Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #15 kdy: 12. 09. 2021, 20:18:34 »
Od té doby, co se začaly používat docky, je problém malého displeje vyřešen. Chápu výkonnostní nevýhody notebooku, ale zrovna tohle je vyřešeno - jak doma, tak v práci používám dock, z kterého notebook vytáhnu, když s ním potřebuju někam jít, někomu něco ukázat, apod. Doma navíc mám držák, který mi zvedne otevřený notebook zaklapnutý do docku do výšky velkého monitoru, takže mám dva displeje vedle sebe.
Sám jsem ovšem při poslední koupi naletěl na ntb s pouze jedním slotem na RAM :-( příště tuto chybu už neudělám.


Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #16 kdy: 12. 09. 2021, 20:37:18 »
Dockem je vyřešeno tak akorát připojení NB, ale ne to, že musíš pořídit externí monitor, napájet ho atd. Pokud tedy nepotřebuji ten NB přenášet, pak si místo NB a docku radši pořídím stolní PC.

PanVP

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #17 kdy: 12. 09. 2021, 22:28:02 »
Sám jsem ... naletěl na ntb s pouze jedním slotem na RAM :-( příště tuto chybu už neudělám.

Neboj, zmrdi mají 100 dalších možností, jak tě ojebat.

- dva sloty ale v single channel
- místo SSD jen eMC úložiště
- vlepená baterie
- karty uzamčené tak, že tam nepřidáš vlastní wifi kartu
- zmenšený konektor pro lanku, co se ti rozpadne
- ojebané chlazení tak, že se to přehřívá jak si to čuchne šťávy
- ojebaná konstrukce, že to vrže jak na to šáhneš
....

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #18 kdy: 12. 09. 2021, 23:26:30 »
Dockem je vyřešeno tak akorát připojení NB, ale ne to, že musíš pořídit externí monitor, napájet ho atd. Pokud tedy nepotřebuji ten NB přenášet, pak si místo NB a docku radši pořídím stolní PC.
ty mozna, ale ostani vetsina co nepotrebuji vykon stolniho pc ne ;-) argument poridit externi monitor a napajet ho u nb v docku(ci kabelech) je irelevantni, kdyz to same plati pro stolni pc... osobne mam NB v docku, u toho 2x LCD a zapinam je dle potreby(takto to mam na dvou mistech), externi klavesnici nepozuivam protoze mi vyhovuje ta v NB... (resp. u stolniho Mini STX "PC" co zapinam jen obcas mam klavesnici totoznu (doslova) jako v NB...

@František Ryšánek mam pocit ze ten kdo napise ze ETH je zbytecnej a/nebo ze lze pouzit USB-ETH jen omlouva to ze jeho NB interni nema (v ojedinelich pripadech proste nechape ze ETH nekdy je i nutnost) ;-) jako vyrobce muze implementovat LAN i to ultrabooku kdyz bude chtit, muze byt vyklapeci, jako to maj Lenovo Yoga ci Flex...

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #19 kdy: 13. 09. 2021, 09:11:59 »
DELL latitude řady 5 má 2 SO-DIMM sloty. Sám jsem nedávno (je to rok a kousek) jeden koupil (5501) a rozšířil si paměť bez problémů z 16 GB (v jednom slotu) na 32 GB. I aktuálně prodávaný má sloty 2. To už je ale kousek, který si hraje na "profi použití", i když k ideálu to má daleko (práci zastane, ale je problém hlavně s chlazením, s teplotami), však také cena je kompromisní. U "low-end" notebooků je víc tendence mít všechno napevno a myslím si, že většina lidí z toho cílového segmentu asi ani nějaké rozšiřování řešit nebude.




Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #20 kdy: 13. 09. 2021, 10:45:31 »
Ty napevno připájené paměťové čipy jsou opravdu takový nešvar poslední doby - osobně bych to výrobci omlátil o hlavu. Já mám praktickou zkušenost akorát s Lenovem (hlavně proto, že je používáme v práci). Je to dost tregédie, třeba Carbon a T14s už mají paměti úplně napevno (pro mě až daleko za hranicí nepochopitelna), naštěstí aspoň P1 mají obě paměti ve slotech.

