Výběr klávesnice pro pracovní účely

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #45 kdy: 21. 11. 2022, 20:55:05 »
je to kokotina, ale mi se libila klavesnice se zlutymi tlacitky pro duchodce, takze obcas ji pouzivam.

https://www.bilyraj.cz/connect-it-klavesnice-ci-44-kontrastni-usb-pro-seniory-deti-zrakove-postizene-37264.html


Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #46 kdy: 23. 11. 2022, 11:48:51 »
Ahoj,
s dovolením se přidám s dotazem. Dívám se na klávesnici:
- GENESIS THOR 300 RGB, Outemu BROWN
- GENESIS THOR 300 RGB, Outemu RED

Co je lepší na běžné použití, BROWN nebo RED switche? Co jsem četl, tak rozdíl je v tom, že BROWN navíc cvaknou.Díky

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #47 kdy: 23. 11. 2022, 12:23:27 »
Brown/red/blue: psal jsem zde: https://forum.root.cz/index.php?topic=25063.msg379798#msg379798

Toto barevné označení používalo původně Cherry, ale jako nepsaný standard to používají i další výrobci.

mhepp

  • ***
  • 121
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #48 kdy: 23. 11. 2022, 12:40:49 »
Brown spínače dávají lepší haptickou odezvu na stisk - je cítit okamžik, kdy spínač sepne. Pro běžné psaní jsou lepší, než RED, které tuto odezvu nemají.

Jinak, tuto klávesnici mám a musím říci, že jsem velice spokojený.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #49 kdy: 23. 11. 2022, 13:08:07 »
Ok díky oběma, koupím GENESIS THOR 300 RGB, Outemu BROWN


Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #50 kdy: 23. 11. 2022, 15:20:09 »
Ok, pro mne jsou Brown a zejmena Blue taktilne prijemne.

Ale nezapomnme na ten straslivy randal. Je nemozne delat si poznamky behem meetingu nebo aby clovek nebudil deti v sousedni mistnosti..

Brown spínače dávají lepší haptickou odezvu na stisk - je cítit okamžik, kdy spínač sepne. Pro běžné psaní jsou lepší, než RED, které tuto odezvu nemají.

Jinak, tuto klávesnici mám a musím říci, že jsem velice spokojený.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #51 kdy: 23. 11. 2022, 18:03:57 »
Hlasitost záleží nejen na spínačích, ale celkově na akustice klávesnice, a případných gumových tlumících O kroužcích. A taky na stylu psaní (budu se opakovat s bottomming out – doporučuju googlit spolu se slovem „keyboard“, jinak dostanete nejspíš výsledky z trochu jiné oblasti…). Už jsem na vlastní uši slyšel takové rozdíly, že jsem nevěřil, že jde o stejné spínače.

Samozřejmě Blue jsou dělané, aby dělaly randál, a s tím moc nenaděláte.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #52 kdy: 23. 11. 2022, 18:22:28 »
Podotykam, ze O krouzky nemuzu, utlumi, ale udelaji s toho jiny spinac, ktery je taktilne nesnesitelny. Clovek asi nemuze mit vsechno.

P.S. jsem si nakoupil i takove ty psude klavesove bloky, kde clovek muze vedle sebe vyzkouset ruzne spinace.
ale pro pocit to neni ono, je treba zkouset pri psani vsemi deseti.

Hlasitost záleží nejen na spínačích, ale celkově na akustice klávesnice, a případných gumových tlumících O kroužcích. A taky na stylu psaní (budu se opakovat s bottomming out – doporučuju googlit spolu se slovem „keyboard“, jinak dostanete nejspíš výsledky z trochu jiné oblasti…). Už jsem na vlastní uši slyšel takové rozdíly, že jsem nevěřil, že jde o stejné spínače.

Samozřejmě Blue jsou dělané, aby dělaly randál, a s tím moc nenaděláte.

mhepp

  • ***
  • 121
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #53 kdy: 24. 11. 2022, 15:10:22 »
Ta klávesnice Genesis Thor s Brown spínači je na tom s hlasitostí docela doře - je relativné tichá, děti mi nevzbudí. Kroužky jsem si nainstaloval, ale pocitově nepoznám rozdíl, zdá se mi to stejné...

