Strategie na recesi

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #75 kdy: 04. 02. 2022, 16:09:50 »
Dokud byli lidi tak chudí, že se prostě rozvést nemohli, nebo byli svázaní římskokatolickým zákazem rozvodu, byla ta situace jednodušší.
Když si člověk přečte třeba Výminkáře od K. V. Raise je docela rád, že žije tady a teď :-)

:-) mozna... vtipny je ze je to jednobarevny triko bez napisu takze ani s tou znackou nemuzu nikde flexit i kdybych vystrcil nos ven :-D
Možná je to naopak příplatek za tričko bez reklamy, jako je to u placených TV kanálů...


Re:Strategie na recesi
« Odpověď #76 kdy: 04. 02. 2022, 16:27:20 »
Když si člověk přečte třeba Výminkáře od K. V. Raise je docela rád, že žije tady a teď :-)
Jo, to je bez debat. Chtěl jsem jenom říct, že když člověk ví, že s někým musí vyjít, tak se s ním nějak vyjít naučí. Když nemusí, může nabýt dojmu, že "to nejde", nebo aspoň že "to nemá zapotřebí". Nějak to jde vždycky, záleží, jak silná je motivace. A neumřít hlady je dost silná motivace :)

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #77 kdy: 04. 02. 2022, 16:30:58 »
@Mirek Prýmek

V první řadě díky za lichotky, ale nemyslím si o sobě, že jsem nějak extra inteligentní :D Spíš jen ostatní lidé v mém věku generaci jsou finančně negramotní a celkově nevyspělí. Jednooký mezi slepýma...

Jinak co se týče lopaťáctví - no uvidím jestli se mi povede se z toho dostat, imo jsem podprůměrný programátor. Frontend v Reactu zvládnu relativně kvalitně, ale dělat složitější věci, byť jen web backend bych pravděpodobně moc nezvládal. Teď jsem dostal nabídku dělat blockchain developera, tak to zkusím a snad se přesunu z frontendu k tomu blockchainu, nebo alespoň na web3 frontend :)
Ale je to jedno, jdu na VŠE, takže bych stejně chtěl skončit spíš v managementu.

@_Jenda

Imagine pracovat v jednom z nejvíce placených oborů (předpokládám, že jsi programátor) a počítat každou korunu. Buď je něco špatně a zaměstnavatel tě těžce ojebává, tzn. máš sotva z čeho vyžít, nebo jsi nějak psychicky nemocný

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #78 kdy: 04. 02. 2022, 17:23:53 »
Imagine pracovat v jednom z nejvíce placených oborů (předpokládám, že jsi programátor) a počítat každou korunu.
Podle mě to záleží na důvodu počítání. Nějak jsem v tomto vláknu přehlédl, že by to bylo kvůli nízkému příjmu. Podobný "cost tracking" nabízejí i banky na základě identifikace pohybů na účtu. Pokud člověk hledá správnou finanční strategii, měl by se také podívat, kudy mu odtékají peníze a pak se rozhodnout jestli ty díry chce zmenšit nebo raději zasypávat dalšími penězi.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #79 kdy: 04. 02. 2022, 17:51:59 »
dělat složitější věci, byť jen web backend bych pravděpodobně moc nezvládal.
https://www.facebook.com/terapiemasem/posts/464550781970492 :)

Ale je to jedno, jdu na VŠE, takže bych stejně chtěl skončit spíš v managementu.
Hm, to je škoda. Tak hodně štěstí!


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #80 kdy: 04. 02. 2022, 19:23:14 »
Imagine pracovat v jednom z nejvíce placených oborů (předpokládám, že jsi programátor) a počítat každou korunu. Buď je něco špatně a zaměstnavatel tě těžce ojebává, tzn. máš sotva z čeho vyžít, nebo jsi nějak psychicky nemocný
Už jsem četl leccos, ale že FIRE je psychická nemoc to teda vidím poprvé.

