Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #15 kdy: 22. 10. 2021, 11:22:19 »
Nic vás neodposlouchává. Je klidně možné, že se vám ta reklama zobrazovala už dřív, akorát jste si toho nevšiml. Pokud tam došlo k nějaké personalizaci, tak jen na základě toho, že se vaše návštěva u vás připojila k internetu (tj. na základě IP adresy), případně na základě připojení ke stejné WiFi (to by zjistil Google nebo Apple – je to stejná WiFi s malým počtem zařízení → asi jedna domácnost).

Že vás mobil neodposlouchává se dá dokázat velice snadno. Kdyby vás odposlouchával, musel by odposlech někam odesílat. Což by generovalo datový tok, který by se dal zjistit. I kdyby se to, zda mluvíte či ne, rozpoznávalo lokálně, pořád by ten datový tok musel být aktivní alespoň při řeči nebo po ní. Ten datový tok by neobsahoval text, ale komprimovaný hlas – rozpoznání hlasu se zatím dělá v cloudu, ne lokálně. Takže by se jen tak neztratil.


Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #16 kdy: 22. 10. 2021, 11:31:16 »
Také by mě zajímalo, jestli na těch zvěstech o vytěžování odposlechnutých frázích něco je. Bylo by zajímavé stanovit si kritéria a provést několik testů, které by ověřily, zda je to "náhoda" nebo "nemyslím si" :-)

Zajímalo by mne, jak by to fungovalo technicky. Jestli je v telefonu nějaký autonomní SW, který neustále analyzuje okolní zvuk, při detekci řeči ji převádí na text, ten komprimuje, možná šifruje a vysílá do centrály? Jinak by musel do té centrály posílat balíčky komprimovaného zvuku a to by se muselo poznat na velikosti odesílaných dat.

Napadlo mě, krmit takový telefon puštěným rozhlasem nebo audioknihami, ale pokud to hledá jen známý hlas uživatele, tak by to odfiltroval. Pak jedině přečíst svým hlasem různé náhodné fráze (třeba z knih a časopisů), nahrát si je, rozdělit do souborů a ty pak z nějakého nekompromitovaného přehrávače poblíž mobilu spouštět v náhodném pořadí. Jenže to zase představuje hodně práce s nejistým výsledkem a mně se kvůli tomu nechce aktivovat data a propojovat účet v telefonu s jinými účty :-)

Skusal som aj zmenit apn
Čili když jste zadal nesmyslnou APN, Android si ji z nějaké zálohy opravil na správnou? Nebo APN vůbec nepotřebuje k přístupu na Internet?

spis me stve ze to nejde vypnout, jako neco ve stylu "stul uz mam, neotravuj" aby se v tech reklamach nenabizelo porad to stejny ...
To může být i výhoda, takové reklamy se snadněji ignorují.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #17 kdy: 22. 10. 2021, 11:39:25 »
pokud vim, tak u Samsungu se uz prokazalo, ze jejich TV posilala (posila?)  nahraty hlas kamsi.
plus, protoze asiati jsou znami svym durazem na bezpecnost, to bylo http,  na 443 pouze presmerovany).

Takzce kecy v klecy, "vono by to muselo posilat data, takze to nic nedela'.  Takze tyhle reci "ja vim vsechno nejlip, protoze jsem ... "

ted jsem se dival,  a ten Ztracenej Google toho asistenta nejakym updatem zase aktivoval, ackoliv jsem to velmi povypinal kdyz jsem telefon nakupoval.

Bohuzle semi zatim nikdy neporadilo uspokojive alternativni OS na mych telefonech rozchodit.

Plus bohuzel clovek je holt pod tlakem blbe vetsinove populace, ktere je vsechno fuk, nebo tomu neveri nebo tomu nerozumi.
Vcera jsem potreboval cosi poslat pres mail, a prijemce byl neschopen rozbalit ani zip archiv. (protoze WIndows 10 to otevrou jako slozku, ale double click uz ten soubor neotevre. Musi se to odtahnout do jine slozky, to uz bylo nad jeho sily. Castecne intelektualni, castecne to bylo moc prace_.

