Konec poskytovatele 365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #75 kdy: 07. 10. 2022, 17:29:36 »
DarrianCZE: vsak jo, beru to treba podle sebe. Kdyz 365internetu dle smlouvy nezaplatim a nebo poslu jen cast penez, co se stane?  :) Dostanu hned dle ceniku upominku a pak sankci... a za 3,4 vyuctovani to skonci odpojenim  :D


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #76 kdy: 07. 10. 2022, 17:47:17 »
Já zatím u 365internet zůstanu.
Počkám s čím přijdou.
Odejít mohu vždy.
Jednatel 365internet aspoň komunikuje a snažil, aktuálně se snaží situaci řešit.
Vemte si jak se zachovala Bohemia Energy k lidem.
Nemohu si na 365internet stěžovat. Za tu dobu pár výpadků (ale to bylo i předtím u O2) , vyřešeno v řádů minut.
Za rok jsem měl u nich dobrou cenu u tarifu 50/5
Na tu se nedostanu, protože u ostatních z více než dvaceti smluvních partnerů CETINu je cena jak přes kopírák.
Připomíná to mobilní operátory nebo benzínové pumpy vedle sebe ve městě.
Nejvíce mě dojal konkurenční AVONET, který klientům 365internetu nabízí, že je převede zdarma 😃🙈 pod sebe.
Ale za 50/10 chce 499 Kč.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #77 kdy: 07. 10. 2022, 17:59:42 »
Pisou ze dostat zavazkum, kdyz jim nedostali?
Muj dotaz, kdyz chci vratit zarizeni, kdy mi ma ISP 365internet vratit v ramci zakona 14ti dnu penize.
Jak ted ziskam jistotu, ze mi je skutecne vrati?  :) Dam tam router, ma mi vratit penize.
Opacne, nezaplatim vyuctovani, posledni fakturu, jenze to lze dle jejich podminek jen po souhlasu tj formou zapoctu.

Což je kravina, protože zápočet je dle zákona jednostranný právní akt, ke kterému nepotřebujete souhlas protistrany.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #78 kdy: 07. 10. 2022, 18:38:44 »
Já zatím u 365internet zůstanu.
Počkám s čím přijdou.
Odejít mohu vždy.
Jednatel 365internet aspoň komunikuje a snažil, aktuálně se snaží situaci řešit.
Vemte si jak se zachovala Bohemia Energy k lidem.
Nemohu si na 365internet stěžovat. Za tu dobu pár výpadků (ale to bylo i předtím u O2) , vyřešeno v řádů minut.
Za rok jsem měl u nich dobrou cenu u tarifu 50/5
Na tu se nedostanu, protože u ostatních z více než dvaceti smluvních partnerů CETINu je cena jak přes kopírák.
Připomíná to mobilní operátory nebo benzínové pumpy vedle sebe ve městě.
Nejvíce mě dojal konkurenční AVONET, který klientům 365internetu nabízí, že je převede zdarma 😃🙈 pod sebe.
Ale za 50/10 chce 499 Kč.

Nejste nahodou jednatel 365internet?  ;)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #79 kdy: 07. 10. 2022, 20:27:59 »
Nejste nahodou jednatel 365internet?  ;)
To opravdu nejsem😃🙈


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #80 kdy: 07. 10. 2022, 20:37:10 »
To opravdu nejsem😃🙈

Jste si jistý? :-) Registraci máte od včerejška a přispíváte jen do tohohle vlákna.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #81 kdy: 07. 10. 2022, 22:56:46 »
Dle parametru, co byste si zde vy vzali?  :)

1.operator - Ano, budete za NAT a budete mít přiděleno IPv6 /48. IPv4 je za poplatek 90 Kč.

