Windows šmejd vs. Win Well Made

j

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #45 kdy: 21. 10. 2013, 23:40:36 »
placas ... kdyz tucnaka dneska nainstaluju, tak ho za rok nebo klidne deset let najdu v presne stejnym stavu a fungovat bude presne stejne jako dneska.

widle za tu dobu spolehlive chcipnou i kdyz na ne ani nesahnes.

Pokud se budem bavit o serverech, neexistuje zadnej stroj na kterej by tux nesel nainstalovat ani zadnej HW se kterym by to nefungovalo. Naopak, existuje spousta HW, kterej s widlema nepojede, a to tak ze vubec. Proste proto, ze widle a hromady RAM/disku/procesoru/... to nejde dohromady, nebot srv === desktop, se stejne debilnima omezenima.

A jak zminil JardaP, jen u widli se muze stat, ze celej system chcipne kvuli zcela obycejny aplikaci.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #46 kdy: 22. 10. 2013, 10:03:10 »
placas ... kdyz tucnaka dneska nainstaluju, tak ho za rok nebo klidne deset let najdu v presne stejnym stavu a fungovat bude presne stejne jako dneska.

widle za tu dobu spolehlive chcipnou i kdyz na ne ani nesahnes.

Pokud se budem bavit o serverech, neexistuje zadnej stroj na kterej by tux nesel nainstalovat ani zadnej HW se kterym by to nefungovalo. Naopak, existuje spousta HW, kterej s widlema nepojede, a to tak ze vubec. Proste proto, ze widle a hromady RAM/disku/procesoru/... to nejde dohromady, nebot srv === desktop, se stejne debilnima omezenima.

A jak zminil JardaP, jen u widli se muze stat, ze celej system chcipne kvuli zcela obycejny aplikaci.

Tenhle fanatismus nemá cenu komentovat, ten Linuxu akorát ubližuje.

nereknu

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #47 kdy: 22. 10. 2013, 10:25:42 »
Taky nechápu linuxovej fanatismus. Já se osobně také nesetkal nikdy s tím, že by byl linux výkonnější než windows. Testováno na a8-3870k, i5 3530, pentium g2020 a můžeme pokračovat do nekonečna. Jen pro info, neříkám, že je linux pomalejší, i když subjektivně pro mě je opravdu pomalejší. když se bavíte o těch 10 letech. Kdo z vás má linux 10 let? Bez jediného problému (po updatu nenajede x,...)? V mém okolí nikdo nemá pc starší 5ti let a po 5ti letech je windows stále v pohodě použitelný.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #48 kdy: 22. 10. 2013, 10:31:41 »
Myslím, že víš, že razim Linux, ale Windows rozhodně nejsou tak špatné, jak se kolikrát líčí. To samé platí pochopitelně i o Linuxu. A že tu občas čteme zajímavé příspěvky ...

Porad si ale myslim, ze Widle by bylo nejlepsi prepsat cele uplne od zakladu. Po dvaceti letech pokusu MS nebyl schopen vymyslet ani logickou strukturu adresaru a po mnoha iteracich je dnes ve W 7 struktura pouze polointeligentni (mozna ctvrtinteligentni). Obavam se, ze pri tehle rychlosti se opravdu logicke struktury nedockam ani na smrtelne posteli.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #49 kdy: 22. 10. 2013, 10:35:37 »
Taky nechápu linuxovej fanatismus. Já se osobně také nesetkal nikdy s tím, že by byl linux výkonnější než windows. Testováno na a8-3870k, i5 3530, pentium g2020 a můžeme pokračovat do nekonečna. Jen pro info, neříkám, že je linux pomalejší, i když subjektivně pro mě je opravdu pomalejší. když se bavíte o těch 10 letech. Kdo z vás má linux 10 let? Bez jediného problému (po updatu nenajede x,...)? V mém okolí nikdo nemá pc starší 5ti let a po 5ti letech je windows stále v pohodě použitelný.

Tak ono to svědčí o několika věcech, pokud se někomu Windows rozpadnou do dvou let, tak s nima prostě neumí. No a pokud někomu zůstane po tuto dobu Linux stejný, tak je i špatným správcem Linuxu. Dva roky je totiž pro Linux hrozně dlouhá doba, při jeho vývojové rychlosti. Stačí si tu dohledat jen dva roky staré články.


