HPP vs IČO

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #30 kdy: 07. 02. 2023, 17:10:03 »
což je samozřejmě nesmysl.  stačí mít auto na leasing, k tomu občas koupit notebook nebo cokoliv jiného, co souvisí s výkonem činnosti, a v tu chvíli už jsme v plusu.

ve světle vašich předchozích komentářů to vypadá, že jen trolíte, ale jinak vůbec netušíte, která bije.


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:HPP vs IČO
« Odpověď #31 kdy: 07. 02. 2023, 17:18:46 »
V žádném plusu nejsi, protože nějaké nákupy notebooku a auta na leasing nevyváží to, co nakonec státu odvedeš - a na tom je i celý systém DPH založen. A že jenom trolíš, to je zjevné. Stejně jako to, že ohledně DPH nebudeš nejostřejší tužka v penálu.

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #32 kdy: 07. 02. 2023, 17:26:46 »
aha, panáček vůbec nechápe, o čem je DPH a jak funguje. dobře, pokusím se vysvětlit.

Aby se nám to snadněji počítalo, počítejme maníka, co má 10 000 MD a odpracuje v měsící 20 dnů. Jako plátce DPH tedy vyfakturuje chlebodárci 200 000 + 21% DPH (čili nějakých 242 000 Kč dostane na účet).

V tom samém měsíci zaplatí splátku z leasingu, v němž je DPH zastoupena třeba 5 000 (má velký auto, takže velkej leasing).

Výsledek je ten, že státu neodvede těch 42 000, který dostal navíc od chlebodárce , ale 42 000 - 5000, čili nějakých 37 000 a 5 000 mu zůstane v pěněžence.

Už jsi prosím pochopil, jak funguje DPH?
« Poslední změna: 07. 02. 2023, 17:30:47 od Jen tak »

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:HPP vs IČO
« Odpověď #33 kdy: 07. 02. 2023, 17:30:11 »
Jsem zvědav, jak dlouho ti nadměrné odpočty vydrží, než ti to FÚ spočítá i s úroky :D :D :D

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #34 kdy: 07. 02. 2023, 17:32:55 »
V žádném plusu nejsi, protože nějaké nákupy notebooku a auta na leasing nevyváží to, co nakonec státu odvedeš - a na tom je i celý systém DPH založen. A že jenom trolíš, to je zjevné. Stejně jako to, že ohledně DPH nebudeš nejostřejší tužka v penálu.

Trošku mi připomínáš jednoho člověka, co jsem na jedné přednášce od týpka, co učí vztahy slyšel. Na fóru měli bezvadného teoretika na balení holek, všechno věděl, všude byl, prostě všudybyl, numero uno.

Co tomu nepřálo, jednou se potkal s profesionálním svůdníkem, a ten všudybylovi z fóra říká "prosímtě pojď, ukážeš mi to, jak se ty holky balí, od tebe se můžu mnoho naučit, na fóru vypadáš jako nejchytřejší člověk".

Tak chvilku šli, a on povídá všudybylovi v centru, pojď zeptáme se těhle holek jestli by s námi nezašli na kafe. Všudybyl z fóra ale najednou zmizel. Nikde po něm ani stopy. Tak za ním týpek běžel a našel ho za rohem jak brečí, a povídá mu "co se děje, prosímtě, takový expert jako ty, od tebe se můžu já učit, proč brečíš?".

Všudybyl z fóra povídá: "Víš, vzlyk, vzlyk, já jsem 10 let na všech fórech o balení ženských, všechno všude jsem o tom přečetl, všechno jsem o všem napsal, jsem autorita oboru vzlyk, ale já jsem nikdy holku neměl, já se jich bojím".

Líbil se mi ten název pro pana tečku: "profesor teoretik". Jak říkal týpek, chraň vás bůh být profesor teoretik, je to smutné.


Re:HPP vs IČO
« Odpověď #35 kdy: 07. 02. 2023, 17:36:20 »
Jsem zvědav, jak dlouho ti nadměrné odpočty vydrží, než ti to FÚ spočítá i s úroky :D :D :D

Proboha, jakej nadměrnej odpočet zas? Nikdo tady o nadměrných odpočtech nemluví.

