Strategie na recesi

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #105 kdy: 05. 02. 2022, 13:17:25 »
ale pak za ní přišel a prosil ji o odpuštění
vocas. nemel se nechat lapnout a mel klid.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Strategie na recesi
« Odpověď #106 kdy: 05. 02. 2022, 14:44:05 »
Tak motivace je určitě dobrá věc... ale, když si přehraju situaci, kdy jsem se s paní rafl, a já úplně rudej vzteky běhal po vesnici, tak nemám pocit, že bych řešil motivaci. Hlavou se mi honilo jediné: "ok, Jehovo, já ti důvěřuju, že víš co radíš".
To jsme si nerozuměli. Já mluvím o motivaci nerozvádět se a raději najít nějakej modus vivendi. S momentálním afektem, akutním zraněním apod. to nijak nesouvisí.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #107 kdy: 05. 02. 2022, 15:09:47 »
Vztah nevydrží, je mělký
Kdož jsem já, abych soudil hloubku nečího vztahu :) Každopádně to ale vede k častějším rozpadům manželství, to je jednak tak nějak z definice a navíc pro to máme i tvrdá data.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #108 kdy: 05. 02. 2022, 15:28:07 »
jeje. ja to tusil. bitcoin uz neni cool. jeste ze je tu tech 1900 dalsich (nebo buhvi kolik je to v tento tyden, nebudu to hledat).

BTW, jsem ani netusil, ze uz je to tak ocividny, ze  Ethereum "lidi" ten prechod na PoS nemysli vazne a ze ho uz naopak aktivne sabotujou.
ale nakonec jak to muze byt prekvapeni


bitcoin maximalisti, co nedokážou zkousnout, že prakticky na všechno je k bitcoinu lepší nějaká alternativa jsou vtipní. Bitcoin už je dobrej maximálně jako digitální zlato

PoS je přesně to, co Ethereum potřebuje. Bohužel se to asi nikdy nestane Bitcoinu, takže dementní zelení hlupáci a odpůrci kryptoměn, co ničemu nerozumí a myslí si, že crypto == bitcoin budou i nadále brečet, jak moc krypto žere energie a jak je to velice neekologické a ničí životní prostředí.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #109 kdy: 05. 02. 2022, 17:26:18 »
kdyz jsem byl mladej a naivni... coz teda bylo predtim nez jsem pracoval pro "cryptostartup a jeho ICO', tak jsem myslel, se Ethereum bude mit PoS a jak to ethereaci myslej s lidstvem dobre a blablalbla.

99% lidi za kryptomenama (az to proboha znamena cokoliv) na tom pracujou s jedinym cilem vytazeni penez z toho zbytku stada.

existence tisicu "kryptomen" by uz fakt mela jasne indikovat o co jde. NFT jsou jenom logickym pokracovanim trendu.

reknu naprosto otevreno, kazdej kdo buduje portfolio z desitek kryptomen je pomatenej, pravdepodobne jeste mutujici teenager.
Na to, zdas se na tom vydelalo (coz vyhledem k prumerne inteligenci lidi v jistych intervalech jde i tradicnim prodejem pozemku na Marsu nebo domu ve VR) neresim, stejne jako bych si nekoupil akcie koncentracniho tabora bez ohledu na ziskovost, stejne tak nebudu podporovat neco co je postaveno na ucelovem paleni elektriny.

tradicni pohadky jak je to zelenejsi nez tradicni banky nechme pro naivnejsi publikum.

jeje. ja to tusil. bitcoin uz neni cool. jeste ze je tu tech 1900 dalsich (nebo buhvi kolik je to v tento tyden, nebudu to hledat).

BTW, jsem ani netusil, ze uz je to tak ocividny, ze  Ethereum "lidi" ten prechod na PoS nemysli vazne a ze ho uz naopak aktivne sabotujou.
ale nakonec jak to muze byt prekvapeni


bitcoin maximalisti, co nedokážou zkousnout, že prakticky na všechno je k bitcoinu lepší nějaká alternativa jsou vtipní. Bitcoin už je dobrej maximálně jako digitální zlato

PoS je přesně to, co Ethereum potřebuje. Bohužel se to asi nikdy nestane Bitcoinu, takže dementní zelení hlupáci a odpůrci kryptoměn, co ničemu nerozumí a myslí si, že crypto == bitcoin budou i nadále brečet, jak moc krypto žere energie a jak je to velice neekologické a ničí životní prostředí.


xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #110 kdy: 05. 02. 2022, 19:09:52 »
kdyz jsem byl mladej a naivni... coz teda bylo predtim nez jsem pracoval pro "cryptostartup a jeho ICO', tak jsem myslel, se Ethereum bude mit PoS a jak to ethereaci myslej s lidstvem dobre a blablalbla.

