Televize na monitoring

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #15 kdy: 25. 08. 2021, 19:36:22 »
 PS: Není to zbraň, nemusí to dělat autorizovany servis (o záruku přijdeš tak jako tak), stačí patlal s živností na opravu televizi, co může fakturovat a zvládne tuto úpravu.

- faktura
- odstraněné vstupy antén
- zaslepené zbylé dírky
- zablokovaný tuner (jednoduše, ale bez otevření nevratně)
- pokud to bude hodně pochybná dílna, na faktuře chceš SN telky a nech si jí ověřit třeba na poště, že to nebylo uděláno dodatečné
- ostatní problémy už svedeš na dobrou víru :-)

Práce na hoďku, opruz je tu telku tam přivézt a pak ta pošta.


Re:Televize na monitoring
« Odpověď #16 kdy: 25. 08. 2021, 19:42:57 »
tohly prijde jako komedie a fakt doufam,ze nic z tohohle neni mysleno vazne.

fakt bude potreba se z toho cirkusu odstehovat.

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #17 kdy: 25. 08. 2021, 20:34:56 »
Myšleno vážně to je, máme nějaké zákony.

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #18 kdy: 25. 08. 2021, 21:39:38 »
tohly prijde jako komedie a fakt doufam,ze nic z tohohle neni mysleno vazne.

fakt bude potreba se z toho cirkusu odstehovat.

Nebál bych se, že jinde to bude lepší. Alespon co se týče evropy.

Třeba tady jsou britské absolutně nesmyslné zákony, kterým se všichni smějou a nikdo je nevymáhá.
Proč to nikdo nezruší? Bál bych se, jaké blbosti se pak klidně i vymáhají.
https://www.youtube.com/watch?v=vDBzi0n9Fxg
https://www.youtube.com/watch?v=rJGifTou5FE

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #19 kdy: 26. 08. 2021, 08:32:58 »
PS: Není to zbraň, nemusí to dělat autorizovany servis (o záruku přijdeš tak jako tak), stačí patlal s živností na opravu televizi, co může fakturovat a zvládne tuto úpravu.

- faktura
- odstraněné vstupy antén
- zaslepené zbylé dírky
- zablokovaný tuner (jednoduše, ale bez otevření nevratně)
- pokud to bude hodně pochybná dílna, na faktuře chceš SN telky a nech si jí ověřit třeba na poště, že to nebylo uděláno dodatečné
- ostatní problémy už svedeš na dobrou víru :-)

Práce na hoďku, opruz je tu telku tam přivézt a pak ta pošta.
Zákon č. 348/2005 Sb.

§ 2

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.


Re:Televize na monitoring
« Odpověď #20 kdy: 26. 08. 2021, 09:15:10 »
 technicky způsobilého ...


takze, pokud uz se neda prijimat analogovy tv signal, je moje stara plasma techicky zpusobila byt televizi nebo ne?




PS: Není to zbraň, nemusí to dělat autorizovany servis (o záruku přijdeš tak jako tak), stačí patlal s živností na opravu televizi, co může fakturovat a zvládne tuto úpravu.

- faktura
- odstraněné vstupy antén
- zaslepené zbylé dírky
- zablokovaný tuner (jednoduše, ale bez otevření nevratně)
- pokud to bude hodně pochybná dílna, na faktuře chceš SN telky a nech si jí ověřit třeba na poště, že to nebylo uděláno dodatečné
- ostatní problémy už svedeš na dobrou víru :-)

Práce na hoďku, opruz je tu telku tam přivézt a pak ta pošta.
Zákon č. 348/2005 Sb.

§ 2

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #21 kdy: 26. 08. 2021, 09:29:34 »
Za předpokladu, že by už neexistovala ani jedna kabelovka, která analog šíří, by to asi obstálo...

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #22 kdy: 26. 08. 2021, 09:32:33 »
(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

No ale jen potvrzuješ to, co jsem napsal a nemohu za to, že nerozumíš zákonu...

IF (zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"))
THEN
Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Takže, dokud v tom je TUNER = (prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů) tak za to musíš cálovat, i když to použiješ jako zobrazovací panel = (Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.)

Budu doufat, že jsem ti to napsal dostatečně srozumitelně.

Po odborné deaktivaci tuneru a zaslepení vstupů se už nejedná o televizní přijímač.

Dal jsem si tu práci, protože evidentně neumíš používat Google a tady to máš vysvětlené.
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/koncesionarske-poplatky-televize.A180424_081800_tec_video_nyv

Po deaktivaci tuneru, na což MUSÍŠ MÍT DOKLADY, se jedná o co? No přeci o monitor!

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #23 kdy: 26. 08. 2021, 09:33:11 »
Za předpokladu, že by už neexistovala ani jedna kabelovka, která analog šíří, by to asi obstálo...

