Výběr klávesnice pro pracovní účely

hknmtt

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #60 kdy: 14. 12. 2022, 09:40:23 »
Vyzera to zaujimavo, hlavne hrubka 27.9mm je nieco co by som naozaj bral lebo neviem prec otie mechanicke robia tak neskutocne hrube(vysoke), ale zase 300 dolarov za klavesnicu ktora ani nie je v plnej velkosti... a prem na nema iso rozlozenie(105) takze je nepouzitelna. Zatial ficim na EagleTec KG010.


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #61 kdy: 15. 12. 2022, 10:54:35 »
Vrátil jsem se dnes k Cherry MX Brown. Připadám si, jako kdybych utekl z lágru (pár měsíců jsem měl klávesnici s Goro RX). Zboží laciné, dvakrát placené.

v cem se jinak chovaji ty spinace?

https://system76.com/accessories/launch

MX Browny jednak kladou poměrně zřetelný (ale ne obří) odpor a pak povolí, takže je jasné, že jsem zmáčknul. Do těch kláves s Goro RX jsem musel vysloveně třískat, abych měl pocit jistoty. To, že mi to občas stisknutou klávesu odeslalo několikrát a jindy to nějaké vynechalo, mohlo být ale způsobeno elektronikou nebo ovladačem, ale to je zase další věc.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #62 kdy: 15. 12. 2022, 17:58:15 »
takže je jasné, že jsem zmáčknul.
...
abych měl pocit jistoty.
...
stisknutou klávesu odeslalo několikrát a jindy to nějaké vynechalo
Priznám sa, že týmto problémom nerozumiem. Momentálne tu mám pred sebou nejakú šupácku HP KU-0133 (podľa loga hádam 15-ročnú), doma tiež nejaký podobný šunt zapožičaný od zamestnávateľa a žiadnou z uvedených vecí netrpím, a v zásade som netrpel ani pri iných značkách a modeloch. Jedinou výnimkou bol notebook Fujitsu-Siemens z roku 2004, ktorý pri rýchlom písaní vynechával znaky kvôli bugu vo firmware, po update pár týždňov po zakúpení všetko už išlo jak víno...

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #63 kdy: 15. 12. 2022, 22:11:19 »
takže je jasné, že jsem zmáčknul.
...
abych měl pocit jistoty.
...
stisknutou klávesu odeslalo několikrát a jindy to nějaké vynechalo
Priznám sa, že týmto problémom nerozumiem. Momentálne tu mám pred sebou nejakú šupácku HP KU-0133 (podľa loga hádam 15-ročnú), doma tiež nejaký podobný šunt zapožičaný od zamestnávateľa a žiadnou z uvedených vecí netrpím, a v zásade som netrpel ani pri iných značkách a modeloch. Jedinou výnimkou bol notebook Fujitsu-Siemens z roku 2004, ktorý pri rýchlom písaní vynechával znaky kvôli bugu vo firmware, po update pár týždňov po zakúpení všetko už išlo jak víno...

Jestli bydlíš v Praze nebo se tam vyskytuješ, klidně Ti tu předchozí klávesnici zapůjčím nebo za mrzký peníz prodám. Oni to inzerují jako "mechanickou klávesnici" a je horší než normální klávesnice za 300. Je sice "anti ghosting" a podsvícená, ale mechanicky je to bída.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #64 kdy: 15. 12. 2022, 22:31:26 »
Anti-ghosting se zřejmě týká současného stisku více kláves – u obecné maticové klávesnice (bez diod) současný stisk některých (ne libovolných) tří kláves může vyvolat „ducha“, kde se bude firmwaru jevit nějaká třetí klávesa jako též stisknutá. Dnes se s tím firmware typicky popere tak, že v případě nejistoty se tváří, jako by uživatel nic nestiskl (tzv. blocking). Anti-ghosting je pak trochu vágní pojem, ale netýká se chatteru (klávesnice reportuje opakovaný stisk téže klávesy, ačkoli by neměla).

Více ke ghostingu: https://deskthority.net/wiki/Rollover,_blocking_and_ghosting#Ghosting


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #65 kdy: 16. 12. 2022, 07:22:45 »
Anti-ghosting se zřejmě týká současného stisku více kláves – u obecné maticové klávesnice (bez diod) současný stisk některých (ne libovolných) tří kláves může vyvolat „ducha“, kde se bude firmwaru jevit nějaká třetí klávesa jako též stisknutá. Dnes se s tím firmware typicky popere tak, že v případě nejistoty se tváří, jako by uživatel nic nestiskl (tzv. blocking). Anti-ghosting je pak trochu vágní pojem, ale netýká se chatteru (klávesnice reportuje opakovaný stisk téže klávesy, ačkoli by neměla).

