Podivné diskuse na Zdroják.cz

Ach jo

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #90 kdy: 28. 01. 2014, 13:51:11 »
V Liberci mají nějaký problém s nedostatkem jódu ve vodě, že nechápou princip "příkladu"? Třeba "příklad kritiky" a následně dva různé pohledy na každou "kritiku"? Vyžaduje pochopení takového složitého konceptu příliš mnoho sociálních dovedností? Otázky, otázky, samé otázky...


Hmmm

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #91 kdy: 28. 01. 2014, 13:53:02 »
Je to jako rozdíl mezi spisovatelem a kritikem.   A baví někoho místo románu si přečíst kritiku ?
A je pro někoho přínosem pokud někdo místo framevorku, či příspěvků komunitě píše kritiky na frameworky?
Ale samozrejme, ze kritika je prinosna. Ako sa chcete posuvat dalej, pokial Vas nikto nebude kritizovat, ale kazdy len chvalit? Ako chcete v takom prostredi nezaspat na vavrinoch?

Uz to slovne spojenie "zaspat na vavrinoch" hovori, ze take prostredie je nezdrave. Pretoze vavriny su uspech a zaspat znamena stagnovat. Stagnovat kvoli uspechu.

I kdyby byl pan Grundl takový jak o něm nepěkně píšete, tj. arogantní, egoistický průměrný programátor, tak mu jistě ten framework dal tolik práce i pro komunitu, že jediné co by částečně ospravedlnilo vámi napsaná slova by byla skutečnost, pokud by jste dokázal něco podobného.
Takze ste nikdy nekritizovali Billa Gatesa, Stevea Jobsa a ine velke postavy a ich vyrobky? Lebo podla toho by to bolo neospravedlnitelne.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #92 kdy: 28. 01. 2014, 14:00:56 »
S posledního příspěvku je to zcela jasné. Já mám zřejmě podle tebe nějaký mentální nebo psychický problém, pan Grundl je pouze průměrný programátor, komunita Nette je slabá, je div, že vůbec nějaká existuje. Všichni máme problémy.

Místo sepsání traktátu jak my máme přistupovat ke kritice a příspěvkům, co takhle si dát stejnou práci jako pan Grundl?

Ohledně mých sociálních dovedností, to jste ale hodně, opravdu hodně mimo.

Hmmm. Nekritizoval pana Jobse, nemám žádný jeho výrobek, jeho vize vidím až pokud je laciněji zrealizuje někdo jiný.

Programy MS pana Gatese, jsem si koupil, kritika by byla tedy trochu jiná. Navíc se k tomu necítím vůbec oprávněn.

Pokud pan Grundl zaspal na vavřínech, není právě to, jak se nyní k Nette postavil ukázkovým příkladem jak dál? 

haha

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #93 kdy: 28. 01. 2014, 14:01:42 »
Citace
Ach jo. Vaše vlastní slova Vás usvědčují s toho, že má pravdu David Grundl.

Ach jo, Tome...

Citace
hovádko, které ani neumí přečíst jméno Grudl, když na něj o tři řádky výš kouká

Ach jo

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #94 kdy: 28. 01. 2014, 14:09:39 »
Tome Liberče, na zdejším fóru jsi možná "Mistr", ale jinak máš problém s tím přečíst text a pochopit ho. Kdybys to uměl, tak víš, že jsem v příspěvku polemizoval s tvrzením "voni mažou kritiku, cenzoři" tím, že jsem uvedl příklad (!!!! Příklad, nikoli svůj názor !!!!) různých takzvaně "kritických" komentářů, co se v diskusích objevují, a pod tím jsem napsal ke každému dva možné výklady, jeden takový, kde kritik má pravdu a jeho kritika je hodnotná, a druhý takový, kde ukazuju, že ten konkrétní způsob "kritiky" je k ničemu a zaslouží smazat. S výjimkou příkladu 6, který považuju za rozumnou a přínosnou kritiku. Četls to vůbec dál, nebo ti bylo hned na začátku všechno jasné? A co další Mistři zdejších fór, ti jsou taky tak chápaví?


