Čím nahradit GMail na vlastní doméně?

Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 22. 01. 2022, 14:02:21 »
uz nebudu moci mit vlastni domenu u Gmailu zadarmo .
Pro 4 clennou rodinu to bude statit minimalne 21 dolaru mesicne a to je ten nejlevnejsi Tier.
Za to, jak je google vlezly nakonec jeste budeme muset platit.

Podotykam, ze uz ted to nebyla hladka jizda protoze od jiste doby u uctu s vlastni domenou nebylo mozno pouzivat Google parental control a dalsi veci. protoze proste proto.

Opakovane jsem uvazoval to prevest k protonu, ale tam je vlastni domena snad jeste sileneji draha (pokud ma clovek potrebu vic uzivatelu). Navic tam doted nebyl kaledar atd.

Nejake tipy? Melo by to mit i nejake pohodlne funkce, jako ze se mi v kalendari objevi navrh schuze, jakmile dorazi invite.
Samozrejme to nehodlam selfhostovat.
« Poslední změna: 22. 01. 2022, 15:07:28 od Petr Krčmář »


Re:konec bezplatnych domen na gmailu
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2022, 14:09:25 »
BTW proton mail mam neustale zasrany spamem, ze nemuzu mit zadny notifikace. na druhou stranu ty mi vlastne prestali chodit tak jakto tak.

prakticky nikomu muj proton mail nedavam, jen u opravdu senzitivnich veci (napriklad pravnik).
takz rozhodne neni duvod, aby tomu tak bylo. kdo rika, ze spam na protonmailu nezna, tak sproste lze.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2022, 16:13:38 »
Mám protonmail (vlastní doména), gmail, outlook a seznam. Dohromady dostanu tak 0 až 1 spam za měsíc. Hlavně využívám první tři zmíněné, nejvíce protonmail.
Ale tak věřím, že poskytnutí emailové adresy jednomu šmejdovi může z dané adresy udělat dobrý bordel.
Člověk si nevybere. Musel by například používat novou adresu pro každou službu zvlášť, aby zjistil původ spamu a případně úplně zakázal danou adresu. Sám to tak úplně nedělám, jen částečně. Jsem až moc pohodlný. Ale existují služby, které toto řeší (např. SimpleLogin nebo AnonAddy) nebo aspoň usnadňují.
« Poslední změna: 22. 01. 2022, 16:15:10 od posix »

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2022, 16:29:00 »
dneska jsem se dival (nechodim tam moc casto).

v inboxu jsem mel 50x spam mailu, ve spamu korektne roztridenych 840x mailu

nejde o to, ze 5% spamu projde. ale ze projdou ty naprosto ocividne. from: "google forms", castky v dolarech v subjectu, ruske nevesty.



Mám protonmail (vlastní doména), gmail, outlook a seznam. Dohromady dostanu tak 0 až 1 spam za měsíc. Hlavně využívám první tři zmíněné, nejvíce protonmail.
Ale tak věřím, že poskytnutí emailové adresy jednomu šmejdovi může z dané adresy udělat dobrý bordel.
Člověk si nevybere. Musel by například používat novou adresu pro každou službu zvlášť, aby zjistil původ spamu a případně úplně zakázal danou adresu. Sám to tak úplně nedělám, jen částečně. Jsem až moc pohodlný. Ale existují služby, které toto řeší (např. SimpleLogin nebo AnonAddy) nebo aspoň usnadňují.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2022, 16:41:33 »
Vlastní server. Buď doma, a nebo někde na VPS.


Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #5 kdy: 22. 01. 2022, 17:18:15 »
Používáte někdo tohle?
https://mailcow.email/
Uvažuji o tom...

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2022, 17:46:16 »
alebo si este pozri https://poste.io/

to tiez vyzera zaujimavo...

CPU

  • *****
  • 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #7 kdy: 22. 01. 2022, 18:14:06 »
ruske nevesty

Třeba AI od Google z tvých e-mailů vyhodnotila, že jsi příliš osamělý.
Možná bys to měl ještě uvážit, možná na nějaký takový zareagovat...

BTW, co vám přijde špatného na Seznamovém e-mailu na vlastní doméně?
https://napoveda.seznam.cz/cz/email-profi/email-profi-zakladni-informace/

Seznamácký e-mail má www rozhraní, které hodně lidí zná. Je to velmi pohodlné. Můžeš se snadno přepínat mezi účty.
Spamfiltr nastavený opravdu dobře. Osobně to mohu jen doporučit.
« Poslední změna: 22. 01. 2022, 18:17:56 od CPU »

RDa

  • *****
  • 2 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #8 kdy: 22. 01. 2022, 18:14:24 »
To vypada ze reseni bude spis ve vlastnim - ale zda se, ze je tady vicero lidi co neco takoveho potrebuje, tak by bylo zajimave dat dokupy nejakou komunitni sluzbu.

