Pomohl vám titul k lepší práci?

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #105 kdy: 07. 10. 2013, 16:12:38 »
No vidíte - a vzdělanec nejvzdělanější, se dvěma titulama a kdovíjakým platem - a ani "mě" správně napsat neumí. Dacan!


Pavel...

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #106 kdy: 07. 10. 2013, 16:52:00 »
Kurnikšopadospíchkulekuž, vy vzdělanci, za co vám ty vysoký příjmy dávají!? ;)

Za tie pismenka pred a za menom, nie? :D
Sociologov co dokazuju, dokoncena VS je prejav toho, ze chcete mat vyssi plat predpokladam nie je problem vygooglit.
(ja som to vzdy len cital na papieri, takze som nikdy nemusel zistovat, ci to ma google zaindexovane :) )

Par vyhercov v loterii typu Jobs dokazuje len to, ze holt niekto obcas vyhra v sportke. Ale nie je to dovod kupit si los.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #107 kdy: 07. 10. 2013, 16:54:49 »
A co mám dělat, když titul nemám a standardními způsoby vystudovat vysokou školu nejde ?
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

JPu

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #108 kdy: 07. 10. 2013, 17:21:16 »
Michal Kolesa:
myslim, ze to je tema na nove vlakno.

hmm ja stale ale nechapem, preco, ked som bol na pohovoroch, tak so mnou neriesili skolu. Objasni mi to niekto, preco to tak bolo z tych diskutujucich, ktori vravia, ze titul pomoze k praci, k platu apod? Iba preco som isiel do CR a neostal som na SR, to sa ma pytali. Akurat jedna baba z agentury sa ma pytala, aku som mal znamku zo C# predmetu. No uplne odveci otazka, ale to aj ta z tej agentury mi prislo, ze je trosku mimo...

j

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #109 kdy: 07. 10. 2013, 18:37:44 »

Mirek, nesmies verit vsetkemu co je na webe :) ... staci sa posadit v banke/poistovni za stol s predajcom - teraz nehovorim o indikativnych ponukach - a uvidis ze jednou z poloziek je vzdelanie :)

Mno ja ti nevim, par lidi kome si uvery (i hypo v milionech) bralo, a vzdelani zadnou banku nezajimalo ... zajimalo je samozrejem co delaji (a za kolik). Ono totiz kdyz ty bance dolozis, ze mas rekneme 100k mesicni prijem, tak je ji celkem uzadeke, jestli si tech 100k vydelas jako doc. ing. csc .... nebo jako "pepek vyskoc, absolvent 3ti tridy zvlastni skoly".

budu se opakovat: To ale vůbec neznamená, že VŠ vzdělaným pomohlo k vyššímu platu to, že byli na VŠ. Může to být i tak, že lidé, kteří mají předpoklady k tomu, aby měli vyšší plat, mají předpoklady k tomu, aby šli na vysokou školu. Většina statistik se dá vysvětlit více způsoby
Naopak, je velice pravdepodobne (pokud se bavime o soukromem sektoru) ze by ten plat meli stejny, ale o par let driv, kdyby na tu VS nesli.

Osobne znam nekolik firem, jejiz majitel/reditel je vysokoskolak, a stejne tak nekolik dalsich, kde je to stredoskolak. Rozdil v uspesich nijak se  vzdelanim nesouvisi .... (abych rek pravdu, netusim zda majitel Alzy tu VS dodelal - pokud rejstrik nekeca, tak nedodelal).


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #110 kdy: 07. 10. 2013, 18:54:18 »
abych rek pravdu, netusim zda majitel Alzy tu VS dodelal - pokud rejstrik nekeca, tak nedodelal
Alza, to je přece stupidní obchodování s komoditním hw. Zdejší anonymové mají daleko vyšší ambice! :))

txt

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #111 kdy: 07. 10. 2013, 19:07:48 »
abych rek pravdu, netusim zda majitel Alzy tu VS dodelal - pokud rejstrik nekeca, tak nedodelal
Alza, to je přece stupidní obchodování s komoditním hw. Zdejší anonymové mají daleko vyšší ambice! :))

V alze používaj i dost pokročilý metody, aby ukously z trhu komoditního HW o něco víc. A ty jejich sklady taky nejsou nezajímavý.

w4rr10r

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #112 kdy: 07. 10. 2013, 19:36:50 »
Já to nechápu... proč má být zhruba pět let na VŠ nevýhoda? Je to pět let, kdy člověk nemusí skoro vůbec přicházet do styku s byrokracií a může se věnovat tomu, co ho zajímá, pokud má nějaké intelektuální zájmy. Podle tabulek má ten, kdo dneska nastupuje do práce, stejně makat skoro do sedmdesáti. V takovém světle vidím z pohledu jednotlivce každý rok mimo zaměstnání 9-17 jako dobrý rok. Hlavně při pohledu na riziko vyhoření právě v IT. Že má ten středoškolák v 25 letech vyšší příjem? A co? Pokud člověk nepodlehne konzumnímu stylu života, i průměrný příjem v IT bohatě stačí.

