Macbook na prácu - stále je to problém?

Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #15 kdy: 08. 09. 2020, 00:18:35 »
No, mám s tím tak špatné zkušenosti, že jsem na Applu používal Linux (singleboot) a později i prodal.
 Apple je strašně pokrytecký. "Vymýšlí nové technologie" (Retina = HiDPi, ...), často něco "vymyslí" co už vymyšlené bylo (jen to nikdo nepotřeboval/nevyužíval) jen to možná udělají odznova. Jejich aplikace nejsou něčím speciální, systém je divný (aplikace se odstraní přesunutím do koše?!). Nechci tím nikoho naštvat, jen je vážně nemám rád.

tldr; Dell XPS 13 Developer


Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2020, 08:35:39 »
Pracujem na macu s podobnym stackom (okrem javy a kotlinu), vacsinou vo VS Code a sem tam vim.

Windows mi vzdy robil nervy a linuxu som sa (vtedy este teenager) bal, tak som switchol na mac a nebanujem.
macos je uplne v pohode, aj ked je vidno ze v poslednych rokoch apple dava viac lasky iphonom a ios (mac mam uz od r. 2006). Btw, macos v ostatnych rokoch pouziva defaultne zsh, a nie bash - sam som so skriptovanim nikdy nemal problem, ale niektore veci su inak ako by typicky linux user ocakaval (napr ziadny /etc/passwd)...

A rada na zaver: odporucam novy 16" pro, pri kt. sa vratili ku starej klavesnici. Butterfly keyboard je na kodenie nic moc.

Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #17 kdy: 08. 09. 2020, 08:52:57 »
proc chce nekdo na praci macbook, pokud mu nejde o programovani na apple platforme?!?!
ja bych si vzdycky vybral radsi vykonejsi normalni notas nez apple, nota bene na programovani a kompilaci.

PROC????
Prostě se na tom lépe pracuje, a pokud sem tam děláš aplikace pro IOS tak není jiná volba

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #18 kdy: 08. 09. 2020, 09:04:10 »
proc chce nekdo na praci macbook, pokud mu nejde o programovani na apple platforme?!?!
ja bych si vzdycky vybral radsi vykonejsi normalni notas nez apple, nota bene na programovani a kompilaci.

PROC????
Prostě se na tom lépe pracuje, a pokud sem tam děláš aplikace pro IOS tak není jiná volba

Jste se registroval, abyste mohl napsat, že Macbook je "prostě" lepší? Wow.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #19 kdy: 08. 09. 2020, 09:23:23 »
proc chce nekdo na praci macbook, pokud mu nejde o programovani na apple platforme?!?!
ja bych si vzdycky vybral radsi vykonejsi normalni notas nez apple, nota bene na programovani a kompilaci.

PROC????
Prostě se na tom lépe pracuje, a pokud sem tam děláš aplikace pro IOS tak není jiná volba

Tohle je takova mantra ...  :-\ Jak se na tom lepe pracuje? Copak Jetbrains veci na Macu jedou lip nez na Linuxu/Windows? Tohle je fakt divnej argument.

Ja pochopim, ze nekdo je lama, nebo ma rad, kdyz to funguje tak nejak automagicky. Ale prace, at uz v Excelu, nebo v IDE je total stejna.
Kdyz vezmu linux (*buntu) nebo windows (10), oboji je v poslednich letech velmi pouzitelny (samozrejme s vyhradami). 
Pokud clovek nedela opravdu neco pro Macy tak to proste ciste emotivni rozhodnuti - chci Apple.

To rozhodnuti nikomu neberu, at si pouziva kdo chce co chce. Ale at mi nikdo nerika, ze to je objektivne o tolik lepsi, ze na tom udelate vic prace. To je proste nesmysl.

-K-


Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #20 kdy: 08. 09. 2020, 09:29:48 »
proc chce nekdo na praci macbook, pokud mu nejde o programovani na apple platforme?!?!
ja bych si vzdycky vybral radsi vykonejsi normalni notas nez apple, nota bene na programovani a kompilaci.

PROC????
Prostě se na tom lépe pracuje, a pokud sem tam děláš aplikace pro IOS tak není jiná volba

Jste se registroval, abyste mohl napsat, že Macbook je "prostě" lepší? Wow.
Účet na rootu mám 5-10 let :D
Jinak dělám dotnet core vývoj, na imac s tím nebyl žádný problém. Dokonce office 365 jako takový fungoval lépe. Na windows byl problém se MFA. Plus v outlooku na mac os funguje agregovaný In Box stejně jako v Apple mail. Dále je tam více věcí z linuxu které fungují dobře díky homebrew. I když poslední windows 10 kde je wls2 ten rozdíl už celkem smazali. Jediné plus co tam zůstalo je možnost vývoje nativních aplikací ve swift. To na widlích neuděláte, nebo potřebujete mít mac někde na síti. Ohledně starého .Netu se to úplně nevyplatí protože tam to běží přes mono a můžou s tím být problémy. Také je rozdílné visual studio od Ms pro mac. Je postavené na monodevelopu takže tam nejdou rozšíření na které je člověk zvyklý. Proto sem používal Rider, a používám i teď na windows.
Pokud, ale tazatel dělá jen vývoj v core bez iOS nebo mac věcí tak si myslím, že mac už nemá cenu.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #21 kdy: 08. 09. 2020, 10:52:14 »
No, mám s tím tak špatné zkušenosti, že jsem na Applu používal Linux (singleboot) a později i prodal.
 Apple je strašně pokrytecký. "Vymýšlí nové technologie" (Retina = HiDPi, ...), často něco "vymyslí" co už vymyšlené bylo (jen to nikdo nepotřeboval/nevyužíval) jen to možná udělají odznova. Jejich aplikace nejsou něčím speciální, systém je divný (aplikace se odstraní přesunutím do koše?!). Nechci tím nikoho naštvat, jen je vážně nemám rád.

