Vybírám tablet k Vánocům

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #15 kdy: 29. 11. 2020, 14:08:57 »
Zatial som nevidel dovod davat viac ako 2x tolko za najlacnejsi iPad.
Jednou to zkus a pochopíš...
Mel sem iPad a ze by mi nabidnul vic ci lepe nez Android sem si opravdu nevsiml ;-)


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #16 kdy: 29. 11. 2020, 14:13:30 »
Na Androidu 10 se verze 3/32 silně zadýchává a kdo tuto verzi OS má, tak může potvrdit, že celá řada appek vůbec přesouvat na SD kartu nejde, takže těch 32 GB je velmi hraniční hodnota a navíc jak známo, tak těch 32 GB není volná paměť, nýbrž celková a dostupná bývá pod 20 GB.
A nevím, co mně uniklo, když v požadavcích čtu "svižný, základní hry, videohovory a sledování streamových služeb". To bych se musel hanbou propadnout někomu strkat jako dárek šrot s 3/32, kde mu to bude tuhnout nebo rovnou padat :P
zadychava se pri cem, pri narocnejch hrach? nebo pri tom co psal tazatel?
20GB na apliakce ktere k tomu na co chce jakoze nestaci? opet uloziste zaberou primarne narocne hry, nebo svetova navigace...

ad co si psal pretim ze Android 10 neni jak Android 6 aby mu stacilo 3GB, tak Android6 sem pouzival na telefonu s 380MB ram ;-)

kazdopadne tazatel koupil tablet s 3/32(18GB free), tak si muzes/muzem pockat, jak z praxe svejch pozadavku s tim bude/nebude spokojen, misto tveho "pixel"honkovani ;-)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #17 kdy: 29. 11. 2020, 14:18:50 »
Zadýchává se při všem, stačí pár spuštěných aplikací a už to jede jak s hnojem. Náročnější hry je pak nejvíc věc procesoru, který v těchto levných šuntech škoda mluvit, to se hodí sotva na ten Skype. Je vidět, že buď takovou konfiguraci nemáš a nevíš, která bije, anebo naopak máš a držíš se muzeální vykopávky jak moucha lejna :D

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #18 kdy: 29. 11. 2020, 16:57:03 »
bohuzel jeste jsem nevidel android tablet co by nebyl po roce na vyhozeni.
petiletejch zcela funkcich ipadu celkem hodne.
mozna jsem mel smulu, ale kdyz mama chtela tablet nebylo co resit...

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #19 kdy: 29. 11. 2020, 17:03:35 »
bohuzel jeste jsem nevidel android tablet co by nebyl po roce na vyhozeni.
petiletejch zcela funkcich ipadu celkem hodne.
mozna jsem mel smulu, ale kdyz mama chtela tablet nebylo co resit...

Naprosto stejná zkušenost - a to jsem nekupoval v androidu žádný lowend


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #20 kdy: 29. 11. 2020, 17:20:05 »
Zadýchává se při všem, stačí pár spuštěných aplikací a už to jede jak s hnojem. Náročnější hry je pak nejvíc věc procesoru, který v těchto levných šuntech škoda mluvit, to se hodí sotva na ten Skype. Je vidět, že buď takovou konfiguraci nemáš a nevíš, která bije, anebo naopak máš a držíš se muzeální vykopávky jak moucha lejna :D
telefony s Android10 mam 2 (Nokia7Plus co prisla na trh pred 2.5rokem s Android8 a MotorolaMotoGPro co prisla letos v lete s Android10), oba maji sice 4GB RAM, ale pouzite pri pustenem Skype, Wire, Mail, Browser tak 2.5GB a to cast z toho bude jen cache, zadne zadejchavani nepozoruju... nevim nakolik hraje roli ze jsou oba AndroidOne, ani na jednom telefonu sem nikdy zadne zadychavani nevidel, hry nehraju...

