Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #210 kdy: 10. 10. 2013, 11:49:33 »
Odpověď, Mirek Prýmek  :    Proč by vám měl stát dávat ty peníze do ruky. Nebylo by daleko jednodušší aby vám je rovnou nebral s kapsy přehnaně vysokými sociálními odvody a daňovým zatížením?   
Ne. Protože je bere z kapes jiným než je do kapes dává. Jestli to je nebo není správně, to se mi fakt nechce řešit. Osobně si myslím, že to je správně z mnoha důvodů.

ad. skolky:
tady bych byl mimoradne opatrnej. Volame tady po zapadnim stylu, nicmene mne celkem desi. Podle jejich vzoru se jim daleko vice, vzhledem k jejich platum, vyplati pracovat co nejdrive, protoze si mohou dovolit zaplatit au-pair nablblou polku za 50 liber tejdne a nemaji klasicke skolky vubec. Vetsinou si nekdo doma zaridi malou soukromou skolku, ktera je ale normalne placena a vejde se tam par deti. 
Rozdil je v tom, ze zatimco u nich je to volba svobodna jit pracovat co nejdrive, u nas lidi z financnich duvodu proste musi.
Jaktože u nás z finančních důvodů "prostě musí"? U nás je naopak běžný, že ženská doma stráví s dětma třeba i deset let. Uvědomme si, že jsme země s jednou z nejdelších mateřských. A že by to mělo nějaké obzvláště blahodárné důsledky, jsem zatím nezaznamenal... Že by všechny ostatní země byly plné deprivovaných dětí, jenom u nás jsme všichni strašně happy a harmonickým vztahem dětí a rodičů je Česko vyhlášené? Nevím, nic podobného jsem teda zatím neslyšel...

Nicméně jestli nějaká žena skutečně s těma děckama doma být chce, tak ať je, to je naprosto v pořádku. Já se na to spíš dívám z pohledu těch žen, kterým to prakticky doživotně zničí pracovní uplatnění a má to neblahé celospolečenské důsledky jako je právě nižší plat žen obecně.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #211 kdy: 10. 10. 2013, 11:56:46 »
ad. skolky:
tady bych byl mimoradne opatrnej. Volame tady po zapadnim stylu, nicmene mne celkem desi. Podle jejich vzoru se jim daleko vice, vzhledem k jejich platum, vyplati pracovat co nejdrive, protoze si mohou dovolit zaplatit au-pair nablblou polku za 50 liber tejdne a nemaji klasicke skolky vubec. Vetsinou si nekdo doma zaridi malou soukromou skolku, ktera je ale normalne placena a vejde se tam par deti. 
Rozdil je v tom, ze zatimco u nich je to volba svobodna jit pracovat co nejdrive, u nas lidi z financnich duvodu proste musi.
Jaktože u nás z finančních důvodů "prostě musí"? U nás je naopak běžný, že ženská doma stráví s dětma třeba i deset let. Uvědomme si, že jsme země s jednou z nejdelších mateřských. A že by to mělo nějaké obzvláště blahodárné důsledky, jsem zatím nezaznamenal... Že by všechny ostatní země byly plné deprivovaných dětí, jenom u nás jsme všichni strašně happy a harmonickým vztahem dětí a rodičů je Česko vyhlášené? Nevím, nic podobného jsem teda zatím neslyšel...

Nicméně jestli nějaká žena skutečně s těma děckama doma být chce, tak ať je, to je naprosto v pořádku. Já se na to spíš dívám z pohledu těch žen, kterým to prakticky doživotně zničí pracovní uplatnění a má to neblahé celospolečenské důsledky jako je právě nižší plat žen obecně.
[/quote]

Hle a já myslel, že narážíš na tu tříletou mateřskou, deset let už považuji za ženu v domácnosti a ne na mateřské.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #212 kdy: 10. 10. 2013, 12:01:38 »
to MP
Citace
Jaktože u nás z finančních důvodů "prostě musí"?"
Ja znam spoustu rodin s detmi kde naopak musi matka pracovat o nejdrive a neznam nikoho, kdo by byl dlouho na materske. Myslel jsem to spise tak, ze na zapade si to klidne mohou dovolit zustat doma a z jednoho platu klidne vyzijou u nas to je horsi.

