Vybírám tablet k Vánocům

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #30 kdy: 30. 11. 2020, 10:38:20 »
Ano, návrat do století páry by nějakým zastydloňům s Atomem a trvajícím na tabletech s 3/32 GB určitě udělal radost :D


Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #31 kdy: 30. 11. 2020, 11:31:17 »
Zatial som nevidel dovod davat viac ako 2x tolko za najlacnejsi iPad.
Jednou to zkus a pochopíš...
Mel sem iPad a ze by mi nabidnul vic ci lepe nez Android sem si opravdu nevsiml ;-)
Tiez som mal v rukach iPad, tiez iPhone, v praci pouzivam Macbook Pro ale adekvatnu pridanu hodnotu za vyssiu cenu a za to, ze je to Apple som tam nenasiel.
Napriklad Macbook Pro(tu mam najviac skusenosti) ma az na displej nenadchol, dovolil by som si tvrdit, ze sklamal. Najviac asi macOS. Na to ze to je uzvreta platforma a Apple ma kopu prachov, som cakal, ze to bude brutalne vyladene, s minimom a ze tam bude skryta ta pridana hodnota. No a ja viem dostat macOS do kolien aj s uplne obycajnou Preview appkou aj ednoduchou operaciou, ktora je sucastou macOS. Koliesko sa zacne tocit a tocit a skoncim pritom, ze ju musim killnut. To nieje jedina takato vec. Casom som pochopil preco ma macOS tak jednoducho pristupny sposob na kill-ovanie beziacich appiek :) .
iPad a iPhone su funkcne a viac-menej bezproblemove zariadenia(nemam s nimi zase take velke skusenosti, priebezne sa dostavam s nimi do kontaktu) ale tiez som si nevsimol zeby mi ponukli viacej za tu rozdielnu cenovku(a vendor lock-in).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #32 kdy: 30. 11. 2020, 11:42:10 »
Ano, návrat do století páry by nějakým zastydloňům s Atomem a trvajícím na tabletech s 3/32 GB určitě udělal radost :D
ve stoleti pary bych mohl mit svuj primarni Thinkpad s i7, 16GB RAM, 512GB SSD, internim LTE/4G, FullHD IPS? ;-)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #33 kdy: 30. 11. 2020, 15:40:08 »
Potom je to ovšem dle rčení o vodě a vínu. Kdo má i7, 16GB RAM, 512GB SSD a doporučuje nějakou plebzu 3/32 GB, tak káže vodu a sám má víno :P

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #34 kdy: 30. 11. 2020, 21:21:01 »
Ahoj, kupuji tablet a nemam s tim zadnou zkusenost a tak nevim podle ceho vybrat. Tablet je darek pro osobu blizkou ktera je v duchodovem veku a bude ho pouzivat prevazne na prohlizeni internetu, koukani na filmy a videohovory s rodinou. Mohl by mi nekdo poradit?

Mandatorni pozadavnky na tablet
- 10 palcu - full HD
- Android
- Predni kamera
- Svizny (pustim si Youtube, pri prohlizeni si otevru mail a v mailu kliknu na link do prohlizece - zadny zasek)
- Zvladne videohovory (WhatsApp, Google Meet)
- Zvladne prehravani Netflix & HBO Go
- Baterie 5+ hodin
- Zvladne zakladni hry

Nice to have pozadavky
- Zvladne prehravani Netflix & HBO Go v HD [nekde jsem cetl ze nektere tablety umi jenom SD]
- Zvladne videohovory (Skype) [nekde jsem cetl ze Skype na nekterych tabletech nefunguje]

Cena
- Idealne 4000Kc maximalne 8000Kc. Je to docela rozpeti, ale jak pisu nerozumim tomu a nevim co ocekavat.

Diky predem za relevantni odpovedi!
Jestli té seniorní osobě budeš muset vysvětlovat a supportovat, tak jedině ipad. To je za všechny prachy.
Klidně starší, bez gsm.
Koupil jsem ho dědovi a válí i v 90.
Třeba Apple iPad 2019, 10.2" Wi-Fi 32GB za 8800 nebo bazar
« Poslední změna: 30. 11. 2020, 21:23:22 od FKoudelka »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #35 kdy: 01. 12. 2020, 11:58:13 »
Potom je to ovšem dle rčení o vodě a vínu. Kdo má i7, 16GB RAM, 512GB SSD a doporučuje nějakou plebzu 3/32 GB, tak káže vodu a sám má víno :P
nikoliv, me prispevky byli o tom, ze za urcitejch okolnosti se da pit i voda ;-)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #36 kdy: 01. 12. 2020, 12:14:38 »
Potom je to ovšem dle rčení o vodě a vínu. Kdo má i7, 16GB RAM, 512GB SSD a doporučuje nějakou plebzu 3/32 GB, tak káže vodu a sám má víno :P

Např sobě bych nedal 3/32, ale osobě v důchodovém věku, no, dal bych 6/64, ale i 3/32 by šlo přežít. Já bych s tím asi nepřežil a zařízení byl letělo z okna, ale když na tom běžíte IDE od JetBrains k tomu pár elektronových komunikátorů tak nemáte moc na výběr :)

Tom K

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #37 kdy: 01. 12. 2020, 12:33:42 »
10" Kindle Fire HD 10 za 2300 Kc vcetne DPH:
https://www.amazon.de/-/cs/dp-B07KD8R6MJ/dp/B07KD8R6MJ/ref=dp_ob_title_def
No tak jsem to zkusil objednat, a pise mi to:
Litujeme, ale tuto položku nelze zaslat na vybranou adresu. Další informace. Můžete buď změnit dodací adresu nebo položku z objednávky odstranit.

