Odmítli mi reklamaci notebooku

Haylie

Odmítli mi reklamaci notebooku
« kdy: 31. 05. 2011, 10:19:34 »
Zdravim
Mam menši problem s notebookem (MSI GX633)
Byl sem s nim 3x v reklamaci a tedka při zapinani se zapne vsechno krome displaye ale jen obcas , kdyz sem stim prisel do obchodu nebudu jmenovat , kvuli tomu ze by to byla 4-ta reklamace tak by mi museli vratit penize ,akorat kdyz tam pridu tak mi rikaj ze stim notebookem nekdo manipuloval ze klavesnice vypada nejak divne ,at zavolam na MSI a objednam kuryra a poslu si to tam sam.

Tak se chci zeptat jak se da vyreklamovat notebook abyho na 100 % vzali
nebo jak se da neco nejak udelat aby to uznali ? ;) vim jeto neprijemny ale potreboval bych se ho zbavit  tech problemu je snim vic ,tak potrebuju aby to prijali ;)
diky

 
« Poslední změna: 31. 05. 2011, 10:35:23 od Petr Krčmář »


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #1 kdy: 31. 05. 2011, 10:50:43 »
Reklamaci musej vzít v obchodě, v kteryms to kupoval. Běž tam ještě jednou a vem si svědka. Jestli Tě nutěj ke kurírovi, řekni jim, ať si proň pošlou sami, že ty máš právo reklamovat tady. Najdi a vytiskni si patřičnej paragraf z občanskýho zákoníku a argumentuj jím. Pokud notebook ani tak nepřijmou, tak nevyhověli náležitostem z kupní smlouvy a myslím že tím nedodržely podmínky kupní smlouvy (dané zákonem) a tedy můžeš podat žalobu na její neplatnost, ale může to bejt na dlouhý lokte. Ale někdy pomůže podání žaloby - poplatky e platěj do 14 dnů, takže než je zaplatíš, tak stačí donést žalobu orazenou soudní podatelnou a většinou prý vyměknou.

Pak maj 30 dní na vyřízení, pokud to do tý doby nevyříděj, trvej na vrácení peněz, pokud nebudou souhlasit, dej jim to písemně a nech si to podepsat, pokud to nebudou chtít, tak doporučenej dopis.

Pokud to stihnou a reklamaci uznaj a bude 4., tak opět stejným způsobem trvej na vrácení peněz, pokud to chtěj řešit jinak, pokud s reklamací nebudou souhlasit, tak trvej na tom, že nesouhlasíš s vyřízením reklamace a nech si to od nich písemně potvrdit do protokolu o reklamaci. Tady Ti ale už pak nezbejvá nic jiný než soudní znalec a žaloba, popř. rozmáznutí přes média.

DarkKnight

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2011, 11:23:31 »
hlavně řekni předem že chceš vrátit peníze a trvej na zapsání do reklamačního protokolu
to že klávesnice vypadá divně není důvod pro odmítnutí reklamace (ty ji klidne i můžeš vyměnit)

případně pohrození ČOIkou taky pomáhá :)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #3 kdy: 31. 05. 2011, 11:27:37 »
Logik má pravdu, nenechat se ojebat.

ALE musíš počítat s tim, že s Tebou může ještě vyjebat servis. Se mnou tay chtěl (Acer), nakonec jsem alespoň dosáhnul toho, že mi HDD vyměnili a důrazně vysvětlili, že příště už jim to posílat nemam. NTB byl po záruce, HDD byl ale měněnej = měl delší záruku, kvůli němu to tam jelo a i když závada byla jinde, tak HDD mi novej dali - což je taky nepochopitelný... :-D Ale nebyl jsem zrovna milej, tak možná proto...

Nenech se ojebat.

Haylie

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #4 kdy: 31. 05. 2011, 12:05:26 »
Diky za vsechny rady
este se chci zeptat esli nevite o neajkym zpusobu jak se da poskodit notebook aby uznali reklamaci protoze kdyz tam pridu a on se zrovna zapne tak me posilaj do ... ;)
sou to svine tak budu taky ;)


123

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #5 kdy: 31. 05. 2011, 12:46:42 »
Diky za vsechny rady
este se chci zeptat esli nevite o neajkym zpusobu jak se da poskodit notebook aby uznali reklamaci protoze kdyz tam pridu a on se zrovna zapne tak me posilaj do ... ;)
sou to svine tak budu taky ;)
KDyž si sám svině, tak nečekj nesviňácký chování od jinejch, aneb nečiň jiným, to co nechceš, aby oni činili tobě.