Co se tyce te vychovy to neni o deprimovanych detech ani o harmonii vztahu ale o faktu, ze dite vychovava casto nejkdo uplne jinej nez rodice a takovychto pripadu jsem na ostrovech zazil hodne. Proste a jednoduse, ja si budu sve dite radeji vychovavat sam a zit z ruky do huby nez mit miliony na ucte a aby ho vychovaval nekdo jinej.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #213 kdy: 10. 10. 2013, 12:05:15 »
O rodinné, citové vazbě nemluvě, ta západní je mnohem chladnější!
Jenom aby to nebylo přání otcem myšlenky... Kdekdo tvrdí kde co, ale s pořádnými daty jsem se zatím nesetkal...

Jenom takový malý příklad:
Citace
This study examined the effects of early parental employment on children in the National Longitudinal Survey of Youth. Minimal effects on children's later functioning were found. Early maternal employment status and the timing and continuity of early maternal employment were not consistently related to children's development. Working more hours was associated with slightly lower cognitive development through age 9 and slightly lower academic achievement scores before age 7 but had no significant relation to children's behavior problems, compliance, or self-esteem. Early parental employment appeared to be somewhat more beneficial for single mothers and lower income families. There was some support for the hypothesis that early parental employment positively affects children's development by increasing family income.
http://psycnet.apa.org/journals/dev/35/2/445/

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #214 kdy: 10. 10. 2013, 12:09:02 »
Hle a já myslel, že narážíš na tu tříletou mateřskou, deset let už považuji za ženu v domácnosti a ne na mateřské.
Ještě donedávna platilo, že žena s nízkým příjmem má jedinou možnost: čtyř- (!!) -letou mateřskou. A vtipně do téhle kategorie spadnou taky ženy-OSVČ, které si neplatily nemocenskou. Protože těhotenství je u nás nemoc.

No takže stačí mít tři děti a velice snadno se na těch 10 let dostaneš. Nebo dvě děti a mezi nima chvilku pauzu. Malý děcko je stejně pořád nemocný, takže žena práci nedostane, zvlášť pokud je z té nízkopříjmové kategorie.

Takže 10 let není vůbec žádný sci-fi.


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #215 kdy: 10. 10. 2013, 12:30:56 »
Mirek Prýmek má pravdu a problematiku okolo mateřské ( Slyšeli jste o plánu Hlavy vzhůru Bobošíkové na mateřskou MZDU ? To by bylo potřeba nových úřednic a přibylo zásahů do práva rodiny, nemluvě o potřebě přepsat, či dopsat velmi mnoho norem. ) vidí opravdu reálně. případy jsou to opravdu různorodé.

Také částečně rozumím od něj tomuhle : Protože je bere z kapes jiným než je do kapes dává. Jestli to je nebo není správně, to se mi fakt nechce řešit. Osobně si myslím, že to je správně z mnoha důvodů.
- Ovšem v případě mladé rodiny SŠ, či VŠ je to posunutu nejen z jedné kapsy do druhé ale v podstatě v čase. Teď jsi student máš rodinu pouze jeden příjem, tedy tě podpoříme. No a až budeš vydělávat tak budeš platit úměrně příjmu vyšší daň a soc.pojištění.

Ovšem okolo OZP jsou to závody o něčem zcela jiném. Jak pronesla jedna paní co zaměstnává zrakově postižené, náš systém je nastaven v zoufalé snaze aby se nedalo podvádět. Což vůbec nefunguje. Systém v Rakousku je nastaven tak, že v každém kroku je psychoterapeutická a motivační složka dostat OZP znovu do práce, dostat matku postiženého dítěte do práce.

Dovedu si představit mnoho argumentů proč je přerozdělování prospěšné. V pořádku. Zaměřme se tedy na míru přerozdělování, výši daní atd.......... ještě pořád je to v pořádku ?  Vždyť se to nevejde ani do základních ekonomický pouček.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #216 kdy: 10. 10. 2013, 12:43:26 »
Co musím vystudovat, abych měl:

prof. doc. Ing. Mgr. Bc. Michal Kolesa Ph.D.
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