Unknown

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #50 kdy: 22. 10. 2013, 10:39:25 »
Citace
Nezapomeňte, že s každým programem ale i každým HW vzniká v registrech spousta záznamů a ne vždy je odinstalace odstraní beze zbytku. Registr tak narůstá a s tím i čas vyhledávání jednotlivých položek v něm, windows se snaží spouštět něco, co už není přítomno a podobně.
To ze v registrech po odinstalaci neco zustava je snad vina programatora uninstalleru a ne Windows.
Taky si myslim ze v registrech se prilis "nevyhledava" (stylem Regedit -> CRTL+F), ale spis se ctou a zapisuji jednotlive klice. Tady by celkova velikost souboru nemela hrat zas takovou roli.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #51 kdy: 22. 10. 2013, 10:43:53 »
A jak zminil JardaP, jen u widli se muze stat, ze celej system chcipne kvuli zcela obycejny aplikaci.

Kvuli aplikaci by Widle chcipnout nemely. Nerikam, ze to neni mozne, ale schazi mi priklad. Pokud k tomu dojde, je problem nekde vyse v systemu a aplikace za to nemuze, ale napriklad ovladac ano. Widle mohou chcipnou kvuli aplikaci nebo sluzbe, ktere bezi s vysokymi pravy a na to chcipne i Linux, i kdyz nevylucuji, ze by chcipnul elegantneji a treba by doslo akorat ke kernel panicu, ze ktereho by se system zotavil - anebo take ne.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #52 kdy: 22. 10. 2013, 10:48:12 »
Myslím, že víš, že razim Linux, ale Windows rozhodně nejsou tak špatné, jak se kolikrát líčí. To samé platí pochopitelně i o Linuxu. A že tu občas čteme zajímavé příspěvky ...

Porad si ale myslim, ze Widle by bylo nejlepsi prepsat cele uplne od zakladu. Po dvaceti letech pokusu MS nebyl schopen vymyslet ani logickou strukturu adresaru a po mnoha iteracich je dnes ve W 7 struktura pouze polointeligentni (mozna ctvrtinteligentni). Obavam se, ze pri tehle rychlosti se opravdu logicke struktury nedockam ani na smrtelne posteli.

Psal jsem snad někde, že jsou bez chyb? Je tam toho sakra dost, na čem by měli máknout a s 8 si toho jednou, či dvakrát tolik přidali. A myslím si, že Linuxák se nikdy nemůže dočkat Windowsů takových, jaké si je představuje. Na druhou stranu v Linuxu nás také čekají pěkné chvilky Wayland, Mir, KDE 5, Gnome 4 , přepis LXDE do QT  a spousty hezkých chvil. :)

Ramtech

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #53 kdy: 22. 10. 2013, 11:08:08 »
Ak často odinštaluvávaš programy tak XP/2000 za dva roky proste odídu ak nie tak sa badateľne spomalia no a to je to čo v MS a vývojári pre ich platformy nezvládli

Nehnevaj sa na mňa ale ak Vista mi vydržala 4roky do zmazania a nahradenia Linuxsom a práci som reinštalovával XP každé dva roky tak kde je chyba? Záhada

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #54 kdy: 22. 10. 2013, 11:09:10 »
To ze v registrech po odinstalaci neco zustava je snad vina programatora uninstalleru a ne Windows.

Nebo spis vinou blbe navrzeneho systemu instalace a odinstalace. Widle odinstalaci nechavaji na nejakem programu, ktery nekdo k aplikaci doda a dost mozna zfusuje s tim, ze si toho stejne nikdo nevsimne driv, jak za par let. Kdyby si Widle k aplikaci udrzovaly seznam souboru a klicu v registry, mohly by odinstalaci delat samy jejich pouhym vymazanim.

když se bavíte o těch 10 letech. Kdo z vás má linux 10 let? Bez jediného problému (po updatu nenajede x,...)? V mém okolí nikdo nemá pc starší 5ti let a po 5ti letech je windows stále v pohodě použitelný.

Tak ja na Linuxu jedu uz aspon tech deset let.Muj Debian testing na desktopu tam je uz pres nekolik verzi, pouze updatovany, pricenz je uz minimalne na druhem pocitaci a tak tretim disku. Pri upgradu ho akorat vzdy prendam s diskem nebo preleju na novy.

Problemy se obcas vyskytnou, ale typicky jsou to prkotiny. S vetsim problemem jsem se setkal akorat asi 2x. Jednou nekdo dokurvil ovladac na grafiku Lynx 3DM, co jsem mel v notebooku a ja presel na jine distro, kde byla uz zase opravena verze, zatimco Debian trval na stare a ne a ne updatovat. Podruhe to byla zase grafika, tentokrat v desktopu, kdy prestal chrochtat ovladac na ATI Rage 128 a ja kvuli tomu musel prejit na nVidia NV40 z kontajneru.