Haylie

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #6 kdy: 31. 05. 2011, 13:43:37 »
Diky za vsechny rady
este se chci zeptat esli nevite o neajkym zpusobu jak se da poskodit notebook aby uznali reklamaci protoze kdyz tam pridu a on se zrovna zapne tak me posilaj do ... ;)
sou to svine tak budu taky ;)
KDyž si sám svině, tak nečekj nesviňácký chování od jinejch, aneb nečiň jiným, to co nechceš, aby oni činili tobě.
Si to trochu nepochopil
Oni si zacali prvni vymlouvat a vycouvavat protoze vedi kdyz prijmou reklamaci tak musej vratit penize 

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #7 kdy: 31. 05. 2011, 14:06:17 »
Tak tohle je závada, která se nemusí projevit na první pohled. Nemluvě o tom, že závadu bude posuzovat servis, ne prodejce (ten chlapík za kompem). S timhle je taky můžeš poslat do patřičných míst, oni nejsou servis a nejsou na svym místě od toho, aby dělali závěry.

Musíš přijít s jasnýma požadavkama a ty musíš mít napsaný na reklamačnim protokolu. Když tam nebude něco, co jsi tam chtěl jako zákazník mít, tak ať ho vypíšou znova... Určitě tam nebudeš chtít mít napsáno "Zákazník trvá na záruční opravě, i když se při předání chyba neprokázala", ale spíš něco jako "Zákazník udává, že při zapínání NTB se přístroj v 7/10 případů nezapne". Ty musíš trvat na tom, co v protokolu bude.

A záměrný poškození Ti servis omlátí o hlavu, s tim bych to rozhodně nezkoušel. Já měl špatnej konektor na HDD na základní desce, a to jsem NIKDY HDD z NTB nevyndaval, ani jsem s NTB nezacházel hrubě (stál mě velký peníze, tak jsem si ho sakra vážil!), a servis mi dal jasně najevo, co si myslí. Samozřejmě mi nic nevyměnili (to proto, protože jsem odmítal platit, deska nebyla v záruce, HDD jo)

Oliverppp

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #8 kdy: 31. 05. 2011, 14:20:45 »
Ja sem se jendou chtel zbavit notebooku taky pac byl uplne naprd, jedou vada s prehrivanim jendou grafika (spolu sem ho vlastnil asi 5 mesicu z otho 2 ho meli oni (2x 30 dni na reklamaci)) ... no a na treti pokus sem chcel prachy - ale nic mu nebylo ...

tak sem vysrouboval CDromku, otocil ji, nasel ten malej kablik co pohani laser (byl uchycen jenom takovou zapadkou) a povytahl sem ho, tak aby byl jakoze vevnitr ale kontakty chybeli ...

bum reklamace dalsi den, chci prachy, nechteli, rikam COIka, oni ze nee, ja ze jooo, a oni ze ucet? ja ze tady a oni ze tu mas

Haylie

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #9 kdy: 31. 05. 2011, 14:34:09 »
No ja sem notebook mel v reklamaci celkem 3x
Vymenily mi Invertboard,neco delali s flashbiosem,chladic CPU , neco u displaye (dole nepamatuju co presne) ,HDD , ventilator ,zakladni desku .
Hrozne se prehrejval , jednou vubec nefungoval a pak este neco
a tedka se obcas se nezapina .
proste uz se ho chci zbavit stal 19 tisic a fakt nepotrebuju mit z 4 mesice notebook v reklamaci

Protoze takhle mi muzou notebook vratit po 30 dnech ze neuznali reklamaci proto potrebuju neco aby uznali na 100 % :)

nikdo

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #10 kdy: 31. 05. 2011, 14:41:58 »
Kvůli takovým hajzlům jako je oliverppp s tím dělají všichni prodejci a servis takové kejkle.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #11 kdy: 31. 05. 2011, 14:43:13 »
Dělej co chceš. Ale každý záměrný poškození se dá svalit na to, že je to záměrný poškození. Zatímco jestli tam máš nějakou skutečou vadu, tak peníze dostaneš (byť třeba vysoudíš) zpátky určitě.

A last but not least, je to nemorální, ať to okecáš jak chceš.

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #12 kdy: 31. 05. 2011, 17:29:00 »
Já mám MSI GX623 a šlape jak hodinky. Koupen v červnu 2009, takže jsem si teď uvědomil, že mi zrovna prochází záruka. Akorát se chystám na výměnu ventilátoru + čištění.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #13 kdy: 31. 05. 2011, 17:37:23 »
Ked uz chces byt taky zly... Zober piezo krystal a par krat daj supku ramke alebo na zakladku. Samotny impulz doda tak maly prud ze poskodenie nie je vidiet, niektore komponenty to vsak nemusia prezit.

rohlik

Re: Odmítli mi reklamaci notebooku
« Odpověď #14 kdy: 31. 05. 2011, 17:44:08 »
Dělej co chceš. Ale každý záměrný poškození se dá svalit na to, že je to záměrný poškození. Zatímco jestli tam máš nějakou skutečou vadu, tak peníze dostaneš (byť třeba vysoudíš) zpátky určitě.

A last but not least, je to nemorální, ať to okecáš jak chceš.

To je hezke, ze existujou lidi, ke kterym je svet ferovej.
Tazateli bych vsak doporucil nektery z popisovanych postupu. Jen poznamenam, ze elektroniku znicis napetim. Viditelne poskozeni zpusobis proudem.