PanVP

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #18 kdy: 22. 10. 2021, 12:14:17 »
ted jsem se dival,  a ten Ztracenej Google toho asistenta nejakym updatem zase aktivoval, ackoliv jsem to velmi povypinal kdyz jsem telefon nakupoval

Hlasový Asistent je ve výchozím nastavení zapnutý, proto se po určítých úkonech znovu zapíná.
Navíc, pokud ho vypneš, stejně jen přestane reagovat na fráze, ale běžící procesy tam jsou dál.
Pokud někdo tušíte, jak to odjebat z ne-rootnutého telefonu, budu rád.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #19 kdy: 22. 10. 2021, 12:30:14 »
Jestli je v telefonu nějaký autonomní SW, který neustále analyzuje okolní zvuk, při detekci řeči ji převádí na text, ten komprimuje, možná šifruje a vysílá do centrály? Jinak by musel do té centrály posílat balíčky komprimovaného zvuku a to by se muselo poznat na velikosti odesílaných dat.
Převod řeči na text se zatím dělá v cloudu. Je snaha to převést do lokálního zařízení, proto také mobily dostávají speciální čipy s podporou pro algoritmy umělé inteligence, ale masově se to nedělá. Proto třeba všichni ti asistenti reagují teprve na oslovení – protože to se vyhodnocuje lokálně, ale jakmile je zaznamenáno oslovení, zbytek už se může (daleko lépe) převést v cloudu.


Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #20 kdy: 22. 10. 2021, 12:31:44 »
pokud vim, tak u Samsungu se uz prokazalo, ze jejich TV posilala (posila?)  nahraty hlas kamsi.
A jak se to prokázalo? Zjistilo se to právě ze síťového provozu.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #21 kdy: 22. 10. 2021, 15:01:07 »
uff, ještě že jsem googLLOVSKOU variantu  a xiaOMUNISTICKOU variantu androidu přemáznul LineageOS. Podobné téma tu kdysi bylo (nejsem si jistý, jestli v tom ale hrál roli telefon)...

Ono je to těžké, když lidé mají aktivní oba kanály:
1.(UP)první na šmírování a  reportování (nahrávání, asistent, keyloggery na zlepšování klávesnice)
2.(DOWN) na  injektáž cílenými "informacemi" stahování reklam a "navrhovaného" obsahu.
3.(sidechannel) Bohužel člověk neovlivní- jak zde někdo psal, "návštěva se připojí na stejnou wifi" nebo vás někdo označí.

K automatické regeneraci APN:
Nevím jak s APN na androidu, ale v "starší telefonech" se také stávalo, že dříve smazaný APN se znovu přidal. Bylo to ale z důvodu že byla vyndaná SIM a potom vložená. Telefon tedy při změně SIM natáhl na ní uložené APN. Pomohlo APN nemazat, ale změnit mu název.(Tajemství je v tom , jaký název. Musí se změnit samotná hodnota APN na nesmyslnou. Ale asi musí zůstat "pojmenování profilu APN" - kdyby se totiž přejmenovalo toto, tak se to vyhodnotí, jako jiný profil)
Je možné, že na androidu v jednom z desítek partition typu vendor/oem jsou uložené hodnoty operátorů celé evropy.

« Poslední změna: 22. 10. 2021, 15:03:56 od mikesznovu »

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #22 kdy: 22. 10. 2021, 15:34:21 »
Také by mě zajímalo, jestli na těch zvěstech o vytěžování odposlechnutých frázích něco je. Bylo by zajímavé stanovit si kritéria a provést několik testů, které by ověřily, zda je to "náhoda" nebo "nemyslím si" :-)

Párkrát jsem měl podezření, párkrát jsem to zkoušel nasimulovat a nikdy se mi to nepovedlo. Osobně si myslím, že mu ty data dá člověk nějak jinak a neuvědomí si to.

Nebo i hlasově, ale se souhlasem Google a nevšimne si toho. Před pár lety jsme seděli s kámošem v kanclu. On položil na stul svůj tehdy aktuální Huawei P20 nebo P30 Pro, už nevím a bavili jsme se o asistentech, takže v rozhovoru padlo ono magické "OK Google". Telefon pípl a začal nahrávat v očekávání dalších povelů. Dodávám, že ten telefon položil na stůl odemčený z rozsvíceným. Kdyby ho měl v kapse, tak se to asi nestane.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #23 kdy: 22. 10. 2021, 17:01:46 »
jasne, to je jedna stranka, ze i kdyz to clovek "vypne" nejakym tlacitkem, tak to stejne nekde vyplave.

ja mluvim o tom, ze zaskrnutu nejakou predvolbu " nedelej to", ale drive nebo pozdeji mi to Google prepise. (vzdy na pro nej vyhodnou volbu).

ted jsem se dival,  a ten Ztracenej Google toho asistenta nejakym updatem zase aktivoval, ackoliv jsem to velmi povypinal kdyz jsem telefon nakupoval

Hlasový Asistent je ve výchozím nastavení zapnutý, proto se po určítých úkonech znovu zapíná.
Navíc, pokud ho vypneš, stejně jen přestane reagovat na fráze, ale běžící procesy tam jsou dál.
Pokud někdo tušíte, jak to odjebat z ne-rootnutého telefonu, budu rád.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #24 kdy: 22. 10. 2021, 17:06:26 »
a?

rekl si "neodposlouchava" jako ze je to dany a autor je blbec.

