Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #30 kdy: 22. 10. 2021, 20:31:05 »
nóóóó tak jako vožralej bulhar kterýho mam teďko v pokoji to umí uplně bez cloudu hele :P ;) a když todlecto uměj free nástroje google asi jako bude vo trošičku dál  :) ;)

zadruhý ty nemusíš dělat celej převod na tom mrňavým lokálním zařízení ale třeba vytáhnout jenom mfcc hele a až to jako vystrkávat do cloudu. že by jako taková děsně hodná korporace jako google nepřemejšlela jak jako co nejvíc počitání přenýst na mobílky googleovcí??  :o :P ;) ;)
Aha, takže Google vyvíjí čip Tensor i proto, aby měl kvalitnější offline převod mluveného slova na text, přitom to vlastně všechny mobily už dávno umí. Škoda, že se vás nezeptali, mohli si ušetřit několik let vývoje.

Zvláštní je, že komentujícím připadá podezřelé ledacos, jenom ne to, že tady pořád nějak nemáme doménu, kam teda Google nebo Xiaomi ta data odesílá.

nn to sem zase jako neřekla  :D ;) jenom chci říct že se to jako nemusí snažit vystrkávat ven celej nějakej audiostream muže to třeba vyzobávat zvuk co zní jako lická řeč a ztoho vytahovat nějaký příznaky aty vystrkávat někam kde to stt se provede dokonce :o ;)

joa doména muže bejt nějaká vobyčejná googlu takže se to ztratí :) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #31 kdy: 22. 10. 2021, 22:38:49 »
[...] pak jsem si sedl k počítači a začalo se mě všude v reklamách objevovat "polohovací stoly" [...] me stve ze to nejde vypnout, jako neco ve stylu "stul uz mam, neotravuj" aby se v tech reklamach nenabizelo porad to stejny ...
a zkousel si polozit telefon na stul a rict "Polohovaci stul uz mam, ted bych potreboval koupit nejakou lampicku" ? :-)

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #32 kdy: 23. 10. 2021, 15:22:47 »
Mně přijde trochu pochybné vycházet z premisy, že telefon by hlasová data měl nutně posílat kamsi do čmoudu v reálném čase. Nejsem si jistý, jak to je s výpočetní náročností rozpoznávání hlasu na telefonu, ale dovedu si představit, že by vyzobával jenom něco nebo to dělal hrubě, zato by to ale shromažďoval dlouho. Neodesílal by to hned, ale při vhodné příležitosti by to mohl přiložit ke zdánlivě legitimní komunikaci, aby to nebudilo podezření.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #33 kdy: 24. 10. 2021, 12:02:14 »
Mně přijde trochu pochybné vycházet z premisy, že telefon by hlasová data měl nutně posílat kamsi do čmoudu v reálném čase.
Nic takového tu ovšem nikdo nepředpokládal.

Nejsem si jistý, jak to je s výpočetní náročností rozpoznávání hlasu na telefonu, ale dovedu si představit, že by vyzobával jenom něco nebo to dělal hrubě, zato by to ale shromažďoval dlouho. Neodesílal by to hned, ale při vhodné příležitosti by to mohl přiložit ke zdánlivě legitimní komunikaci, aby to nebudilo podezření.
Přičemž tím „dlouho“ myslíte několik hodin? Ty zprávy o tom, jak někoho telefon odposlouchává, vždycky říkají, že se ta reklama začala objevovat za chvíli nebo další den. Ono té komunikace, která běží na pozadí, zase není tolik, aby se k ní nepozorovaně dal přibalit záznam několika desítek minut nebo hodin hlasu. Dokonce ani kdyby to bylo přepsané do textové formy (což nedává smysl, přepisovat to nepřesně přímo v mobilu, když pro cílení reklamy potřebujete přesně vědět, zda dotyčný neřekl např. jméno nějaké značky).

