Pomohl vám titul k lepší práci?

Tomáš Marný

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #150 kdy: 08. 10. 2013, 18:34:37 »
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)
A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.
pocitej, ze na malem meste 35 cistyho.

To dělá 17500,- čistýho na partnera, což není nijak mnoho. Samozřejmě, že pořizovat si rodinu jako čerství absolventi není finančně zrovna nejlepší nápad a po 3-5 letech praxe už těch peněz bývá více než 18 čistého i na malém městě, pokud zrovna neděláte v supermarketu u kasy.


Zvedavej

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #151 kdy: 08. 10. 2013, 18:40:05 »
A to nezmiňuji sociální služby, domovy důchodců, atd.
Tam taky moc chlapů nepracuje ;)

No, tak ono slovo lapiduch není tak úplně odvozené od ženské. Saniťák, teréní pracovník Drop-inu,  ... . Je toho dost. Ale dělat bych to nechtěl ...

Zvedavej

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #152 kdy: 08. 10. 2013, 18:51:28 »
Aha :) Tak se ozvi, až budeš mít hypotéku, dvě až tři děti a ženu na mateřské :)
A jaký příjem by na to stačil? Nemám nic z toho, takže se ptám jen ze zvědavosti.
pocitej, ze na malem meste 35 cistyho.

To dělá 17500,- čistýho na partnera, což není nijak mnoho. Samozřejmě, že pořizovat si rodinu jako čerství absolventi není finančně zrovna nejlepší nápad a po 3-5 letech praxe už těch peněz bývá více než 18 čistého i na malém městě, pokud zrovna neděláte v supermarketu u kasy.

Učitelé jsou placeni dle zákona 564/2006 Sb., kouknu do přílohy č. 5, platové třídy 11,  a do 6 - ti let praxe, a máme tam 20350 Kč hrubého, což jsou prachy, které budou dostávat prvních 6 let po škole, pokud seženou místo. Odkaz na zákon: http://goo.gl/yZH6lL

A to budou dostávat i v Praze.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #153 kdy: 08. 10. 2013, 19:34:59 »
No, tak ono slovo lapiduch není tak úplně odvozené od ženské. Saniťák, teréní pracovník Drop-inu,  ... . Je toho dost. Ale dělat bych to nechtěl ...
Reagoval jsem hlavně na domovy důchodců. To prostředí znám, od voka tak max 5% chlapů. Kolik bere streetworker Drop-in, to fakt netuším. Je to občanské sdružení, takže teoreticky můžou brát kolik chtějí, když je my bohatší budeme dost sponzorovat. Proto taky máme máknout a podnikat a nepařit si zadek v kjůbiklu ;)

S těma učitelema je to horší, to je fakt ostudný, že zrovna tohle megadůležitý povolání je tak podhodnocený.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #154 kdy: 08. 10. 2013, 21:02:57 »
To dělá 17500,- čistýho na partnera, což není nijak mnoho. Samozřejmě, že pořizovat si rodinu jako čerství absolventi není finančně zrovna nejlepší nápad a po 3-5 letech praxe už těch peněz bývá více než 18 čistého i na malém městě, pokud zrovna neděláte v supermarketu u kasy.
ve chvili kdy je zenska na rodicaku tak to, ale musi utahnout jeden...
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #155 kdy: 08. 10. 2013, 21:10:43 »
To bude míň. Hypo si berou i učitelé a ti jedou kolem 20-ti čistýho. Děti a manželky na mateřské mají taky.
Jakou mas v tomhle praxi abys to hodnotil?
Jsme z mesta cca okresniho formatu, neni to zadna "vyloucena" lokalita. Byt jsme koupili v dobe kdy zacinala ta tzv. krize a ceny byly nejvyssi(taky to nemuselo jit dolu, ale byt par let inflace nekde kolem 10% a byl bych vysmatej). Dneska dam jen za bydleni 18tis a to mame relativne male 2+1. Zena na rodicaku dostane 4tis. Bez auta se zit se dvema detma a rodicema 100-200km odsud zit proste neda. Tam ti odejde kotel, tam musis koupit kazdyho pul roku detem hadry + NOVY boty, pliny, jidlo(tim nemyslim odpadky ve sleve v kaufu)... Tak mi rikej jak bych vyzil z 20 cistyho...
Jo, s 1 ditetem a v podnajmu s celkovymi naklady 6500,- jsme si to taky malovali ruzove. Jasne, nemuseli jsme si delat deti v 25 letech ale az po tricitce - a jit na promoce jako duchodci nebo byt neplodny.

Single a v podnajmu bych za dvacitku v pohodicce vyzil to jo, ale mel jsem uz moznost stretu s realitou.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #156 kdy: 08. 10. 2013, 21:12:31 »
A az pujde mala do skolky tak to taky nebude zadna hitparada, protoze zena jako zdravotni sestra kdyz nepujde na 3 smeny do nemocnice donese domu osmicku a bude rada.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Zvedavej

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #157 kdy: 08. 10. 2013, 22:28:40 »
To bude míň. Hypo si berou i učitelé a ti jedou kolem 20-ti čistýho. Děti a manželky na mateřské mají taky.
Jakou mas v tomhle praxi abys to hodnotil?
Nerozumím otázce. Praxi v čem?

... Zena na rodicaku dostane 4tis.

Buď rád. Moje brala 2,5 tis. Ale já jsem trošku starší kousek.