Je to dost o zvyku - třeba ty jejich prapodivné CestySVelkýmiPísmeny a uzavřený systém se zkousnout dají. Ovšem ty  mnohagigabajtové updaty (typicky Xcode, rozežraná mrcha, update snad každý týden), neustálé zpomalování systémů (můj MacBook Pro se má na novější verzi MacOSu problém pomalu i rozjet, na nějakou rozumnou práci lze zapomenout) a lahůdky typu podpory šifrování v mailu, které šlo roky zadarmo díky nějaké betaverzi, ze které se náhle stala ostrá a zašifrovaný mail už si člověk nepřečte...

Pokud člověk nemá doma iDomácnost (není můj případ), nevyvíjí aplikace pro Mac nebo iOS (není můj případ), nepotřebuje specifické aplikace a nemá potřebu dělat machra svítícím jabkem na víku (už to stejně opustili), myslím, že se bez Maca rád obejde. Ubuntu+Xmonad je pro mě v zásadě bezúdržbový recept na pohodu.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #22 kdy: 08. 09. 2020, 13:59:49 »
Účet na rootu mám 5-10 let :D

Kód: [Vybrat]
Datum registrace: 27. 08. 2019, 19:34:05
hmm, to mi nejak nesedí. Cestovali ste v čase?

Pre tazatele,... ne nekupujte MacBook,... kúpte Dell.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #23 kdy: 08. 09. 2020, 14:09:38 »
taky jsem pro dell a linux, kdyz clovek nepotrebuje vyvijet apple software.

dcera 12 let je jak silena a chce na narozeniny apple iphone, sama si mensi cast nasetrila a zbytek doplatit od
nas na narozky. zadne presvedcovani o cene, vykonu na ni neplati.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #24 kdy: 08. 09. 2020, 14:19:45 »
taky jsem pro dell a linux, kdyz clovek nepotrebuje vyvijet apple software.

dcera 12 let je jak silena a chce na narozeniny apple iphone, sama si mensi cast nasetrila a zbytek doplatit od
nas na narozky. zadne presvedcovani o cene, vykonu na ni neplati.

byť otcom, by som ju poriadne prefackal a "ukameňoval" zhnitými nahryznutými jablkami. Až by sa spamätala... už len za to že si pýta peniaze na "nóbl bazmek" aby sa mohla predvádzať ako egoistická <píp>(*ina). Ak si zarobí na to sama, nech si to kúpi, ale ja by som jej nedal ani cent na to.
« Poslední změna: 08. 09. 2020, 14:23:27 od Mlocik97 »

Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #25 kdy: 08. 09. 2020, 14:20:28 »
dcera 12 let je jak silena a chce na narozeniny apple iphone, sama si mensi cast nasetrila a zbytek doplatit od
nas na narozky. zadne presvedcovani o cene, vykonu na ni neplati.

Když si na něj sama vydělá...  ;)

Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #26 kdy: 08. 09. 2020, 14:23:15 »
Doporucuju slusny NTB s W10 a na tom zprovoznit Hyper-V a WSL2.

Pro "C#, Kotlin, Java, Python, C, Javascript frameworky"? Máte ho za masochistu? Co vyřeší na Linuxu pár příkazy bude zrovna v tomhle případě na Windows řešit polovinu dne. Neřeknu, kdyby chtěl čistě C# a vyvíjet aplikace pro Windows, ale zrovna pro tohle Windows nedávají žádný smysl.

Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #27 kdy: 08. 09. 2020, 14:25:06 »
proc chce nekdo na praci macbook, pokud mu nejde o programovani na apple platforme?!?!
ja bych si vzdycky vybral radsi vykonejsi normalni notas nez apple, nota bene na programovani a kompilaci.

PROC????

Protože je ten systém víceméně unixový a funguje. Což vám píši jako vývojář na Linuxu. Výkon už dávno moc zajímavý není, na to stačí (tedy alespoň pro linuxové prostředí) skoro cokoliv za patnáct tisíc pokud dá člověk pozor, co je uvnitř za CPU a RAM si doplní do 16 GB.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #28 kdy: 08. 09. 2020, 14:27:08 »
Protože je ten systém víceméně unixový a funguje. Což vám píši jako vývojář na Linuxu. Výkon už dávno moc zajímavý není, na to stačí (tedy alespoň pro linuxové prostředí) skoro cokoliv za patnáct tisíc pokud dá člověk pozor, co je uvnitř za CPU a RAM si doplní do 16 GB.

Jakožto človek, čo vidí koľko žere Android Studio, PhotoShop, a pod. výkonu, s Vami plne nesúhlasím. A funguje aj Linux, a ešte lepšie.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook na prácu - stále je to problém?
« Odpověď #29 kdy: 08. 09. 2020, 15:29:41 »
byť otcom, by som ju poriadne prefackal a "ukameňoval" zhnitými nahryznutými jablkami. Až by sa spamätala... už len za to že si pýta peniaze na "nóbl bazmek" aby sa mohla predvádzať ako egoistická <píp>(*ina). Ak si zarobí na to sama, nech si to kúpi, ale ja by som jej nedal ani cent na to.

Výchova dětí po bolševicku? :-)