Pro neznalého napovím: nadměrný odpočet vyjadřuje situaci, kdy chceš po státu fyzickou vratku, čili že jsi v daném měsíci utratil víc, než kolik jsi dostal, a nárokuješ fyzické peníze od finančáku. Ano, tím si říkáš o návštěvu z finančáku.. ale proč by to proboha někdo dělal? nejsme blázni.


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:HPP vs IČO
« Odpověď #36 kdy: 07. 02. 2023, 17:38:07 »
Ano, stát vymyslel DPH proto, aby se podnikatelé měli dobře a jenom na něm vydělávali a stát ostrouhal - tedy aspoň dle několika zdejších chytrolínů, co si sotva spočítají pár drobných někde v obchodě, natož aby rozuměli daňové problematice. Diskuze začíná být zajímavá, co všechno se zde člověk nedozví :D

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:HPP vs IČO
« Odpověď #37 kdy: 07. 02. 2023, 17:40:10 »
Jsem zvědav, jak dlouho ti nadměrné odpočty vydrží, než ti to FÚ spočítá i s úroky :D :D :D

Proboha, jakej nadměrnej odpočet zas? Nikdo tady o nadměrných odpočtech nemluví.

Pro neznalého napovím: nadměrný odpočet vyjadřuje situaci, kdy chceš po státu fyzickou vratku, čili že jsi v daném měsíci utratil víc, než kolik jsi dostal, a nárokuješ fyzické peníze od finančáku. Ano, tím si říkáš o návštěvu z finančáku.. ale proč by to proboha někdo dělal? nejsme blázni.
Nadměrný odpočet je jediný případ, kdy může být plátcovství DPH výhodné. Ve všech ostatních případech výhodné nikdy nebylo, není a nebude. A také na tom ten systém DPH stojí, aby z něho stát profitoval. Že to nechápeš je sice tvůj problém, ale na podstatě věci to nic nemění, tj. kdo nemusí být plátcem DPH, tak je pro něho lepší, aby jím ani nebyl.

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #38 kdy: 07. 02. 2023, 17:41:06 »
Ano, stát vymyslel DPH proto, aby se podnikatelé měli dobře a jenom na něm vydělávali a stát ostrouhal - tedy aspoň dle několika zdejších chytrolínů, co si sotva spočítají pár drobných někde v obchodě, natož aby rozuměli daňové problematice. Diskuze začíná být zajímavá, co všechno se zde člověk nedozví :D

Zjednodušme to, pracoval jsi někdy na IČO, platil jsi někdy DPH, dělal jsi někdy daňové přiznání?

pane Profesor nikdy neměl holku teoretik.

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #39 kdy: 07. 02. 2023, 17:48:40 »
Nadměrný odpočet je jediný případ, kdy může být plátcovství DPH výhodné. Ve všech ostatních případech výhodné nikdy nebylo, není a nebude. A také na tom ten systém DPH stojí, aby z něho stát profitoval. Že to nechápeš je sice tvůj problém, ale na podstatě věci to nic nemění, tj. kdo nemusí být plátcem DPH, tak je pro něho lepší, aby jím ani nebyl.
DPH se resilo i proto, ze na vstupu kdysi byvala vyssi sazba nez na vystupu a rozdil zustal zivnostnikovi v kapse.

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #40 kdy: 07. 02. 2023, 17:49:48 »
Ahoj,

potřebuji poradit - pracuji na HPP jako Senior Java developer u jedné bankovní korporace. Mám 150tis CZK hrubého. Přes agenturu jsem dostal nabídku práce na IČO, zajímavý obor, zajímavá práce, 11tis MD, 20-21MD měsíčně. Švarc prý mají pořešený, jde o opravdu velkou a známou agenturu, co má stovky lidí takto.
Všechny kalkulačky na netu mi ukazují výhodnost nabídky. Hledám háček - pomůžete? S dovolenou, nemocenskou, důchodem, administrativou navíc apod počítám. Díky.

Jeden poradny hak: rucis celym svym majetkem!

