Čím nahradit GMail na vlastní doméně?

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #15 kdy: 22. 01. 2022, 20:04:26 »
Já se musím přimluvit za Email Profi od Seznamu, jak už tu psal CPU. Používám ho spokojeně pro dva tři menší projektíky + můj vlastní mail na doméně - asi tak 2 roky. A nemůžu si stěžovat. Samozřejmě to teda nemá moc extra fíčurek navíc, je to prostě jednoduchej a použitelnej seznamáckej styl. Ale napadá mě, že by se tam asi dalo nastavit přeposílání + smtp a pak si už jinde (na vlastním) řešit jenom maily, které seznam antispam nezahodí a přepošle :)


Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #16 kdy: 22. 01. 2022, 20:24:50 »
Používáte někdo tohle?
https://mailcow.email/
Uvažuji o tom...

Už několik let, pro dvě domény a bez problému. Konfigurace je otázkou odpoledne. Pak to prostě jede a ty to jen občas aktualizuješ.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #17 kdy: 22. 01. 2022, 21:37:16 »
To mne nejak nenapadlo, ja platim Microsoft 365 Family tak jako tak

Všichni řešíte jen e-mail, ale tazatel chtěl i kalendář k tomu...

Co O365 na vlastní doméně? Je tam i kalendář...

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #18 kdy: 22. 01. 2022, 21:46:36 »
Jeste tu nepadla jedna celkem zasadni vec, jak dostat data z domeny na gmailu nekam jinam. Zatim jsem to nezkoumal, ale nacist to pop3/imapem asi nebude uplne idealni reseni. Obcas mi to nefungovalo spravne ani na prijem posty, nerad bych skoncil tim, ze budu mit 2 nekompletni schranky :)


U odesilani mailu na vlastni domene je jeste problem kdyz "zlobi" nejaky spammer na blizke siti, google/outlook jsou asi nejzakernejsi v tom, ze sice jde nekde pozadat o odblokovani, ale je to docasne, radi zablokuji automaticky i vic nez /24. Pred lety se mi povedlo dostat na ziveho cloveka, ktery pro nasi IP pridal fixni vyjimku a od te doby uz neni problem.
« Poslední změna: 22. 01. 2022, 21:51:26 od mhi »

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #19 kdy: 22. 01. 2022, 23:15:29 »
1. Forpsi E-MAILY 10Kč/mes.
https://www.forpsi.com/e-mail/

2. Forpsi WEBHOSTING 20Kč/mes. (neobmedzený počet poštových schránok)
https://www.forpsi.com/webhosting/


Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #20 kdy: 23. 01. 2022, 00:04:19 »
jak uz tu padlo, potrebuju kalendar. coz jsem nezduraznil.
nejsem jist, zda budou fungovat dve nazavisla reseni, pokud calendarni pozvanky maji fungovat hladce.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #21 kdy: 23. 01. 2022, 00:14:32 »
Ono primarne Caldav/Cardav reseni je o nekolik radu jednodussi nez email a neco na styl Baikal/NC dokaze snad kazdej, kdo chodi na root. Samo muzes mit specifictejsi pozadavky a nestarat se o nic, coz je OK.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #22 kdy: 23. 01. 2022, 00:16:57 »
ja ocividne ne, protoze jsem si musel "baikal" hledat.
Kdyz mi do nejakyho ciste mailovy serveru prijde pozvanka, jak presne mi Baikal pomuze?



