Konec poskytovatele 365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #45 kdy: 06. 10. 2022, 12:59:17 »
Ale internet mi nefunguje narozdíl od jiných vůbec, nevyskakuje ani hláška o hledání si nového poskytovatele.
Není to právě tím, (jak jsem psal na první stránce)

Ještě dodatek,  použití hijackingu DNS nebo MITM plain HTTP jako takové


Čístě z uživatelského hlediska by mě zajímalo, proti komu vznést obvinění - 365 internetnebo CETIN, i když je to asi jasné, zákazník nic společného s CETIN Nemá, ale 365internet se může cukat a dělat průtahy, že přece jim externí dodavatel CETIN  manipuluje s routovací tabulkou a oni s tím nic dělat nemůžou

Zajímalo by mě proč skončili, jestli to byla podobný "menedžment" jako bohemia energy, kde se řítili do průseru, a každý den věděli, že se červená čísla zvětšují omiliony. Ale to byl odané zdražením vstupní suroviny. To tady neplatí.


Jo a ze zajímavosti, tahle firma poskytovala jen DSL?


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #46 kdy: 06. 10. 2022, 14:34:55 »
Vypadá to, že web jim opět funguje... Uvidíme, jestli dorazí i nějaké to oficiální vyjádření k situaci.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #47 kdy: 06. 10. 2022, 15:46:12 »
Me uz vyjadreni dorazilo, pisou ze platili jen faktury castecne  :)
Jo a je i na webu... https://365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #48 kdy: 06. 10. 2022, 15:51:52 »
Nějak se mi to odeslalo brzo, nedopsal jsem 2 věty:
Není to právě tím, (jak jsem psal na první stránce) že zrovna máš HTTPs everywshere / DNS/over/TLS. I když technicky by stačil možná i jiný DNS možná ani nešifrovaný, pokud to mají hodně povrchně

Ještě dodatek,  použití hijackingu DNS nebo MITM plain HTTP jako takové jsem nemyslel jako vyloženě kritiku, prostě to byl v tu dobu způsob jak "něco uživateli" pověsit na nástěnku. Já jsem se chtěl dopátrate, kde uživatel k té stránce přišel a jak ji otevřel


A pro zajímavost, jaké nabizei rychlosti a ceny?"

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #49 kdy: 06. 10. 2022, 15:55:00 »
by me zajimalo jak dlouho bych byl pripojenej, kdybych ja jim platil faktury "castecne"...


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #50 kdy: 06. 10. 2022, 16:12:55 »
By mě zajímalo, proč by u nich po tomhle divadlu někdo zůstával. Z lenosti? Z lítosti? Z hlouposti?

Každý normální člověk přejde jinam, a jestli se nepoloží teď, tak to nebude dlouho trvat.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #51 kdy: 06. 10. 2022, 16:14:03 »
A pro zajímavost, jaké nabizei rychlosti a ceny?"
Stale muzes objednat, uz reaguji i na email.
Objednat lze normalne na webu
https://365internet.cz/internet/index

 :)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #52 kdy: 06. 10. 2022, 16:59:46 »
Já bych počkal na jejich vyjádření.
Času přejít jinam je dost.
Poděkování patří CETIN, že zákazníky 365 neodpojila.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #53 kdy: 06. 10. 2022, 17:10:49 »
Pisou ze dostat zavazkum, kdyz jim nedostali?
Muj dotaz, kdyz chci vratit zarizeni, kdy mi ma ISP 365internet vratit v ramci zakona 14ti dnu penize.
Jak ted ziskam jistotu, ze mi je skutecne vrati?  :) Dam tam router, ma mi vratit penize.
Opacne, nezaplatim vyuctovani, posledni fakturu, jenze to lze dle jejich podminek jen po souhlasu tj formou zapoctu.

Zde...
Mluvčí CETINu Adam Zbiejczuk Lupě potvrdil, že z jejich strany došlo k odstoupení od smlouvy z důvodu dlouhodobého neplacení závazků: „Protože 365internet lhůtu 30 dnů nijak nevyužil a své zákazníky neinformoval, nechtěli jsme jim dnes internetové připojení ‚prostě vypnout‘ a dostat je tak do potíží. Dočasně jsme jim připojení zajistili.“ Situace se podle něj týká „nižších tisíců“ zákazníků.

3.2 365INTERNET
a) požadovat od Účastníka složení záloh, jistot nebo poskytnutí jiné záruky, např. ručení atp.,
na veškeré poskytované či Účastníkem požadované Služby

d) ověřit zákonnými způsoby důvěryhodnost Zájemce nebo Účastníka a jeho schopnost plnit
své závazky

4.2 Účastník se zavazuje zejména
f) řádně a včas platit za poskytnuté Služby v souladu s VP

g) poskytnout 365INTERNET podklady, popř. doklady k potvrzení své důvěryhodnosti a
schopnosti plnit své závazky

5.3 Povinnost hradit cenu za Služby: Účastník je povinen uhradit za poskytnuté Služby
cenu za podmínek a ve výši stanovené v Ceníku platném v době poskytnutí Služby

5.4.11 Výzva k okamžité úhradě ceny nebo jistoty: Kdykoli před skončením
zúčtovacího období je 365INTERNET oprávněna zaslat Účastníkovi na adresu naposledy
oznámenou 365INTERNET nebo osobně Účastníkovi předat odůvodněnou výzvu k
okamžité úhradě ceny za poskytnuté Služby
b) nebude řádně hradit částky ve výši ceny poskytovaných Služeb,

Jistota bude Účastníkovi vrácena dohodnutým způsobem, jakmile budou splněny podmínky pro její
vrácení.