Bez auta se zit se dvema detma a rodicema 100-200km odsud zit proste neda. Tam ti odejde kotel, tam musis koupit kazdyho pul roku detem hadry + NOVY boty, pliny, jidlo(tim nemyslim odpadky ve sleve v kaufu)... Tak mi rikej jak bych vyzil z 20 cistyho...
Jo, s 1 ditetem a v podnajmu s celkovymi naklady 6500,- jsme si to taky malovali ruzove.
Mám několik spolužáků ze střední, kteří učí. Po porodu to u všech bylo bez auta, bez fin. rezerv. Hadry a boty po někom, obraceli každou kačku. Přesně jak psal Mirek Prýmek. 3(6) let finančního pekla.

..., ale mel jsem uz moznost stretu s realitou.
Pokud jsi v IT tak jsi od tvrdé reality dost vzdálen ... .

kolmejdouci

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #158 kdy: 08. 10. 2013, 22:44:33 »
S těma učitelema je to horší, to je fakt ostudný, že zrovna tohle megadůležitý povolání je tak podhodnocený.

Souhlasim, toto je opravdu smutne :( Co s tim muzeme delat?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #159 kdy: 08. 10. 2013, 22:50:48 »
Souhlasim, toto je opravdu smutne :( Co s tim muzeme delat?
Asi leda posílat děti na (kvalitní) soukromý školy. Nebo uspořádat akci "adoptuj si svého učitele" s píárovým cílem zostudit stát :) Jinak mě nic nenapadá. Takovýty věci jako napsat svému poslanci mi přijdou trochu... no...

----
Ještě mě napadlo, když se tady bavíme o těch životních nákladech a o tom, jak mají vysokoškoláci o pár tisíc víc, že ještě taky dobrej model je nezaměstnaná žena. To totiž těch pár tisíc na víc způsobí akorát to, že domácnost ztratí nárok na jakýkoli dávky. Takže v takové situaci mít 25 nebo 30 tisíc vyjde ve finále skoro nastejno :)

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #160 kdy: 08. 10. 2013, 23:11:39 »
Ale klidně jestli tě to dráždí, hypotéku vypusť a ozvi se, až budeš mít dvě až tři děti a manželku na mateřské. Pak by bylo fajn si popovídat, jak se vám žije z 15 tisíc... Ale třeba to bude v pohodě. Koneckonců lidi po generace jedli 5 dní v týdnu jenom suchý brambory, tak co že jo :)


V mém oboru (strojařina) berou lidi běžně kolem cca 12 litrů. A vyjít musej...

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #161 kdy: 08. 10. 2013, 23:27:41 »
No ono pokud nejsi nějakej gauner, máš své zásady a živíš se poctivě, tak je skoro jedno, jaký máš plat, protože stát si vezme vždycky takovou část, aby Ti zůstalo +/- stejně.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #162 kdy: 08. 10. 2013, 23:27:53 »
V mém oboru (strojařina) berou lidi běžně kolem cca 12 litrů. A vyjít musej...
Řeč byla ale o celkovém příjmu rodiny. Pokud chlap bere průměrně 12 tisíc čistýho (včetně všech odměn), žena na mateřské kolem 4, tak nejspíš dostanou ještě nějaké ty dávky, takže celkově se na těch cca 20 imho dostanou. A myslím, že v takové situaci by se ta ženská snažila něco si na mateřské přivydělat. Rodin v téhle situaci, který by opravdu žily z 12tisíc měsíčně, imho moc nebude.

Pro ilustraci:
průměrný čistý příjem domácnosti je něco pod 30tisíc ( http://www.mpsv.cz/files/clanky/15248/TZ_160513a.pdf ) a za hranici chudoby ČSÚ považuje  9500Kč měsíčne na osobu ( http://ekonomika.idnes.cz/cechu-v-chodobe-od-krize-pribyva-dn6-/ekonomika.aspx?c=A120619_105922_ekonomika_fih ). Podle tohodle článku v takové situaci žije kolem devíti procent lidí.

Nechci to vůbec zlehčovat, chápu, že spousta lidí fakt hospodaří jenom s odřenýma ušima, často ne svojí vinou a občas se dostávají do bezvýchodných situací, ale zas se netvařme, že jednonohá těhotná bývalá uklízečka samoživitelka s parkinsonem je typický případ.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #163 kdy: 08. 10. 2013, 23:30:34 »
No ono pokud nejsi nějakej gauner, máš své zásady a živíš se poctivě, tak je skoro jedno, jaký máš plat, protože stát si vezme vždycky takovou část, aby Ti zůstalo +/- stejně.
No právě. Však taky jsme na světové špici v GINI indexu ( http://en.wikipedia.org/wiki/Gini_coefficient ). Proto debaty o tom, jestli díky VŠ dostanu o 10 tisíc víc nebo míň jsou úplně lichý, protože tím stejně člověk žádný majetek nevytvoří. Akorát bude mít možná trochu větší auto, trochu víc pokojů a trochu větší úhlopříčku televize :)

Tomik

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #164 kdy: 08. 10. 2013, 23:49:50 »
Tedy pane Prýmku, jakkoliv bych s vámi jinak dlouze polemizoval, svojí poslední větou jste udeřil hřebíček na hlavičku. Jako zaměstnanci žádné Peníze nikdy nevyděláme byť s deseti tituly.