2.operator 2 - Pokud již bonding máte, máte za ním nějaký router.
Přímo tento router pomocí PPPoE získá jednak jednu IPv4 adresu (veřejnou) a jednak na spojovací IPv6 rozsah bude přímo routovaný IPv6 rozsah /56


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #82 kdy: 07. 10. 2022, 23:05:57 »
Dle parametru, co byste si zde vy vzali?  :)
Nebuďte slušnej, řekněte jména. 😅
První je UVT net a druhý Metronet?
Berte toho, který je Vám sympatičtější. Oba vypadají dobře. Osobně bych vzal veřejnou IPv4 adresu od každého.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #83 kdy: 08. 10. 2022, 12:46:29 »
Mate prehled  ;)
Ano UVT dava ipv6/48 a tvrdi alespon ze za NATem.
Metronet dava to co jsem zminil.
Cenove to vychazi podobne... jelikoz je nutne vzit v mem pripade 250/25 tak cena je 660czk vs 629czk (Metronet).
jen verejna ivp4 pokud bych ji chtel, tak u UVT je za ten priplatek 90czk.
Me to jede na profilu 17a a to 120 a upload 27Mb/s. Odpoved od Metronetu byla, ze to mam dokonce po jednom paru.
Ja vim ze to jen kouka na Cetin ala web, realita je pak jina. 360metru od DSLAMu, to me rikal i jeden technik z Cetinu, to proste neda, proto je tam bonding a na profil asi 35b me proto dat nemohli.

Mozna byste vedel to vysvetlit. Dotaz proc me nemohl technik dat na 35b profil?
Popis: tady by to slo az 160Mb/s, ale dat to nemohu, protoze CTU narizeni je, ze by nekdo na to skocil a rekl by ze ten profil je od 165Mb/s. Reseni je tak, ze reknete 365int, ze chce bonding na 100Mb/s, tim se udela  2x 50Mb/s a je to. Pojede to pak 120 treba, no a bud to bude zadarmo a nebo se domluvite na srovnani.
Takze za 476czk ano, me tak nechali, tedy na beznem tarifu 100/20 ale ja dostaval vic :)
Bohuzel s tim asi uz novej ISP souhlasit nebude, proto je tam zmineno toto.

Je tak mozne, ze se neco za rok a kousek zmenilo, ze by opravdu me mohli nove dat na 35b?  :)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #84 kdy: 08. 10. 2022, 16:43:19 »
Jste si jistý? :-) Registraci máte od včerejška a přispíváte jen do tohohle vlákna.
Jsem si jistý.
Protože jsem tuto diskusi našel v článku o 365Internet.
A proč bych měl psát do jiného vlákna, když mě se týká jen 365Internet.
Navíc admin či moderátor se může podívat v rohu na IP, že jsem ze sítě CETIN😃

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #85 kdy: 08. 10. 2022, 21:51:04 »
pred mesicem jsem prevadel VDSL od O2 k TM a ta saskarice trvala 5 dnu, nyni prevadim svoji sluzbu ke Giganetu a terminove to mam taky na 5 den od pozadani k prevedeni. Aby se pak nejaky fanda 365i nedivil az pozada 28.10. ze ho prevedou az treba k 2.11.  ;D Fakturu za 10 mesic jsem 365i nehradil, za ty sracky do kterych se mohlo x tisic lidi dostat by zaslouzily nakopat, nic jinyho. Kdyz budu v hodne dobrem rozpolozeni a nalade, zaplatim jim pokud si o to reknou ty 4 dny co jsem byl u nich, vic ani ň. Kdepak tohle uz je mrtva firma, polozi je vratka urcite stovek tisic kc na vybranych platbach na rok dopredu. Dluh az do stropu, firma krach a neni kde brat. Stezi asi zaplati Cetinu co dluzi. Nekdo se nasere vic, nekdo min, nekdo vubec...

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #86 kdy: 09. 10. 2022, 17:36:02 »
Jigdo: souhlas, prave poslu 50kc do 365internet, jestli budou vymahat castku cca 450kc vcetne prodleni, napisu jsem jak me s inkasni agenturou privedli do dluhu a ke krachu. Snad pak zmenis nazor  :P A ne ze tu od lidi dostanu rady, ze vyuctovani musim platit cele  :D
Tohle jsem napsat ja jako ze mam problem, tak dostanu rady, pujc penize, proste zaplatit musis celou castku. To se nediv ze te sli odpojit a nebo ze jezdi k tobe inkasni agentura. Takze ted porad ten zbytek, jak potom mam bojovat  ;)

Tady porad nekdo micha dohromady dve veci.
Ve velkoobchodu prece funguji veci uplne jinak nez pri prodeji koncovemu zakaznikovi.