Pokud clovek nepouziva Blbuntu, kde se vzdycky najde neco, co nefunguje a pokud to neni dostatecne mainstreamova vec, tak to nikdo neopravuje, tak Linux obvykle chodi dost dobre. Pokud se vyskytne problem, coz se treba v Debianu testingu jednou za uhersky rok stane, obvykle to dlouho netrva. Na Widlich to trva take s klidem do pristi verze a nebo te nasledujici. Pokud nereknou, ze to neni bug, ale feature.

Psal jsem snad někde, že jsou bez chyb? Je tam toho sakra dost, na čem by měli máknout a s 8 si toho jednou, či dvakrát tolik přidali. A myslím si, že Linuxák se nikdy nemůže dočkat Windowsů takových, jaké si je představuje. Na druhou stranu v Linuxu nás také čekají pěkné chvilky Wayland, Mir, KDE 5, Gnome 4 , přepis LXDE do QT  a spousty hezkých chvil. :)

Tak LXDE me stve, az to vypukne, asi skoncim na Openboxu. Ale zbytek zatim nema cenu komentovat, budeme muset pockat, co se z toho vyklube. Je jasne, ze naprosta vetsina uzivatelu nepotrebuje plnokrevny X server. Treba Mac ho take nema a nikomu to tam moc nevadi. Ale zajimalo by mne, jak to budou resit lidi, kteri tan X server zrovna na potvoru potrebuji.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #55 kdy: 22. 10. 2013, 11:19:25 »
BTW, Tigre, me se take Widle rozpadly do dvou let. To bylo ale jeste v dobach NT 4.0. Vetsinou vydrzely tak rok a lehly. Nebyl to sice certifikovany stroj, ale ve sve dobe nebyl tak zly. Tusim ASUS mobo s K7 CPU, nasledne dvojprocesorove mobo MSI. Samozrejme, moje chyba, ze jsem nemel zalohu registry. Jenze to by clovek musel zalohovat po kazdem prdu a kdyz jsem i zalohu mel, obvykle jsem ji stejne nemohl najit. Kdyz mi nasledne NT lehly po pul roce, presel jsem na Gentoo. Tam sice dokazali obcas take udelat dobre problemy, zejmena tehdy, kdyz clovek cele leto neupdatoval a pak se to rozpadlo. Ale dalo se to obvykle vyresit, i kdyz to bylo dost prace. Az jednou jsem to vyresit nejak nedokazal nebo jsem byl prilis liny a nahodil jsem Debian, ktery jsem mel uz na routeru. Od te doby celkem nemam duvod si stezovat.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #56 kdy: 22. 10. 2013, 11:24:14 »
Ak často odinštaluvávaš programy tak XP/2000 za dva roky proste odídu ak nie tak sa badateľne spomalia no a to je to čo v MS a vývojári pre ich platformy nezvládli

Nehnevaj sa na mňa ale ak Vista mi vydržala 4roky do zmazania a nahradenia Linuxsom a práci som reinštalovával XP každé dva roky tak kde je chyba? Záhada

Tak nějak nechápu, proč bych měl často odinstalovávat programy, to nedělaám na žádné platformě. Nainstaluji a používám. Časté instalování a odinstalování svědčí o fragmentaci. V tom není žádný důvod k odchodu. Ono ale záleží na tom, co se instaluje a odinstalovává ... Kolikrát stačí jen, z jakých zdrojů jsou programy stažené. Ale když to někoho baví.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #57 kdy: 22. 10. 2013, 11:37:43 »
BTW, Tigre, me se take Widle rozpadly do dvou let. To bylo ale jeste v dobach NT 4.0. Vetsinou vydrzely tak rok a lehly. Nebyl to sice certifikovany stroj, ale ve sve dobe nebyl tak zly. Tusim ASUS mobo s K7 CPU, nasledne dvojprocesorove mobo MSI. Samozrejme, moje chyba, ze jsem nemel zalohu registry. Jenze to by clovek musel zalohovat po kazdem prdu a kdyz jsem i zalohu mel, obvykle jsem ji stejne nemohl najit. Kdyz mi nasledne NT lehly po pul roce, presel jsem na Gentoo. Tam sice dokazali obcas take udelat dobre problemy, zejmena tehdy, kdyz clovek cele leto neupdatoval a pak se to rozpadlo. Ale dalo se to obvykle vyresit, i kdyz to bylo dost prace. Az jednou jsem to vyresit nejak nedokazal nebo jsem byl prilis liny a nahodil jsem Debian, ktery jsem mel uz na routeru. Od te doby celkem nemam duvod si stezovat.