Každopádně i kdyby bylo teoreticky možné to, co popisujete, pořád to nevysvětluje, proč to zatím nikdo nedokázal zreprodukovat jednoduchým experimentem. Abych začal věřit, že na tom něco může být, nepotřeboval bych ani dvojitě zaslepený experiment. Ale nikdo nic takového experimentem nedokázal, vždy je to jenom „zpětně jsem si vzpomněl, že jsme o tom mluvili“ – takovou situaci ale daleko lépe vysvětluje fungování lidského mozku, který většinu příchozích informací filtruje a začne je propouštět do vědomí teprve v okamžiku, kdy pro vás začnou být důležité. Takže vás musím zklamat, ale to, že jsem se začal zajímat o něco nového (co ale existovalo dávno) a najednou se to řešilo všude – v novinách, v televizi, v rozhlase, bavili se o tom lidé – se dělo odjakživa, dávno před vznikem hloupých telefonů a i v době, kdy jsme doma neměli ani pevnou linku.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #34 kdy: 25. 10. 2021, 09:02:40 »
Citace
Díky za zajímavou diskusi, mám po víkendu co číst 😊

K bodu jestli jsem nehledal slovíčko nebo neměli hosti Wi-Fi, tak mojí wifinu nepotřebovali, používali svoje data, hesla k Wi-Fi mám 12 různých nelogických znaků a ta reklama mi vyběhla, když jsem byl u rodičů, jiná síť i když mě asi taky zná. A Buchhaltera znám, patří mezi často používaná slovíčka (korporát). Podle mě byl jediný spojitý bod, který mě napadá, můj telefon v kapse. Jo a nezmínil jsem, že nemám data, jen neomezené volání.
Propojený Android s Google účtem samozřejmě mám, ale jinak google služby skoro nepoužívám, ani email, jedině Youtube a to mám appku Youtube Vanced.

@MalyTomi – stejný problém mám taky, s jakýmkoliv nastavením i diskusí na Xiaomi fóru se mi nepovedlo donutit telefon, aby si přestal zapínat datové SMS sám od sebe… takže to řeším tak, že mám zablokovaná data u operátora a když náhodou potřebuju data, tak si zavolám infolinku/pošlu aktivační SMS, aktivuju data a hned zase posílám deaktivační SMS. Pakárna, ale dělám to tak max 3x do roka.

Proč jsem ten příspěvek psal, protože to bylo poprvé co jsem viděl reklamu GoogleAds v německém jazyce a ještě na věc o které se běžně nebavím ani ji nevyhledávám, ani posledních 5 let neprojíždím servery na práci.

Ale jo, udělám experiment, v práci si na nějakém random PC u kterého jsem nikdy nebyl vyhledám něco co má velkou reklamu, ale jde normálně mimo mě, vypnu uBlock a zkusím házet fráze na telefon, uvidíme. Takhle z hlavy mě napadá třeba League of Legends? Tu hru neznám, vím že se o ní mluví a v době před youtube vanced měla dost reklamy. Nebo poraďte co by byla dobrá fráze, jednoduchá, ale zároveň by neměla být sezónní jako třeba teď říkat ty zimní gumy asi nebude dobrý test.


Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #35 kdy: 25. 10. 2021, 11:05:33 »
Ale jo, udělám experiment, v práci si na nějakém random PC u kterého jsem nikdy nebyl vyhledám něco co má velkou reklamu, ale jde normálně mimo mě, vypnu uBlock a zkusím házet fráze na telefon, uvidíme. Takhle z hlavy mě napadá třeba League of Legends? Tu hru neznám, vím že se o ní mluví a v době před youtube vanced měla dost reklamy. Nebo poraďte co by byla dobrá fráze, jednoduchá, ale zároveň by neměla být sezónní jako třeba teď říkat ty zimní gumy asi nebude dobrý test.
Pokud ten test má dávat smysl, musíte ta slova použít jenom v řeči, kterou může zachytit telefon. Nemůžete to hledat nikde jinde nebo si je nechat poradit tady na fóru. Protože pak byste nevěděl, zda se do toho reklamního systému dostala přes mobil nebo přes to vyhledávání a zdejší diskusi.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #36 kdy: 25. 10. 2021, 11:10:35 »
Osobně to vidím na nějaký druh kognitivního zkreslení. Je strašně těžké se toho zbavit a nebo vůbec vyhodnotit míru.

Příklad: kolega má nové modré boty. Všiml jsem si toho na schodišti. Nikdy jsem si obuvi lidí nevšímal, ale teď vnímám, že spousta lidí má výrazně barevné boty - buď si můžu myslet, že se od minulého týdne prudce změnila móda, nebo pravděpodobnější varianta, že jsem se na to nikdy před tím nezaměřoval (vědomě).