M.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #217 kdy: 10. 10. 2013, 13:10:09 »
S takovou sadou titulů ti ale nikdo práci nedá, že budeš překvalifikovaný. :-)
Bc. - bakalářské studium, obvkyle 3 roky,
Mgr. nebo Ing. - po Bc pokračuješ v magisterském studiu další 2-3 roky a dostaneš titul dle oboru (technické/ekonomické/lesní Ing., humanitní Mgr.),
Ph.D. - doktor - postgradulní stuium po Ing./Mgr.,
doc. - docent je vědecký titul, který získáš na základě habilitace (nějaké obhájené práce, přednášky, publikační činnost, ... - každý ústav má trošku jiné podmínky), titul pak uděluje rektor dané šloky,
prof. - hodnost profesora uděluje prezident na základě návrhu vědecké rady dané školy za zásluhy, pokud opravdu už něco dokázal. Podmínkou v podstatě je být prvně docent.
Zkratky doc. a prof. se už u nově udělenýh titulů nepíší u jmen (jen u těch, co to dostali dříve za dřívějšíhoo vysokoškolského zákona).
PS: Zepoměnul jsi ještě na PhDr. (a jeho oborové klony), ten stojí mezi Ing./Mgr. a Ph.D. a získává se po  rigorózní zkoušce. Má jen lokální platnost, mezinárodně uznávaný doktor je až Ph.D.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #218 kdy: 10. 10. 2013, 14:17:33 »
Tak z mé zkušenosti to otvírá dveře především k zajímavější práci.
tohle plati jen ve verejnem sektoru kde se nehraje na znalosti, ale papir.
Pracuji v soukromém sektoru. Do firmy na vývojářské/výzkumné pozice přijímají zásadně vysokoškoláky.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #219 kdy: 10. 10. 2013, 14:21:40 »
Tak z mé zkušenosti to otvírá dveře především k zajímavější práci.

Já mám zase tu zkušenost, že VŠ uchazeči vyfoukne práci SŠ, protože za dobu kdy VŠ studuje získá potřebnou praxi a když na sobě pracuje tak i potřebné zkušenosti. Zkrátka se za tu dobu může dost vypracovat. Samozřejmě je dost okolností, které to všechno ovlivňují. Když to bude SŠ, který na sobě nehodlá pracovat, a smíří se jen s tím, co mu dala škola, tak nemá šanci, ale bez snahy s titulem ji nemá ani VŠ. Takže záleží jen na schopnostech jedince. Asi se to nedá zobecňovat. A jak se říká, titul od blbosti nechrání.
Záleží také na typu práce. Například na vývojáře databázových aplikací (třeba pro banky) se to co píšete asi dá aplikovat.

PJ

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #220 kdy: 10. 10. 2013, 14:23:06 »
polozim trosku inu otazku, ktora ale viac-menej suvisi s temou. Co by ste ocakavali, ked mate uz dajme tomu 12-13 rokov praxe v programovani - len kodenie, odhad kolko zaberie dana uloha casu, ziadny teamleading ani nic. Cakali by ste uz po tolkych rokoch, ba aj pomenej, ze budete robit nieco viac ako len kodit - napr. ten teamleader, project manazer, nejaky analytik.
Mam znameho, ktory ma taku prax a ma aj titul. V tej dobe, ked nastupoval sa bral titul ze je to nieco viac a ze bez neho sa praca tazko najde (rok 2001). Niekolko rokov robil aj z domu. Cely cas ale len programator. Je dobry v tom, o tom niet pochyb, ale po tolkych rokoch by to chcelo aj nieco viac, ako len kodit, resp. kodit ale zastavat aj nejaku vyssiu poziciu. Peniaze zaraba velmi slusne, ale urcite nie vdaka tomu, ze ma ten titul, ale kvoli tomu, ze ma tie skusenosti, ktore za 12 rokov nadobudol. Ale z toho mi vychadza, ze takuto pracu (bez nejakeho postupu) moze robit aj clovek, ktory ma SS s maturitou a este 5 rokov usetrenych k dobru + 5 rokov naviac skusenosti.
Kazdy zacina ako tester, programator/koder, spravca systemu, ale po case by to chcelo aj nieco viac. Ja osobne (neviem este ako skoncim), by som sa chcel na zaciatku venovat programovaniu, ale urcite neskor aj nejakemu vyssiemu levelu ako ten analytik alebo projekt manazer.