Mimochodem, podívejte se na Torvaldse místo na Jobse nebo Gatese a podobné obchodníky. Linus už odmítl velmi lukrativní nabídky a odmítá se účastnit politiky a byrokracie. Ano, i takoví lidé jsou.



K těm teoretickým předmětům: Na přednáškách z algebry nebo automatů jsem taky nechápal kontext. Pak jsem si občas ve volnějším čase zašel na přednášku/seminář nějakého vědce nebo i člověka z praxe, namátkou o fungování webových vyhledávačů, nějakých nových databázových systémech, správě softwaru nebo komprimaci obrázků, a najednou se mi ta teorie hodila.  Proč nám to neřekli rovnou na přednáškách? Protože při dané hodinové dotaci nebyl čas. Ale to je ta fajn věc na akademické sféře: když mám zájem, můžu se dozvědět víc, než je ve studijním plánu.

margarin

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #113 kdy: 07. 10. 2013, 19:47:38 »
Že má ten středoškolák v 25 letech vyšší příjem? A co? Pokud člověk nepodlehne konzumnímu stylu života, i průměrný příjem v IT bohatě stačí.

 Ale to je ta fajn věc na akademické sféře: když mám zájem, můžu se dozvědět víc, než je ve studijním plánu.

OMG, kam na ty pohádky chodíš. Průměrný příjem může být odhadem tak 50 000,- a ten rozhodně bohatě nestačí. Možná tak tomu tvýmu studentovi, který se poflakuje na přednáškách a má náklady jen za kolej.

Je fajn věc na ušetřenýc letech: když mám zájem, můžu se dozvědět cokoli.

PANKapitanRUM

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #114 kdy: 07. 10. 2013, 22:05:48 »
Pojďme se na to podívat z druhé strany:

Mějme časový úsek 5 x 12 měsíců (nepočítám ty, co na dostudování pětiletého oboru potřebují šest a více let).
Středoškolák bez praxe si první rok může vydělat asi 12 tisíc čistého, druhý rok cca 16, třetí 18, čtvrtý 22, pátý 25.
Tj. 12*12 + 12*16 + 12*18 +  12*22 + 12*25 a jsem líný to počítat, udělám ve své tupé hlavě čáry máry fuk a mám 12*93 = 1 116 000,- Kč. Právě jsme zjistili, že SŠ za dobu studia vydělal něco přes mega. Jistě, student si náklady nahradí ze svého, ale saje mateřské peníze své matky a ten, kdo vydělává, třeba bydlí sám.

Neo-komunisto-CheGuevarovská vláda chce zpoplatnit studium VŠ, bavíme se tu o 200 tisících dluhu, který má VŠ student dostat jako dar do života. Plus řekněme dalších 50 tisíc dluhu, které studen na VŠ tak běžně naseká. Kdo po skončení školy dluží jen tak 20-30 táců, je dobrý.

SŠ: Vydělal 1 mega a může mít splacenou cca 1/2 hypotéky na menší byt
VŠ: Dluží 50~200 tisíc Kč a má holý zadek, hledá práci.

VŠ nastupuje za řekněme 18 hrubého v době, kdy SŠ pracuje už za 25 čistého, protože má praxi a vydělá na sebe. Vím, že to hodně z Vás vůbec nechápe, ale každý pracovník, kromě státní správy, na sebe musí vydělat.

Dále už to pro SŠ není tak příznivé, VŠ studenti bývají rychleji povyšováni a mají lepší předpoklady, se i s kebulí plnou psích hovínek, dostat do managementu.
Další výhodou jsou známosti, známosti mají velkou cenu, práce se dost často sežene třeba právě díky spolužákovi.

VŠ je jednoznačně výhoda, výhoda při přijímacích pohovorech, když se rozhoduje, kdo bude povýšen a je to jistý bonus, který Vás stál pět let života.

= Smysl má studovat jen DOBROU vysokou školu, která Vás něco naučí, studovat jen protože jste debilové a nemůžete se hned uživit, nemá smysl, jen Vás to stojí peníze. Těch pět let se dá strávit lépe.

Tak bych to já blbec se SŠ viděl ;)

PS: VŠ si taky udělám, abych se dostal mezi Vás, v mnoha případech sice debily, ale zato elitní ;D

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #115 kdy: 07. 10. 2013, 22:20:00 »
Hlavně ty prokalený roky na kolejích naprosto bez starostí a bez hypošky, na to člověk vzpomíná celej život.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #116 kdy: 07. 10. 2013, 22:54:08 »
1. ano titul a vzdelanie ti otvori viac moznosti k ziskaniu lepsej prace. Expresivne: Montovat za pasom auta vo fabrike moze ktokolvek kto ma dve ruky a dve nohy. lenze ktokolvek sa nemoze posadit za pocitac a vyvyjat sofistikovany program, alebo robit vedecko-odbornu cinnost.
To je blbost. Kdokoliv, kdo na to má peníze a schopnosti, si může koupit počítač a vyvíjet sofistikovaný program, anebo dělat vědecko-odbornou činnost.

