Pohovor na pozici junior programátora

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #15 kdy: 15. 02. 2023, 07:02:08 »
Tak 40 - 50 pohovorov je psycho.
greenlinuxguru : Keby zijes v Anglicku a mas bielu bradu tipoval by som ta na jedenho chvalabohu ex-kolegu.
20 rokov praxe (pre jednu firmu) kde sa spraval v style chod do p*ce ti deb*l. Vsetko vedel, vsade bol , vecsieho majstra od neho nie je ved "nakodoval celu firmu", co bola pravda ale za 20 rokov, kuska dokumentu, ziadne zalohy nic. Roky rokuce one-man show kde si nikto nemohol pipnut. IT-ckary sa pri nom tocily ako teple rozky. Ked uz to bolo na hrane tak panka koply do ... A dnes ma panko podobnu situaciu. x - 10-tok pohovorov ktore koncia na tom ze vlastne vie vsetko ale nic. Svojim egom zabija akukolvek normalnu sancu na spolupracu. (Proste ty to nevysvetlim ak si debil a nechapes to samo od seba... ja v tvojich rokoch som nemal internet a musel som na to prist sam...) A tak co viem dobreho pol roka chodil s pohovoru na pohovor az ho nakoniec zobrala daka personalka ktora ho prepredavala ale po tom co ho behom mesiaca "3-ja" zakaznici vratili ,hlada dalej.....

K tym pohovorom. Nuz je to psycho. Obcas chcu len zadanie kde Vam povedia nakoduj toto ako odboha chces a ked im to das tak povedia ale toto nie je OOP alebo mz sme chcely ja neviem.... Do levelov dame 5 otazok a ked odpovies spravne si nas az po firmy kde si v podstate pokecas s par ludmi o tom co si robil a co robia oni....
Extrem su firmy ako websupport ktore sa hraju na total technicky stack kde ta zasypu vsetkym moznim a ked neovladas jednu s technologii tak sa tvaria akoze looser ako to ze nemas 10 rokov praxe s IBM2? Sice to nie je poziadavka ale...
Castokrat ty ludia netusia o com sa bavime.

A ze by ma niekto niekedy na pohovore sikanoval? Ako? Dal otazku a nevedel si odpovedat alebo ako vyzera sikana na pohovore?
Inak v dobe Teamsu je to o to laksie stacis ten cerveny gombik a hovor je na konci
« Poslední změna: 15. 02. 2023, 07:07:09 od Wangarad »


Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #16 kdy: 15. 02. 2023, 09:57:49 »
Jestli se vam pravidelne deje toto, tak by mozna stalo za zamysleni, jestli nebude chyba nekde na vasi strane.
Kdo v IT neni schopnej sehnat praci v rozmezi 2 - 5 pohovoru, tak bud dela neco spatne nebo je tak genialni, ze ho nikdo kolem nechape.

Velmi pravděpodobně si říkáte o málo a nejste náročný na podmínky, jestli za 2 pohovory seženete práci. To já seženu práci i na prvním pohovoru, za 10 minut mě vezmou, když řeknu chci 80k na HPP.

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #17 kdy: 15. 02. 2023, 11:03:58 »
Jestli se vam pravidelne deje toto, tak by mozna stalo za zamysleni, jestli nebude chyba nekde na vasi strane.
Kdo v IT neni schopnej sehnat praci v rozmezi 2 - 5 pohovoru, tak bud dela neco spatne nebo je tak genialni, ze ho nikdo kolem nechape.

Velmi pravděpodobně si říkáte o málo a nejste náročný na podmínky, jestli za 2 pohovory seženete práci. To já seženu práci i na prvním pohovoru, za 10 minut mě vezmou, když řeknu chci 80k na HPP.

Rikam si dost na to, abych mel spokojeny zivot. Priznavam, toto muze byt dost subjektivni (ale 80k to opravdu neni). Mozna mate jinou strategii na hledani prace nez ja. Ja si treba hodne dlouho vybiram na jaky inzerat vubec odpovim, zjistuju si detaily firmy, co presne delaji atd. A az pak se pripadne o danou praci uchazim. Takze z tech par firem co projdou mym sitem, bych vetsinou bez problemu vybral skoro jakoukoliv. Pravda, dalsi podminky me moc nezajimaji - mam totiz jedinnou (vlastne dve) - musi to byt 100% full remote a prace jen 4 dny v tydnu. Dalsi nesmysly typu stavenky, multisport karty, prispevky na kde co nebo dovolena navic me vubec nezajima, protoze jen ja vim co, jak a kdy chci a potrebuju a tak si to tak sam presne zaridim. A nemusim jak zoufalec cekat co mi firma sama nabidne za radoby bonusy.
Samozrejme bych taky mohl odpovidat na jakykoliv inzerat, ale pak bych asi pravdepodobne taky musel absolvovat tech 40-50 pohovoru, aby me vubec neco zaujalo.