Prosím, už mlč. Dík.

https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/koncesionarske-poplatky-televize.A180424_081800_tec_video_nyv

„Pokud by existoval televizní přijímač, který není schopen příjmu jak analogového, tak digitálního vysílání, nebyl by pak předmětem povinnosti platit televizní poplatek.“
Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/koncesionarske-poplatky-televize.A180424_081800_tec_video_nyv

Postup jsem napsal správně, takhle to má být, nerýpej se v tom, nerozumíš tomu, prosím mlč.
« Poslední změna: 26. 08. 2021, 09:35:14 od PanVP »

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #24 kdy: 26. 08. 2021, 09:37:15 »
technicky způsobilého ...

takze, pokud uz se neda prijimat analogovy tv signal, je moje stara plasma techicky zpusobila byt televizi nebo ne?

Dokud je v tom tuner, musíš za ní platit.

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #25 kdy: 26. 08. 2021, 09:45:17 »
analogovy tuner, tuzid nezpusobily technickemu provozu.

technicky způsobilého ...

takze, pokud uz se neda prijimat analogovy tv signal, je moje stara plasma techicky zpusobila byt televizi nebo ne?

Dokud je v tom tuner, musíš za ní platit.

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #26 kdy: 26. 08. 2021, 09:56:27 »
Jen mne tak napadlo:
Ten televizor už někde na půdě máš a chceš ho oprášit nebo si ho teprve chceš pořídit?
A chceš ho mít v bytě kde už nějaký televizor máš a platíš za něj nebo ve firmě?

Vzpomněl jsem si, svého času jsem pracoval jinde než jsem bydlel a přes týden jsem přebýval v bytě co ho majitel bytu zrovna jinak nepotřeboval a televizní poplatek tam neplatil. Když jsem si tam přivezl svůj televizor, majitel se obával, aby na něj nevlítli kontrolenkové a nespočítali mu to. Tak jsem se poptal, už nevím, kde, ale v nějaké instituci co podle mého názoru to obhospodařovala, dostal jsem odpověď, že pokud platím televizní poplatek ve svém stálém bydlišti, tak je to v pořádku.

PanVP

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #27 kdy: 26. 08. 2021, 10:01:12 »
analogovy tuner

Ne, dokud tam tuner je, musíš platit.
Pro ten zákon není důležité, jestli se tou technologií v ČR vysílá nebo ne, ale jestli to je zařízení schopné příjmu televizního vysílání. Kdyby sis pořídil velkou anténu a pořádný zesilovač, třeba bys chytl nějakou Ukrajinskou nebo Tureckou televizi.

Takže, abys nemusel platit, musíš deaktivovat tuner = fakticky to předělat na monitor.
Pak se platit nemusí.

„Pokud by existoval televizní přijímač, který není schopen příjmu jak analogového, tak digitálního vysílání, nebyl by pak předmětem povinnosti platit televizní poplatek.“
Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/koncesionarske-poplatky-televize.A180424_081800_tec_video_nyv
« Poslední změna: 26. 08. 2021, 10:03:36 od PanVP »

Re:Televize na monitoring
« Odpověď #28 kdy: 26. 08. 2021, 10:48:50 »
Stejně je to legrace. Monitor a přes HDMI připojený tv box s androidem (bez tuneru) a na tom např. SledovaniTV nebo jiná IP TV aplikace => neplatím (??). Smart TV a na tom stejná IP TV aplikace => platím.

Někdy nechápu (nejen u tohoto zákona), proč si to stát komplikuje šílenými výjimkami (a nutnostmi kontrol atd., což zaměstnává řadu pijavic a nutně se prodraží). Prostě chceme dotovat státní TV, tak platíme všichni nebo to nějak "jde z daní" (ještě lepší varianta, proč mám myslet na nějaký  pravidelný dedikovaný poplatek nějaké státní instituci).

Mimochodem, patřím asi k výjimkám, ale ani jsem to nezkoumal (později jsem přece jen koupil TV, která v sobě má tuner, ale nemusela by, nepotřebuji ho), čestné prohlášení jsem nedával a poplatek jsem platil. Bral jsem to jako sponzoring české televize (v obecném smyslu, s malým č), na kterou se občas dá i koukat.



Re:Televize na monitoring
« Odpověď #29 kdy: 26. 08. 2021, 11:34:18 »
je vicero dani, jejich vyber stoji vic nez prinesou.

proste na chudy lid musi byt prisnost, aby nezvlcel. at to stoji, co to stoji.

nikdo z me rodiny nesleduje ceskou televizi, necte CTK.
Proc taky, my nesouhlasime s obsahem a formou, jak tyhle dva zdroje siri informace.

Pokdu je to tak super a mate pro to vyuziti, ok, tak na to prispivejte.

A  predejdu utokum: "Ne, nikdo vcetne mych deti neni traumatizovan nebo socialni pariah (kvuli tomu).: