Lhaní recruiterů

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #30 kdy: 10. 01. 2022, 11:26:17 »
Podle mých zkušeností bych si tipnul, že to bylo HPE :)
Kedysi bolo len jedno HP :-)


anonacct

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #31 kdy: 10. 01. 2022, 13:00:24 »
Podle mě je lhaní recturerů celkem očekávané. Jsou to příživníci co hledají lidi, a protože většinou ani nerozumí tomu koho vlastně shání, tak oslovují všechny možné, kteří mají alespoň malou shodu v klíčových slovech. Je to stejné jak Bohemia energy, ti taky volali každému :)

Takže jo, oni udělají cokoliv aby vás dostali na pohovor. Už se mi stalo, že jsem udělal pohovor, a pak jsem dostal menší nabídku s tím, že "tolik u nás nikdo nemá"...

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #32 kdy: 10. 01. 2022, 13:10:09 »
huh, 90% recruiteru nemaji s vlastnim zakaznikem nic spolecneho.
Ze zakaznik je ultra specializovana firma neznamena, ze recruiter chape rozdil mezi IT a treba publicistikou.

setkali jste se s recruiterkou, ktera byla na urovni?
vedela, ze je rozdil mezi javou a javascriptem atp.
tusila ceho se tyka projekt.

Zasa tu prosim neprehanajte. Ak sa firma zameriava na softverovy vyvoj tak urcite vedia aky je rozdiel medzi javou a javascriptom.

Ked ale hladate pracu vo firme ktora hlada od pekarov, automechanikov, programatorov, tlmocnikov, .... tak pravdaze tam je vysoka sanca ze nebudu vediet rozdiel medzi javou a javascriptom, pretoze pre nich znalosti o pc koncia vedomostami ako sa volaju programy (chrome, word,...) ktore denne pouzivaju.

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #33 kdy: 10. 01. 2022, 13:16:00 »
Já musím říct, že se mnou skoro všechny re-krůty jednaly celkem solidně a případ Java == Javascript jsem nezažil. Každopádně v legendárním 42. díle HR podcastu Nelidské zdroje s titulem "Jsou všichni ajťáci kokoti?" se borci zmínili, že si náboráři přijdou i na 150k měsíčně. Jestli je to pravda, tak to bych je všechny hnal do Mišelinky tahat pneumatiky.

Mimochodem, doufám, že se ujme termín "re-krůta".

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #34 kdy: 10. 01. 2022, 13:36:27 »
Mimochodem, doufám, že se ujme termín "re-krůta".

rekrutu ti kradu a vkladam do cestina20.cz :-)


Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #35 kdy: 10. 01. 2022, 14:44:33 »
Mám drobnou zkušenost ze dvou firem, kde jsem byl zapojen do náboru...

V obou to bylo stejné... v okamžiku kdy interní HR přesane zvládat sehnat kandidáty (z jobs.cz nechodí dost odpovědí), tak se udělá smlouva s nějakou externí agenturou...

Externí agentura dostane krátký úvod koho firma hledá a začne navolávat v podstatě kohokoli kdo jeví i minimální průnik s požadavky.

Životopisy následně posílá do firmy s hodnocením typu po telefonu moc milý človek, platové požadavky XY...

Agentura obvykle jako provizi bere něco jako dva platy v případě, že kandidát nastoupí + bonus za pokračování po zkušebce...

Zajívavé je, že pochopitelně agentura nepracuje pouze pro jednu firmu, ale když už narazí na někoho kdo uvažuje o změně, snaží se ho nacpat na pozici, ze které bude mít agentura největší provizi. (to s tou provizí je čiste moje spekulace)

A to je odpověď na většinu otázek zde. Můj pocit je, že stačí dohodit jednoho člověka mešíčně k tomu, aby měl recruiter celkem pohodlný život. A jít cestou kvantity je mnohem jednodušší než jít cestou kvality.

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #36 kdy: 10. 01. 2022, 15:37:20 »
Mna najviac irituje snaha sklbit 2-3 pracovne pozicie do jednej a tvarit sa, ze to je normalka. Nie, nie je, viem to pretoze som v kontakte s vyvojarmi v USA a viem ako to tam vyzera. Odkedy softverovy vyvojar ma riesit deployment, kontajnerizaciu, nasadzovanie na servery a pod. Soft. vyvojar vyvyja, dostane zadanie resp. sa podiela na zbierani poziadavkov a na zaklade toho vymysli rieseni na urovni kodu. Urcite nie je praca softveroveho vyvojara vo vytvarani komplet rieseni pre celofiremny kubernetes environment, nastavovanie opennebuly a podobne veci ktore viac spadaju do devops a sysadmin prace. Samozrejme, 3x peniaze za to nedostanem  :)

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #37 kdy: 10. 01. 2022, 16:24:32 »
Devops, to je snad tak rok 2019, ne? Kdo dneska nejde SRE a Dataops, jako by nebyl.

Priznavam, ze s job description dnes uz tak ctu prvni a posledni odstavec, tak netusim, co se za novy zkratky vyskytuje mezi nima.