5.7 Postup 365INTERNET při nehrazení vyúčtování: Nezaplatil-li Účastník ve lhůtě
splatnosti uvedené na vyúčtování ceny za poskytnuté Služby, 365INTERNET jej prokazatelně
upozorní a stanoví náhradní lhůtu plnění ne kratší než jeden týden ode dne dodání upozornění
či upomínky. Účastník se zavazuje zaplatit cenu každé takové upomínky dle Ceníku a veškeré
náklady spojené s případným vymáháním pohledávky 365INTERNET za Účastníkem.


9.12 Výpověď – zrušení Služby ze strany 365INTERNET:
Soustavným opožděným placením se rozumí placení nejméně dvou po sobě jdoucích vyúčtování
ceny po lhůtě splatnosti. Soustavným neplacením se rozumí existence nejméně tří
nezaplacených vyúčtování ceny.

5.11 Paušální platby: Nestanoví-li příslušný Ceník jinak, je Účastník povinen hradit cenu
za Službu v plné výši až do zrušení Služby

zdroj
SMLUVNÍ PODMÍNKY
VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ
DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ
společnosti 365internet s.r.o.
« Poslední změna: 06. 10. 2022, 17:14:39 od ripper6 »

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #54 kdy: 06. 10. 2022, 17:26:03 »
Z webu 365internet:

Sdělení ke službě internetového připojení
Společnost Cetin, která je naším dodavatelem a na jejíž infrastruktuře provozujeme naše přípojky odstoupila od Velkoobchodní smlouvy z důvodu neplacení k datu 31.10.2022. Bohužel bez dalšího přistoupila dne 5.10.2022 i k jednostrannému kroku a to přepojení zákazníků do své sítě. V současné době probíhají jednání s dalšími partnery o zajištění provozu. Naší prioritou je zachovat kvalitu a cenové podmínky a v případě ročních plateb zároveň zajistit plnění dle uhrazené faktury. Tento jednostranný krok, nás mrzí. Společnost 365internet se nikdy nevyhýbala svým závazkům, po celou dobu jednání jsme hradili část faktur.

Společnost Cetin jsme již během včerejška opakovaně žádali o zapojení služeb zpět na naši infrastrukturu a zajištění přístupů do systémů pro správu všech přípojek, avizovali jsme, že probíhají jednání a rovněž den před odpojením byla provedena další platba. Přesto jsme nedosáhli zapojení.

Jsme vaším poskytovatelem a pracujeme na zajištění plnění dle smlouvy. Finální řešení pro vás budeme mít během několika dní.

Je nám jasné, že v kontextu situace kolem dodavatelů energie, se jedná o velmi citlivé téma a jistě mnoho z vás znervoznělo a má obavu, že přijde o internet. Naše řešení, které připravujeme vám zajistí další fungování, doporučujeme nepřijímat ihned první nabídku.

Jan Ivanko, jednatel

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #55 kdy: 06. 10. 2022, 17:28:32 »
1) Pošlete výpověď/reklamaci na 365internet s.r.o.
Reklamaci ceho? Jako ze reklamuji sluzbu, ktera zmenila parametry a je uz pod Cetinem?

Vypoved? Pokud poslu vypoved, tak to vypnou a nebo 365internet uz tam nema pristup?
Jde o to, aby to nemohli vypnout ze dne na den, nez to prevezme jiny muj ISP.
Takto by to bylo, ze jsem vypovedel funkcni sluzbu a proto byla vypnuta.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #56 kdy: 06. 10. 2022, 17:34:56 »
Ahoj, jdu sem s prosbou o radu. Taky jsme měli připojení od 365, ale problém je, že se nám po včerejším výpadu internet nepřepojil na síť od Cetinu, jak to zde píšete vy ostatní. Internet prostě přestal jít úplně. Poradíte, co s tím? Na infolince Cetinu neuměli poradit, na FB neodepisují (chápu, že toho teď mají moc).
Už si zřizujeme nového poskytovatele (Nordic), ale kdo ví, kdy to bude, chtějí po nás OKU kód a ten neznáme.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #57 kdy: 06. 10. 2022, 18:33:02 »
Uměl by někdo vysvětlit co může znamenat "V současné době probíhají jednání s dalšími partnery o zajištění provozu"? Já měl za to, že dráty jsou CETINu a v případě že CETIN spolupráci vypověděl neexistuje alternativa (nepředpokládám že mi někdo dotáhne do domu extra dráty)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #58 kdy: 06. 10. 2022, 18:38:38 »
Tak předpokládám, že chtějí předat své stávající zákazníky někomu, kdo rovněž poskytuje služby na infrastruktuře CETINu. Nějaký poskytovatel si určitě rád o pár tisíc zákazníků přilepší. A ještě by z toho mohlo něco kápnout.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #59 kdy: 06. 10. 2022, 19:12:37 »
Mne to pripada jako hon na carodejnici !

Nevim jak dlouho a jak velke ma sice CETIN pohledavky vuci 365internet,
ale takhle sproste prepojit vsechny zakazniky mi pripda ze strany CETINU
jako nekorektni a vyuziti sveho MONOPOLNIHO postaveni !!!

Jak to ze se CTU nevyjadril jeste k te situaci? Web CTU mlci !!!!

Jak to ze neexistuje postup, podle ktereho by mnel 365internet/CETIN postupovat
a drzet se ho? Jestli ano, kdo ho porusil?

CTU/Cetin si umyjou ruce a privedou firmu ke krachu........

Drzim panu Ivankovi, jednateli spolecnosti 365internet palce.