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #21 kdy: 29. 11. 2020, 17:29:08 »
Jenomže 4 GB RAM nejsou 3 GB RAM, ten rozdíl je značný. Ostatně 4 GB RAM jako doporučené minimum jsem psal, takže celá debata je o ničem.

Tom K

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #22 kdy: 29. 11. 2020, 17:30:06 »
Mam vyborne zkusenosti s tablety Kindle Fire od Amazonu. Podle mne to jsou jedine pouzitelne tablety pod 4000 Kc na trhu.
Cele by to bylo na delsi povidani, tak jen v kostce:
System je upraveny Android, vyborne odladeny i na mensi mnozstvi RAM (maji jen 1,5-3 GB RAM, coz by u jinych vadilo), udrzuje se sam. Webovy prohlizec Silk je rychly a bezproblemovy, ovladani prehledne, cely system je idiotenfest. Teoreticky muze vadit anglicke ci nemecke menu, ale v praxi se to jednou nastavi a laik vubec nepotrebuje.

10" Kindle Fire HD 10 za 2300 Kc vcetne DPH:
https://www.amazon.de/-/cs/dp-B07KD8R6MJ/dp/B07KD8R6MJ/ref=dp_ob_title_def

Nakupu z nemeckeho  Amazonu se neboj, je to jako od nas, DPH ani clo se neplati, dovoz az domu, zaruka 1 rok.
A pro hracicky: Komu by se originalni SW  nelibil, muze flashnout a nahrat bezny Android, LineageOS. Ale proc? 
« Poslední změna: 29. 11. 2020, 17:31:51 od Tom K »

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #23 kdy: 29. 11. 2020, 18:28:54 »
Jenomže 4 GB RAM nejsou 3 GB RAM, ten rozdíl je značný. Ostatně 4 GB RAM jako doporučené minimum jsem psal, takže celá debata je o ničem.
psal sem ze mam zabrane 2.5GB a zabrane 2.5GB z 3GB RAM nebo zabrane 2.5GB z 4GB RAM jsou stale zabrane 2.5GB ;-)

o nicem debata je, protoze ses pixelhonka, takze za minimum povazujes automaticky neco co minimum byt pro negamblery vubec nemusi... takze jak sem psal, pockej si na tazatele az napise zkusenosti s tim porizenym 3GB/32GB tabletem...

jen pro zajimavost, jake minimum povazujes dnes velikost RAM na PC/NB? (dejme tomu pro zamereni stejne jako ma tazatel s tabletem) ?

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #24 kdy: 29. 11. 2020, 19:48:51 »
Jestli někdo žije v pravěku, tak ať si tam zůstane, ale svoje životní krédo necpe ostatním, kteří dobře vědí, že oněch pověsných 640 kB už opravdu stačit nebude :P Než vyhazovat peníze za šrot, tak si radši něco připlatit a mít funkční věc, aspoň po nějakou dobu.

Pod 8 GB bych rozhodně nešel, sám mám 16 GB. Ale PC/NB není úplně smysluplné srovnávat s tabletem s Androidem, protože Windows umí v případě potřeby swap na SSD/HDD a nestává se tedy, že pokud dojde k dosažení limitu kapacity RAM, tak všechno (nebo část aplikací) prostě spadne. U Androidu byl swap kdysi dokonce přímo zakázaný a ani dneska jsem neregistroval, že by tato funkce byla v základu daná.

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #25 kdy: 30. 11. 2020, 00:02:03 »
10" Kindle Fire HD 10 za 2300 Kc vcetne DPH:
https://www.amazon.de/-/cs/dp-B07KD8R6MJ/dp/B07KD8R6MJ/ref=dp_ob_title_def

Nakupu z nemeckeho  Amazonu se neboj, je to jako od nas, DPH ani clo se neplati, dovoz az domu, zaruka 1 rok.
A pro hracicky: Komu by se originalni SW  nelibil, muze flashnout a nahrat bezny Android, LineageOS. Ale proc?

No tak jsem to zkusil objednat, a pise mi to:

Litujeme, ale tuto položku nelze zaslat na vybranou adresu. Další informace. Můžete buď změnit dodací adresu nebo položku z objednávky odstranit.