99% lidi za kryptomenama (az to proboha znamena cokoliv) na tom pracujou s jedinym cilem vytazeni penez z toho zbytku stada.

existence tisicu "kryptomen" by uz fakt mela jasne indikovat o co jde. NFT jsou jenom logickym pokracovanim trendu.

reknu naprosto otevreno, kazdej kdo buduje portfolio z desitek kryptomen je pomatenej, pravdepodobne jeste mutujici teenager.
Na to, zdas se na tom vydelalo (coz vyhledem k prumerne inteligenci lidi v jistych intervalech jde i tradicnim prodejem pozemku na Marsu nebo domu ve VR) neresim, stejne jako bych si nekoupil akcie koncentracniho tabora bez ohledu na ziskovost, stejne tak nebudu podporovat neco co je postaveno na ucelovem paleni elektriny.

tradicni pohadky jak je to zelenejsi nez tradicni banky nechme pro naivnejsi publikum.

jeje. ja to tusil. bitcoin uz neni cool. jeste ze je tu tech 1900 dalsich (nebo buhvi kolik je to v tento tyden, nebudu to hledat).

BTW, jsem ani netusil, ze uz je to tak ocividny, ze  Ethereum "lidi" ten prechod na PoS nemysli vazne a ze ho uz naopak aktivne sabotujou.
ale nakonec jak to muze byt prekvapeni


bitcoin maximalisti, co nedokážou zkousnout, že prakticky na všechno je k bitcoinu lepší nějaká alternativa jsou vtipní. Bitcoin už je dobrej maximálně jako digitální zlato

PoS je přesně to, co Ethereum potřebuje. Bohužel se to asi nikdy nestane Bitcoinu, takže dementní zelení hlupáci a odpůrci kryptoměn, co ničemu nerozumí a myslí si, že crypto == bitcoin budou i nadále brečet, jak moc krypto žere energie a jak je to velice neekologické a ničí životní prostředí.

Na co je dobre Ethereum a ty ostatni kryptomeny?


anonacct

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #111 kdy: 05. 02. 2022, 19:43:38 »
Na nic. Pokud přijde opravdová krize, tak crypto půjde dolů mnohem víc než akcie a jiné assety, které vydělávají peníze. Jestli teď někdo kupuje bitcoin, tak by se měl připravit na to, že ztratí třeba 80% - korekce určitě přijde, a bude drsná, jako vždycky :)

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #112 kdy: 05. 02. 2022, 21:01:23 »
PoS je přesně to, co Ethereum potřebuje. Bohužel se to asi nikdy nestane Bitcoinu
Nastesti se to nestane protoze BTC je digitalni zlato a nikdo okolo nej nema duvod spachat sebevrazdu snizenim bezpecnosti site tak jak si to muze dovolit Vitalik.

Na nic. Pokud přijde opravdová krize, tak crypto půjde dolů mnohem víc než akcie a jiné assety, které vydělávají peníze. Jestli teď někdo kupuje bitcoin, tak by se měl připravit na to, že ztratí třeba 80% - korekce určitě přijde, a bude drsná, jako vždycky :)
Tak jako skoro o 60% od ATH uz to dolu slo. Neverim vsak, ze to padne pod 30k, to prostredi se zmenilo a na te castce by kupovali ruzni velci drzitele/investori. Kazdopadne kdo jede postupne sporeni tak nemuze byt tratny kdyz nezpanikari.

Hele ktere, ze to akcie v americe vydelavaji penize (tedy dividendy)?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #113 kdy: 05. 02. 2022, 22:37:10 »
BTC je digitalni zlato
No tak aby to opravdu platilo, tak by lidi museli bitcoinu věřit pár tisíc let a ne deset, ale ok no :)

Hele ktere, ze to akcie v americe vydelavaji penize (tedy dividendy)?
Akcie jsou akcie firem, které něco vyrábí. Bitcoin (ani zlato) nic nevyrábí, v tom má annonacct pravdu. Jestli firma vyplácí nebo nevyplácí dividendy, je dost jedno. Pokud nevyplácí, přelívá se ta stejná částka do ceny. Rozdíl je jenom ve zdanění.
« Poslední změna: 05. 02. 2022, 22:38:51 od Mirek Prýmek »

anonacct

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #114 kdy: 05. 02. 2022, 22:45:31 »
Korekce ještě nepřišla. A řekni mi, co je to pořád o tom dokupování? To jsou fakt lidi, co budou 20 let pořád něco dokupovat a nikdy to nezhodnotí? Není jejich problém právě to, že jsou pořád v mínusu a když můžou být v plusu tak neprodají? Co budou dělat až půjde BTC na 0? Já už bitcoin otočil několikrát a udělám to zas - teď už mám ale třeba prodáno a nezajímá mě to - mi stači 5x zisk (prodávám postupně a nesnažím se prodat na ATH) a je mi to jedno jestli to půjde na 100k teď, v další vlně, nebo třeba nikdy. Kupovat ještě nechci, první chci vidět krev hodlerů :)