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #41 kdy: 07. 02. 2023, 17:53:35 »
Jsem zvědav, jak dlouho ti nadměrné odpočty vydrží, než ti to FÚ spočítá i s úroky :D :D :D

Proboha, jakej nadměrnej odpočet zas? Nikdo tady o nadměrných odpočtech nemluví.

Pro neznalého napovím: nadměrný odpočet vyjadřuje situaci, kdy chceš po státu fyzickou vratku, čili že jsi v daném měsíci utratil víc, než kolik jsi dostal, a nárokuješ fyzické peníze od finančáku. Ano, tím si říkáš o návštěvu z finančáku.. ale proč by to proboha někdo dělal? nejsme blázni.
Nadměrný odpočet je jediný případ, kdy může být plátcovství DPH výhodné. Ve všech ostatních případech výhodné nikdy nebylo, není a nebude. A také na tom ten systém DPH stojí, aby z něho stát profitoval. Že to nechápeš je sice tvůj problém, ale na podstatě věci to nic nemění, tj. kdo nemusí být plátcem DPH, tak je pro něho lepší, aby jím ani nebyl.

Opravdu vubec nechapes princip DPH , a nechces ho pochopit, nebo opravdu jen trolis?

Nejaky argument by nebyl?

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #42 kdy: 07. 02. 2023, 17:54:53 »
Já moc nechápu proč tu někdo řeší DPH. Být plátce je jednoznačně výhoda, příjem to nijak nemění a možnost odpočtu DPH na hardrware, auto, atd... je celkem dobrý bonus.

Výhoda to je. Ale já mám třeba náklady prakticky nulové. Takže ta výhoda je taky prakticky nulová. Že si jednou za čtyři roky odečtu tři tisíce za notebook je sice fajn, taky peníze, ale kdyby toho nebylo, nestane se naprosto nic kromě toho, že bych nemusel každý měsíc podávat daňové přiznání nebo platit účetní. Tahat do toho ještě auto, musel bych papírovat ještě třikrát tolik a to už se mi nevyplatí vůbec.

Takže jo, kdybych měl náklady třeba 50 %, pak to smysl má, ale jaký to má, proboha, smysl v IT tak, aby to bylo legální a obhájitelné před finanční správou?

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #43 kdy: 07. 02. 2023, 17:55:14 »
Ahoj,

potřebuji poradit - pracuji na HPP jako Senior Java developer u jedné bankovní korporace. Mám 150tis CZK hrubého. Přes agenturu jsem dostal nabídku práce na IČO, zajímavý obor, zajímavá práce, 11tis MD, 20-21MD měsíčně. Švarc prý mají pořešený, jde o opravdu velkou a známou agenturu, co má stovky lidí takto.
Všechny kalkulačky na netu mi ukazují výhodnost nabídky. Hledám háček - pomůžete? S dovolenou, nemocenskou, důchodem, administrativou navíc apod počítám. Díky.

Jeden poradny hak: rucis celym svym majetkem!

ano, státu. ale u svarcisty, ktery to ma jako jako defakto zamestnani, je sance krachu  preci jen limitne nulova

Re:HPP vs IČO
« Odpověď #44 kdy: 07. 02. 2023, 17:57:37 »
Já moc nechápu proč tu někdo řeší DPH. Být plátce je jednoznačně výhoda, příjem to nijak nemění a možnost odpočtu DPH na hardrware, auto, atd... je celkem dobrý bonus.

Výhoda to je. Ale já mám třeba náklady prakticky nulové. Takže ta výhoda je taky prakticky nulová. Že si jednou za čtyři roky odečtu tři tisíce za notebook je sice fajn, taky peníze, ale kdyby toho nebylo, nestane se naprosto nic kromě toho, že bych nemusel každý měsíc podávat daňové přiznání nebo platit účetní. Tahat do toho ještě auto, musel bych papírovat ještě třikrát tolik a to už se mi nevyplatí vůbec.

Takže jo, kdybych měl náklady třeba 50 %, pak to smysl má, ale jaký to má, proboha, smysl v IT tak, aby to bylo legální a obhájitelné před finanční správou?

jo, ted uz je to spis obecna debata. pokud nemas auto a ntb kupujes jednou za uherak atd, je to samozrejme diskutabilni :)