Tak nevim...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #26 kdy: 30. 11. 2020, 00:10:18 »
Jestli někdo žije v pravěku, tak ať si tam zůstane, ale svoje životní krédo necpe ostatním, kteří dobře vědí, že oněch pověsných 640 kB už opravdu stačit nebude :P Než vyhazovat peníze za šrot, tak si radši něco připlatit a mít funkční věc, aspoň po nějakou dobu.

Pod 8 GB bych rozhodně nešel, sám mám 16 GB. Ale PC/NB není úplně smysluplné srovnávat s tabletem s Androidem, protože Windows umí v případě potřeby swap na SSD/HDD a nestává se tedy, že pokud dojde k dosažení limitu kapacity RAM, tak všechno (nebo část aplikací) prostě spadne. U Androidu byl swap kdysi dokonce přímo zakázaný a ani dneska jsem neregistroval, že by tato funkce byla v základu daná.
diky za potvrzeni ze ses pixelhonka ;-) mam nekolik Thinkpadu, v primarnim a zaloznim mam 16GB, v testovacim 8GB, v desktopu 16GB, ale zaroven mam NB (Yoga s Atomem, 11") co ma 2GB onboard + 32GB eMMC a vim ze i ten se da dnes v pohode pouzivat, to nemluvim o ARM Netbooku s 512MB RAM kde mam Xubuntu 18.04 s mainline jadrem a v Chromium otevru 10listu bez swapovani, Terminal a Remminu(VNC)... proste zalezi na use case, nekdo kdo bude pouzivat narocne programy a/nebo hromadu narocnejsich virtualu ti rekne ze 64GB je minimum a tvejch 16GB je smesna vykopavka, to ale neznamena ze je nepouziutelnej pro (jinej) use case NB s 4 nebo 2GB RAM...
Podobne je to i u telefonu, s 3GB RAM si vetsina (negambleru) v pohode vystaci, nekteri i s 2GB RAM... takze naopak, od tebe to chce mene arogance a necpi svoji "moudrost" vsem jako jedinou pravdu (kdy z jakehokoliv duvodu ignorujes pro jakej ucel to nekdo chce) ;-)

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #27 kdy: 30. 11. 2020, 08:36:01 »
bohuzel jeste jsem nevidel android tablet co by nebyl po roce na vyhozeni.
petiletejch zcela funkcich ipadu celkem hodne.
mozna jsem mel smulu, ale kdyz mama chtela tablet nebylo co resit...

Naprosto stejná zkušenost - a to jsem nekupoval v androidu žádný lowend

Co s těmi tablety děláte? Za mě jsou požadavky na hardware - pokud teda nehraju hry - o dost nižší než u telefonu.

Na svém telefonu mám totiž za největšího žrouta navigace (google, waze..) a vůbec celý systém android auto(ano, po připojení k autu a načítání všech těch věcí se telefon s procesorem střední třídy a 4 GB RAM slušně zadýchá) -- u tabletu netřeba. Rovněž různých sport trackerů, integrací s hodinkami atd. je tablet ležící přes den v ložnici v šuplíku ušetřen. Stejně tak nemusím mít několik komunikátorů, ty s sebou taky nosím v kapse v telefonu. Ta placka z 95% slouží jako přehrávač youtube/stažených videí/neflix/IPTV, web prohlížeč,  fotky, čtečka pdf/epub, dětský koutek s malovací aplikací ;-) a.. to je skoro všechno.

Nikdy se mi nestalo, že bych tablet do roka měl potřebu vyhodit, mám několikátý a naopak proti mobilům mají o dost větší "morální" výdrž.