A já nevím, lidi občas trackují různé metriky jen tak pro zajímavost. Někdo si třeba počítá kolik denně ušel kroků nebo ujel na kole (to dělám taky), někdo trackuje spánek, někdo sleduje návštěvnost na svém osobním webu…

Lukas1500: +1
« Poslední změna: 04. 02. 2022, 19:26:15 od _Jenda »

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #81 kdy: 04. 02. 2022, 21:06:44 »
ve tve forme to uz prestava byt Fire, to je nemoc. sorry.

pochopitelne ze si to kolo pocitas, si takhle zadratovany.



Re:Strategie na recesi
« Odpověď #82 kdy: 04. 02. 2022, 21:34:27 »
Ono je rozdiel medzi zit skromne a medzi zit tak ze je vas inym ludom az luto.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #83 kdy: 04. 02. 2022, 21:38:47 »
FIRE je jenom buzzword, na kterém si ti "finanční poradci" mastí kapsu

Vůbec to nedává smysl. Člověk třeba od 25 neutrácí, šetří každou korunu, odpírá si, neutrácí, maká přesčasy, aby mohl za 20 let do důchodu. Takže promarní nejlepší léta života makáním a šetřením, aby pak ve 45 mohl jít předčasně do důchodu a nic nedělat. Takže výsledek bude 45 letý týpek, který nemá víceméně žádné zážitky ze života, protože ho promakal. (Zážitky lze určitě udělat až po čtyřicítce, zase nechci urazit místní boomery :D Ale člověk má většinu dobrého už za sebou)

A stejně tě to za chvíli přestane bavit a půjdeš do práce jen aby ses doma neukousal nudou.

Neříkám, že jsi to zrovna ty, ale bylo by dobré se nad tím trochu zamyslet

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #84 kdy: 04. 02. 2022, 22:00:14 »
70% portfolia mám ve velkých coinech - Ethereum, Cardano, Polkadot, Chainlink (v tomhle pořadí podle poměru od nejvyššího) zbytek jsou jiné altcoiny (ne shitcoiny. Tak 0.5% mám v shitcoinech jen kdyby náhodou :)
tady ale pises, ze mas v shitcoinech 100%.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #85 kdy: 04. 02. 2022, 22:04:20 »
bitcoin maximalisti, co nedokážou zkousnout, že prakticky na všechno je k bitcoinu lepší nějaká alternativa jsou vtipní. Bitcoin už je dobrej maximálně jako digitální zlato

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #86 kdy: 04. 02. 2022, 22:20:16 »
Kazdopadne bych rekl, ze mit toho spravneho partnera k zivotu je prave ta nejlepsi strategie do jakekoliv doby.
To je sice fajn, ale tato strategie zapomina na takovy ty drobnosti jako jsou hormony...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #87 kdy: 04. 02. 2022, 22:22:22 »
bitcoin maximalisti, co nedokážou zkousnout, že prakticky na všechno je k bitcoinu lepší nějaká alternativa jsou vtipní. Bitcoin už je dobrej maximálně jako digitální zlato
Co dalsiho z krypta potrebujeme? Vecne hacknute defi? Predrazene ETH(myslim tim poplatky)? Zcela bezcennou NFT bublinu? PoS s jeho slabinami? Ktera sit krome bitcoinu resi neco fakt unikatniho? Jsou to jen kasina.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #88 kdy: 04. 02. 2022, 22:26:13 »
Už jsem četl leccos, ale že FIRE je psychická nemoc to teda vidím poprvé.
A ono to docela sedi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #89 kdy: 04. 02. 2022, 22:56:40 »
Kazdopadne bych rekl, ze mit toho spravneho partnera k zivotu je prave ta nejlepsi strategie do jakekoliv doby.
To je sice fajn, ale tato strategie zapomina na takovy ty drobnosti jako jsou hormony...

Myslim, ze do urcite miry muze clovek odhadnout, co se bude dit, alespon v nejakych mezich. A podle toho ucinit nejakou volbu. Problem je v tom, ze spousta lidi (vcetne mne) neni/nebyla na takovou volbu casto pripravena (dusevne, znalostmi psychologie, atd.). A pak to neni uplne volba, ale spis je clovek strzen do vztahu emocemi.