Co me ale ve vasem prispevku zaujalo (stejne jako kolegu) byla vase zminka o sikane behem pohovoru. Nevim, mozna se to stat muze, pak jste asi narazil na nejakyho magora, co se ten den navic spatne vyspal. Pokud se vam ta sikana ale deje pravidelne, tak to spis bude na zamysleni, jestli neni chyba na vasi strane hriste. Just saying..

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #18 kdy: 15. 02. 2023, 11:30:00 »
Co me ale ve vasem prispevku zaujalo (stejne jako kolegu) byla vase zminka o sikane behem pohovoru. Nevim, mozna se to stat muze, pak jste asi narazil na nejakyho magora, co se ten den navic spatne vyspal. Pokud se vam ta sikana ale deje pravidelne, tak to spis bude na zamysleni, jestli neni chyba na vasi strane hriste. Just saying..

A nebo je to sociální bublinou. Znám kolem sebe nějaké lidi, co mají taky tenhle problém, a řekl bych, že je to tak 50:50 osobností a tím, že si neustále vybírají ten stejný typ zaměstnavatelů s těmi stejnými typy kolegů se kterými mají problémy.

oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #19 kdy: 15. 02. 2023, 11:40:48 »
Co bych o pohovorech řekl, že se to chce obrnit, a kort v dnešní době Teams, člověk absolvuje třeba 40-50 pohovorů, aby sehnal práci. Je to někdy až neskutečné, za doby osobních pohovorů jsem se naučil se zvednout a v půlce pohovoru odejít, když si nějaká personalistka myslela, že si může dovolit cokoliv až přes šikanu.

Jestli se vam pravidelne deje toto, tak by mozna stalo za zamysleni, jestli nebude chyba nekde na vasi strane.
Kdo v IT neni schopnej sehnat praci v rozmezi 2 - 5 pohovoru, tak bud dela neco spatne nebo je tak genialni, ze ho nikdo kolem nechape.

No ja neviem, ked je dakto genialny, tak to na pohovore vidiet ako naozaj vidiet a takeho cloveka proste firma chce (pokial sa neprava ako uplny blbec, co vidiet na pohovore tiez).


Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #20 kdy: 15. 02. 2023, 11:50:20 »
Klid, do tech 40-50 pocita i dvouradkovy rozhovor s recruiterem na linkedinu.

A to je naprosto normal.

A co se tyka sikanovani, vice znamejch "obecnejsich manageru" mi vykladali, jak je na pohovoru vystavovali stresujicim situacim, jak hodne agresivne zareaguji.

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #21 kdy: 15. 02. 2023, 12:15:41 »
agresivne zareaguje? Na pohovore? To je co za poziciu? IT-ckar v kancly alebo IT-ckar na fronte?
Vo firme kde uz by mi niekto robil stresy na pohovore by ma nikto nikdy v zivote viac neuvydel.
To kolko platia x 5 oproti konkurencii ze by niekto mentale v pohode po takejto situacii siel pre nich pracovat?
Neviem si predstavit stresujucu otazku na pohovore. Nemam nic co by som skyval alebo ma vedelo rozhodit a pokial ide pohovor od temy do sfer nevadi vam kolega cernoch a podobne tak dovy dopo. Nie ze by mi vadil ale je to kus za takou tou mojou moralnov stenov o com sa bavit a o com nie.

Na druhej strane stalo sa mi par krat ze skorej ako zacal pohovor ma personalistka upozornila aby som v ziadnom pripade nehovoril o peniazoch a par tych ludi neskor sa ma rovno spytalo a za kolko nastupujes. Ale to nie je stresujuca situacia.

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #22 kdy: 15. 02. 2023, 12:27:50 »
jsem rekl "obecnejsi manager". a uz jsi slysel o "assesment centru"? V podobnym peklu jsem byl jen jedenkrat, v Seznamu, pozice Product managera. Dali tam nejaky pseudointeligencni test a kolem nas chodila holka z HR a hlasite triskala knihama o stoly a pod. Prisaham.