Aktuálně nějaký huawei mediapad T,  koupený ca před 2 roky?, 10" IPS displej, ze kterého se vcelku příjemně čte (pro mne hodně důležité kritérium při výběru),  4 GB RAM, CPU nevím, ale stačí to na výše zmíněné s prstem v nose a nevidím důvod, aby to ještě třeba 2-3 roky v pohodě nechodilo (pokud to neodejde na nějaké kurv*tko, nezasáhne malý crash tester nebo globální politika -- ale zrovna u toho tabletu  by se i případné odříznutí od googlu dalo přežít :)).

Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #28 kdy: 30. 11. 2020, 08:49:20 »
Jestli někdo žije v pravěku, tak ať si tam zůstane, ale svoje životní krédo necpe ostatním, kteří dobře vědí, že oněch pověsných 640 kB už opravdu stačit nebude :P Než vyhazovat peníze za šrot, tak si radši něco připlatit a mít funkční věc, aspoň po nějakou dobu.

Pod 8 GB bych rozhodně nešel, sám mám 16 GB. Ale PC/NB není úplně smysluplné srovnávat s tabletem s Androidem, protože Windows umí v případě potřeby swap na SSD/HDD a nestává se tedy, že pokud dojde k dosažení limitu kapacity RAM, tak všechno (nebo část aplikací) prostě spadne. U Androidu byl swap kdysi dokonce přímo zakázaný a ani dneska jsem neregistroval, že by tato funkce byla v základu daná.
diky za potvrzeni ze ses pixelhonka ;-) mam nekolik Thinkpadu, v primarnim a zaloznim mam 16GB, v testovacim 8GB, v desktopu 16GB, ale zaroven mam NB (Yoga s Atomem, 11") co ma 2GB onboard + 32GB eMMC a vim ze i ten se da dnes v pohode pouzivat, to nemluvim o ARM Netbooku s 512MB RAM kde mam Xubuntu 18.04 s mainline jadrem a v Chromium otevru 10listu bez swapovani, Terminal a Remminu(VNC)... proste zalezi na use case, nekdo kdo bude pouzivat narocne programy a/nebo hromadu narocnejsich virtualu ti rekne ze 64GB je minimum a tvejch 16GB je smesna vykopavka, to ale neznamena ze je nepouziutelnej pro (jinej) use case NB s 4 nebo 2GB RAM...
Podobne je to i u telefonu, s 3GB RAM si vetsina (negambleru) v pohode vystaci, nekteri i s 2GB RAM... takze naopak, od tebe to chce mene arogance a necpi svoji "moudrost" vsem jako jedinou pravdu (kdy z jakehokoliv duvodu ignorujes pro jakej ucel to nekdo chce) ;-)
Vždyť jsem to psal - jedinec zastydlý v pravěku, pro kterého je Intel Atom metou dokonalosti. Doma pak ještě nejspíš televizor Rubín ve dřevě a plynová lednice. Není lepší chodit na nějaká vintage fóra, než na root? :D

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vybírám tablet k Vánocům
« Odpověď #29 kdy: 30. 11. 2020, 10:11:49 »
diky za potvrzeni ze ses pixelhonka ;-) mam nekolik Thinkpadu, v primarnim a zaloznim mam 16GB, v testovacim 8GB, v desktopu 16GB, ale zaroven mam NB (Yoga s Atomem, 11") co ma 2GB onboard + 32GB eMMC a vim ze i ten se da dnes v pohode pouzivat[...]
Vždyť jsem to psal - jedinec zastydlý v pravěku, pro kterého je Intel Atom metou dokonalosti. Doma pak ještě nejspíš televizor Rubín ve dřevě a plynová lednice. Není lepší chodit na nějaká vintage fóra, než na root? :D
Placas hlouposti ;-) Atom sem uvedl jako pouzitelnost NB s 2GB RAM, na tech Thinkpadech s 16GB RAM mam i7 a 512GB SSD, televizor nemam, ale k monitoru pripojen SBC s 2GB na kterem jede Kodi+IPTV, mozna ty na Kodi pouzivas AMD EPYC s 256GB RAM, jako uchylky jsou ruzne, obzvlast u pixelhonek, ale nemusis ty nesmysli cpat do kazdeho vlakna ;-)