Výběr klávesnice pro pracovní účely

mhepp

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #30 kdy: 03. 08. 2021, 13:24:42 »
Já jsem byl velice dlouho spokojený se starou (koupenou cca 2003/2004) bezdrátovou membránovou klávesnicí od Logitech. Psalo se mi na ní skvěle s minimem překlepů. V době, kdy jsem neměl doma stolní PC, jsem ji měl v práci, takže jsem na ni psal každý den celkem intenzivně. Při změně zaměstnání jsem ji dal do krabice, kde cca rok ležela.

Při lockdownu jsem si domů pořídil nějakou levnou membránovku, ale musím říct, že to byla katastrofa - klávesy nepřesné, pokud se člověk netrefil na střed hmatníku, tak stisk nebyl zaregistrován, případně poslala vícenásobný stisk. Klávesy vypadaly podobně jako na mé staré, mechanické provedení ale strašné. Tak jsem vytáhl tu starou z krabice, kompletně rozebral, vyčistil, namazal klávesy a složil. Nicméně, některé klávesy zadrhávají, takže na veliké psaní to už není.

Koupil jsem si tedy novou pořádnou klávesnici - chtěl jsem taktéž neherní, mechanickou, vysoký enter. Nejlépe s českými popisky - občas ji používá manželka, ještě lépe s ovládáním hlasitosti a rozumnou cenou. Postupně jsem musel slevovat z požadavků, až zůstal jen ten vysoký enter a střízlivý design (neherní požadavek zrušen). Nakonec jsem vzal Genesis Thor 300 RGB a jsem spokojený. Je velice pohodlná, jen je o chloupek užší než původní Logitech - o cca 0.5cm hlavní blok, celkově o 1.5cm (měřeno od ` po Num -), takže jsem si trochu po letech zvykal. Z podsvícení jsem měl trochu strach, ale jde nastavit tak, že dle mého názoru bude vyhovovat každému (já jsem své nastavení našel). Nakonec to asi ale stejně není killer feature, protože se mi na ní výborně píše i po paměti, takže jsem klávesnici přestal sledovat...

Rozdíl mezi kvalitní membránovou mechanikou a mechanickými spínači je propastný, přestože mají stejnou sílu stisku. Píše se na ní lehčeji.

Ale souhlasím, že při výběru jsem měl problém dát za klávesnici více jak 2500. Zvažoval jsem i Das Keyboard (myslím, že 4 Professional nebo 13), ale nebyly dostupné s vysokým enterem.


Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #31 kdy: 03. 08. 2021, 16:20:12 »
Taky jednoznačně split, jsem dlouho let spokojený s https://www.alza.cz/microsoft-sculpt-ergonomic-desktop-wireless-cz-sk-d470115.htm?o=2 , hranatá klávesnice je pro lidi kterým rostou ruce z břicha a mají prsty jako hrábě, z hlediska používání naprosto nedává smysl.

No, ale ta F1-12 tlačítka jsou hrozná. Mikrospinače. Ale jinak je super. Sehnal jsem bazarovou s rozbitou myší.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #32 kdy: 04. 08. 2021, 19:08:16 »
Už jsem zkoušel lecos, třeba http://keyboardforblondes.com/
ale stále zůstávám u klasických klávesnic s nezmršeným rozložením a velikostí kláves.
Převážně jsou to 20 let staré membránovky, HP, Logietch, Chicony...,  byť i 30 let starou mikrospínačovku s DIN konektorem bych někde našel.
 

EnsiM

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #33 kdy: 04. 08. 2021, 22:25:47 »
Jen by mě zajímalo, jestli je v tomto konkrétním modelu podstatný rozdíl mezi US rozložením, které nabízí CZC a EU rozložením, které nabízí e-shop Digitor? Zahlédl jsem i variantu s podsvícením RGB:
https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-rgb-us/298364/produkt

RGB varianta ma jiny font popisku a je drazsi - viz obrazek u produktu:
https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-rgb-us/298364/produkt
Me se font u te RGB varianty nelibi, vypada gamesnicky a jsem na to haklivy. Z puvodniho postu mi prislo, ze jsi na tom podobne. Mechanicky by mely byt klavesnice snad stejne, ale s tou RGB variantou nemam osobni zkusenost.

US varianta je ta, na kterou jsem posilal odkaz. Nema CZ popisky (jdou kdyztak dokoupit polepky) a ma ANSI layout, viz recenze.

Kdyby ta levnejsi verze mela bile podsviceni (klidne za cenu te drazsi), byla by to pro me varianta snu (nejbliz k tomu ma Keychron K8, ale nechtel jsem se drbat s dopravou a nepotrebuju si priplacet za bezdrat a akumulator).

Dnes mi dorazila varianta s RGB a musím říct, že je naprosto perfektní. Dokonce jde na ni nastavit i bílé podsvícení. Možná to není ideální bílá, ale nemůžu porovnat s ostatními klávesnicemi ;D. Font na klávesách mi vyhovuje a líbí se mi. Bohužel jsem se ještě nedostal k jejich software, abych barvy ještě poupravil sám, protože mi z nějakého důvodu nedetekuje klávesnici ve W10, na které normálně jede. Měl jsem předtím mechanickou klávesnici od Niceboy, která měla své chyby, kvůli kterým jsem ji vracel, nicméně po vyzkoušení této skvělé klávesnice musím konstatovat, že měla chyb mnohem více, o kterých jsem doteď nevěděl. Děkuji všem za pomoc při výběru ;).
« Poslední změna: 04. 08. 2021, 22:29:45 od EnsiM »