Otazka je jak moc privatni/bezpecny to je potreba mit, treba neco a la hysteria.sk :)

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #9 kdy: 22. 01. 2022, 18:21:22 »
Vlastní server. Buď doma, a nebo někde na VPS.

Resim uplne stejny problem jako puvodni tazatel. Mam k dispozici vlastni server, dokonce tam bezi i mailserver na odchozi postu, ovsem mam celkem obavy z toho rozjet tu prichozi. Mozna se neco za posledni roky zmenilo, ale driv jsem neznal funkcni antispamove reseni, aby ty spamy vubec rozumne neprichazely a neblokovalo to legitimni postu. Vzdy se po nejake dobe stalo, ze se do fronty dostaly tisice spam zprav, a bylo to nutne resit rucne. Umorne.

Google ma ten spam myslim vyresen rozumne, z pohledu uzivatele bezudrzbove. Hlavne zrejme diky mnozstvi schranek. Je to jen domnenka, ale myslim, ze oni nejak pracuji s tim, ze treba nejake spamy prijmou, ale kdyz jsou nasledne detekovany jako spam (prijde to do 50ti ruznych schranek apod.), tak je i z tech uz dorucenych nejak odstrani.

CPU

  • *****
  • 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #10 kdy: 22. 01. 2022, 18:38:24 »
Mam k dispozici vlastni server, dokonce tam bezi i mailserver na odchozi postu, ovsem mam celkem obavy z toho rozjet tu prichozi.
Oprávněně...
Plus je k tomu potřeba připočítat nějaký webový přístup = další bolest hlavy.

driv jsem neznal funkcni antispamove reseni
Docela dobře funguje: https://www.kaspersky.com/small-to-medium-business-security/linux-mail-server
Je to placené, ale aktualizuje se to a funguje docela dobře.

Co máte proti Emailu Profi (na vlastní doméně) od Seznamu?
https://napoveda.seznam.cz/cz/email-profi/email-profi-zakladni-informace/
Tam je možné mít emaily na vlastní doméně zdarma, webový ksicht je stejný pro firemní i vlastní mail, antispamm jim funguje dobře...
« Poslední změna: 22. 01. 2022, 18:40:00 od CPU »

JmJ

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #11 kdy: 22. 01. 2022, 18:54:57 »
Mam k dispozici vlastni server, dokonce tam bezi i mailserver na odchozi postu, ovsem mam celkem obavy z toho rozjet tu prichozi.
Oprávněně...
Plus je k tomu potřeba připočítat nějaký webový přístup = další bolest hlavy.

Vlastni postovni server mam od roku 99, spam resim spamassasinem, ktery chce obcas lehce poladit treba vlastnim pravidlem, ale cele to jede tech cca 22 let ku spokojenosti cele rodiny.

Webmail resi roundcube s responsivnim stylem, takze i z mobilu bez klientske app lze postu snadno obslouzit.

Taky mame vlastni server pro dve firmy, celkem cca 30 lidi. Tam je antispam nejaky virtual od proxmoxu. Tam ale nejaky silenec prednastavil dost blby pravidla pro spamassassin, ale to sme poresili a jeste jim vynadali ;-)

Netusim, ceho bych se mel u prichozi posty bat a proc by me z roundcubu mela bolet hlava.

CPU

  • *****
  • 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #12 kdy: 22. 01. 2022, 19:02:03 »

Tak jistě, pokud je vaše hodinová sazba 0,- a máte ∞ mnoho času, pak je to dobré řešení.

Ale pro mnohé to může být zbytečná zátěž.
Naučit se to, vyladit to, zajistit, aby odchozí maily nekončily u protistran ve spamu, občas to trochu vyhnojit, aby tam byl aktuální software, občas spamassasina restartovat, občas prohlédnout logy... To není jen tak: https://youtu.be/KF-W4VonrMo?t=80

yoyoA

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #13 kdy: 22. 01. 2022, 19:44:10 »
BTW, co vám přijde špatného na Seznamovém e-mailu na vlastní doméně?

Seznam e-mail neumí vyfiltrovat (pravidlo) "@*.ru". Nepoužitelné tedy.

yoyoA

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #14 kdy: 22. 01. 2022, 19:55:51 »
Všichni řešíte jen e-mail, ale tazatel chtěl i kalendář k tomu...

Co O365 na vlastní doméně? Je tam i kalendář...