S ethernetem je to podobně smutné - pochopil bych jeho absenci u úplně levných notebooků pro lidi, pro které internet == Facebook a nic víc od počítače nechtějí. Ale když se tohle vyskytuje i v enterprise řadách, je to napováženou - byť třeba ethernet nechybí úplně, ale je tam jakýsi tenký konektor a bez adaptéru na normální RJ45 konektor se to použít stejně nedá. Jo, byl by to holt enormní průser, kdyby notebook kvůli normálnímu konektoru měl o milimetr navíc.

PanVP

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #21 kdy: 13. 09. 2021, 11:12:55 »
kdyby notebook kvůli normálnímu konektoru měl o milimetr navíc

Ano, tohle se nedá nazvak jinak než nechutným fetišem, protože v honbě za tenkostí se likviduje chlazení a Ethernet.
V USA tuším padlo soudní rozhodnutí, že chladič CPU/GPU nesmí být napevno propojen se zadním krytem - totiž, někdo si tam v letadle popálil stehna a další povařil koule. :( Když je mód "letadlo" proč by nemohl být mód "ne-vaření koulí" ?
Přitom spodní dekl je velký, ideálně by mohl sloužit jako chladič. Stejně tak by jako velký pasiv mohlo sloužit horní víko, dokonce by to bylo i lepší, ale to má zase patentově někdo chráněné (ne to umístění cpu, ale kloubový propoj co se neopotřebovává).

Stejně tak mě sere dokovací stanice přes USB-C konektor, který se prostě vyžvejká po pár stech připojeních.
Hnus...  >:(

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #22 kdy: 13. 09. 2021, 13:38:03 »
Dockem je vyřešeno tak akorát připojení NB, ale ne to, že musíš pořídit externí monitor, napájet ho atd. Pokud tedy nepotřebuji ten NB přenášet, pak si místo NB a docku radši pořídím stolní PC.
ty mozna, ale ostani vetsina co nepotrebuji vykon stolniho pc ne ;-) argument poridit externi monitor a napajet ho u nb v docku(ci kabelech) je irelevantni, kdyz to same plati pro stolni pc... osobne mam NB v docku, u toho 2x LCD a zapinam je dle potreby(takto to mam na dvou mistech), externi klavesnici nepozuivam protoze mi vyhovuje ta v NB... (resp. u stolniho Mini STX "PC" co zapinam jen obcas mam klavesnici totoznu (doslova) jako v NB...
Vůbec nejde o výkon stolního PC, ale o pouhý fakt, že je zbytečné přeplácet za NB v případě, kdy se nejedná o mobilitu, ale o fixní použití. NB byl, je a bude primárně konstruovaný pro mobilní použití a nikoliv, aby někomu ležel na stole a kolem dokola připojeny periférie z dock station. Samozřejmě nějaký masochista to tak mít může, ale naprostá většina lidí asi sotva :P

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #23 kdy: 13. 09. 2021, 13:54:18 »
Vůbec nejde o výkon stolního PC, ale o pouhý fakt, že je zbytečné přeplácet za NB v případě, kdy se nejedná o mobilitu, ale o fixní použití. NB byl, je a bude primárně konstruovaný pro mobilní použití a nikoliv, aby někomu ležel na stole a kolem dokola připojeny periférie z dock station. Samozřejmě nějaký masochista to tak mít může, ale naprostá většina lidí asi sotva :P

Hm, a zkoušel ses třeba zamyslet nad případem, kdy většinu času pracuju u stolu, ale občas potřebuju pracovat i odjinud? Nebo že někdo sedí třeba většinou v kanclu, ale občas pracuje z domova? Tam je zcela namístě použít notebook, ale bez nějakých přehnaných nároků na mobilitu, které akorát pošlou k šípku jinak užitečné vlastnosti jako normální ethernet, odpovídající chlazení, sloty pro paměti nebo možnost osadit SATA disk.

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #24 kdy: 13. 09. 2021, 14:07:11 »
RDS (RDP) ti nic neříká? Jinak pokud někdo nepoužívá NB fixně, ale mobilně, pak se pochopitelně není o čem bavit. Řeč ale byla o fixním použití - a pro tyto účely je NB skutečně pitomost a pouze jakási pseudo móda, která ale dávno vyšla z kurzu (to bývávalo kdysi, že kdo měl NB, tak si připadal jako největší guru - dneska už s tím sotva koho dojme).

