Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #30 kdy: 08. 07. 2020, 15:32:02 »
Poštovné zdarma volit jen v případě, že objednanou věc v následujících 6ti měsících nepotřebujete. Můžete totiž čekat na dodání tři měsíce a i když dostanate prachy zpět protože věc nedošla, budete muset čekat znovu jestli druhý pokus vyjde - a že ani ten vyjít nemusí. Čas jsou peníze, a čekat půl roku na blbost za pár dolarů, když mnohdy nevyplatí. To si radši ten samej šmejd, když ho potřebuju, koupím u nás za dvojnásobek a se zárukou.

Osobně vždy když jsem něco z Ali objednal a zadal poštovné zdarma (a jako že vlastně ani jiné nepoužívám) tak mě to došlo. Někdy v předstihu, někdy s drobným zpožděním (myslím že největší bylo týden -- ale to leželo u našich milostivých celníků, asi zrovna měli dovolenou). Možná by se to chtělo koukat na hodnocení prodejců a taky kolik těch hodnocení vlastně je  ;)


Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #31 kdy: 08. 07. 2020, 15:40:05 »
...
Takze z mojho pohladu treba byt trochu ustretovy, ti cinania tam makaju za 2 dolare na hodinu a tak netreba zbytocne otvarat disputes a ziadat spat prachy, lebo na 99 percent vzdy vsetko pride.
Pokud všechno vypadá v trackingu OK, tak nemám problém čekat a klidně když číňan prodlouží protection time, tak si počkám a jsem v klidu. Pokud ale je to ve stavu "shipment cancelled" nebo nějaká jiná nestandardní věc, tak okamžitě řešit, protože to prostě není ani odeslaný. Nejlepší je dispute, nechat si vráti prachy a koupit od někoho jinýho. Nebo klidně od stejnýho, ale ať je všechno hezky "ve správným stavu" - tzn ať běží protection time odznova atd.

Protože někdy třeba číňani nabízí že pošlou zboží znovu. To je ale blbost protože
- Objednáte zboží, číňan odklepne odesláno a běží 90dní.
- Kdoví kdy to číňan opravdu odešle
- přijde vám to třeba za 60-70 dní od objednání.
- Pak zjistíte že poslal něco rozbitýho atd - číňan nabídne že to pošle znova. Když na to přistoupíte, tak teď už máte jen třeba  30 dní na otevření dispute. Za tu dobu to většinou nestihne znova přijít. A teď co budete dělat, když vám to ani v tomto případě nepříjde v pořádku nebo to nepřijde vůbec? Dispute už nejde po té době otevřít.
Leda ten dispute otevřít tak den předtím než ta lhůta vyprší, jenže na to vám číňan odepíše tak že přece to odeslal teprve X dní zpátky a že máte čekat dýl atd...

Zásada je VŽDYCKY SI NECHAT VRÁTIT PRACHY a klidně to pak objednat od stejnýho prodejce znovu. Ale prostě mít to krytý znovu od začátku.

Na Aliexpressu nakupuju hodně a relativně často narazím tady na ty problémy stylu že
číňan to neodeslal nebo přišlo něco jinýho atd...Občas zkusím vyjednávat s číňanem ale většinou to nikam nevede - posledně jsem tam měl taky "shipment cancelled" a číňan se dušoval že to pošle znovu zítra. Po pár dnech mu píšu a že to pošle dneska...tohle se párkrát opakovalo. Asi viděl že se blíží ten časový limit kdy vyprší možnost dispute, ale já ho otevřel přesně den před vypršením  ;D

Kurvy jedny občas pošlou něco úplně jinýho a pak se tváří že je to OK že je to novější verze a podobně. Jsem objednával nějaký žárovky a místo 40W přišly 20W. No a číňan navrhoval že vrátí půlku, když mají poloviční výkon. A vůbec jim nepřijde divný že mně vadí že přišlo něco jinýho než jsem objednal.

Nebo pošlou něčeho jakože "novější verzi" co vypadá a funguje úplně jinak.

Nechápu jak si můžou dovolit poslat něco jinýho. Já mít eshop tak prostě přece taky nepošlu něco jinýho a nebudu se tvářit že je všechno v pohodě, že to je přece podobný.

Někdy nabízí refund na paypal, to jsem párkrát vzal a dispute pak zavřel. Já dostanu prachy a on nebude mít "černý puntík" za dispute. Ale četl jsem že to je taky rizikový - on pak může zase na paypalu otevřít dispute že jakože platil za nějaký služby a ty mu nepřišly (a vy už dispute na aliexpressu neotevřete, protože je pozdě). Ale to se mi zatím nestalo.

TakyPatrik

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #32 kdy: 08. 07. 2020, 18:30:15 »
Ve zkratce: Všechno funguje, do prvního problému...

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #33 kdy: 09. 07. 2020, 07:54:52 »
Čas jsou peníze, a čekat půl roku na blbost za pár dolarů, když mnohdy nevyplatí. To si radši ten samej šmejd, když ho potřebuju, koupím u nás za dvojnásobek a se zárukou.

Jenže to ne vždy jde. Dva měsíce zpět jsem chtěl našim koupit rámeček na disk do STB co si tady koupili od nějakého vesnického překupníka s elektronikou. Běžné rámečky do toho nepasovaly (rozměry, uchycení, pozice SATA konektoru), nakonec jsem po měsíci hledání našel vhodný rámeček na AliExpressu. Nikde jinde.


