Práce v zahraničí - vyplatí se?

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #45 kdy: 16. 08. 2019, 00:58:41 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole, ale zacal jsem mnohem driv. Pojisteni, jidlo a cestovani v prvni tride mi plati firma. Jinak je to prace pro lopaty. Umim programovat, ale na diskuze o tom co je nejlepsi na root.cz se nechytam. Navrhuji spolehlive systemy. Vyznam to ma jako jedna z moznosti, jak nabrat pracovni zkusenosti, naucit se jazyk a neco si vydelat.
Robis teda vyvoj? Kolko ti z toho ostane cisteho po zdaneni?
J, vyvoj a meetingy  ::).
Po zaplaceni vseho co treba k zivotu mi na uctu zustane 70k eur. Kvalitni ubytovani stoji nejvic, pocitej s tim.


Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #46 kdy: 16. 08. 2019, 08:28:55 »
Ja pracuju vic jak 3 roky v nemecku a jak to tak ctu tak asi presne nevis jak to tady chodi.
Plny uvazek v Berline, kdyz tam prijdes jako nekdo kdo nema zadnou zkusenost z nemecka bude tak tech 60 - 70k E za rok.
Ale hlavni vyhoda jsou zkusenosti, muzes tu potkat opravdu hodne zkusenych lidi z celeho sveta, zjistit jak to kde chodi apod. coz v CR uplne neni.
A pokud si myslis ze to je malo, tak z me zkusenosti, pokud jsi opravdu dobrej tak uz by jsi na "zapade" byl protoze by si te nekdo nasel, protoze treba, publikujes na github, blogy, opensource contribution apod.
To je moje zkusenost.

Jina vec je pak plat ve velkych korporatech jako BMW apod. ale tam je tezsi se dostat bez doporuceni apod.

Druha vec, zkousel jsi pohovory do SW gigantu jako google, facebook, amazon aby jsi zjistil jak na tom jsi ?

« Poslední změna: 16. 08. 2019, 08:34:30 od krci »

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #47 kdy: 16. 08. 2019, 18:19:28 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole


al.da

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #48 kdy: 16. 08. 2019, 23:19:25 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole, ale zacal jsem mnohem driv. Pojisteni, jidlo a cestovani v prvni tride mi plati firma. Jinak je to prace pro lopaty. Umim programovat, ale na diskuze o tom co je nejlepsi na root.cz se nechytam. Navrhuji spolehlive systemy. Vyznam to ma jako jedna z moznosti, jak nabrat pracovni zkusenosti, naucit se jazyk a neco si vydelat.
Proboha a ted jeste o cervene karkulce :)

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #49 kdy: 17. 08. 2019, 13:52:51 »
"Navrhuji spolehlive systemy."

To by mě zajímalo co to je ...


creatura

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #50 kdy: 17. 08. 2019, 22:39:20 »
Ziju v Irsku, plat 170 000 eur brutto po dvoulete praxi fulltime po skole, ale zacal jsem mnohem driv. Pojisteni, jidlo a cestovani v prvni tride mi plati firma. Jinak je to prace pro lopaty. Umim programovat, ale na diskuze o tom co je nejlepsi na root.cz se nechytam. Navrhuji spolehlive systemy. Vyznam to ma jako jedna z moznosti, jak nabrat pracovni zkusenosti, naucit se jazyk a neco si vydelat.
Robis teda vyvoj? Kolko ti z toho ostane cisteho po zdaneni?
Pro tebe může být překážka, že potřebuješ vízum ... nevim.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #51 kdy: 17. 08. 2019, 22:50:20 »
"Navrhuji spolehlive systemy."

To by mě zajímalo co to je ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Dependable_systems

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #52 kdy: 18. 08. 2019, 15:29:29 »
Ja vyresil nedostatky na ktere se utracelo nekolik desitek milionu eur rocne a bez ptani mi zvedli plat i jako novackovi. Tohle nedokazete ve startupu, tam tolik penez neni.

Kdyz chcete vydelavat, mate dve moznosti. Jit do korporatu a ukazat jak se to dela a nebo jit k nekomu, kdo ma hodne penez a muze hodne ztratit. Druhy pripad jsou hedge funds a nektere pozice v bankach.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #53 kdy: 18. 08. 2019, 20:43:27 »
@Jenda

Zajímavé, byť ten link odkazuje na Dependability (of systems)  tak jsem se odkud proklikl "Dependable Systems and Networks" [1], super, nevěděl jsem že se to takto fakt nazývá, respektive mě hned napadlo jestli pak teda někdo navrhuje i nějaké nespolehlivé systémy? :-D

Díky, zase jsem o něco chytřejší, vlastně se mi ta informace docela hodí.

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Dependable_Systems_and_Networks

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #54 kdy: 19. 08. 2019, 10:51:35 »
~5k€ můžeš mít i v Praze jako senior úplně bez problémů (mám jako osvč cca něco takového) a nepotřebuješ k tomu ani moc let praxe. Co si mě tak lidi zvou na pohovory, tak si zkouším říkat víc a víc podle algoritmu "když se ti to nelíbí, tak si řekni o tolik, že bys to dělal i když tě to nebude bavit" a zjišťuji tak nějak, že situace na trhu práce je dost zoufalá a firmy jsou ochotné platit skoro cokoliv, pokud jsi dost drzý si o to říct. Pokud bych měl jít do ciziny, tak čekám alespoň dvojnásobek, jinak vůbec nechápu proč by tě to stálo za tu námahu.

To že tam jezdí vlaky na sekundu přesně a policie řeší každý dopravní přestupek, není tam bordel a omezuje se kde co mi nepřijde jako dostatečný benefit, vzhledem k výši nákladů na život. Naopak se to může rychle zvrhnout, protože člověk si většinou říká jak je to super jen dokud sám nepotřebuje třeba stěhovat v neděli, nebo překročit rychlost kvůli tomu že prostě něco kriticky spěchá. Pak akorát skončíš tak že se na tebe budou dívat jako na tu přivandrovalou pakáž co tam dělá bordel.

i když co jsem četl o těch češích co uvízli na dálnici v Polsku, tak prostě ten jejich materiál bych asi chtěl mít.  8)

To byla hlavně hodně zkreslená okurková sezóna, protože to prodává noviny a lidi to očividně baví číst. Realita byla jak už to bývá podstatně nudnější.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #55 kdy: 20. 08. 2019, 00:28:30 »
~5k€ můžeš mít i v Praze jako senior úplně bez problémů
V hrubom?

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #56 kdy: 20. 08. 2019, 12:14:51 »
V hrubom?

To nedává jako OSVČ úplně smysl. Tam se ti to liší podle paušálu, výdajů, odečtů dph, daní a tak podobně. Obecně se dá říct, že to vychází mnohem líp než zaměstnanec.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #57 kdy: 20. 08. 2019, 12:56:37 »
To nedává jako OSVČ úplně smysl.
OSVČ v předchozím příspěvku není zmíněno.

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #58 kdy: 20. 08. 2019, 13:25:18 »
OSVČ v předchozím příspěvku není zmíněno.

Doslova v první větě:

~5k€ můžeš mít i v Praze jako senior úplně bez problémů (mám jako osvč cca něco takového)

Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« Odpověď #59 kdy: 20. 08. 2019, 13:36:38 »
V hrubom?

To nedává jako OSVČ úplně smysl. Tam se ti to liší podle paušálu, výdajů, odečtů dph, daní a tak podobně. Obecně se dá říct, že to vychází mnohem líp než zaměstnanec.
Nevsimol som si to osvc v prvej vete. Prepac. Kolko ti ostava po optimalizacii priblizne z tych 5k?