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #25 kdy: 13. 09. 2021, 15:14:47 »
Žádná pseudo móda, prostě je to nejlevnější, co víc na tom hledat? Za 12 tisíc můžete mít ubohou sestavu s Celeronem, 4 GB paměti a nejhorším monitorem a klávesnicí, a nebo za stejné peníze ProBook s i3 nebo Ryzenem, 8 GB RAM a pěkným IPS panelem. Mobilita a daleko menší footprint na stole/pod stolem je bonus zdarma.

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #26 kdy: 13. 09. 2021, 15:35:41 »

Z remote přístupu ("nabušený" počítač doma na stole, lehký notebook v báglu) už jsem se vyléčil. Zejména závislost na kvalitě připojení, která na klientské straně dost kolísala (ze zoufalství jsem pak jel na 4G/LTE místo firemní wifi, ale to se, zejména v dopolední špičce, také pohybovalo dost na hraně). Po roční zkušenosti už děkuji, ale ne. Pokud víte, že budete mít vždy rock solid připojení..  Výhody to jasně mělo, mimo výkonu stolního PC i to, že "internet" byl můj, neomezený korporátní politikou, nezkriplený mnoha restrikcemi. Obstrukce s připojením to u mne ale zabily.

No a také to úplně fyzicky nekontrolujete, za ten rok nastaly horké chvilky, v ten nejméně vhodný okamžik, jak to tak bývá, jsem např. podcenil personální interní faktor - malý ajťák se dokázal probojovat k "serveru" a vypínači a zásadně ovlivnit moji remote session. Jasně, mohl jsem si to pojistit.. Jindy zase přišel nečekaný "flákanec" od  aktualizace antiviru (s firewallem). Když je "server" třeba 100 km daleko a po ruce zrovna není emergency data centre staff (tchýně a tak), není to úplně příjemné.

Původně byl ten notebook jen doplněk pro občasnou práci "v terénu". Vlivem okolností (i když tyhle zrovna jen tak predikovat někdo nemohl) a dalších životních změn se z něj stal primární stroj. A stacionární PC získalo velkou přítěž - že je stacionární.

Jak tu psal někdo s tou cenou - četl jsem, že i hráči si teď pořizují notebooky. Třeba Lenovo Legiony v posl. generaci jsou prý docela vychytané, mají výkon, mají vyřešené chlazení a člověk nemusí hrát prequel hru "sežeň hi-end grafickou kartu za normální cenu".

Ale v míru, já byl vždycky také "desktopový typ". Můj další koupený primární prac. stroj bude ale výkonný notebook (a šetřit na něm nebudu).


Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #27 kdy: 13. 09. 2021, 16:09:58 »
Žádná pseudo móda, prostě je to nejlevnější, co víc na tom hledat? Za 12 tisíc můžete mít ubohou sestavu s Celeronem, 4 GB paměti a nejhorším monitorem a klávesnicí, a nebo za stejné peníze ProBook s i3 nebo Ryzenem, 8 GB RAM a pěkným IPS panelem. Mobilita a daleko menší footprint na stole/pod stolem je bonus zdarma.
Já jsem doma zvyklý pracovat přímo na notebooku, žádná externí klávesnice a monitor (myš ano) - takže HP Probook 470 je pro mě jasná volba, mobilní je dostatečně  ;D
S klávesnicí bez numerického bloku a 13" displejem bych nevydržel.

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #28 kdy: 13. 09. 2021, 21:16:50 »
Žádná pseudo móda, prostě je to nejlevnější, co víc na tom hledat? Za 12 tisíc můžete mít ubohou sestavu s Celeronem, 4 GB paměti a nejhorším monitorem a klávesnicí, a nebo za stejné peníze ProBook s i3 nebo Ryzenem, 8 GB RAM a pěkným IPS panelem. Mobilita a daleko menší footprint na stole/pod stolem je bonus zdarma.
To má být vtip? Za ty love, co vypláznu za NB, mám PC podstatně výkonnější. A ten tvůj "pěkný IPS panel" má jakou velikost? 15,6"? Nebo 17"? Tak to dík, ale u PC mám aktuálně 27", což je o několik levelů úplně někde jinde :P

Re:Prodává se nový noťas se 2x SODIMM slotem?
« Odpověď #29 kdy: 13. 09. 2021, 23:01:36 »
RDP je hezka teorie, horsi praxe, tzn pouzivam to jako upload/transfer stanici v praci na tluste lince (pod VPN), ale tim to konci. Nicmene kazdej ma jiny pozadavky, takze je nesmysl tady shitlerovat jinej pristup, pac vetsina ti v klidu da sodu taky.