Rack a domácí rozvod sítě

tommm

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #60 kdy: 23. 07. 2013, 10:33:29 »
Takova mala uvaha k planovani na leta dopredu a pripadnou vymenu kabelaze k vuli technologii. Na baraku se najde porad tolik prace (hlavne kdyz to nekoupis uz zabydlene), ze budes rad za fungovani v nejake rozumne norme a nebude se ti chtit resit nejaka vymena kabelaze k vuli tomu, ze by sis zrovna mohl kopirovat filmy z NASu rychleji brat s rezervou ... )

Vzdykcy se najde nejaka "dulezitejsi" vec, ktera je nezbytna k normalnimu fungovani domacnosti - prisroubuj hacek, odpadla kachlicka ze soklu, vymen podlahovou listu, je treba vymenit ten starej koberec, posekej travu, zalej travu, praskla zarovka, uz musime vystehovat ten bordel z nepouzivane mistnosti na pudu, vycistit odpadni jimku, vycistit nadrz na destovku, juuuu vysadime si na zahrade stromek, juuu udelme si skalku .... :D Me napada takovejch veci, k vuli kterym na to nebude cas (z meho osobniho hlediska), ze bych to byt tebou zas tak nehrotil.



Sten

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #61 kdy: 23. 07. 2013, 10:35:24 »
kdyz je nekdo negramot .. odkdy po cat 6 funguje 10G? Na 2-3m ... mozna ...

Jo, když je někdo negramot, tak neví, že na cat6 funguje na 55 m ;)

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #62 kdy: 23. 07. 2013, 10:38:31 »
To ses docela sekl – před deseti lety byly běžné stovkové sítě – i v domácnostech. Koax byla už tehdy muzeální záležitost :-)
Před osmi lety jsem přebíral správu v jedné společnosti, měli tam v té době relativně čerstvě natahané UTP a v některých částech budov se ještě pohupoval koax - v provozu už nebyl, ale odstranit ho ještě taky nikdo nestihl :) Ale dobře, ať nežeru, tak před patnácti ;)

S tím lidským vnímáním máš asi pravdu, nic neroste do nebe, výkon počítačů už taky nikoho moc nezajímá a spíš pokukujeme opačným směrem k tabletům, armům a podobným udělátkům... Spíš jsem chtěl říct, že plánovat něco v IT s tím, že chci být připraven na něco, co by se mohlo dít za 30 let je většinou zbytečná starost, protože za 30 let může být v tomhle oboru úplně cokoli - třeba už se ani jiné síťovky než s optikou prodávat nebudou stejně jako se dneska neprodávají zip mechaniky, přestože na spoustu věcí by se klidně ještě používat daly - akorát prostě morálně zastaraly, usb klíčenka se líp vejde do kapsy...

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #63 kdy: 23. 07. 2013, 10:40:41 »
server je ve skříňce našroubovaný na zdi
Tyjo to je dobrý, to se mně líbí :)

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #64 kdy: 23. 07. 2013, 10:45:03 »
prisroubuj hacek, odpadla kachlicka ze soklu, vymen podlahovou listu, je treba vymenit ten starej koberec, posekej travu, zalej travu, praskla zarovka, uz musime vystehovat ten bordel z nepouzivane mistnosti na pudu, vycistit odpadni jimku, vycistit nadrz na destovku, juuuu vysadime si na zahrade stromek, juuu udelme si skalku .... :D

Then, when you have found the shrubbery, you must place it here, beside this shrubbery, only slightly higher so you get a two layer effect with a little path running down the middle. ("A path! A path!")

;)


insider

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #65 kdy: 23. 07. 2013, 11:22:50 »
Dá se po tom klidně poslat satelit, kabelovka. Protože je asi zbytečné všude tahat i koax paralelně a dopředu nevím, kde budu chtít TV. Pak se něco na bázi Cat6+ chodí i celkem daleko (po Cat5e se dá poslat tak TV) a funguje to po ní. Spravně by měl být na obou koncích strčen přizpůsobovací balun.
Myslite jako IPTV, nejaky DVB* over IP? Nebo prima nahrada koaxu a tahani toho signalu nejakym zpusobem pres ethernet kabely?

Vzdykcy se najde nejaka "dulezitejsi" vec, ktera je nezbytna k normalnimu fungovani domacnosti - prisroubuj hacek, odpadla kachlicka ze soklu, vymen podlahovou listu, je treba vymenit ten starej koberec, posekej travu, zalej travu, praskla zarovka, uz musime vystehovat ten bordel z nepouzivane mistnosti na pudu, vycistit odpadni jimku, vycistit nadrz na destovku, juuuu vysadime si na zahrade stromek, juuu udelme si skalku .... :D

:) samozrejme, na baraku je vzdycky na cem delat :)

M.

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #66 kdy: 23. 07. 2013, 11:40:21 »
Přímý propoj coax na TP a zpět, žádná paketizace. Nkde mi do baráku jde coax, propoj na nejbližší TP zásuvku, v patch panelu proklemuji kabely, u TV zase přechod TP na coax a hurá do RF konektoru. Ideálně na přechodech TP/coax s patřičným vyvážením balunem.

Právě proto bych zvážil, jak to chci využít, kolik času mi zbývá (než budu otráven ženou po doplacení hypotéky) a dle toho volil výhledové okno. Nerad se znovu vracím k něčemu, co už bylo uděláno, zvláště di lámst a drápat prsty s RJčky. :-)

j

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #67 kdy: 23. 07. 2013, 12:48:23 »
kdyz je nekdo negramot .. odkdy po cat 6 funguje 10G? Na 2-3m ... mozna ...

Jo, když je někdo negramot, tak neví, že na cat6 funguje na 55 m ;)

A protoze to pisou na wiki, tak se cat7 propoje delaj max 25m. ... njn

Sten

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #68 kdy: 23. 07. 2013, 13:20:36 »
A protoze to pisou na wiki, tak se cat7 propoje delaj max 25m. ... njn

Nevím, neznám nikoho, kdo by tohle dělal, ale třeba to připravují i na 40 Gbit.

Cek

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #69 kdy: 23. 07. 2013, 15:21:12 »
kdyz je nekdo negramot .. odkdy po cat 6 funguje 10G? Na 2-3m ... mozna ...

Jo, když je někdo negramot, tak neví, že na cat6 funguje na 55 m ;)

No, pisou tam v tabulce u 55m, ze Cat5e nebo Cat6, kdyz uz jsme u toho.... ;D

Franta <xkucf03/>

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #70 kdy: 23. 07. 2013, 15:33:15 »
server je ve skříňce našroubovaný na zdi
Tyjo to je dobrý, to se mně líbí :)
Až na ty SATA kabely (bez pojistek?). Počkej, až z toho bude někdo ometat pavučiny smetákem :-)

j

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #71 kdy: 23. 07. 2013, 21:36:06 »
kdyz je nekdo negramot .. odkdy po cat 6 funguje 10G? Na 2-3m ... mozna ...

Jo, když je někdo negramot, tak neví, že na cat6 funguje na 55 m ;)

No, pisou tam v tabulce u 55m, ze Cat5e nebo Cat6, kdyz uz jsme u toho.... ;D
Kdyz sme u toho, tak 100Mbit vpohode funguje na elektricky dvoulince pripadne na telefonackym 4dratu, ze ... na desitku dokonce staci proste nekde ze zdi vyrvat nejaky zbytky armatury a pojede to taky... Oboji 100% vyzkouseno.

Jimmy

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #72 kdy: 23. 07. 2013, 22:00:58 »
Kdyz sme u toho, tak 100Mbit vpohode funguje na elektricky dvoulince pripadne na telefonackym 4dratu, ze ... na desitku dokonce staci proste nekde ze zdi vyrvat nejaky zbytky armatury a pojede to taky... Oboji 100% vyzkouseno.
Otázka je jak dlouho. Mám pro změnu vyzkoušeno že sestava zbytků kabelů CAT5, CAT3, CAT3 v délce asi 40 metrů fungovala asi půl roku. Po zhruba půl roce fungoval z takto sestavených dvou kabelů pouze jeden (studenská léta, první síť). Ono ale bude hodně záležet i na síťovce. V případě optického pojítka Ronja mnohem lépe fungoval novější levný Realtek než starší dražší 3COM.

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #73 kdy: 30. 07. 2013, 16:21:06 »
Při pročítání příspěvku od Withy14 mám pocit, že se tu probírá zapojení nějaké serverovny pro střední firmu s nějakou technologií pro nepřetržitý technologický provoz. Např. switch za 8,5 tisíce pro zapojení domu je naprostý overkill. Tak drahé switche v síti Pilsfree nepoužíváme ani pro připojení celých panelákových vchodů.

Overkill? Jak se to veme, jestli si mám zapojit celý barák, tak radši obětuji těch 8 tisíc a mám na pár let pokoj, než koupit nějaký TP-Link nebo podobnou blbost a pak každý týden nebo dva řešit jeho zahlcení (nehledě na to, že tam mám NBD záruku a limited life-time a to jen tak něčím nevykompenzujete). Taky je rozdíl ve switchovací kapacitě těchto switchů oproti těm levnjším (a to nemluvím o tom, že některé switche a dokonce routery mají "sdílené" porty, tudíž se například tváří jako 5x100MBitps (x2 U/D), ale switchovací kapacita celého zařízení je jen 100Mbitps (x2 U/D). Takže ne - nemyslím si, že to je overkill, pokud tohle vydrží 10-15 let, tak je to podstatně výhodnější než ty levná zařízení (a nezlobte se na mě - TPLink, Tenda, ASUS a další podobné nejsou switche, které bych si dal do baráku a už vůbec ne, abych na nich stavěl metropolitní síť).

Lol Phirae

Re:Rack a domácí rozvod sítě
« Odpověď #74 kdy: 30. 07. 2013, 16:30:14 »
TPLink, Tenda, ASUS a další podobné nejsou switche, které bych si dal do baráku a už vůbec ne, abych na nich stavěl metropolitní síť).

Tomu woe nerozumis, nejlepsi je antena z plechofky vod parku.  :-*