Distribuce pro server bez obrazovky

tibe

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #30 kdy: 14. 04. 2013, 00:30:35 »
Teda to je fak debata o h...ě.  ;)


Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #31 kdy: 14. 04. 2013, 00:32:08 »
Seriovka se treba pouziva jako posledni mozna zachrana.
No, než se začnete hádat, jaký management používáte na mainframech, jenom tak pro úplnost dodám, že jsem mluvil o úplně stupidní seriové konzoli **OS**. Čili věci, jejíž konfigurace vyžaduje (ve slušném OS) změnu jednoho řádku kódu a pořízení USB seriáku za tři stovky, což je imho věc, která přesně řeší daný problém v daném kontextu...

Trident

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #32 kdy: 14. 04. 2013, 00:36:14 »
Je treba tam mit oddeleny system ktery zajisti vzdaleny management nezavisle na tom v jakem stavu je OS. To je obvykle oddeleny system (vlastni cpu,pamet,OS,pripojeni ke sbernicim, sitovy interface) ktery se stara o to aby server byl ovladatelny na dalku. U hiendovych systemu je jich i nekolik.
Umi ovladat napajeni,reset, grabovat vystup z grafiki, emulovat krysu (dulezite hlavne pro widle) a klavesnici pres nejaky webovy xycht. Maji CLI rozhrani pres ktere se daji nastavovat i parametry v biosu atd.
Takovy system je schopen i emulovat media jako disketu/cdrom/hdd, takze i pokud neni mozny sitovy boot, tak se da server nahodit poslanim iso image a zacit zjistovat co se stalo.  Je mozne i zjistit i jednoduche hardwarove zavady.
Promatkupřírodu, tady se všichni zbláznili? Prosímtě, tazatel má na půdě "server" v hodnotě tak pět tisíc (čti: vysloužilé kancelářské PC) a štve ho, že když vypnou proud a něco se mu blbě rozsype, musí jít nahoru s monitorem. Tak hledá nějaký Frikulínox, který si nainstaluje a už nikdy ne půdu nebude muset jít, aby mu náhodou neklesl skill na wowku...
OK. Co teda furt resi? Akademickej problem roku?

To uz si musi milej zlatej uvedomit sam jestli neni pro nej lepsi natahnout si extra UTP drat a udelat si remote management.
2-3 draty seriak a zbyvajici reset a power tlacitka.
Pak je resetator/watchdog v mnoha mutacich a i s gsm modulem.
Potom muzes vycvicit nekoho blizkeho a mit human remote management. Daji se takhle vycvicit i domaci zvirata.

Proste reseni jako u nas ve freenetu;)

Budto mne to stoji ty prachy a musim pouzit drahe reseni a nebo ne no tak improvizuju. Holt se smudla musi snazit. Zadarmo ani hrobnik nehrabe. Jestli ho tak vrti chodit nekam par metru tak tu budem za chvilku resit umelou vyzivu a odsavani fekalii od pocitacove zidle.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #33 kdy: 14. 04. 2013, 02:04:48 »
Tak si říkám, je víkend, není to opilej Kapitán?  ;D  No a pokud to tazatel myslí vážně, tak na to platí: "Bav se z volem o sobotě, když jde v pátek na porážku!

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #34 kdy: 14. 04. 2013, 03:22:47 »
Ale vážně, na software si nestěžuju. Vadí mi jeho výchozí nastavení, které je v distribuci.
A co tak popřemýšlet, proč tam zrovna takový default je? Že by to bylo proto, aby se předešlo např. ztrátě dat po nějakym průseru, který potřebuje lidský zásah ještě před tím, než cokoli pořádně naběhne, he?
Nikdo soudnej si nelejzne dávat na serverovej systém výchozí nastavení, ktery je třeba víc zautomatizovany a někdy pohodlnější, ale rizikovy ohledně ztráty dat. To ať si pak každej ošéfuje podle svých preferencí a kritičnosti dané infrastruktury.  ::)


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #35 kdy: 14. 04. 2013, 08:53:40 »
ja se jen zeptam - tohle tema (vcetne reakci tazatele na odpovedi) je mysleno vazne? 
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

tibe

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #36 kdy: 14. 04. 2013, 13:44:38 »
ja se jen zeptam - tohle tema (vcetne reakci tazatele na odpovedi) je mysleno vazne?

Doufám, že ne...  :D

Sadd

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #37 kdy: 14. 04. 2013, 14:10:52 »
Ono kdyby autor příspěvku místo času stráveného poučováním místní komunity, šel na tu dobu pracovat tak si vidělal na monitor klávesnici a padesáti metrovej kabel z půdy až na stůl .

Sadd

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #38 kdy: 14. 04. 2013, 14:20:40 »
*vydělal

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #39 kdy: 14. 04. 2013, 14:48:01 »
Jinak ja bych si take rad postezoval (toto tema je podobne - nebudu tedy zakladat nove)

Rad pouzivam linux mint, jenze ouha, neni v nem defaultne nainstalovany google chrome a openTTD.

Muze mi nekdo poradit nejakou distribuci, ve ktere jsou oba vyse zminene programy jiz v instalaci? Vim, ze jdou doinstalovat i do mintu, takze mi to prosim neradte, jen potrebuji lepsi distribuci, ktera je ma uz v sobe...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #40 kdy: 14. 04. 2013, 15:04:32 »
Jinak ja bych si take rad postezoval (toto tema je podobne - nebudu tedy zakladat nove)

Rad pouzivam linux mint, jenze ouha, neni v nem defaultne nainstalovany google chrome a openTTD.

Muze mi nekdo poradit nejakou distribuci, ve ktere jsou oba vyse zminene programy jiz v instalaci? Vim, ze jdou doinstalovat i do mintu, takze mi to prosim neradte, jen potrebuji lepsi distribuci, ktera je ma uz v sobe...

SuperGamer a nemusíš to ani instalovat.

Sadd

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #41 kdy: 14. 04. 2013, 15:48:06 »
Jinak ja bych si take rad postezoval (toto tema je podobne - nebudu tedy zakladat nove)

Rad pouzivam linux mint, jenze ouha, neni v nem defaultne nainstalovany google chrome a openTTD.

Muze mi nekdo poradit nejakou distribuci, ve ktere jsou oba vyse zminene programy jiz v instalaci? Vim, ze jdou doinstalovat i do mintu, takze mi to prosim neradte, jen potrebuji lepsi distribuci, ktera je ma uz v sobe...
Zabil :D :D :D :D

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #42 kdy: 14. 04. 2013, 16:13:38 »
Psal jsem snad, že chci něco instalovat?!

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #43 kdy: 14. 04. 2013, 17:58:18 »
Psal jsem snad, že chci něco instalovat?!

Právě proto, že si to nepsal, tak to máš na Live DVD Dual Layer ... příjemno zábavu!  ;D

Re:Distribuce pro server bez obrazovky
« Odpověď #44 kdy: 14. 04. 2013, 18:21:17 »
mel jsem stejny problem na ubuntu serveru. nastesti je ve vnitrni siti tak jsem proste vypnul ty priblble aktualizace a je klid.
Děkuji za možnost editace příspěvku.