Hmmm

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #95 kdy: 28. 01. 2014, 14:13:01 »
S posledního příspěvku je to zcela jasné. Já mám zřejmě podle tebe nějaký mentální nebo psychický problém, pan Grundl je pouze průměrný programátor, komunita Nette je slabá, je div, že vůbec nějaká existuje. Všichni máme problémy.

Místo sepsání traktátu jak my máme přistupovat ke kritice a příspěvkům, co takhle si dát stejnou práci jako pan Grundl?

Ohledně mých sociálních dovedností, to jste ale hodně, opravdu hodně mimo.

Hmmm. Nekritizoval pana Jobse, nemám žádný jeho výrobek, jeho vize vidím až pokud je laciněji zrealizuje někdo jiný.

Programy MS pana Gatese, jsem si koupil, kritika by byla tedy trochu jiná. Navíc se k tomu necítím vůbec oprávněn.

Pokud pan Grundl zaspal na vavřínech, není právě to, jak se nyní k Nette postavil ukázkovým příkladem jak dál?
Ci Grudl zaspal alebo nezaspal na vavrinoch nehodnotim, pretoze som s Nette uz nejaky piatok nepracoval a do sporu som sa dostal preto lebo som chcel vyskuat Tracy, ale narazil som na chybnu dokumentaciu, co je problem Grudlou Nette uz od dob kedy som s Nette pracoval.

Ale spat k veci. Nehodnotim ci Grudl zaspal na vavrinoch alebo nie, ale pisem o tom, ze kritika je nutna a prospesna, pretoze vdaka nej sa na vavrinoch spi velmi blbo. A pisal som o tom kvoli tomu, pretoze z Vasich prispevkov som vycitil postoj, ze kritika nie je vitana a ten kto chce Nette kritizovat ma ist radsej prec z fora a od Nette co najdalej.

Tot vse, Grudla radsej nehodnotim.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #96 kdy: 28. 01. 2014, 14:22:18 »
Programy MS pana Gatese, jsem si koupil, kritika by byla tedy trochu jiná. Navíc se k tomu necítím vůbec oprávněn.

Takovéto Tomovy věty mluví za vše.
Zbytečně se vysilujete komentováním.

Můžou být různé varianty "kritiky na fóru Nette".

1. "Grundl si jen masíruje ego, přitom je jen průměrný programátor, jiní jinde dělají lepší věci a nemají potřebu o tom kecat"
2. "Nette je jen hype, takový bastl jsem neviděl"
3. "Nette vynalézá kolo, Laravel je mnohem dál ve všem a má lepší komunitu"
4. "Vůbec nechápu popularitu Nette, vždyť Grudl je akorát arogantní machýrek"
5. "Nette se vytahuje svou DI, ale přitom to je přístup sto let za opicema!"
6. "V Nette je problém s DI v případě, že definuju mázdru s kruchtem jako instanci vrýtaření; jiné frameworky to řeší pomocí postupu rovnákNaVohejbák, a tady by to šlo určitě taky, ale neznám Nette natolik, abych dokázal napsat řešení nebo patch."

1) Problém je v tom, že v praxi není hranice mezi 1-5 a 6 vůbec jasná
2) Jakmile se na fóru maže, uživatel nemá možnost posoudit co všechno se maže. Proto osobně dávám od takových fór ruce pryč.
A to i z toho důvodu, že existují způsoby jak nemazat a přesto udržovat fórum ve stavu, který se líbí jeho provozovateli, např. to co jsem napsal v dotazu na konci tohoto příspěvku: http://forum.root.cz/index.php?topic=8313.msg84957#msg84957
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #97 kdy: 28. 01. 2014, 14:45:06 »
Že Vás ale ta tryzna drží ... Pokud je někdo dotčen nějakou komunitou, může přejít jinam, kde jsou podmínky lepší. Takhle nějak jsem to měl s Ubuntu. Produkt celkem obstojnej, ale co dokázali lidé kolem toho udělat za zlo ... od těch dob ho prostě neznám, neradím, nezajímám se. Pro mne mrtvé distro. Ono Valve asi moc dobře ví, proč staví na Debianu.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #98 kdy: 28. 01. 2014, 14:54:42 »
'TIGER', čteš vůbec o čem se tu diskutuje?
Pokud ano tak nechápu jak na tohle

