Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #30 kdy: 13. 09. 2021, 23:29:42 »
Tak jeste jsem zadnej single-slot ntb do ruky nedostal, holt vybiram si jinou ligu, kde se takovy veci nedelaj


PanVP

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #31 kdy: 14. 09. 2021, 09:07:59 »
jinou ligu, kde se takovy veci nedelaj

To máš štěstí, protože tyhle "neštvary" a "hnusné věci" prosakují z nejnižších řad notebooků do těch vyšších.
Bohužel věci ze spodní špíny prosakují nahoru, než aby se vychytávky z vyšších řad dostávaly dolů.

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #32 kdy: 14. 09. 2021, 09:25:37 »
Žádná pseudo móda, prostě je to nejlevnější, co víc na tom hledat? Za 12 tisíc můžete mít ubohou sestavu s Celeronem, 4 GB paměti a nejhorším monitorem a klávesnicí, a nebo za stejné peníze ProBook s i3 nebo Ryzenem, 8 GB RAM a pěkným IPS panelem. Mobilita a daleko menší footprint na stole/pod stolem je bonus zdarma.
To má být vtip? Za ty love, co vypláznu za NB, mám PC podstatně výkonnější. A ten tvůj "pěkný IPS panel" má jakou velikost? 15,6"? Nebo 17"? Tak to dík, ale u PC mám aktuálně 27", což je o několik levelů úplně někde jinde :P

Možná by to chtělo konkrétní příklad? Započítáváme monitor a třeba ještě windows licenci?

"Běžný uživatel" - kancl/domácnost/škola...
Probook 430G7 s i3 10110U, 8 GB RAM, 256 GB NVMe SSD je na czc.cz za 12.990,-  s DPH
Za monitor (ten úplně nejobyčejnější) a OS jsme minimálně 4000 dolu (možná ještě víc). Za zbývající budget se fakt zázrak z nových dílů neposkládá.
Jiná věc je, když neuvažujeme monitor a/nebo OS, pak se dá počítač poskládat o něco výkonnější. Ale BFU imho nepozná rozdíl - mobilní CPU už jsou dostatečně dobré.

Jiná situace je u výkonné pracovní stanice (když potřebujete skutečně silné železo). Poskládáte komp s ryzen 9, 64 GB RAM, tera nebo dvě SSD a jste pořád na rozumné částce. Navíc si koupíte kvalitní chlazení takže neřešíte hluk a vše jede na 100% výkonu bez přehřívání (v sestavě s i7 používám chladiče noctua a když je pod stolem, absolutně o ní nevím). Můžete mít podobný prac. stroj v notebooku? Imho ano, ale cena bude na úrovni, kdy třeba už uvažujete o operativním leasingu než to platit hotově :)

Za sebe bych ale dodal, že i k notebooku bych potřeboval monitor (a další periferie). Za práci přímo na notebooku bych za chvíli od své páteře dostal "flákanec". Už nejsem nejmladší.




« Poslední změna: 14. 09. 2021, 09:27:50 od premekv »

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #33 kdy: 14. 09. 2021, 10:07:10 »
Windows 10 Pro je za pár stovek (např. u GoodOffer24), takže to bych vůbec neřešil. Jinak ceny za komponenty si každý najde sám - vlastně jediné, co může být u někoho rozhodující, je samotné sestavení PC (ale tuším v CZC to dělají gratis v případě nákupu komponent u nich).

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #34 kdy: 16. 09. 2021, 07:12:40 »
Windows 10 Pro je za pár stovek (např. u GoodOffer24), takže to bych vůbec neřešil.
Ja som to musel riešiť, mne w10pro nasrali do notebooku napriek tomu že som o to nemal záujem. Jediné čo som urobil je, že ešte pred súhlasom s licenciou som si urobil obraz disku pre prípad, že by som notebook chcel niekedy predať a dotyčný by bol M$ pozitív.


Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #35 kdy: 27. 09. 2021, 01:39:17 »
Já kupoval kvůli tomu asi před rokem, možná dvěma, Lenovo E490.
Osobně mám ještě osobní požadavek na rovný, ne vyklapávací, RJ45 konektor.

Nicméně dnes již toho moc neseženeš, respektive si nebudeš moci vybírat. Notebooky jsou stále tenčí, a prostě se to tam fyzicky nevejde.

alex6bbc

  • *****
  • 1 428
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #36 kdy: 27. 09. 2021, 05:34:53 »
Osobně mám ještě osobní požadavek na rovný, ne vyklapávací, RJ45 konektor.

je vubec nejaky notas se 2 nebo vice ethernetovymi zdirkami?

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #37 kdy: 27. 09. 2021, 09:11:07 »
Vím, že to má odolný Dell, nepamatuji jeho model, je rozšiřitelný modulárně, a lze rozšířit modulem o druhý LAN port.
Nicméně je to docela dost drahá sranda a mnohem lepší je si pořídit usb-c hub a do něj několik LAN-USB převodníků.