Splatkovy kalendar prece take neni zadna novinka .........

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #87 kdy: 09. 10. 2022, 17:54:13 »
Dobrý večer,
řešíme tuto kauzu dlouho - nekoretní toto jednání není, ČTÚ je samozřejmě průběžně o všech krocích informován.
Monopol CETIN nemá - různých možností připojení je samozřejmě spousta. Pokud ovšem využíváte něčí infrastrukturu, tak logicky není možné za ni dlouhodobě neplatit. 365internet byl výslovně opakovaně upozorněn, že v případě neuhrazení může dojít k přerušení služby (není to tedy rozhodně "z ničeho nic", jak se může zdát z vyjádření na webu 365internet).

Pokud někomu internet nejede vůbec, kontaktujte prosím kolegy na info@cetin.cz, na FB (odpovídáme tam, byť to není do 10 minut) nebo zavolejte - prověříme to.

Jednání o možném plošném řešení mezi 365internet a jinými firmami vítáme.

Adam Zbiejczuk / CETIN

Mne to pripada jako hon na carodejnici !

Nevim jak dlouho a jak velke ma sice CETIN pohledavky vuci 365internet,
ale takhle sproste prepojit vsechny zakazniky mi pripda ze strany CETINU
jako nekorektni a vyuziti sveho MONOPOLNIHO postaveni !!!

Jak to ze se CTU nevyjadril jeste k te situaci? Web CTU mlci !!!!

Jak to ze neexistuje postup, podle ktereho by mnel 365internet/CETIN postupovat
a drzet se ho? Jestli ano, kdo ho porusil?

CTU/Cetin si umyjou ruce a privedou firmu ke krachu........

Drzim panu Ivankovi, jednateli spolecnosti 365internet palce.

Samozrejmne chapu ze jako zamestnanec CETINu budete hajit zajmy/jmeno firmy ktera plati vase uctu :)
ale presto si nemuzu pomoct ze jste ve Vasem prohlaseni opemnelil skutecnost ze
se firma 365internet stale snazi "castecne" plnit svoje zavazky a den pred Vasi
medialni kampani (limit damage control) uhradila dalsi cast faktury !!!!!

Bohuzel Vas stale vidim jako MONOPOL a CTU jako nefunkcniho regulatora, ktery
muze za to ze v Cesku mate jedny z nejdrazsich mobilnich sluzeb
tomu je samozrejmne na vine i vlada, kterou si zvolili demokraticky obcane (takze tady je treba zacit :)

Bohuzel se mi to jeste nikdy nestalo ale proste je to jednoduche se dostat do platebni
neschopnosti a mne by zajimalo proc jste misto takoveho divadla radsi nevytvorili SPOLECNE s
firmou 365internet nejaky splatkovy kalnedar, kdyz je videt ze tu s.r.o. proste nezabalili krachem,
ale snazi se drzet nad vodou a plati castecne faktury...........? (Prosim zadne PR).



Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #88 kdy: 09. 10. 2022, 18:20:39 »
Jste si jistý? :-) Registraci máte od včerejška a přispíváte jen do tohohle vlákna.
Jsem si jistý.
Protože jsem tuto diskusi našel v článku o 365Internet.
A proč bych měl psát do jiného vlákna, když mě se týká jen 365Internet.
Navíc admin či moderátor se může podívat v rohu na IP, že jsem ze sítě CETIN😃

Ted je podezdrely kazdy kdo bude stat za 365internet.

Dovedu si zive predstavit jak takova schuze u CETINu vypadala
predtim nez poslali 365i ke dnu :( jak rika nas klasik Sir. A. Cukr je to "dog eat dog".

Zajimave je ze vsude mlci o tech kopirakovych cenach Internetu .............
ale treba se pletu a prave server Lupa (ktery nectu) o tom prinese clanek v neblizsi dobe ..
« Poslední změna: 09. 10. 2022, 18:28:16 od Jigdo »

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #89 kdy: 09. 10. 2022, 22:44:46 »
Dobrý večer,

myslím, že je poměrně pochopitelné, že interní informace - jako je třeba průběh jednání s dlužníkem - nemůže firma psát jen tak na diskusní fóra.