Ono primarne Caldav/Cardav reseni je o nekolik radu jednodussi nez email a neco na styl Baikal/NC dokaze snad kazdej, kdo chodi na root. Samo muzes mit specifictejsi pozadavky a nestarat se o nic, coz je OK.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #23 kdy: 23. 01. 2022, 00:24:46 »
Pokud tvoje "ciste mailovy" reseni neumi navazani na CalDav tak asi nijak. Pak se nediv, ze za dva roky budes zas v podobne situaci.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #24 kdy: 25. 01. 2022, 11:21:11 »
icloud+ tiež podporuje vlastnú doménu. čo by mohlo byť riešenie pre tých, ktorí si už icloud platia.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #25 kdy: 25. 01. 2022, 15:25:11 »
budu to povazovat za vtip.

btw spatny.

icloud+ tiež podporuje vlastnú doménu. čo by mohlo byť riešenie pre tých, ktorí si už icloud platia.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #26 kdy: 25. 01. 2022, 15:29:25 »
no to nebudu, protoze do toho pochopitelne nepujdu.
ocividne limitujici "must have" je ten kalendar, nebudu se prat s resenim, ktery vyzaduje integraci, zavislost jeste na dalsi sluzbe.

bude to proste all in one. Z diskusi mi porad jeste neni jasne, jak skutecne je custom domena podporovana u Office 365 family...  (napriklad co aliasy).
Neocekaval jsem teda, ze budu migrovat k microsoftu, ale co nadelam. predokladam, ze mi to udela curbes, kdyz se budu soucasne pripojovat do firmni domeny (budu to muset delat v jinem browseru).


Pokud tvoje "ciste mailovy" reseni neumi navazani na CalDav tak asi nijak. Pak se nediv, ze za dva roky budes zas v podobne situaci.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #27 kdy: 25. 01. 2022, 15:31:45 »
Práve naopak. Migroval som podobne rodinné maily na vlastnej doméne. outlook.com -> gmail -> forpsi -> O365. Všetko hladko premigroval cez ImapSync - https://github.com/imapsync/imapsync


Jeste tu nepadla jedna celkem zasadni vec, jak dostat data z domeny na gmailu nekam jinam. Zatim jsem to nezkoumal, ale nacist to pop3/imapem asi nebude uplne idealni reseni. Obcas mi to nefungovalo spravne ani na prijem posty, nerad bych skoncil tim, ze budu mit 2 nekompletni schranky :)


U odesilani mailu na vlastni domene je jeste problem kdyz "zlobi" nejaky spammer na blizke siti, google/outlook jsou asi nejzakernejsi v tom, ze sice jde nekde pozadat o odblokovani, ale je to docasne, radi zablokuji automaticky i vic nez /24. Pred lety se mi povedlo dostat na ziveho cloveka, ktery pro nasi IP pridal fixni vyjimku a od te doby uz neni problem.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #28 kdy: 25. 01. 2022, 15:43:06 »
Imapsync vie pekne synchronizovať složky aj za behu. Nechajte ho bežať kľudne každú hodinu. Vyber z history:

  239   /usr/bin/imapsync     --host1  imap.mail.eu-west-1.awsapps.com --ssl1 --user1 'AAA' --password1 'BBB'    --host2  outlook.office365.com --user2 'CCC' --password2 'DDD' -ssl2 --addheader --debug

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #29 kdy: 25. 01. 2022, 15:44:34 »
je to dostatecne pouzitelny pro 5GB mailu?
(to readme pro windows ve mne uplne nevzbudilo duveru v toho autora).


Práve naopak. Migroval som podobne rodinné maily na vlastnej doméne. outlook.com -> gmail -> forpsi -> O365. Všetko hladko premigroval cez ImapSync - https://github.com/imapsync/imapsync


Jeste tu nepadla jedna celkem zasadni vec, jak dostat data z domeny na gmailu nekam jinam. Zatim jsem to nezkoumal, ale nacist to pop3/imapem asi nebude uplne idealni reseni. Obcas mi to nefungovalo spravne ani na prijem posty, nerad bych skoncil tim, ze budu mit 2 nekompletni schranky :)


U odesilani mailu na vlastni domene je jeste problem kdyz "zlobi" nejaky spammer na blizke siti, google/outlook jsou asi nejzakernejsi v tom, ze sice jde nekde pozadat o odblokovani, ale je to docasne, radi zablokuji automaticky i vic nez /24. Pred lety se mi povedlo dostat na ziveho cloveka, ktery pro nasi IP pridal fixni vyjimku a od te doby uz neni problem.