A určitě si na těch widlích neexpedimentoval a neučil se nějakým novým věcem? Ono, když se člověk učí pokus - omyl, tak to dříve, nebo později ani jinak dopadnout nemůže. Tím nechci říct, že je to špatně! Také mne udivují, že někteří lidé brečí nad tím, jak jim padají windows a v životě je neměli legálně. Pokaždé musí mít to nejnovější z uloz.to. Prostě důvodů, proč se tomu tak děje může být celá hromada. Ale než je najít, tak to budeme považovat za chybu systému. Ale uvědomte si, jak je ten systém primitivní a co je jeho účelem? Spouštět aplikace, nic víc. Nainstalujte Windows, odpojte od internetu, zakažte aktualizace a pojede i těch deset let! Pak zjistíte, že systémem to nebylo. Někdy fakt stačí málo. Neodškrtneš nějaké políčko, klikneš na next a už se vezeš. A že toho poslední dobou na Windowsech je víc a víc.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #58 kdy: 22. 10. 2013, 12:01:23 »
A určitě si na těch widlích neexpedimentoval a neučil se nějakým novým věcem? Ono, když se člověk učí pokus - omyl, tak to dříve, nebo později ani jinak dopadnout nemůže.

Hele, Widle rady NT jsem vzdy provozoval pod neprivilegovanym uctem. Blbosti jsem nikdy neinstaloval. Uz proto, ze kdyz to spadne a ja bych, krome toho, co potrebuji, musel reinstalovat jeste vsechny blbosti. Na NT vselijakych grafickych opicaren na zmenu vzhledu a tak, stejne nikdy moc nebylo. A na tom stroji s K7 pak par let jely W2k a kupodivu nepadly. Jenze take W2k mnohem mene casto krachovaly, nez NT 4.0, cimz to asi bude.

Citace
Ale uvědomte si, jak je ten systém primitivní a co je jeho účelem? Spouštět aplikace, nic víc.

Jeste by bylo hezke, kdyby se tohle doneslo do Redmondu. Tam si toti mysli, ze ucelem pocitace je provoz Widli a tak s kazdou verzi Widle sezerou vice zdroju.

Citace
Nainstalujte Windows, odpojte od internetu, zakažte aktualizace a pojede i těch deset let! Pak zjistíte, že systémem to nebylo.

No, to se mi asi blbe poleze na Internet. Krome toho pokus delat nehodlam. Deset let bez Internetu a jeste na Widlich, tak to bych asi neustal.

Funguje? Nešahej!

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #59 kdy: 22. 10. 2013, 12:15:40 »
Ak často odinštaluvávaš programy tak XP/2000 za dva roky proste odídu ak nie tak sa badateľne spomalia no a to je to čo v MS a vývojári pre ich platformy nezvládli

Nehnevaj sa na mňa ale ak Vista mi vydržala 4roky do zmazania a nahradenia Linuxsom a práci som reinštalovával XP každé dva roky tak kde je chyba? Záhada

Na 99% zbytečný úkon. Balast byl pravděpodobně jen v tvém uživatelském profilu.

Já po pěti letech také vidím, že je počítač pomalejší, díky tomu obsahu co můj profil obsahuje (ať již přímo nebo nalinkovaný), protože ho tam chci. O co je pomalejší start uživatelského profilu o to je pak rychlejší práce s uživatelskými daty.
Ale pokud si spustím profil správce, nebo vytvořím nový profil je start pořád stejně rychlý (spíše i rychlejší) než u nově nainstalovaných Windows. Jenže čistý profil je mi k ničemu, že?!

P.S.
Jinak co se týká konkrétně Vist a jejich údajné použitelnosti až od druhého SP2. Nevidím zase až takový rozdíl ve vlastních Windows, rozdíl byl spíše v postupném přidávání kompatibility pro různé aplikace a podpora nového HW. To jsou věci které se zpravidla instalují přímo skrze WU, věci které dolaďuje v průběhu života každý OS. Windows 7 je na tom podobně, XP na tom byly trochu odlišně (vybavuji že SP2 byl nejspolehlivější, SP3 přinesl někomu trápení - zřejmě záležitost HW a pak přístup MS k podpoře).