Nicméně, je poměrně logické, že pro CETIN by samozřejmě bylo lepší se v podobném případě dohodnout, protože vzniklá situace nám žádnou radost nedělá; je to nepříjemné pro koncové zákazníky (a tím to zhoršuje i situaci pro nás), takže asi tak - odstoupení od Smlouvy není nic, z čeho by měl CETIN radost nebo by na tom nějak profitoval, naopak, je to v řadě variant prakticky až ta poslední možná.

Ještě k různým diskusím na téma toho, jestli pro CETIN jsou menší provideři přínosem nebo ne (viděl jsem to ve velkém zejména v diskusi na Lupě, ale i zde): jsou, nakonec, je pravda, že v řadě případů jsou to právě menší provideři, kteří dokážou různé inovace přinášet do praxe rychleji - a ano, i 365internet byl v tomto jedním z nich.

Jsme přesvědčení, že právě možnost výběru je velké plus a ukazuje se v praxi - někdo si vybere operátora kvůli možnosti kombinace s mobilními službami, někdo providera, který mu bude víc vyhovovat zákazníckým servisem nebo osobnějším přístupem nebo rychlejším zaváděním novinek - možností je víc a v tom je dobře, že konkurence existuje a posouvá dopředu všechny. Právě ona - spolu s masivními investicemi CETINu za poslední roky - stojí za zvýšení konkurenceschopnosti naší sítě.

Adam Zbiejczuk

Dobrý večer,
řešíme tuto kauzu dlouho - nekoretní toto jednání není, ČTÚ je samozřejmě průběžně o všech krocích informován.
Monopol CETIN nemá - různých možností připojení je samozřejmě spousta. Pokud ovšem využíváte něčí infrastrukturu, tak logicky není možné za ni dlouhodobě neplatit. 365internet byl výslovně opakovaně upozorněn, že v případě neuhrazení může dojít k přerušení služby (není to tedy rozhodně "z ničeho nic", jak se může zdát z vyjádření na webu 365internet).

Pokud někomu internet nejede vůbec, kontaktujte prosím kolegy na info@cetin.cz, na FB (odpovídáme tam, byť to není do 10 minut) nebo zavolejte - prověříme to.

Jednání o možném plošném řešení mezi 365internet a jinými firmami vítáme.

Adam Zbiejczuk / CETIN

Mne to pripada jako hon na carodejnici !

Nevim jak dlouho a jak velke ma sice CETIN pohledavky vuci 365internet,
ale takhle sproste prepojit vsechny zakazniky mi pripda ze strany CETINU
jako nekorektni a vyuziti sveho MONOPOLNIHO postaveni !!!

Jak to ze se CTU nevyjadril jeste k te situaci? Web CTU mlci !!!!

Jak to ze neexistuje postup, podle ktereho by mnel 365internet/CETIN postupovat
a drzet se ho? Jestli ano, kdo ho porusil?

CTU/Cetin si umyjou ruce a privedou firmu ke krachu........

Drzim panu Ivankovi, jednateli spolecnosti 365internet palce.

Samozrejmne chapu ze jako zamestnanec CETINu budete hajit zajmy/jmeno firmy ktera plati vase uctu :)
ale presto si nemuzu pomoct ze jste ve Vasem prohlaseni opemnelil skutecnost ze
se firma 365internet stale snazi "castecne" plnit svoje zavazky a den pred Vasi
medialni kampani (limit damage control) uhradila dalsi cast faktury !!!!!

Bohuzel Vas stale vidim jako MONOPOL a CTU jako nefunkcniho regulatora, ktery
muze za to ze v Cesku mate jedny z nejdrazsich mobilnich sluzeb
tomu je samozrejmne na vine i vlada, kterou si zvolili demokraticky obcane (takze tady je treba zacit :)

Bohuzel se mi to jeste nikdy nestalo ale proste je to jednoduche se dostat do platebni
neschopnosti a mne by zajimalo proc jste misto takoveho divadla radsi nevytvorili SPOLECNE s
firmou 365internet nejaky splatkovy kalnedar, kdyz je videt ze tu s.r.o. proste nezabalili krachem,
ale snazi se drzet nad vodou a plati castecne faktury...........? (Prosim zadne PR).