Město, nebo vesnice?

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #30 kdy: 20. 05. 2021, 12:04:26 »
- RD vyzaduje obecne hodne udrzby, kterou jsem jako panelakove dite neznal

To je snad jediná věc, se kterou nesouhlasím.

Paní Blažková, důchodkyně z panelákové garsonky v Praze je nejzaměstnanější člověk na světě!
To myslím, zcela vážně!
Ráno musí jet pro rohlíky, protože jsou čerstvé a tu správnou chuť mají jen z pekařství ve Vodičkovce.
Pak se musí rychle vrátit, aby stihla nakrmit toulavou kočku u parkoviště, protože nikdo jiný to prostě neudělá.
Následně musí běžet za Růžou do masny, protože Růža jí tam nechává nejčerstvější odřezky pro pejska FIDA.
Fido se musí vyvenčit!!! Pak musí utíkat domů, protože není nikdo jiný, kdo by dohlédl, aby...
Večer co večer jde spát úplně vyčerpaná!!!! Tolik toho odpracuje!!! Tolik se naběhá!!!

Nejhorší je život ve lži!

Takže ještě jednou:
- RD vyzaduje obecne hodne udrzby, kterou jsem jako panelakove dite neznal
BLBOST!
Výměna střechy á 50 let.
Oprava fasády á 30 let.
Výměna oken á 20 let.
Nátěr plotů á 10 let.
Údržba chodníčku 1x ročně.
Odhrabávání sněhu v okolí Prahy 2x ročně.
Sekání trávy strunovkou 6x ročně.

Ale taky si mohu práce vymyslet!
Pořídit si psa = bude vyžadovat údržbu = musím!
Pořídit si bazén = bude vyžadovat údržbu = musím!
Pořídit si kytky = bude vyžadovat údržbu = musím!
... = musím!

Bydlení v době může být levnější a přitom na údržbu srovnatelné s panelákem.
Nebo taky noční můrou, protože si prostě pořídím hračku a hraju si.
Kolik sračipetiček si tam pořídíte, tolik vám to sežere času.
Sračipetičky mají totiž jednak cenu pořízení a pokud si ceníte vašeho času, mají i TCO.
Jak něco vyžaduje moc mojí pozornosti - žere mi to čas - je to krám a měl by táhnout.

Já osobně se na hodně těch volovin vykašlal, zrušil begónie, narovnal chodníky, zrušil zatravňovací dlaždice atd.
Důvod? Na zahradě chci odpočívat a pobíhání po zahradě s lopatou pro mě není odpočinek.
Většina věcí má svoje bezúdržbové alternativy.
« Poslední změna: 20. 05. 2021, 12:07:06 od PanVP »


Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #31 kdy: 20. 05. 2021, 12:54:56 »
Muze toho debila PanaVP uz konecne nekdo zabanovat?

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #32 kdy: 20. 05. 2021, 13:04:53 »
- RD vyzaduje obecne hodne udrzby, kterou jsem jako panelakove dite neznal
Měl jsem na mysli lidi z vesnice. Člověk z paneláku, zejména introvert, zase třeba touží po jiných hodnotách. Jako vždy a všechno to záleží na lidech. Můžete mít fajn sousedy a pak bude život na vesnici i v paneláku báječný a pak stačí mít kolem sebe několik pitomců a život se stane peklem.

Paní Blažková, důchodkyně z panelákové garsonky v Praze je nejzaměstnanější člověk na světě!
Ta paní Blažková si v tom našla smysl života. Kdyby se neměla o co nebo o koho starat, cítila by, že její život je zbytečný a brzy by zemřela. Takhle je většina lidí nastavená.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #33 kdy: 20. 05. 2021, 13:14:35 »
Jeste mne napadla jedna vyhoda, na vesnici se daleko lepe preziva v pripade nejake krizove situace. Soft verze je ze z dratu zmizi napeti, clovek si alespon zatopi v krbu, v lete si i komfortne neco ogirluje na grilu, maso jde strcit na nejaky den do studny nebo krechtu. Kdyz nebude dlouhodobe energie a dojde i drevo, nejaky mesic vydrzim s tim ze stopim zivy plot, stromy, apod. Muzu spoustu veci v nouzi vypestovat, muzu poridit nejakou drobnou zvirenu a pokusit se ji udrzet pri zivote nez bude k snedku :-). Udelejte neco z toho v cinzaku ...