EDIT: jinak já zásadně v Číně kupuju věci u kterých nepotřebuju záruku.
« Poslední změna: 09. 07. 2020, 07:56:43 od Trupik »

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #34 kdy: 09. 07. 2020, 10:04:06 »
Ad doprava zdarma - u jedne stavebnice jsem si priplatil za dopravu pres DHL a prislo to standardni prepravou jako u klasicke dopravy zdarma. Je tedy pravda, ze to aspon odeslali rychle a i doprava byla nahodou rychla.

Spis je doprava zdarma problem v celnim rizeni. U drazsich polozek je potreba vybrat variantu placene dopravy, jinak si celnici do celni hodnoty zapocitaji ceny dopravy Ceskou postou (kouknete se, kolik stoji balik Ceskou postou do Ciny).


SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #35 kdy: 09. 07. 2020, 10:43:00 »
Děkuji za radu uživateli CzAtlantis - u objednávky se shipment cancelled jsem dal dispute, krátce popsal problém a požádal o zrušení, AliExpress okamžitě, bez vyjednávání s prodejcem objednávku zrušil a přiznal mi refund. Peníze mají údajně dorazit za 3-20 pracovních(?) dnů. Uvidíme.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #36 kdy: 09. 07. 2020, 10:44:08 »
Když zvolíte dopravce YunExpress Economy, tak to jede 1-2 týdny a last-mile v ČR dělá PPL (DHL). Bývá to na Aliexpressu, nabízí to JLCPCB.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #37 kdy: 09. 07. 2020, 22:37:22 »
A když se zvolí Aliexpress standard shipping, tak někdy to přijde do zásilkovny.
Pokud to bude mít tracking RO.....EE tak to přijde do zásilkovny přes Estonsko a Polsko. Pokud bude LB....BE tak to jde přes Belgii a přijde českou poštou.
Nepodařilo se mi rozklíčovat, podle čeho se rozhoduje kudy to půjde. Asi záleží na nějakým poměru ceny, velikosti a hmotnosti zásilky. A možná ještě na něčem. Několikrát jsem objednával to stejný od jednoho číňana a jednou to šlo do zásilkovny a jednou Belgickou...

Do té zásilkovny to většinou přijde celkem rychle

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #38 kdy: 09. 07. 2020, 22:56:00 »
Prave mam cerstvou zkusenost. Objednal jsem cyklisticke bryle z ceskeho eshopu. Po zaplaceni mi prisel email ze doba dodaji je 2-7 tydnu. To jsem jiz vedel ktera bije. Ted po 8 tydnech jsem kontaktoval "dovozce" a ten tvrdi ze to jiz do ceska dorazilo 2.6. Jak je znam stoji to na celnici a buhvi jestli mi to dorazi.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #39 kdy: 09. 07. 2020, 23:17:11 »
Za tohle bych vraždil. Když to objednávám z česka tak čekám že to je skladem a přijde mi to do 3 dnů...

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #40 kdy: 10. 07. 2020, 13:00:19 »
Po zaplaceni mi prisel email ze doba dodaji je 2-7 tydnu.

Byla u zboží před nákupem uvedena tato doba dodání? Jestliže ne, jedná se v ČR o nekalou obchodní praktiku, je tudíž možno od smlouvy odstoupit.

Boban

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #41 kdy: 11. 07. 2020, 12:29:44 »
někdy si na pošty zavolat/zajít jestli tam pro tebe něco nemají
podívá do té DOSové aplikace a řekne mi, na který pošty si mám zajet posbírat balíčky?

Aplikace se sic tváří jako DOS, ale je to už mnoho let na linuxu ;-). Jestli to od 2004 nezměnili https://www.root.cz/clanky/proc-linux-kdyz-jej-nikdo-nepouziva/

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #42 kdy: 13. 07. 2020, 10:03:46 »
Po zaplaceni mi prisel email ze doba dodaji je 2-7 tydnu.

Byla u zboží před nákupem uvedena tato doba dodání? Jestliže ne, jedná se v ČR o nekalou obchodní praktiku, je tudíž možno od smlouvy odstoupit.

Obvykle to tyhle zprostredkovatelske eshopy nekde maji napsane a nekde v podminkach hluboko je i uvedeno, ze web je jen prostrednik. Bezne se i snazi vyhnout reklamacim s odkazem, ze resi prodejce. (To samozrejme nejde.)

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #43 kdy: 26. 08. 2020, 12:38:36 »
Prave mam cerstvou zkusenost. Objednal jsem cyklisticke bryle z ceskeho eshopu. Po zaplaceni mi prisel email ze doba dodaji je 2-7 tydnu. To jsem jiz vedel ktera bije. Ted po 8 tydnech jsem kontaktoval "dovozce" a ten tvrdi ze to jiz do ceska dorazilo 2.6. Jak je znam stoji to na celnici a buhvi jestli mi to dorazi.
Bohužel poslední dobou klasika. Je potřeba před nákupem hledat ve VOP jestli oni jsou obchod, nebo jsou jen zprostředkovatelé - častý je termín "nákupní galerie".

Pokud na tuto lhůtu neupozornili předem, případně udávali úplně jinou, tak odstoupit od smlouvy.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #44 kdy: 27. 08. 2020, 10:14:55 »
Za tohle bych vraždil. Když to objednávám z česka tak čekám že to je skladem a přijde mi to do 3 dnů...

Čekat můžete to, co tam prodejce napíše. Víc těžko a je to jen vaše tužba, upřímně. Jakkoliv to tedy samozřejmě nic nemění na tom, že většina těch "nákupních galerií" jsou lépe zaobalení šmejdi.