Mna najviac irituje snaha sklbit 2-3 pracovne pozicie do jednej a tvarit sa, ze to je normalka. Nie, nie je, viem to pretoze som v kontakte s vyvojarmi v USA a viem ako to tam vyzera. Odkedy softverovy vyvojar ma riesit deployment, kontajnerizaciu, nasadzovanie na servery a pod. Soft. vyvojar vyvyja, dostane zadanie resp. sa podiela na zbierani poziadavkov a na zaklade toho vymysli rieseni na urovni kodu. Urcite nie je praca softveroveho vyvojara vo vytvarani komplet rieseni pre celofiremny kubernetes environment, nastavovanie opennebuly a podobne veci ktore viac spadaju do devops a sysadmin prace. Samozrejme, 3x peniaze za to nedostanem  :)

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #38 kdy: 10. 01. 2022, 16:30:52 »
Devops, to je snad tak rok 2019, ne? Kdo dneska nejde SRE a Dataops, jako by nebyl.

Priznavam, ze s job description dnes uz tak ctu prvni a posledni odstavec, tak netusim, co se za novy zkratky vyskytuje mezi nima.

Mna najviac irituje snaha sklbit 2-3 pracovne pozicie do jednej a tvarit sa, ze to je normalka. Nie, nie je, viem to pretoze som v kontakte s vyvojarmi v USA a viem ako to tam vyzera. Odkedy softverovy vyvojar ma riesit deployment, kontajnerizaciu, nasadzovanie na servery a pod. Soft. vyvojar vyvyja, dostane zadanie resp. sa podiela na zbierani poziadavkov a na zaklade toho vymysli rieseni na urovni kodu. Urcite nie je praca softveroveho vyvojara vo vytvarani komplet rieseni pre celofiremny kubernetes environment, nastavovanie opennebuly a podobne veci ktore viac spadaju do devops a sysadmin prace. Samozrejme, 3x peniaze za to nedostanem  :)
Tak to sa hlboko ospravedlnujem. Musim updatovat moj list s buzzwordmi, zjavne som out, uncool, boomer, grandpa...  :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #39 kdy: 10. 01. 2022, 16:44:56 »
Devops, to je snad tak rok 2019, ne? Kdo dneska nejde SRE a Dataops, jako by nebyl.

Priznavam, ze s job description dnes uz tak ctu prvni a posledni odstavec, tak netusim, co se za novy zkratky vyskytuje mezi nima.

Mna najviac irituje snaha sklbit 2-3 pracovne pozicie do jednej a tvarit sa, ze to je normalka. Nie, nie je, viem to pretoze som v kontakte s vyvojarmi v USA a viem ako to tam vyzera. Odkedy softverovy vyvojar ma riesit deployment, kontajnerizaciu, nasadzovanie na servery a pod. Soft. vyvojar vyvyja, dostane zadanie resp. sa podiela na zbierani poziadavkov a na zaklade toho vymysli rieseni na urovni kodu. Urcite nie je praca softveroveho vyvojara vo vytvarani komplet rieseni pre celofiremny kubernetes environment, nastavovanie opennebuly a podobne veci ktore viac spadaju do devops a sysadmin prace. Samozrejme, 3x peniaze za to nedostanem  :)
Tak to sa hlboko ospravedlnujem. Musim updatovat moj list s buzzwordmi, zjavne som out, uncool, boomer, grandpa...  :)
Sakra, pro mě je devops žhavá novinka :)

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #40 kdy: 10. 01. 2022, 18:05:51 »
Idris: To rovnou přeskoč, DevSec je propadliště dějin, modernější je DevSecOps. :-)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #41 kdy: 10. 01. 2022, 18:13:00 »
Idris: To rovnou přeskoč, DevSec je propadliště dějin, modernější je DevSecOps. :-)
Než se rozhoupu, přijde nějaký další DevCrap :/

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #42 kdy: 10. 01. 2022, 19:19:57 »
"Dev" a "Ops" jsou IT genders...
Vsechny ostatni lablely jsou non-binary.

Ja se identifikuju jako fluid-dev. Chvilku delam dev chvilku ops a nekdy management.
Naramky na rozeznani nenosim. Ostatni muzou poznat moje aktualni zajmena podle mnozstvi nadavek.

#VytrolReKrutu

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #43 kdy: 10. 01. 2022, 19:26:59 »
haha, jak jsem to rychlocetl, tak mi podvedomi podsunulo mnozstvi "bradavek"


"Dev" a "Ops" jsou IT genders...
Vsechny ostatni lablely jsou non-binary.

Ja se identifikuju jako fluid-dev. Chvilku delam dev chvilku ops a nekdy management.
Naramky na rozeznani nenosim. Ostatni muzou poznat moje aktualni zajmena podle mnozstvi nadavek.

#VytrolReKrutu

Re:Lhaní recruiterů
« Odpověď #44 kdy: 10. 01. 2022, 20:47:57 »
Skutocne by ma zaujimalo ako to vnimaju ostatni to zahrnanie vyvojarov nesuvisiacov pracou s touto poziciou. Mozno je problem u mna (mozno som neschopny), ale skutocne som teraz presvedceny, ze softverovy vyvojar ma hlavne vediet programovat, navrhove vzory, best practices, vediet osetrit maximum chyb sposobom ktory dava zmysel, vyznat sa vo frameworkoch, poznat svoj jazyk do hlbky atd. Rozhodne si nemyslim, ze napr. je normalne od C++ alebo Java programatora ocakavat, ze vie databazy v zmysle ich nasadenia, odhadov kolko HW bude potreba atd. Rovnako si nemyslim, ze pre vyvojara je normalne starat sa o infrastrukturu, riesit nejake balickovanie, kontajnery atd. Ak to po mne chcu, tak fajn, ale ja chcem potom za kazdu z tych cinnosti mzdu adekvatnu danej pozicii kde zapadaju tieto cinnosti, lenze to je nonsens samozrejme.
« Poslední změna: 10. 01. 2022, 20:51:11 od nehalem »