A Akcie? Záleží jak moc chceš diverzifikovat a jak moc chceš dividendy. Moje portfolio tady ale rozebírat nechci.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #115 kdy: 05. 02. 2022, 23:57:42 »
Tak motivace je určitě dobrá věc... ale, když si přehraju situaci, kdy jsem se s paní rafl, a já úplně rudej vzteky běhal po vesnici, tak nemám pocit, že bych řešil motivaci. Hlavou se mi honilo jediné: "ok, Jehovo, já ti důvěřuju, že víš co radíš".
To jsme si nerozuměli. Já mluvím o motivaci nerozvádět se a raději najít nějakej modus vivendi. S momentálním afektem, akutním zraněním apod. to nijak nesouvisí.

Já ti nevím. Motivace je přece jasná - být šťastný.
Manželství se rozpadají ze dvou důvodů: 1/ Protože lidé neví jak takové manželství vlastně má vypadat, neví kde jsou hranice, kdo má jaké povinnosti, v čem ustupovat o co se snažit. Ve výsledku jakou má hodnotu. A 2/ Osobní pýcha aktérů, velká či malá, skrytá či přiznaná. Zbabělost jít řešit problémy, pohodlnost nekomunikace, neoochota přemýšlet o svých chybách a potřebách druhého.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #116 kdy: 06. 02. 2022, 00:00:34 »
Díky, :) Já si taky myslím, že je to pro mě jak dělané. Na fakultu managementu nejdu, to sdílím stejný názor. Rozhoduju se mezi IT fakultou obor Aplikovaná Informatika a národohospodářskou fakultou, obor Ekonomie. Pravděpodobně to vidím na tu Aplikovanou informatiku, co jsem zjišťoval, spousta předmětů se různě prolíná napříč fakultami, takže to nejdůležitější bych stejně měl zjistit i na FIS. (kdyžtak mě někdo opravte prosím)

Spíš než touha managovat lidi mě na VŠE táhne láska k ekonomii :)

Lásku k ekonomii Vám vysvětlí nejpozději až se budete učit na inženýrskou státnici ;-D dělám si srandu.
Pokud se pamatuju, končilo to poměrně šroubovanou konstrukcí nějakého modelu hospodářského růstu s křivkami SP+DG, s matikou v podstatě středoškolskou, kde jsem si říkal "kdyby nám bejvali v matice vysvětlili Laplaceovu a Z-transformaci, tak by se těchto dvacet stránek keců ve skriptech smrsklo asi na půl stránky."

Já přišel z vesnice a snažil jsem se poměrně poctivě táhnout denní studium, přitom jsem trochu pracoval, za mých let jsme ještě před sebou měli vidinu roku na vojně... nakonec jsem s tou školou stejně praštil na konci páťáku, ale co mě tam naučili se mi od té doby poměrně často hodilo.

Vy bydlíte od Prahy kousek a makáte už při střední škole, vojna Vám nehrozí, nepotřebujete si prodlužovat telecí mládí umělým natahováním školní docházky = vemte si z té školy co se Vám bude líbit, a když to dotáhnete k nějakému diplomu tak jedině fajn, ale i když třeba časem zjistíte, že dál už je to ztráta času, tak máte myslím značnou svobodu, co se sebou dál... máte myslím nejhezčích pár let před sebou. Podle toho, jak se projevujete, máte zdravý selský rozum. Nebojte se ho průběžně používat.

Ve studijních plánech je jedna věc nějaká povinná struktura a relativně konečný počet kreditů na volitelné předměty... jinak ale za mých let bývalo možné se neformálně domluvit s jednotlivými přednášejícími a chodit si poslechnout nezapsané přednášky. Myslím pokud bylo něco zajímavého "mimo vaši oficiální škatulku".

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #117 kdy: 06. 02. 2022, 08:34:51 »
Já ti nevím. Motivace je přece jasná - být šťastný.
Manželství se rozpadají ze dvou důvodů: 1/ Protože lidé neví jak takové manželství vlastně má vypadat, neví kde jsou hranice, kdo má jaké povinnosti, v čem ustupovat o co se snažit. Ve výsledku jakou má hodnotu. A 2/ Osobní pýcha aktérů, velká či malá, skrytá či přiznaná. Zbabělost jít řešit problémy, pohodlnost nekomunikace, neoochota přemýšlet o svých chybách a potřebách druhého.
Na můj vkus to vidíš trochu moc ze svého úhlu pohledu a komentuješ trochu moc moralistně. Jo, rozumím tomu, že máš zvnitřněný nějaký model manželství, považuješ ho za správný a kolem sebe vidíš, že lidi trpí víc než by museli (protože kdyby tu tvoji představu naplňovali, žilo by se jim líp) a nic proti tomu, je to legitimní ale zároveň ne jediný možný pohled.

