Rozhodně není všecko stejně kvalitní.
Vyhněte se nejlevnějším úzkým noname dvojzásuvkám za stovku - sice CAT6, ale provedení na omítku nemá uvnitř krabice dost prostoru na "obejdení kovových střev kabelem" (přitom jeden vstup shora a druhý zespoda) a má to i další čínské nectnosti, třeba nenulové procento vadně nakrimpovaných drátků (čelist kontaktu v těle konektoru neprořízne izolaci drátu, asi protože je tupá). Ale jestli máte CAT7 kabeláž, a budete chtít rovněž CAT7 zásuvky nebo aspoň CAT6a, tak asi nekoukáte po zásuvkách za stovku :-)
Pokud se týče volně ložených zásuvek na zeď, tak třeba ABB má v několika svých designových rodinách (např
Tango nebo
Element) modulární zásuvky pro systém Keystone: vezmete kryt, masku pro 1x nebo 2x keystone, a keystony podle svého vkusu (patrně nemusí být zrovna od ABB). CAT7 nebo aspoň CAT6a se zřejmě v provedení Keystone sežene nejsnáz. I se to snáz montuje než "all in one" zásuvky (a patchpanely).
Doporučuji vzít napřed od každého kus na vyzkoušení, jestli to pasuje dohromady a do Vašich krabic ve zdi (pokud to bude "pod omítku" = kulatá krabice zapuštěná ve zdi ve vyvrtané díře) protože CAT7 drát
AWG23 nebo dokonce AWG22 může mít docela velký průměr žíly v páru (přes plastovou izolaci) což se do některých zásuvek nemusí vejít (pravda toho bych se bál spíš u zařezávacích štěrbin
LSA+ specifikovaných pro CAT5e, které je typicky AWG24).
Pokud se týče keystonů a patch panelů, sám zmiňujete Solarix - to není špatnej oddíl, určitě v rámci tuzemského trhu. Jako ještě použitelný low-end bych zmínil německou čínu Digitus.
Pokud se týče switchů, já bych se na doma nebál třeba D-linku, ale tohle je hodně o osobním vkusu. Osobně snáším dobře managed SoHo switche s managementem přes CLI nebo HTTP (stačí třeba D-link WebSmart) - pozor, nejlevnější modely switchů vyžadují pro management tlustého klienta na počítači, nebo cloud v divokém internetu, obojí je IMO krok stranou. A spíš nedoporučuju switche zn. Mikrotik (nepřišel jsem na chuť managementu switchů v RouterOS) = Mikrotik má své obecenstvo, který ocení jeho specifické kvality.
Tip ohledně mechanického uchycení a umístění: pokud nemáte vybraný 19" stojan a možná ho nepotřebujete, pro malé domácí nebo místní uzly, dají se switche montovat "naplocho ke zdi bokem svisle". Případně na 2U úhelník s patch panelem. Případně toto zavřít do ploché krabice, nebo schovat za pohledovou předstěnu. Switch visícící bokem svisle se líp samotížně chladí, pokud má větrací otvory v postranicích. Zároveň do volných portů RJ45 (otevřených vodorovně) tolik nesedá prach, přitom se k tomu dá rozumně dostat pro připojování patchcordů.