Více ke ghostingu: https://deskthority.net/wiki/Rollover,_blocking_and_ghosting#Ghosting

Klidně tomu věřím. Mně je ale jedno, jestli se klávesa na chvilku mechanicky zasekne a na základě nastavení "xset r rate" pak chodí víc znaků nebo za to může elektronika klávesy. Prostě s mojí klávesnicí to nikdy nebylo ono, výstup byl vadný. Ta současná nic ze zmiňovaných problémů nedělá (ač je taky herní a má AG), takže to nebude rukama nebo samotným anti ghostingem.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #66 kdy: 16. 12. 2022, 09:06:49 »
Rozhodně se nesnažím říct, že je ta klávesnice v pořádku, jen že anti-ghosting (ať už tímto vágním pojmem myslí výrobce cokoliv) se týká něčeho jiného…

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #67 kdy: 22. 12. 2022, 14:25:27 »
anti-ghosting (ať už tímto vágním pojmem myslí výrobce cokoliv) se týká něčeho jiného…

Anti ghosting je velmi dulezita vec pro hrace. Zjednodusene receno to znamena, ze muzes stisknout libovolny pocet klaves soucasne a klavesnice bude presne vedet, ktera tlacitka jsi zmacknul. Z hardwaroveho hlediska to znamena, ze u kazde klavesy je dioda. U levnejsich klavesnic tam dioda neni, pokud zmacknes 3 tlacitka soucasne, ktera NEJSOU v jednom radku, klavesnice bude citit zmacknute i ctvrte tlacitko v poslednim rohu obdelniku tvoreneho tremi soucasne stisknutymi klavesami. Dioda u kazde klavesy zajisti, ze se tohle nestane.

Osobne pouzivam mechanickou klavesnici z roku 1991 a nedam na ni dopustit. I presto, ze cas od casu zdvojuje nektere klavesy, nedokazu si predstavit muset pracovat na membranove klavesnici. To bych asi radsi sel do duchodu :-)

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #68 kdy: 22. 12. 2022, 15:27:56 »
V ideálním případě anti-ghosting znamená diody, a key rollover omezený jen protokolem (na USB bez triků maximálně 6 kláves+ modifikátory). Někteří prodejci tím ale myslí jen matici optimalizovanou pro nějaké konkrétní využití tak, aby běžně nedocházelo k problematickým trojkombinacím kláves.

Tak jako tak, podstata byla, že se anti-ghosting netýká zdvojování kláves.

hknmtt

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #69 kdy: 04. 01. 2023, 15:32:54 »
Neviete ako odhlucnit space na mechanickej klavesnici? Mam nasadene gumove kruzky ale tie iba tlmia doraz, nemaju ucinok na hluk.

Problem spejsu je ten, ze ho nemusim ani stlacit, iba jemne tuknut a je tam vela hluku uz z toho mechanizmu proste. Ked potukam ostatne klavesy tak nic, len spejs proste a pri stlaceni je aj samozrejme absolutne najhlucnejsi, nasobne.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #70 kdy: 04. 01. 2023, 15:34:44 »
Jaké máte spínače? Pokud to jsou MX Blue, tak ty dělají rámus z principu…

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #71 kdy: 04. 01. 2023, 19:59:35 »
Jedu cca od roku 2000 na IBM model M z roku 84, nasel jsem ji ten krat u popelnic a byla to laska na prvni tuknuti. Jde zredukovat i na USB a je stale pouzitelna jako za mlada. Beznym pouzitim podle mne nejde znicit(nesmi te teda nicim polejt, to je jasny). Je patricne hlucna, takze kdo neni v kanclu sam at se radeji diva jinde.

Kdo by se chtel podobnou cestou vydat, tak jednak na ebay je jich myslim stale dost. Nebo v USA existovala jeste pomerne nedavno i firma co je vyrabela nove, snad dokonce na puvodnich strocjich - UNICOMP.... a stavaly kolem 100USD (v nasem pripade teda jeste plus clo a dan). Kamos jednu objednal a prisla ... pak byli nejakou dobu mimo, ted maji zase web www.pckeyboard.com ale nevim jak ted funguji.

Na doma sem si chtel poridit "moderni" klavesnici (hlavne kvuli zvuku) a uz pred lety narazil na problem zminovany vyse, ze u nas jsou jen same herni co sviti jak vanocni stromek. Poridil jsem tehdy snad jedinou nesvitici SteelSeries 6Gv2 https://www.czc.cz/steelseries-6gv2-us/75440/produkt Jsem spokojen, velky enter, relativne velky levy shift, prijemny tuk, dnes uz nedostupna, ale na ebay bude.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #72 kdy: 05. 01. 2023, 12:46:46 »
Celkem kvalitni byly starsi klavesnice od Dellu, napr. SK-3205. https://www.amazon.com/Genuine-Dell-SK-3205-Keyboard-Included/dp/B0053H5R2G. Pouzivam stale.

Delala se i verze bez te ctecky.

A.

hknmtt

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #73 kdy: 05. 01. 2023, 13:46:03 »
Tak ked sa bavime o membranovych, najlepsia co som mal bola logitech k310. Bohuzial ju logitech zabil a nepriniesol na trh ziadnu nahradu. Doteraz ju mam odlozenu v skrini ako pamiatku. Inak som bol  vzdy spokojny s membranovkami od Hama. Jeden z mala vyrobcov co robil biele klavesnice so 105 klavesovym rozlozenim a sirokou dostupnostou. Dnes je neskutocny problem uz take zohnat. Tiez ich mam odlozene v skrini.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #74 kdy: 05. 01. 2023, 13:57:25 »
...uz pred lety narazil na problem zminovany vyse, ze u nas jsou jen same herni co sviti jak vanocni stromek.
Pokud se podsvícení dá vypnout a klávesnice si to pamatuje, aby ho nebylo nutné vypínat pokaždé znovu, tak je mi to celkem jedno. Před pár lety jsem takhle pořídil HyperX Alloy FPS (dělali ji v Blue, Brown i Red verzi, teď už se bohužel nevyrábí), ta sice i při nejnižší úrovni svítí o dost víc, než by bylo ve tmě snesitelné, ale dá se to snadno vypnout (přímo kombinací kláves, bez nějaké utilitky), takže ať si tam ty LEDky klidně jsou, když mne neruší.