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8)

Hmmm

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #131 kdy: 26. 03. 2014, 11:06:34 »
Este k tomu Stalinovy neda mi to co je detske na tom pouzit slova ako povedsine, dvolezite a podobne ?

Vies to su v slovencine normalne slova akurat som ich pisal bez diakitiky.
Lepsie by to znelo "Je pre nas IMPORTANT aby ...." to by bol ten SKILLER co to vie.

Viec demetne /detskemi pride ked chce byt  silne "cool" a pouziva spojenia v style
"To je uplne CRAZY"
"Ten system je COOL"
"Si LOOSER" a podobne miesanie AJ/SK/CZ
Slova "povedsine" a "dvolezite" nie su v slovencine normalne slova. Slovencina taketo slova nepozna, ani s diakritikou, ani bez a ani ako nahrada inych slov bez diakritiky. Nevymyslaj si vlastne jazykove pravidla.

LV codet

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #132 kdy: 26. 03. 2014, 11:27:21 »
Hmm. Ked uz mas ten google :)

http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=pov%C3%A4%C4%8D%C5%A1ine  =
poväčšine p.zväčša 1,zvyčajne

takze toto slovo existuje ze som ho zle napisal moja chyba a dvolezite som sprasil tiez tak isto moja chyba ale tiez je to normalne slovo bezne pouzivane. Tak netrep ze take slova neexistuju len sa strapnujes tym aby si mi dokazal ze moja ("choroba/chyba") je zla. Takych ako ty stretavam bezne a ked som ti pekne napisal  ze preco riesim preklepy a podobne  aj tak musis do toho ondiať aby si nevyzeral ako KKT. K teme to nema nic co dalej povedat.


Vradme sa spet k povodnemu zameraniu topicu. Zkušenost z pohovoru

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #133 kdy: 26. 03. 2014, 11:27:30 »
...
Vždycky mě zajímalo, co to je ten looser.  :)

Tento paskvil tu nejčastěji používá jeden namachrovanec z emeriky, majitel šesti tryskáčů a jedné vlastní tramvaje.
Zřejmě nás teď navštívil někdo z jeho stejně namachrovaných příbuzných ...
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=looser&defid=3196119

Hmmm

Re:Zkušenost z pohovoru
« Odpověď #134 kdy: 26. 03. 2014, 12:21:19 »
Hmm. Ked uz mas ten google :)

http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=pov%C3%A4%C4%8D%C5%A1ine  =
poväčšine p.zväčša 1,zvyčajne

takze toto slovo existuje ze som ho zle napisal moja chyba a dvolezite som sprasil tiez tak isto moja chyba ale tiez je to normalne slovo bezne pouzivane. Tak netrep ze take slova neexistuju len sa strapnujes tym aby si mi dokazal ze moja ("choroba/chyba") je zla. Takych ako ty stretavam bezne a ked som ti pekne napisal  ze preco riesim preklepy a podobne  aj tak musis do toho ondiať aby si nevyzeral ako KKT. K teme to nema nic co dalej povedat.


Vradme sa spet k povodnemu zameraniu topicu. Zkušenost z pohovoru

Neviem kde je u teba problem, ale "poväčšine" nie je to iste slovo ako "povedsine". To je jednoducho paskvil, ktory do slovenciny nepatri. Reagoval som na teba, pretoze si tu zacal ostatnych poucat, ze tvoje vymyslene slova su normalne slova pouzivane v slovenskom jazyku. Co nie su.