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #54 kdy: 25. 11. 2022, 22:37:24 »
Ta klávesnice Genesis Thor s Brown spínači je na tom s hlasitostí docela doře - je relativné tichá, děti mi nevzbudí. Kroužky jsem si nainstaloval, ale pocitově nepoznám rozdíl, zdá se mi to stejné...

Přemýšlím, že si pořídím nějakou další klávesnici, byl jsem zvyklý na Cherry MX Brown, ale tohoto "Outemu" se bojím (na CZC byly ty recenze dost špatné)...

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #55 kdy: 26. 11. 2022, 20:56:45 »
Ta klávesnice Genesis Thor s Brown spínači je na tom s hlasitostí docela doře - je relativné tichá, děti mi nevzbudí. Kroužky jsem si nainstaloval, ale pocitově nepoznám rozdíl, zdá se mi to stejné...

Přemýšlím, že si pořídím nějakou další klávesnici, byl jsem zvyklý na Cherry MX Brown, ale tohoto "Outemu" se bojím (na CZC byly ty recenze dost špatné)...

Byl jsem na Outemu Brown (Modecom Volcano) a presel na Kailh Brown (SPC Gear GK630K Pudding). Nebe a dudy...

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #56 kdy: 26. 11. 2022, 21:18:30 »
Ta klávesnice Genesis Thor s Brown spínači je na tom s hlasitostí docela doře - je relativné tichá, děti mi nevzbudí. Kroužky jsem si nainstaloval, ale pocitově nepoznám rozdíl, zdá se mi to stejné...

Přemýšlím, že si pořídím nějakou další klávesnici, byl jsem zvyklý na Cherry MX Brown, ale tohoto "Outemu" se bojím (na CZC byly ty recenze dost špatné)...

Byl jsem na Outemu Brown (Modecom Volcano) a presel na Kailh Brown (SPC Gear GK630K Pudding). Nebe a dudy...

a muzete to nejak porovnat, jde opravdu jen o spinace, nebyl problem spis v konstrukci klavesnice jako takove?
zkuste to porovnat v cem byl rozdil.

Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #57 kdy: 26. 11. 2022, 22:34:08 »
Ta klávesnice Genesis Thor s Brown spínači je na tom s hlasitostí docela doře - je relativné tichá, děti mi nevzbudí. Kroužky jsem si nainstaloval, ale pocitově nepoznám rozdíl, zdá se mi to stejné...

Přemýšlím, že si pořídím nějakou další klávesnici, byl jsem zvyklý na Cherry MX Brown, ale tohoto "Outemu" se bojím (na CZC byly ty recenze dost špatné)...

Byl jsem na Outemu Brown (Modecom Volcano) a presel na Kailh Brown (SPC Gear GK630K Pudding). Nebe a dudy...

a muzete to nejak porovnat, jde opravdu jen o spinace, nebyl problem spis v konstrukci klavesnice jako takove?
zkuste to porovnat v cem byl rozdil.

Kazda klavesnice se musi posoudit jako celek, pokud neuvazuji o tom, ze budu spinace menit za jiny. Nicmene subjektivne SPC/Kailh Brown ma lepsi chod klaves i zvuk.

Modecom/Outemu Brown dava vedet pruzinovym zvukem,  tuzsim a rekl bych i kostrbatym chodem (i klavesy ktere normalne nepouzivam). Neprida tomu telo klavesnice, ktere se pri bottoming down ozyva. Jasne mohl bych spinace rozebrat a namazat, zkousel jsem silikonove krouzky - nakonec jsem vymenil. Je mozne ze dnes Modecom je na tom jinak, na kusu o kterem mluvim jsem psal 4 roky a vzniklo na ni hodne kodu.

Puvodne jsem chtel nektery z Low profile Keychron, ale neco jsem si precetl o obcasnych problemech s pripojenim k Linuxu a nechal jsem to na pozdeji.


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #58 kdy: 13. 12. 2022, 18:19:06 »
Vrátil jsem se dnes k Cherry MX Brown. Připadám si, jako kdybych utekl z lágru (pár měsíců jsem měl klávesnici s Goro RX). Zboží laciné, dvakrát placené.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« Odpověď #59 kdy: 14. 12. 2022, 08:18:59 »
Vrátil jsem se dnes k Cherry MX Brown. Připadám si, jako kdybych utekl z lágru (pár měsíců jsem měl klávesnici s Goro RX). Zboží laciné, dvakrát placené.

v cem se jinak chovaji ty spinace?

https://system76.com/accessories/launch