Sice jdu s # po funuse, ale treba se bude hodit ostatnim:
Nektere zbozi (Echo, Kindle) omezuje Amazon.de na Nemecko a Rakousko. Tam pouzivam nemeckou adresu www.mailboxde.cz,  preposlani do CR cca 100 Kc, spolehlivost. Zase doprava po Nemecku je zadarmo, takze se to moc neprodrazi.

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #38 kdy: 01. 12. 2020, 13:28:42 »
Diky moc za nazory. Nakonec jsem objednat Galaxy Tab A7 (bez LTE), maji ho ted na Datartu za necele 4800 a podle https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-A7-10-4-2020.496947.0.html je to rozumny tablet v pomeru cena vykon.
Za 4800 bez LTE to vypadá dobře. Mám v rodině Xiaomi Mi A2 ( Android One, SD660 ) a šlape pořád dobře, tak tohle bude výkonově taky ok. Škoda, že ta cena byla asi nějaká Black Friday akce, teď je tam za 6000.

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #39 kdy: 01. 12. 2020, 13:35:43 »
Jako taky jsem přemýšlel spíš nad tím novým 10.2 iPadem 2020. Ale 32GB bez možnosti rozšíření se zastaralým lightning jackem a to všechno za 10k .. to už je to docela dost kompromisů i když vím že na tom ještě tak 4-5 let poběží updaty a ten A12 Bionic by to měl ty roky vydržet.  Mám zkušenosti s Ipadem Pro 1st gen a ta A9X šlape doteď perfektně ...

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #40 kdy: 01. 12. 2020, 13:50:36 »
Potom je to ovšem dle rčení o vodě a vínu. Kdo má i7, 16GB RAM, 512GB SSD a doporučuje nějakou plebzu 3/32 GB, tak káže vodu a sám má víno :P
nikoliv, me prispevky byli o tom, ze za urcitejch okolnosti se da pit i voda ;-)
V tom případě to chce jít příkladem :) Sestavu s i7 za odvoz pak klidně vezmu, zbytečně ji mít doma a čelit pokušení používat :D

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #41 kdy: 19. 12. 2020, 18:40:00 »
Ahoj, tablet je po nekolika tydennich peripetiich konecne doma (DATART nikdy vice ::)). Pouzival jsem ho cca hodinu a klidne bych si ho nechal pro osobni potrebu - tablet je svizny a funguje bez sekani. Nezaregistroval jsem prodlevu pri pouzivani aplikaci, multitasking bez problemu (prohlizec - Netflix - Youtube - prohlizec - HBO Go). Jedine pomalejsi chovani co jsem postrehl je spousteni Chrome - obcas trva cca 1 vterinu nez se po stisknuti ikonky prohlizec spusti. Zadna dalsi apka ani prohlizec to neudelal, 1s prodleva je ale stejne sotva postrehnutelna marginalita. Vykonove mne tablet velice pozitivne prekvapil, nebyt toho Chrome, nevidel bych rozdil mezi nim a mym S10e :)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #42 kdy: 19. 12. 2020, 22:13:09 »
Ahoj, tablet je po nekolika tydennich peripetiich konecne doma (DATART nikdy vice ::)). Pouzival jsem ho cca hodinu a klidne bych si ho nechal pro osobni potrebu - tablet je svizny a funguje bez sekani. Nezaregistroval jsem prodlevu pri pouzivani aplikaci, multitasking bez problemu (prohlizec - Netflix - Youtube - prohlizec - HBO Go). Jedine pomalejsi chovani co jsem postrehl je spousteni Chrome - obcas trva cca 1 vterinu nez se po stisknuti ikonky prohlizec spusti. Zadna dalsi apka ani prohlizec to neudelal, 1s prodleva je ale stejne sotva postrehnutelna marginalita. Vykonove mne tablet velice pozitivne prekvapil, nebyt toho Chrome, nevidel bych rozdil mezi nim a mym S10e :)
Výborně a cos koupil ?

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #43 kdy: 20. 12. 2020, 08:06:25 »
Ahoj, tablet je po nekolika tydennich peripetiich konecne doma (DATART nikdy vice ::)). Pouzival jsem ho cca hodinu a klidne bych si ho nechal pro osobni potrebu - tablet je svizny a funguje bez sekani. Nezaregistroval jsem prodlevu pri pouzivani aplikaci, multitasking bez problemu (prohlizec - Netflix - Youtube - prohlizec - HBO Go). Jedine pomalejsi chovani co jsem postrehl je spousteni Chrome - obcas trva cca 1 vterinu nez se po stisknuti ikonky prohlizec spusti. Zadna dalsi apka ani prohlizec to neudelal, 1s prodleva je ale stejne sotva postrehnutelna marginalita. Vykonove mne tablet velice pozitivne prekvapil, nebyt toho Chrome, nevidel bych rozdil mezi nim a mym S10e :)
Výborně a cos koupil ?
Galaxy Tab A7 (bez LTE)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #44 kdy: 21. 12. 2020, 14:15:37 »
Zrovna vcera jsem to resil a nakonec jsem skoncil u https://www.alza.cz/lenovo-tab-m10-plus?dq=5769969&o=2

U tabletu je 4GB RAM minimum, zbytek je vicemene podruzny, CPU vykon dnes neni problem.

Android tablety s malym mnozstvim pameti neumoznuji vice profilu, coz je u domaciho tabletu sdileneho vice detmi krucialni featura.
Bez profilu je z toho hloupej iPad.

Vcera jsem si s tim chvili hral, aby kluci meli po rozbaleni rovnou nastaveny tablet i s jejich ucty, Android 10 (alzak pise 9) a funguje to pomerne svizne. Displej velice pekny.