BTW jsem se tuhle zeptal scrum mastera, jeslti mne porad zakaznik tak miluje, kdyz na schuzi tak casto zasadne nesouhlasim s jejich napady (zatimco ostatni kolegove mlci zkrouceni/zhrouceni v koutku). Jako odpoved jsem schytal individualni hodinovy meeting "teambuilding ctyr barev".
BTW, scrum master uz drive to planoval pro cely tym a potom si stezoval, ze mu do toho hodil vidle Program manager, ze predevsim potrebuje konecne dodelat nejaky "deliverable"

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #23 kdy: 15. 02. 2023, 13:03:51 »
"teambuilding ctyr barev"
A to je čo vlastne, čo si mám pod tým predstaviť?

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #24 kdy: 15. 02. 2023, 13:05:23 »
tak to len pozeram.
To uz su asi firmy ktore su tak velke ze maju peniaze a cas na uplne kktinky. Dakomu to pride totalne cool super moderna metoda ale asi na inu pozicu ako programator/admin. Pride mi to ako take tie pozicie v style: Koordinator vztahov. co bola jedna osoba ktora ani len netusila co to vlastne znamena ale mala vystudovanu sociologiu a urcite ju bolo potreba na nieco....

Gregor Fefor: ak je to to co si myslim tak dostanes 4 farebne kocky (cervenu, zltu, modru a zelenu) a budes sa ako debil skusat postavit stenu len s jednej farby aby si pochopil ze v teame je kazdy potrebny a take tie ehm.. uzitocne veci do zivota.
« Poslední změna: 15. 02. 2023, 13:07:05 od Wangarad »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #25 kdy: 15. 02. 2023, 13:20:52 »
jsem rekl "obecnejsi manager". a uz jsi slysel o "assesment centru"? V podobnym peklu jsem byl jen jedenkrat, v Seznamu, pozice Product managera. Dali tam nejaky pseudointeligencni test a kolem nas chodila holka z HR a hlasite triskala knihama o stoly a pod. Prisaham.

BTW jsem se tuhle zeptal scrum mastera, jeslti mne porad zakaznik tak miluje, kdyz na schuzi tak casto zasadne nesouhlasim s jejich napady (zatimco ostatni kolegove mlci zkrouceni/zhrouceni v koutku). Jako odpoved jsem schytal individualni hodinovy meeting "teambuilding ctyr barev".
BTW, scrum master uz drive to planoval pro cely tym a potom si stezoval, ze mu do toho hodil vidle Program manager, ze predevsim potrebuje konecne dodelat nejaky "deliverable"
Scum master?

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #26 kdy: 15. 02. 2023, 14:30:29 »
presne nevim, izda se, ze je to nejaka varinta na INTP Personality Types

"teambuilding ctyr barev"
A to je čo vlastne, čo si mám pod tým predstaviť?

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #27 kdy: 15. 02. 2023, 14:36:10 »
je hodnej, jen trochu pomatenej. a trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu.

Horsi je, ze si mysli, ze tomu rozumi, dokonce delal se mnou interview a kdyz jsem se ho ptal, kdy bude technicky interview, tak rekl, ze zrovna skoncilo. jen ja blazen to nepoznal.



jsem rekl "obecnejsi manager". a uz jsi slysel o "assesment centru"? V podobnym peklu jsem byl jen jedenkrat, v Seznamu, pozice Product managera. Dali tam nejaky pseudointeligencni test a kolem nas chodila holka z HR a hlasite triskala knihama o stoly a pod. Prisaham.

BTW jsem se tuhle zeptal scrum mastera, jeslti mne porad zakaznik tak miluje, kdyz na schuzi tak casto zasadne nesouhlasim s jejich napady (zatimco ostatni kolegove mlci zkrouceni/zhrouceni v koutku). Jako odpoved jsem schytal individualni hodinovy meeting "teambuilding ctyr barev".
BTW, scrum master uz drive to planoval pro cely tym a potom si stezoval, ze mu do toho hodil vidle Program manager, ze predevsim potrebuje konecne dodelat nejaky "deliverable"
Scum master?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #28 kdy: 15. 02. 2023, 15:01:57 »
trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu
Hezký protimluv :)

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #29 kdy: 15. 02. 2023, 15:21:20 »
trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu
Hezký protimluv :)
Obvyklé implementace agilních principů jsou něco mezi parodií a herezí. ;)