Proto osobně dávám od takových fór ruce pryč.

můžeš zareagovat objevnou větou

Pokud je někdo dotčen nějakou komunitou, může přejít jinam, kde jsou podmínky lepší.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

omelkes

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #99 kdy: 28. 01. 2014, 15:09:24 »
A co ak ti kritici nemaju schopnosti alebo vedomosti tak hlboke aby dokazali naprogramovat vlastny framework alebo napisat patch pre framework, ktory pouzivaju? Potom nemaju pravo ten framework pouzivat?
Kritici, kteří neumí, framework samozřejmě mohou používat. Ale když kritizují, mají kritizovat velmi slušně a věcně. Ne ve stylu "Grudl zase dostál své pověsti a zase mu to nefunguje a má celou dokumentaci blbě". Třeba takto: "chtěl bych ve svých projektech používat knihovnu Tracy, bohužel mi není z dokumentace jasné jak ji použít. Sice se mi povedlo po porostudování příkladů knihovnu rozchodit, ale myslím že by do dokumentace bylo vhodné doplnit návod pro začátečníky."
Takže celé toto vlákno je o tom, že nejsi schopný konstruktivní kritiky, ale o to raději urážíš. Ideálně tvůrce nástroje, který chceš zdarma používat. Není to trošku pokrytecké?


Nechcem to dovadzat do extremov, takze bez zbytocnych emocii sa pytam, mam to chapat tak, ze ten kto objavi v Nette problem alebo chybu a hovori o nej, ale nie je sam schopny to opravit alebo vyriesit, tak radsej ma byt ticho a problem pretrpiet alebo ak to nedokaze, tak Nette opustit?
No jasně, ty se tu ptáš bez emocí. Jen ti jde o to, aby ostatní potvrdili, že máš pravdu a že ti bylo ublíženo.  Na tomto vláknu je to vidět, jak si nezaujatě stěžuješ, že ti pan Hassman smazal příspěvek. A jestli byl v podobném duchu jako rakce na Grudla, tak se mu vůbec nedivim.
A pokud je na tom nástroji úplně vše tak špatné, tedy tak jak kritizuješ nette, tak jsou tady desítky jiných nástrojů, můžeš si jen vybrat.
Btw. kdyby jsi skutečně chtěl vědět co jsi udělal špatně, a jak to dát doporádku, tohle téma by vypadalo asi takto:
název: "Smazaný příspšvěk na zdroják.cz"
"Dobrý den,
v diskuzi na zdrojáku o nette jsem napsal příspěvěk o statickém volání(odkaz na příspěvek). Redaktor mi oznámil že se jedná o argumentační klam a po dotazu v čem jsem udělal chybu mi bez vysvětlění dal ban. Rád bych věděl v čem zmíněný klam spočívá a v čem jsem udělal chybu. O dané problematice mám jen mlhavou představu. Díky za odpověď."

1) Problém je v tom, že v praxi není hranice mezi 1-5 a 6 vůbec jasná
2) Jakmile se na fóru maže, uživatel nemá možnost posoudit co všechno se maže. Proto osobně dávám od takových fór ruce pryč.
Ta hranice je celkem jasná, říká se tomu slušnost. Do které spadá, že se nemají používat argumentační klamy a útoky ad hominem.
Nevím jak často se na netu mazají příspěvky slušné, ani nevím jak často mažou příspěvky na zdrojáku.  Na druhou stranu, přečetl jsem v posledních dnech několik příspěvků od Hmm a je to ve stylu já jsem skvělý, ostatní jsou tupci (proč nepoužívat composer, nejde zip z githubu..) nebo Grudl a Hassman jsou pitomci, protože na moje slušné otázky nereagují.Zase dostáli své pověsti.