Cek

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #221 kdy: 10. 10. 2013, 14:39:41 »
polozim trosku inu otazku, ktora ale viac-menej suvisi s temou. Co by ste ocakavali, ked mate uz dajme tomu 12-13 rokov praxe v programovani - len kodenie, odhad kolko zaberie dana uloha casu, ziadny teamleading ani nic. Cakali by ste uz po tolkych rokoch, ba aj pomenej, ze budete robit nieco viac ako len kodit - napr. ten teamleader, project manazer, nejaky analytik.
Mam znameho, ktory ma taku prax a ma aj titul. V tej dobe, ked nastupoval sa bral titul ze je to nieco viac a ze bez neho sa praca tazko najde (rok 2001). Niekolko rokov robil aj z domu. Cely cas ale len programator. Je dobry v tom, o tom niet pochyb, ale po tolkych rokoch by to chcelo aj nieco viac, ako len kodit, resp. kodit ale zastavat aj nejaku vyssiu poziciu. Peniaze zaraba velmi slusne, ale urcite nie vdaka tomu, ze ma ten titul, ale kvoli tomu, ze ma tie skusenosti, ktore za 12 rokov nadobudol. Ale z toho mi vychadza, ze takuto pracu (bez nejakeho postupu) moze robit aj clovek, ktory ma SS s maturitou a este 5 rokov usetrenych k dobru + 5 rokov naviac skusenosti.
Kazdy zacina ako tester, programator/koder, spravca systemu, ale po case by to chcelo aj nieco viac. Ja osobne (neviem este ako skoncim), by som sa chcel na zaciatku venovat programovaniu, ale urcite neskor aj nejakemu vyssiemu levelu ako ten analytik alebo projekt manazer.

Pokud chces byt necim vic, mel bys byt schopen udrzet myslenku a vyjadrovat se souvisle. V tomhle blabolu aby se prase vyznalo, a kdyz jsi chtel polozit otazku, proc jsi to neudelal? ;-) Popravde, jestli tohle bylo Tve obvykle vyjadrovani, moc doufam, ze zadny tym aspon 15 let nepovedes.
Proc by to chtelo zastavat nejakou vyssi pozici, pokud je ten clovek spokojeny a vyhovuje mu jak prace, tak ohodnoceni? Jsou lidi, kteri proste nechteji delat nejakou castecne managerskou pozici, protoze jim to nevyhovuje. Ja kdyz vidim sveho sefa, ktery ulku pracovni doby travi po mitincich a schuzkach, tak bych to nedelal ani za zlaty prase.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #222 kdy: 10. 10. 2013, 14:41:46 »
to PJ

nevim, zda-li jsem te dobre pochopil, nicmene ja si proste nemyslim, ze by lidi meli byt povysovani do manazerskych pozic proto, ze maji xy let odpracovano. Osobne jsem se setkal s pracovniky na vedoucich pozicich jak z kamaradcoftu tak za odpracovana leta a musim rici, ze oboje je vetsinou cira katastrofa.
Ono totiz to, ze nekdo dela neco dele, neznamena, ze tomu lepe rozumi a ze bude lepsim vedoucim. Ne kazdej ma na vedeni lidi bunky a ne kazdej to chce a vubec muze delat.Povysovat se da i mimo manazerske pozice.
Jinak vesmes souhlasim s tim, ze clovek ocekava nejaky profesni a karierni rust, nicmene musi se o to zaslouzit i jinak nez jen odpracovanymi lety.

PJ

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #223 kdy: 10. 10. 2013, 14:51:39 »
je mozne ze som to napisal trosku nesuvisle, ale robim este dalsie veci :) . Mas pravdu, su ludia, ktori nechcu menit zivot, svoje zauzivane zvyky, ale predsa, ak ma clovek nejake aj vyssie ciele, tak na tom zapracuje. Poznam este jedneho cloveka, ktory ma uz vyse 20 rokov praxe a je  na tom uplne podobne, s tym rozdielom, ze kedysi mal firmu, ale to ho az tak nebavilo.
A teamleader nie je zas az taky manazer. Ma na starosti par ludi, ale aj projekt - cast projektu a podiela sa na tom vyvoji takisto. S 10-20 rocnymi skusenostami ako prasa, to uz je na viac ako len busit kod (rano vstat, sadnut za komp a prist vecer domov).

PJ

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #224 kdy: 10. 10. 2013, 14:59:16 »
zaverom: k tomu buseniu kodu ozaj netreba titul. staci si zobrat par kniziek, naucit sa to + zapojit aj myslenie a pojde to aj bez titulu. za par rokov praxe bude z cloveka taky busic a na zaklade toho bude aj prijimany do prac. pomeru.