Denně (ne)vnímáte desítky tisíc věcí. Nelze se na všechny zaměřit a uvědomovat si je. Tak reklama na účetního tam mohla být už dávno před tím.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #37 kdy: 25. 10. 2021, 11:13:17 »
Byl by toho plný internet...
Spíše jsem to myslel tak, jestli by se něco změnilo? Jestli by třeba vznikl tlak na zakázání takového vytěžování, nějaké blokátory, více offline uživatelů nebo by se s tím prostě lidé smířili, jako když té žábě v nádobě zvýšíte teplotu o jeden stupeň (možná o dva).

Nebo poraďte co by byla dobrá fráze, jednoduchá, ale zároveň by neměla být sezónní jako třeba teď říkat ty zimní gumy asi nebude dobrý test.
Já bych doporučil něco úplně nezávislého, třeba otevřít slovník nebo nějakou knihu na náhodné stránce, vybrat si první podstatné jméno a to pak několikrát během jednoho či několika dnů u telefonu říkat.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #38 kdy: 25. 10. 2021, 11:42:04 »
Spíše jsem to myslel tak, jestli by se něco změnilo? Jestli by třeba vznikl tlak na zakázání takového vytěžování, nějaké blokátory, více offline uživatelů nebo by se s tím prostě lidé smířili, jako když té žábě v nádobě zvýšíte teplotu o jeden stupeň (možná o dva).
Některý ze států EU by začal vyšetřovat porušení GDPR a ta firma (ať už Xiaomi nebo Google, podle toho, kdo by to měl na svědomí) by zaplatil a mastnou pokutu.

Nebo poraďte co by byla dobrá fráze, jednoduchá, ale zároveň by neměla být sezónní jako třeba teď říkat ty zimní gumy asi nebude dobrý test.
Já bych doporučil něco úplně nezávislého, třeba otevřít slovník nebo nějakou knihu na náhodné stránce, vybrat si první podstatné jméno a to pak několikrát během jednoho či několika dnů u telefonu říkat.
Je dobré vybrat něco, na co může být cílena reklama. Ale jinak souhlas, mělo by to být něco vybraného náhodně, co získáte z offline světa – abyste minimalizoval riziko, že ta „testovací fráze“ unikne jinou cestou.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #39 kdy: 25. 10. 2021, 16:28:28 »
Našel jsem na internetu několik dotazů se stejným problémem, nemá to nic společného s Xiaomi, protože to řeší majitelé Pixelů, Huaweiů, Nokií i Samsungů. Bohužel zmiňují samé workaroundy, nenašel jsem vysvětlení či řešení...
Ano, tiez som nasiel vela diskusii, kde riesia rovnaky problem, ale nikto zatial nenasiel riesenie. Vela ludi si to ani nevsimne, lebo dnes uz ma takmer kazdy nejaky ten datovy balik k pausalu a teda je stale online.

Čili když jste zadal nesmyslnou APN, Android si ji z nějaké zálohy opravil na správnou? Nebo APN vůbec nepotřebuje k přístupu na Internet?
Potrebuje, dokonca ked som cely profil odstranil, tak do niekolko minut ho naspat. Co som patral, tak operator dokaze poslat telefonu konfiguraciu na internet a mms. Ten telefon je kupovany v obchode, nie je kupovany u operatora, takze teoreticky nema mat kde ulozenu konfiguraciu.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #40 kdy: 26. 10. 2021, 09:41:36 »
super.
tak ZROVNA TED mi zapipala zprava na mobilu. znelo to jako SMS, ale nebyl to ani SMS ani mail.

bylo to od Google photos, "relive your moments" nebo cosi takovyho. (text uz zmizel, jak to nebylo SMS nebo mail, tak uz ho nevyvolam).
o ukazalo mi to radu fotek, (neco z toho bylo z MMS, neco z myho foceni).

Google photos nepouzivam a nikdy neopouzival, jsem ve skutecnosti zapomnel, ze neco takovyho Google vytvoril. Vsechny ty fotky, co mi to prezentovalo, jsem uz z mobilu davno smazal.

Fakt super.