Pravda je, že diskuze je na zdrojáku moderována, a že je moderována subjektivně (například kladněji pro komunitu nette a DG) takže pravda je tak nějak uprostřed někdy je na vinně moderátor a jindy uživatel.
A je na každém z nás rozhodnutí zdroják číst, přispívat na něj nebo jej ignorovat.

pepak

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #100 kdy: 28. 01. 2014, 15:11:37 »
Nechcem to dovadzat do extremov, takze bez zbytocnych emocii sa pytam, mam to chapat tak, ze ten kto objavi v Nette problem alebo chybu a hovori o nej, ale nie je sam schopny to opravit alebo vyriesit, tak radsej ma byt ticho a problem pretrpiet alebo ak to nedokaze, tak Nette opustit?
Jsem si stoprocentně jistý, že pokud někdo nahlásí technickou chybu, tak nejen že nebude zcenzurován, ale dokonce mu autor programu bude vděčný.

Jenže tohle obvykle není to, kolem čeho se začnou objevovat nařčení z cenzury. Ta jsou typická spíš pro případy, kdy stěžovatel napadá ne technickou chybu, ale filozofii programu, a to typicky opakovaně i po předchozím vysvětlení, proč je ta stávající filozofie taková, jaká je. Případně hlásí chybu, která už je dávno nahlášená, zadokumentovaná a zatím se na ni nedostalo. V obou případech se jeho diskusní příspěvky z pohledu prospěšnosti pro fórum příliš neliší od běžného spamu a nedivím se moderátorovi, který s nimi jako se spamem naloží.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #101 kdy: 28. 01. 2014, 15:20:26 »
'TIGER', čteš vůbec o čem se tu diskutuje?
Pokud ano tak nechápu jak na tohle

Proto osobně dávám od takových fór ruce pryč.

můžeš zareagovat objevnou větou

Pokud je někdo dotčen nějakou komunitou, může přejít jinam, kde jsou podmínky lepší.

Nejsi nějak moc vztahovačnej, toto vlákno není jen tvoje. Že ty tu jen sbíráš body, abys mohl být za chviličku guru. 54 příspěvků o ničem, to chce patřičný talent.  ;D

omg

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #102 kdy: 28. 01. 2014, 15:44:07 »
Btw. kdyby jsi skutečně chtěl vědět co jsi udělal špatně, a jak to dát doporádku, tohle téma by vypadalo asi takto:
název: "Smazaný příspšvěk na zdroják.cz"
"Dobrý den,
v diskuzi na zdrojáku o nette jsem napsal příspěvěk o statickém volání(odkaz na příspěvek). Redaktor mi oznámil že se jedná o argumentační klam a po dotazu v čem jsem udělal chybu mi bez vysvětlění dal ban. Rád bych věděl v čem zmíněný klam spočívá a v čem jsem udělal chybu. O dané problematice mám jen mlhavou představu. Díky za odpověď."

Pokud to nenapsal úmyslně, tak to snad ani nelze považovat za argumentační klam, ne? A hlavně, diskuse jsou o výměně názorů, o jejich tříbení, člověk si přitom srovná některé věci v hlavě, něco se naučí, zlepší se, změní třeba i názor pod vlivem toho, co se dozvěděl… Takže je přirozené, že v diskusích budou i nepravdivé hypotézy, nedokonalé myšlenky… ta diskuse je proces, kde až na konci se můžeš dobrat nějakého závěru a ten může být vybroušený a z mnoha úhlů otestovaný argumenty. Ale snad nechceš, aby se ty předchozí nedokonalé a místy třeba i nepravdivé komentáře mazaly? Vždyť to je ta cesta, která vedla k tomu dokonalejšímu závěru. I ta je důležitá a měla by v té diskusi zůstal.