Celkem zajimavy pribeh k tematu je http://shtfschool.com/SelcoForum.pdf

Ad Lukas1500: V moji realite je to s dobrymi sousedy trochu jinak, jednak na te vesnici mate mene lidi bezprostredne okolo sebe, jejich investice je v okoli mest casto vysoka (u naplavenin), tudiz si ceni celkem hodne 'sveho snu', a navic to jsou lide kteri neziji z vyplaty do vyplaty. Kdyz vezmu i sve zname, tak ti co bydli v RD se se sousedy nakonec nejak zaridi, ti co bydli treba v panelaku tak zpravidla resi spoustu problemu typu 'nedohodneme se ani na oprave strechy'.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #34 kdy: 20. 05. 2021, 13:42:18 »
Jo jeste jsem zapomnel na jedno velke - spojene s tou obc. vybavenosti a to jsou DETI. Bud je vozite jako taxikar sem-tam, nebo kdyz jsou starsi tak musi busem. V 18ti (16ti) musi mit auto (nebo motorku). Kdyz chteji na lepsi skolu, dojizdi.


Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #35 kdy: 20. 05. 2021, 14:13:45 »
Jeste mne napadla jedna vyhoda, na vesnici se daleko lepe preziva v pripade nejake krizove situace.
V případě malé krize určitě, ovšem při větších krizích bývá největším problémem rabování, které se nevyhne ani vesnici.

Ad Lukas1500: V moji realite je to s dobrymi sousedy trochu jinak, jednak na te vesnici mate mene lidi bezprostredne okolo sebe, jejich investice je v okoli mest casto vysoka (u naplavenin), tudiz si ceni celkem hodne 'sveho snu', a navic to jsou lide kteri neziji z vyplaty do vyplaty. Kdyz vezmu i sve zname, tak ti co bydli v RD se se sousedy nakonec nejak zaridi, ti co bydli treba v panelaku tak zpravidla resi spoustu problemu typu 'nedohodneme se ani na oprave strechy'.
Výška investice či výplaty ještě není zárukou, že to bude slušný a tolerantní člověk. Může to být arogantní trouba bez empatie, který si bude dělat co chce ale běda když byste si chtěl posekat trávník. Nebo měl zálusk na Váš dům a je naštvaný, že mu to nevyšlo. Panelák je hodně společenské bydlení se všemi výhodami i nevýhodami, není to pro individualisty.

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #36 kdy: 20. 05. 2021, 14:34:35 »

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #37 kdy: 20. 05. 2021, 14:40:14 »
Ta paní Blažková si v tom našla smysl života. Kdyby se neměla o co nebo o koho starat, cítila by, že její život je zbytečný a brzy by zemřela. Takhle je většina lidí nastavená.

Právě, hodně baráčníků si prostě práci vyrábí.
Ať už úmyslně nebo neúmyslně.
...zasadíme okurky...psa...králíky...pořídíme bazén...

Práce okolo domu samozřejmě nějaká je, ale daleko víc si jí člověk vyrobí sám.
Pokud mě těší jí dělat - prosím - nic proti tomu nemám, ale bylo by lepší říct "když budete chtít, můžete si okolo baráku vymyslet tolik práce, že se celý rok nezastavíte". Mně to nebavilo a jednoduše jsem to omezil.

Edit: Můj hrubý odhad je, že A.P.Hacker je obětí baráčníka, někoho, kdo si okolo baráku vymyslel hromadu blbostí a on tam dře jako škaredá opice.  ;D Proto ho můj post nakrknul.
« Poslední změna: 20. 05. 2021, 14:42:47 od PanVP »

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #38 kdy: 20. 05. 2021, 16:23:40 »
Coz mi pripomina rozhovor, co se mnou vedl chytrej kolega.

"Nekupuj si ten barak, ma to velkou zahradu. Budes muset sekat travu."

"Ja ji sekat nebudu"...