Já to vidím trochu víc jako nějakou sociologickou/psychologickou dynamiku. Za posledních cca sto let se manželství dost radikálně proměnilo a především ztratilo hodně ze svých někdejších funkcí. Víceméně imho zůstaly jenom dvě: naplňování nějaké osobní touhy po štěstí a vytváření stabilního prostředí pro výchovu dětí. Přičemž to druhý je už taky docela oslabený, protože lidi prostě zjišťují, že i ten dopad rozvodu na děti se dá při dostatku dobré vůle docela minimalizovat. Takže prostě žijeme v době, kdy se instituce manželství silně proměňuje a hledá si svou novou úlohu, roli a pravidla.

Je to jenom anekdotická evidence, ale všechny případy rozvodů, který kolem sebe vidím, mají společnýho jmenovatele právě v tom pocitu nedostatečnýho naplnění toho prvního bodu. Pokud je to tak, že manželství už je de facto jenom to "upgradované chození" a tímpádem jsou na něj kladeny i obdobné nároky a očekávání, měl by vlastně manžel být takovej "superpartner" (a naopak). Tj. věci typu rozumí mi, máme společné koníčky, zasmějeme se spolu, můžu mu věřit, umí vydělat peníze, postará se o domácnost, umí to s dětma... Prostě strašně moc nároků z různých oblastí. Nerealisticky vysoké nároky, které protějšek může plnit několik let, ale zaručeně to někdy někde začne drhnout. A především je to postavené na citu/pocitu, což je strašně vrtkavá věc a dost těžko může přetrvat nezměněná několik desetiletí... A tohle je relativně dost novinka. Po dlouhá staletí byly sňatky předem domluvené, z rozumu nebo z nutnosti. Cit hrozně dlouho vůbec nehrál roli. Tmely byly jiné. To se (z konkrétních ekonomicko-sociálních příčin) změnilo a samotnej cit je prostě míň stabilní tmel, no.

Statistika důvodů rozvodů (drtivě převládající důvod "neslučitelnost povah") by tomu taky nasvědčovala, i když bych ji nepřeceňoval, hodně lidí tenhle důvod nejspíš uvede jenom čistě formálně. Ale vzhledem k tomu, že dvě třetiny žádostí o rozvod podávají ženy, viděl bych za tím fakt jako hlavní důvod prostě pocit, že ten "superpartner" zas tak super není, nedělá mě tak šťastnou jak jsem si představovala, takže budu v hledání pokračovat... Nutně bych to jako ty nenazýval "pýchou" apod., ale prostě změnou představy o roli manželství.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #118 kdy: 06. 02. 2022, 10:15:40 »
A řekni mi, co je to pořád o tom dokupování? To jsou fakt lidi, co budou 20 let pořád něco dokupovat a nikdy to nezhodnotí?
Sporeni (primarne duchodove) s protiinflacnim zajistenim. Setrim a zhodnotim to az ve chvili kdy to budu potrebovat (neakutně - na akutni problemy jsou jine nastroje) coz bude bud porizeni nemovitosti nebo duchod. Stejne jako zadna bublina netrva vecne tak je pomerne vysoka pravdepodobnost, ze prijde dalsi takze rozhodne nebudu tratnej.
Ono s akciema taky brzy prijde zajimava korekce, to je prece evidentni u akcii jako Tesla apod ktere neprodukuji realne zisk (no a kde je dneska treba takova akcie Yahoo, ruznych vyrobcu hloupych mobilnich telefonu atd...).

Co budou dělat až půjde BTC na 0?
...první chci vidět krev hodlerů
Oba dobre vime, ze na 0 nepujde (ne, ani kvantove pocitace nejsou ohrozenim pro BTC).
No a tu prave nikdy neuvidis. Tu uvidis jen i spekulantu kdyz se jim uzavrou páky.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #119 kdy: 06. 02. 2022, 10:34:29 »
Ono s akciema taky brzy prijde zajimava korekce
Takže shortuješ, když si tím jsi tak jistý?

to je prece evidentni u akcii jako Tesla apod ktere neprodukuji realne zisk
E?

Prosinec 2021:

TRŽBY 17,72 mld. (64,92 % meziroční změna)
ČISTÉ PŘÍJMY  2,32 mld. (759,63 %)
ČISTÁ ZISKOVÁ MARŽE 13,10 % (421,91 %)
PROVOZNÍ VÝNOSY 2,61 mld. (354,43 %)

To úplně nevypadá jako čísla Yahoo...

https://electrek.co/2022/02/04/tesla-tsla-revenue-grow-larger-than-gm-ford-combined-top-analyst/