Když nad tou diskusí bude „dohlížet“ nějaký duševní mrzák, který odstřeluje komentáře, co se mu nelíbí, nebo rovnou banuje neoblíbené komentátory, tak opravdu nemá smysl se takové diskuse účastnit.

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #103 kdy: 28. 01. 2014, 15:53:50 »
k cenzuře obecně:

Ta hranice je celkem jasná, říká se tomu slušnost. Do které spadá, že se nemají používat argumentační klamy a útoky ad hominem.
...
Pravda je, že diskuze je na zdrojáku moderována, a že je moderována subjektivně
Právě. I ta slušnost a argumentační klamy jsou posuzovány subjektivně. A i kdyby byl moderátor sebeschopnější a sebeobjektivnější, bude se stávat, že příspěvek špatně pochopí.

konkrétně ke zdrojak.cz:

Pokud tam David Grudl používá argumentační klamy v takové hustotě jako dokázal o dvě stránky zpět, tak potěš koště.  :D
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

omg

Re:Podivné diskuse na Zdroják.cz
« Odpověď #104 kdy: 28. 01. 2014, 16:05:33 »
Ta hranice je celkem jasná, říká se tomu slušnost.

Slušnost by byla vyvěsit na tom serveru oficiální pravidla diskusí, kde bude uvedené, zda se cenzuruje/moderuje a v jakých případech a pak tato pravidla dodržovat. (to je velice důležité, protože dřív tam sice pravidla visela, ale moderátor je nedodržoval a mazal v rozporu s nimi)

Citace
Nevím jak často se na netu mazají příspěvky slušné, ani nevím jak často mažou příspěvky na zdrojáku.

Přečti si třeba tohle: http://imgur.com/a/wUhak a řekni, co je na tom neslušného. Je to názor čtenáře, slušně prezentovaný, bez urážek nebo napadání, ano, je kritický, ale to chceš mazat veškerou kritiku? Pak diskuse nemá smysl.

Citace
Pravda je, že diskuze je na zdrojáku moderována, a že je moderována subjektivně

A to ale není v pořádku, ne? Jednak by to tam mělo být napsané, měly by tam být pravidla viz výše. A jednak mi to přijde nemístné takhle manipulovat s názory.

Citace
(například kladněji pro komunitu nette a DG)

Kdyby to bylo tak jednoduché… předem nevíš, jaké téma se moderátorova ega dotkne, v kom uvidí „trolla“ a koho bude chtít zašlapat do virtuální země na svém písečku.

Citace
takže pravda je tak nějak uprostřed někdy je na vinně moderátor a jindy uživatel

To je mi ale celkem jedno, že „pravda je někde uprostřed“ a že existují i smazané komentáře, kterých není škoda – tento fakt totiž nijak nezachrání ty ostatní smazané komentáře a potažmo zmanipulovanou diskusi. Pro mne jako komentátora je důležité, že můj příspěvek může jen tak zmizet – tak ho ani nebudu psát a vytvářet pro takový server obsah zdarma.

Citace
A je na každém z nás rozhodnutí zdroják číst, přispívat na něj nebo jej ignorovat.

Řada lidí už se rozhodla tam nekomentovat. Jsem jeden z nich. Snad tahle diskuse ušetří čas lidem, kteří by ho zbytečně trávili psaním komentářů na Zdroják, které pak tamní troll-zaměstnanec* smaže.

Hodně optimistický předpoklad je takový, že si tohle přečte provozovatel serveru a udělá nějaké změny. Ale to je opravdu asi moc optimistické. Jednodušší bude přesunout se na jiné servery, kde je svobodnější a kreativnější prostředí, naštěstí je jich dostatek.

*) za tuhle urážku se snad ani nebudu omlouvat, kdybych nevěděl, že p. Hassman tam pracuje a četl jen jeho komentáře, tak bych opravdu nabyl dojmu, že jde o nějakého hloupého trolla.