"ale bude dlouha"

"no tak bude"



Ta paní Blažková si v tom našla smysl života. Kdyby se neměla o co nebo o koho starat, cítila by, že její život je zbytečný a brzy by zemřela. Takhle je většina lidí nastavená.

Právě, hodně baráčníků si prostě práci vyrábí.
Ať už úmyslně nebo neúmyslně.
...zasadíme okurky...psa...králíky...pořídíme bazén...

Práce okolo domu samozřejmě nějaká je, ale daleko víc si jí člověk vyrobí sám.
Pokud mě těší jí dělat - prosím - nic proti tomu nemám, ale bylo by lepší říct "když budete chtít, můžete si okolo baráku vymyslet tolik práce, že se celý rok nezastavíte". Mně to nebavilo a jednoduše jsem to omezil.

Edit: Můj hrubý odhad je, že A.P.Hacker je obětí baráčníka, někoho, kdo si okolo baráku vymyslel hromadu blbostí a on tam dře jako škaredá opice.  ;D Proto ho můj post nakrknul.
« Poslední změna: 20. 05. 2021, 16:27:58 od pruzkumbojem »

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #39 kdy: 20. 05. 2021, 17:55:21 »

A spokojenost?
Naložil sis hodně práce nebo jen čištění grilu a ukládání zahradní ho nábytku do garáže?

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #40 kdy: 20. 05. 2021, 18:06:38 »
WTF,  prece nebudu spinit gril abych ho musel cistit?

A nafukovaci vyrivku jsem nekoupil, protoze to fakt myslej vazne ten design, ze se to musi skladovat "mimo sezonu?

mne staci to mnozstvi casu,co stoji nejakeho remeslnika uhonit, aby se stavil a neco  opravil



A spokojenost?
Naložil sis hodně práce nebo jen čištění grilu a ukládání zahradní ho nábytku do garáže?

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #41 kdy: 20. 05. 2021, 18:46:55 »
mne staci to mnozstvi casu,co stoji nejakeho remeslnika uhonit, aby se stavil a neco  opravil

Hhh ty sis koupil piskoviste na hrani? Tak to hodne stesti :-D Starej barak k renovaci je rehole.... jen pro zrucne, co si chteji hrat.

Na klic, zadne prvky, co musis dokola natirat, nic co po tobe chce co par mesicu tricet tisic. Cim min udrzby, tim lepe....

Ale zase se vyradis vid?

Ja tak trakturek na sekani travy...
Ale popravde jsem prvni barak taky koupil stary, ze si ho opravim. Uz me to preslo. Zatim se alespon zhodnocuje, pak pujde.
« Poslední změna: 20. 05. 2021, 18:49:19 od PanVP »

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #42 kdy: 20. 05. 2021, 20:21:24 »
Coz mi pripomina rozhovor, co se mnou vedl chytrej kolega.

"Nekupuj si ten barak, ma to velkou zahradu. Budes muset sekat travu."


Mels mu rict ze si poridis ovce. Ale musi byt alespon 2, 1 kdyz je sama tak pry tzv. "bude becet".

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #43 kdy: 20. 05. 2021, 20:43:51 »
Taky bych radil zkusit to venku. Až budeš někde usazený nebo dokonce mít ženu a děti, tak se budou zahraniční zkušenosti sbírat dost blbě.
Ale kdeže, rodina se dá vzít s sebou. (Samozřejmě za předpokladu, že choť to vidí podobně.)

Záleží taky na počtu a délce zahraničních pobytů. Problém může být velké množství krátko- až střednědobých pobytů v režimu „nikdy se nezastavím“ kvůli škole a tak (to se pak dá rozumně řešit asi jedině domácí výukou).

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #44 kdy: 20. 05. 2021, 20:44:00 »
Ovce se musi strihat..


Nemusi...

Musi, budou to mit dlouhy...




Coz mi pripomina rozhovor, co se mnou vedl chytrej kolega.

"Nekupuj si ten barak, ma to velkou zahradu. Budes muset sekat travu."


Mels mu rict ze si poridis ovce. Ale musi byt alespon 2, 1 kdyz je sama tak pry tzv. "bude becet".