no offense: niekto ma "bunky" na matiku, niekto ma "bunky" na jazyky.... niekto ma "bunky"/bavi ho aby sa stal pokryvacom, maliarom, stavbarom, klampiarom, automechanikom, programatorom, administratorom, predavacom.... ale mas pravdu, ktokolvek si moze kupit pocitac, ktokolvek sa moze zacat venovat vyvoju vakciny proti HIV... len je tu male ale, nie kazdy je schopny sa tym aj realne uzivit a platit hypoteku :).. preto ludia robia to, s cim su schopny uzivit seba popripade rodinu.
Už to asi nemá cenu reagovat, ale psal jsem "kdo na to má peníze a schopnosti". Jde o to, že k tomu člověk nepotřebuje titul. Já ho mám. Jsem za to rád a jsem na něj hrdý. Svoji práci jsem získal ještě před tím, než jsem titul měl a titul mi nijak nepomohl získání vyššího platu.

oligofrenetik

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #117 kdy: 07. 10. 2013, 23:02:06 »
Pohled zaměstnavatele. Pokud někoho zaměstnávám musím být schopen skoro stoprocentně prověřit jeho schopnosti, nebo to musí udělat člověk, který ho bude mít v týmu.

Sociální a charakterové schopnosti prověřím já protože už jsem starší člověk s mnoha životními zkušenostmi a v této oblasti mi nikdo z mladých nesahá ani po kotníky.

VŠ totálně ignoruji, v psaných požadavcích na pracovní pozice se to uvádí proto, že SŠ a níže se hodí i na IT posty, ale musím mít nějaké páky jak se zbavit různých individuí aby úřady neměly kecy o diskriminaci (jdou na to přes statistiku). Takže masírka o tom kolik míst chce VŠ je totální vývar z prstu, je to zkresleno přesně tímto (místo je inzerováno jako VŠ, pokud dojde vhodný kandidát je formálně vytvořeno a obsazeno jiné místo, pokud nevhodný je z objektivních příčin odmítnut). Z toho vyplývá i fakt, že až bude mít větší procento romů, žen a vietnamců, černochů VŠ budou firmy požadovat Doktorantský titul z astrofysiky.

Kdo se VŠ ohání pohovorem neprojde, neb povyšování je vada charakteru (já titul neuvádím vůbec nikde ani v rejstříku ani na vizitkách, nikde) nebo známka nejistoty. Kdo demonstruje znalosti jsou prověřeny přátelským pohovorem a je to malé plus. U SŠ je místo toho test jak asi dovedou obecně myslet...

Je skutečně málo míst v IT, kde aplikujete VŠ znalosti, nebo aspoň kde by se vyplatilo kvůli tomu strávit 5let na škole. Například ale na MFF byly nejpřínosnější ty abstraktní matematické předměty jako (lin)Algebra , grafová matematika, automaty, statistika...

Qubiqosaurus

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #118 kdy: 07. 10. 2013, 23:02:21 »
Samozrejme, ze mi titul pomohl. Jsem Mr a ted i manager :)

aisu7Pie

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #119 kdy: 07. 10. 2013, 23:05:13 »
Alza, to je přece stupidní obchodování s komoditním hw. Zdejší anonymové mají daleko vyšší ambice! :))
uch tak to zabolelo, http://bit.ly/1fdMfH9 :P  ;D

Citace
proč Kapitán Rum spravuje počítač profesorovi "výpočetní techniky"?
Protože trh, profesorovi i Rumovi se to vyplatí. Profesor se muze zabyvat treba detekci kruznic v grafech a problemy windows mu muzou byt ukradeny.

Kdyz rekneme vylezes z VS v 25, tak dostanes prevazne nastupak nekde na urovni 2x minimalni plat .. stredoskolak ma v ty dobe klidne dvoj i trojnasobek
Ne. Pokud jsi chytrej, tak za 2xminimalni plat bys nastupovat nemel, tedy aspon v IT - s jinym oborem zkusenosti nemam. A pokud chytrej nejsi, tak zase rozhodne v ty dobe jako stredoskolak nebudes mit trojnasobek. Takze takova kalkulace, za soucasnyho stavu kdy je skola zdarma, neni validni.

Moc veci vam poviem, teda nevie a to uz bude mat 27 rokov. Aspon ked ma Bc. by clovek cakal ze nieco bude vediet.
Zase chybny predpoklad - ze VS te ma za ukol neco naucit. Ne. VS ti ma dat sanci neco se naucit. Aneb kdyz budes chtit, na VS se muzes zucastnit super projektu a zkusit si veci na by sis jako vemeno po stredni normalne nesahl. No ale kdyz nechces, tak pravdepodobne taky prolezes, titul dostanes.. to je asi pripad pana o kterem pises..

je vtipne ako si tzv praktici robia srandu z aj bi em muklov a pritom to plati aj na nich, brifing fidbek atd
:D :D