Ja odpovidam, ze "neodposlouvani" vubec neni samozrejmy.


pokud vim, tak u Samsungu se uz prokazalo, ze jejich TV posilala (posila?)  nahraty hlas kamsi.
A jak se to prokázalo? Zjistilo se to právě ze síťového provozu.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #25 kdy: 22. 10. 2021, 17:30:36 »
a?

rekl si "neodposlouchava" jako ze je to dany a autor je blbec.

Ja odpovidam, ze "neodposlouvani" vubec neni samozrejmy.
Neodposlouchává, protože kdyby to dělal, už by se to dávno provalilo. Jako u toho Samsungu.

Kdyby měl Vít Křepelka opravdu zájem ověřit, zda se to neděje, jsou tu popsány minimálně dva návody, jak to ověřit. Jednak sledovat síťovou komunikaci a zjistit, zda tam není nějaká, která koreluje s hovorem v blízkosti telefonu. Jednak se to dá zkusit experimentálně – prostě cíleně mluvit o něčem, o čem bezpečně jiným způsobem nekomunikujete, nehledáte to apod.

Je na každém, jestli bude věřit něčemu, co se dá docela snadno prokázat, ale ještě se to nikomu nepovedlo.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #26 kdy: 22. 10. 2021, 18:11:27 »
Neodposlouchává, protože kdyby to dělal, už by se to dávno provalilo.
A co by se stalo, kdyby se to provalilo?

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #27 kdy: 22. 10. 2021, 18:46:19 »
Neodposlouchává, protože kdyby to dělal, už by se to dávno provalilo.
A co by se stalo, kdyby se to provalilo?
Byl by toho plný internet, stejně jako v případě Samsungu. Takže by tady nebylo o čem diskutovat, prostě by tu byl jeden nebo více odkazů na články, které by to potvrzovaly.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #28 kdy: 22. 10. 2021, 19:05:43 »
hlásim žese nám to stalo taky  :o :D :o :D :o :D :o :D
Jestli je v telefonu nějaký autonomní SW, který neustále analyzuje okolní zvuk, při detekci řeči ji převádí na text, ten komprimuje, možná šifruje a vysílá do centrály? Jinak by musel do té centrály posílat balíčky komprimovaného zvuku a to by se muselo poznat na velikosti odesílaných dat.
Převod řeči na text se zatím dělá v cloudu. Je snaha to převést do lokálního zařízení, proto také mobily dostávají speciální čipy s podporou pro algoritmy umělé inteligence, ale masově se to nedělá. Proto třeba všichni ti asistenti reagují teprve na oslovení – protože to se vyhodnocuje lokálně, ale jakmile je zaznamenáno oslovení, zbytek už se může (daleko lépe) převést v cloudu.

nóóóó tak jako vožralej bulhar kterýho mam teďko v pokoji to umí uplně bez cloudu hele :P ;) a když todlecto uměj free nástroje google asi jako bude vo trošičku dál  :) ;)

zadruhý ty nemusíš dělat celej převod na tom mrňavým lokálním zařízení ale třeba vytáhnout jenom mfcc hele a až to jako vystrkávat do cloudu. že by jako taková děsně hodná korporace jako google nepřemejšlela jak jako co nejvíc počitání přenýst na mobílky googleovcí??  :o :P ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #29 kdy: 22. 10. 2021, 19:50:16 »
nóóóó tak jako vožralej bulhar kterýho mam teďko v pokoji to umí uplně bez cloudu hele :P ;) a když todlecto uměj free nástroje google asi jako bude vo trošičku dál  :) ;)

zadruhý ty nemusíš dělat celej převod na tom mrňavým lokálním zařízení ale třeba vytáhnout jenom mfcc hele a až to jako vystrkávat do cloudu. že by jako taková děsně hodná korporace jako google nepřemejšlela jak jako co nejvíc počitání přenýst na mobílky googleovcí??  :o :P ;) ;)
Aha, takže Google vyvíjí čip Tensor i proto, aby měl kvalitnější offline převod mluveného slova na text, přitom to vlastně všechny mobily už dávno umí. Škoda, že se vás nezeptali, mohli si ušetřit několik let vývoje.

Zvláštní je, že komentujícím připadá podezřelé ledacos, jenom ne to, že tady pořád nějak nemáme doménu, kam teda Google nebo Xiaomi ta data odesílá.